LED žárovky

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
sramcik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 87
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V70, 5/1999, D5252T automat
Bydliště: Frýdek - Místek

#1 LED žárovky

Příspěvek od sramcik »

Může mi prosím někdo z autoelektrikářů poradit.

Chtěl jsem si dát do světel LEDky pro menší odběr proudu, ale ... tvrdě jsem narazil na dvou místech. A třetí by chtělo jen poupravit.

První bylo v osvětlení interiéru na zadních sedadlech - připadá mi to, že tam jde proud obráceně, žárovky mají patice "Ba9s", ale i přesto nesvítí. Půjdou nějak přepojit(otočit) dráty pro osvětlení nebo to mám zbytečnou námahu??
Voltmetr (nebo testovač proudu +-) na auta nemám.

Druhé místo - dost podstatné - jsou blinkry. Po namontování se mi rozblikyly skoro jako stroboskopy :evil: Šlly by udělat na každou stranu nějaké odpory pro simulaci normálních žárovek a nebo se mám poptat po novém relé do blinkrů, ale konstruhovaném pro LEDky?? A nebo se na to vykašlat a nechat tam klasiku?

A do třetice - po výměně brzdových žárovek za LEDky mi to na palubovce hlásí, že mám vzadu nesvítící brzdové světla :lol: , ale to už je jen detail. Asi by to chtělo nějaký odpor. ??
_________________
JE: Volvo V70 METROPOLITAN 2.5TDi AUDI 5-ti válec 103kW (D 5252T), r.v. 5/1999, 278.000km

BYLO: Opel Omega 2.0i Caravan, Škoda 130 LS, Škoda 100 L

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#2 LED žárovky

Příspěvek od Peťo-goalie »

Nechapem naco tam vsade talcis tie LEDky? kvoli prudu to akoze kolko myslis ze Ti zeru? nerozumiem tomu vyznamu co t ym chces usetrit :shock: :shock:

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 309
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#3 LED žárovky

Příspěvek od hoffi »

sramcik píše:Může mi prosím někdo z autoelektrikářů poradit.

Chtěl jsem si dát do světel LEDky pro menší odběr proudu, ale ... tvrdě jsem narazil na dvou místech. A třetí by chtělo jen poupravit.

První bylo v osvětlení interiéru na zadních sedadlech - připadá mi to, že tam jde proud obráceně, žárovky mají patice "Ba9s", ale i přesto nesvítí. Půjdou nějak přepojit(otočit) dráty pro osvětlení nebo to mám zbytečnou námahu??
Voltmetr (nebo testovač proudu +-) na auta nemám.

Druhé místo - dost podstatné - jsou blinkry. Po namontování se mi rozblikyly skoro jako stroboskopy :evil: Šlly by udělat na každou stranu nějaké odpory pro simulaci normálních žárovek a nebo se mám poptat po novém relé do blinkrů, ale konstruhovaném pro LEDky?? A nebo se na to vykašlat a nechat tam klasiku?

A do třetice - po výměně brzdových žárovek za LEDky mi to na palubovce hlásí, že mám vzadu nesvítící brzdové světla :lol: , ale to už je jen detail. Asi by to chtělo nějaký odpor. ??
K tomu prvému.Dával jsem do parkovaček taky ledky,ne kvůli tomu že nežerou proud,ale že moc dobře svítěj :mrgreen: No a pokud je to stejné(myslím že určitě jo) je tam opačná polarita.U ledky to nejde obrátit,tak že jedině to celé přepájet.Já to udělal a funguje.

K druhému ti toho moc neřeknu,ale tam bych to nehrotil a nechal bych tam původní.

A do třetice,je možný že to má tak malý odběr proudu,že ti to hlásí nefunkční brzdové světla.
Myslím že to tam píšou i v návodu.Dá se to určitě řešit,ale platí co jsem psal v bodu dva ;-)

Závěrem by mě zajímalo co tě vedlo ke snížení odběru proudu.Možná už řešíš ptákoviny :roll:
Já dával ledky pouze do těch parkovaček jen proto že lépe svítěj a protože jsem dával i silnější H4 které svítí spíš modro bíle a ty žluté parkovačky k tomu moc nešli :mrgreen:
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

sramcik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 87
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V70, 5/1999, D5252T automat
Bydliště: Frýdek - Místek

#4 LED žárovky

Příspěvek od sramcik »

hoffi píše:Závěrem by mě zajímalo co tě vedlo ke snížení odběru proudu.Možná už řešíš ptákoviny :roll:
Já dával ledky pouze do těch parkovaček jen proto že lépe svítěj a protože jsem dával i silnější H4 které svítí spíš modro bíle a ty žluté parkovačky k tomu moc nešli :mrgreen:
No, ty brzdovky už jsou fakt z ptákoviny ...
Blinkry byly účelově ... z zimě jsem stál na horách ve tmě v -10 asi dvě hodiny na výstražkách ... a pak jsem stopoval kolemjedoucí se startkabely v ruce a prosil. S ledkama by se mi to pravděpodobně nestalo. A to jsem měl nabitou, dolitou a zkontrolovanou baterku ...

Žluté parkovačky fakt nejdou k bílému světlu H7. A i interiéru nasvíceného barevnýma (modrá) ledkama mě nebolí oči, ani mi nevadí v řízení, když si při večerních a nočních přejezdech chce malý hrát ... a zase - můžu si klidně prosvítit celou noc a ráno v pohodě odjedu ...

V Oplu jsem to měl taky tak (krom blinkrů - stejný problém) a bylo to v pohodě.


inte píše:Presne to je ono, daj tam odpor. Musí byť na dostatočný výkon, lebo to bude kúriť. Ledkou urobíš svetlo a odporom teplo a si na tom istom ako so žiarovkou.
O teplo nejde ... zvedne se tím odporem zpět nahoru i odběR proudu?? (Tiše doufám, že né)

Eventuelně, dá se někde sehnat relé pro blinkry, stavěné přímo jen na LED žárovky??
Naposledy upravil(a) sramcik dne 12 úno 2008 20:24, celkem upraveno 1 x.
_________________
JE: Volvo V70 METROPOLITAN 2.5TDi AUDI 5-ti válec 103kW (D 5252T), r.v. 5/1999, 278.000km

BYLO: Opel Omega 2.0i Caravan, Škoda 130 LS, Škoda 100 L

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#5 LED žárovky

Příspěvek od Kuba »

sramcik píše: O teplo nejde ... zvedne se tím odporem zpět nahoru i odběR proudu?? (Tiše doufám, že né)
A kde by se to teplo bralo? Pokud to zapojíš tak, že to bude topit stejně, bude podobnej i odběr. Jinak bys vytvořil perpetuum mobile...
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 309
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#6 LED žárovky

Příspěvek od hoffi »

sramcik píše:
hoffi píše:Závěrem by mě zajímalo co tě vedlo ke snížení odběru proudu.Možná už řešíš ptákoviny :roll:
Já dával ledky pouze do těch parkovaček jen proto že lépe svítěj a protože jsem dával i silnější H4 které svítí spíš modro bíle a ty žluté parkovačky k tomu moc nešli :mrgreen:
No, ty brzdovky už jsou fakt z ptákoviny ...
Blinkry byly účelově ... z zimě jsem stál na horách ve tmě v -10 asi dvě hodiny na výstražkách ... a pak jsem stopoval kolemjedoucí se startkabely v ruce a prosil. S ledkama by se mi to pravděpodobně nestalo. A to jsem měl nabitou, dolitou a zkontrolovanou baterku ...

Žluté parkovačky fakt nejdou k bílému světlu H7. A i interiéru nasvíceného barevnýma (modrá) ledkama mě nebolí oči, ani mi nevadí v řízení, když si při večerních a nočních přejezdech chce malý hrát ... a zase - můžu si klidně prosvítit celou noc a ráno v pohodě odjedu ...

V Oplu jsem to měl taky tak (krom blinkrů - stejný problém) a bylo to v pohodě.


inte píše:Presne to je ono, daj tam odpor. Musí byť na dostatočný výkon, lebo to bude kúriť. Ledkou urobíš svetlo a odporom teplo a si na tom istom ako so žiarovkou.
O teplo nejde ... zvedne se tím odporem zpět nahoru i odběR proudu?? (Tiše doufám, že né)

Eventuelně, dá se někde sehnat relé pro blinkry, stavěné přímo jen na LED žárovky??
No po dvou hodinách by ti ta baterka měla vydržet,ale mráz tomu moc asi nepomohl a pokud je baterka už starší,může to nepobrat.Nedávno jsem nechal svítit ve vnitř světla na plný pecky celou noc a ráno jsem normálně nastartoval.Jenže to jsem měl zánovní baterku.
To že skotroluješ a doliješ baterku ti nezaručí že je na 100% v cajku. ;-)
Jinak ten interiér beru,jen to asi budeš muset nějak přepojit.Chce to zkoušečku,aby si zjistil kde máš proud.Jak už jsem psal,ledky musej být správně zapojený jinak nesvítěj.Řešil jsem to samé u těch parkovaček.
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#7 LED žárovky

Příspěvek od Lachtan »

sramcik píše:No, ty brzdovky už jsou fakt z ptákoviny ...
Přesně naopak - tohle jediný má alespoň nějaký význam.
Rozdíl doby kdy se po sepnutí plně rozsvítí LEDka a žárovka je cca 0,1 vteřiny. Vypadá to sice jako nic, ale přesně tohle může být ten rozdíl, když prudce zabrzdíš a za tebou jedoucí auto ti ťukne/neťukne do nárazníku :idea: 8) 8)
Nicméně od toho máš třetí brzdové světlo - to je diodové 8)
sramcik píše:Blinkry byly účelově ... A to jsem měl nabitou, dolitou a zkontrolovanou baterku ...
Neměl. Resp. měl, ale baterka nebyla OK. Takovouhle atrakci by měla bez problémů vydržet.
sramcik píše:O teplo nejde ... zvedne se tím odporem zpět nahoru i odběR proudu?? (Tiše doufám, že né)
Čím menší proudový odběr, tím rychleji blikají blinkry. Pokud bys to "doladil" odporem na stejnou frekvenci, tak jseš na tom velikostí proudového odběru naprosto stejně jako když tam zanecháš žárovky.
To samé platí i pro kontrolu brzdových světel.

Podtrženo sečteno - příliš mnoho práce a materiálu a prakticky žádný efekt. Teda v žádném případě ne ten, kvůli kterému jses do toho pustil. ;-)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

sramcik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 87
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V70, 5/1999, D5252T automat
Bydliště: Frýdek - Místek

#8 LED žárovky

Příspěvek od sramcik »

Nepotěšili jste mě :cry:

Takže to vypadá na konec diskuze, LEDky vymontuju a zkusím prodat na nějakém aukčním serveru ... :arrow:

Nechám si jen ty v parkovačkách, osvětlení SPZ a v interiéru... :)


Tohle forum už asi tedy LOCK a zvýraznit pro generace budoucí, ať se vyvarují stejné blbosti jako já. :roll: :!:
Naposledy upravil(a) sramcik dne 13 úno 2008 12:03, celkem upraveno 1 x.
_________________
JE: Volvo V70 METROPOLITAN 2.5TDi AUDI 5-ti válec 103kW (D 5252T), r.v. 5/1999, 278.000km

BYLO: Opel Omega 2.0i Caravan, Škoda 130 LS, Škoda 100 L

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 309
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#9 LED žárovky

Příspěvek od hoffi »

inte píše:Prosím ťa a čože to máš za LEDky? Som si myslel že to ideš všetko bastliť spájkovačkou. Pre mňa je LEDka to, čo kúpiš trebárs v GME za 2 kačky.
M-12LEDba15s.jpg
M-12LEDba15s.jpg (6.79 KiB) Zobrazeno 4960 x
Bavíme se celou dobu o tomto :roll: :mrgreen:
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#10 LED žárovky

Příspěvek od koch »

ledky maji skutecne vyznam asi akorat u brzdovych svetel... jak uz tu bylo zmineno, ledka se rozsviti driv jako obycejna zarovka a to pri rychlosti na dalnici udela i nekolik metru... to je taky jeden z duvodu proc se montuji treti brzdove svetla s ledkama...
u novejsich vozu standardne vybavenych ledkama jde spis o design nez o funkcnost, kazdopadne bych to osobne urcite nehrotil a nebastlil ledky do vozu kde nemaji co hledat... kdyz je nejaka parabola vyvinuta pro zarovku, ledkou muzes funkcnost, tedy svetelny efekt taky pokazit... no a taky co vim tak zadny renomovany vyrobce tyto led zarovky nedela... kdyby delal, urcite by nezapomel na odpor pripadne jine strivko, tak aby byly vlastnosti teto led zarovky totozne s tou obycejnou kterou ma nahradit... bastlit tam chinu bez atestu, ktera nema take vlastnosti jako by mela byt mi prijde nerozumne, proste tuzing

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 169
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Loucká pošta VELVARY

#11 LED žárovky

Příspěvek od Pavel V »

koch píše:ledky maji skutecne vyznam asi akorat u brzdovych svetel... jak uz tu bylo zmineno, ledka se rozsviti driv jako obycejna zarovka a to pri rychlosti na dalnici udela i nekolik metru... to je taky jeden z duvodu proc se montuji treti brzdove svetla s ledkama...
u novejsich vozu standardne vybavenych ledkama jde spis o design nez o funkcnost, kazdopadne bych to osobne urcite nehrotil a nebastlil ledky do vozu kde nemaji co hledat... kdyz je nejaka parabola vyvinuta pro zarovku, ledkou muzes funkcnost, tedy svetelny efekt taky pokazit... no a taky co vim tak zadny renomovany vyrobce tyto led zarovky nedela... kdyby delal, urcite by nezapomel na odpor pripadne jine strivko, tak aby byly vlastnosti teto led zarovky totozne s tou obycejnou kterou ma nahradit... bastlit tam chinu bez atestu, ktera nema take vlastnosti jako by mela byt mi prijde nerozumne, proste tuzing
Neřekl bych to lépe.
_________________
Dáreček Volvo 940 POLAR 2,0GL r.v.1994 5+2
Youngtimer: VAZ 2102 Kombi r.v. 1974 Žíža, jménem tím jmenován jest
"Pán Bůh stvořil svět, lidé mu dali pravý úhel a Volvo z něj udělalo dokonalost."

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 309
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#12 LED žárovky

Příspěvek od hoffi »

koch píše:ledky maji skutecne vyznam asi akorat u brzdovych svetel... jak uz tu bylo zmineno, ledka se rozsviti driv jako obycejna zarovka a to pri rychlosti na dalnici udela i nekolik metru... to je taky jeden z duvodu proc se montuji treti brzdove svetla s ledkama...
u novejsich vozu standardne vybavenych ledkama jde spis o design nez o funkcnost, kazdopadne bych to osobne urcite nehrotil a nebastlil ledky do vozu kde nemaji co hledat... kdyz je nejaka parabola vyvinuta pro zarovku, ledkou muzes funkcnost, tedy svetelny efekt taky pokazit... no a taky co vim tak zadny renomovany vyrobce tyto led zarovky nedela... kdyby delal, urcite by nezapomel na odpor pripadne jine strivko, tak aby byly vlastnosti teto led zarovky totozne s tou obycejnou kterou ma nahradit... bastlit tam chinu bez atestu, ktera nema take vlastnosti jako by mela byt mi prijde nerozumne, proste tuzing
Jde o to,že do brzdových světel ti půjde normálně.Má stejnou patici i polaritu.Světelnost je spíš lepší než horší.Tady bych to nezavrhoval,ale asi to nechce nějakej čínskej šmejd,ale pokud vím tak se prodávaj i kvalitní ledky.Já kupoval v Autokely a žádnej problém,pouze s tou polaritou,ale to jsem vyřešil.No nevím každý podle svého gusta,podle mě je to stejně do brzdovek a blinkrů zbytečný.
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

sramcik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 87
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V70, 5/1999, D5252T automat
Bydliště: Frýdek - Místek

#13 LED žárovky

Příspěvek od sramcik »

Tak jsem se dneska poflakoval po netu a ...

http://www.e-shoppingcenter.ch/autolamp ... utolampen/

Něco k blinkrům ... pro LED
_________________
JE: Volvo V70 METROPOLITAN 2.5TDi AUDI 5-ti válec 103kW (D 5252T), r.v. 5/1999, 278.000km

BYLO: Opel Omega 2.0i Caravan, Škoda 130 LS, Škoda 100 L

sramcik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 87
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V70, 5/1999, D5252T automat
Bydliště: Frýdek - Místek

#14 LED žárovky

Příspěvek od sramcik »

inte píše:Nechcem ti brat zase iluzie, ale podla vsetkeho to rele je v tvojom aute integrovane v tlacitku vystrazneho trojuholniku. Ak to tam chces nejako dobastlit, tak skusaj, mozem ti poslat schemu. Ale ako ti potom bude fungovat kontrola vypalenej ziarovky, ako iste vies prave vtedy to zacne rychlejsie blikat. Na druhej strane LED by mala vydrzat vecnost.

Když integrované ... tak to kašlu ... definitivně :!:
_________________
JE: Volvo V70 METROPOLITAN 2.5TDi AUDI 5-ti válec 103kW (D 5252T), r.v. 5/1999, 278.000km

BYLO: Opel Omega 2.0i Caravan, Škoda 130 LS, Škoda 100 L

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#15 LED žárovky

Příspěvek od tnemec »

Měl bys vědět, že Volvo vyjíždí z fabriky hotové. Netřeba ho dodělávat. :-)
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#16 LED žárovky

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

tak opráším krapítek zapadlé téma.

Rozhodl jsem se, že na zimu krapet vylepším osvětlení vozu u mojí V70II MY 2007 a rád bych se zeptal
na jednu maličkost.

OSRAM Night Breaker Laser NG, H7, 55W, denní - bude svítit, ozkoušené - 550 kč/2ks
OSRAM Night Breaker Laser NG, HB3, 60W, dálkové - myslím, že by neměl být problém - 860 kč/2ks

A teď co tohle? chci si trochu přisvítit na couvání, tak jsem vybral LED alternativu od OSRAMU "Cool White".
Měla by to být LED alternativa za klasickou P21W. Bude to fungovat? - 590 kč/2ks

V parkovačkách (W5W) mám od OSRAMU už víc jak rok LEDky z Alzy a fungují na výbornou, tak bych
chtěl dát LED i do couvaček.

Díky za radu
Přílohy
IMG_20181126_153137.jpg
IMG_20181126_153149.jpg
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1687
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#17 LED žárovky

Příspěvek od IgorS »

Cúvacie LED u mňa: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=61044&start=100#p730285
Svietia už cez rok a fakt pecka. Rovnaké aj na S60 tak isto dlho, no problem.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#18 LED žárovky

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Díky Igore, já si právě nebyl jistej, jestli jsem vybral správný typ. Včera večer jsem narychlo googlil
a vyskočilo na mě, že ve V70 II má být couvací žárovka P21W, tak jsem v Alze vybral LED alternativu.

Ale teda pár žárovek do auta za bratru 2 000kč, no....snad to alespoň bude svítit líp než origo žárovky.

HB3 jsem doufám vybral správnou, do Volvích světlometů se dává ta horizontální zástrčka, ostatní HB3 mají
vertikální
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2903
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#19 LED žárovky

Příspěvek od Tod2 »

Couvací mám taky s čočkou nějakou lepší Čínu. Svítí jako prase, až si říkám, že chudáci ti, co se zrovna vyskytnou za mnou. A už jsou tam víc jak rok.
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#20 LED žárovky

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

když už jsem u toho LED upgradu - do H7 a HB3 to cpát nechci, bohatě mi to stačí v parkovačkách jako záměna W5W,
ale pokud bych chtěl rozsvítit u své P2 V70II MY07 ještě brzdová a poziční světla, jaký tam je typ žárovek?

Špatně googluju :( nakonec jsem se progogloval k informaci, že do mýho Volva patří do dálkových světel H9 a já
koupil HB3....... sakra, tak jakému odkazu mám věřít :o
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

yoby
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#21 LED žárovky

Příspěvek od yoby »

Proto existují uživatelské příručky
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 889
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#22 LED žárovky

Příspěvek od pepa.paur »

Ejdou Rotacak píše: Špatně googluju :( nakonec jsem se progogloval k informaci, že do mýho Volva patří do dálkových světel H9 a já
koupil HB3....... sakra, tak jakému odkazu mám věřít :o
Podívej se, co je v autě, já mám HB3 v dálkových V70II 2004 se skleněnýma světlama :)
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#23 LED žárovky

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 yoby

tu mám ve francoužtině :/

1) přední parkovací/ obrysové - 5W5 - mám rok LED a fungují
2) denní - H7 - asi zůstanu u žárovek
3) dálkové - HB3 (někde píšou H9) - asi zůstanu u žárovek
4) přední směrovky - PY21W - asi půjdu do LED
5) zadní směrovky - WY5W - asi půjdu do LED
6) zadní parkovací/obysové - ?W5W, R5W, P21/5W? - nevím, kterou tam tedy mám :x - asi půjdu do LED
7) brzdové - ?P21/5W, R5W? - nevím, kterou tam tedy mám :x - asi půjdu do LED
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1036
Registrován: 11 roků 7 měsíců
Bydliště: Kladno, Slaný
Vůz: V90 2017

#24 LED žárovky

Příspěvek od Tom0 »

Dnes jsem dal LED do dálkových H7.
Svítí to neskutečně víc než klasický halogen H7.
Bohužel mi auto hlásí chybu dálkových světel a tak ještě budu řešit nějakým mezikusem canbus.
20181126_170805.jpg
_________________
Obrázek Volvo V90 D3 110kW, MY17, Inscription ;
Obrázek Peugeot 206CC 2.0i 100kW MY01 ; Obrázek HECHT EQUIS 1,8kW (Pb 72V/20Ah + 3xLi-Ion 72V/20Ah), MY21

Bylo:
Obrázek Škoda Superb 3 1,6TDi 88kW DSG Style MY17 ;
Obrázek Volvo V70 D4 120kW, MY14, Summum ; Obrázek Volvo S80 3,2 175 kW, MY07, Summum, LPG

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2439
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#25 LED žárovky

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Ještě k těm 21w couvačkám - kámoš si právě tyhle Osramy koupil a porovnávali jsme to s mýma 21w s čočkou z číny. Rozdíl žádnej. Ty číny bych klidně zkusil, stojí pakatel a fakt to svítí celkem pekelně. Mám je v autě už přes půl roku a zatím ok.
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“