Bzukot u řady 100

Volvo do modelové řady 100
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 177
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: pralesy u Brna
Vůz: Eska s trojkoleckem

#1 Bzukot u řady 100

Příspěvek od voltony »

Když jsem kupoval svoji stočtyřicítku tak mě původní majitel s děsem v očích upozorňoval na něco v přední části auta. Tu jejich hatmatilku neovládám, ( teda pro případ až je zase poženem, ostatně jako vždycky, an oni kvůli své zbabělosti vždycky nakonec prohrajou jsem se naučil hande hoch a wo ist gold, gelde und junge frau). Tak i přesto jsem pochopil že mi ten starej esesák vysvětluje, že vepředu něco silně bzučí. A ta baba jaga co byla s ním u toho lomila rukama.

Pamětliv tohoto jsem se jal pátrati po příčině. I když už bylo auto skoro na šroubky, na nic jsem nenarazil až zbyla poslední možnost, přední příčná výztuha. A pic kozu do vazů bylo to ono.

Předkládám tedy návod na jednoduchou opravu bzučení vycházejícího zepředu Volva řady 100.
Nejprve foto výztuhy před opravou. Jak vidíte na to, že je to Volvo to ani není moc zrezlé.
bzučák.jpg
Následuje jednoduché otevření profilu za pomoci tzv. flexky. Pozor teda ať u toho nezapálíte králíkárnu jako já.
A hle, již vidíte příčinu onoho bzučení- hnízdo sršňů či jakého ďasa.
bzučící ústrojenstvo.jpg
Pak už stačí to nějak dát zpátky, z plechu už mi to nešlo tak jsem to udělal z kartonové krabice, po přestříkání to ani nejde poznat
uz si nevrznou.jpg
Předem děkuji za uznání, od ostatních majitelů stovek, za pomoc při řešení tohoto závažného problému.
_________________
Cca 20x Volvo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2166
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#2 Bzukot u řady 100

Příspěvek od tomasss »

Chvalim ze vylepsena kartonova verze uz ma integrovany diry tak akorat pro novy srsne. Kdekdo se dneska chlubi kolik ma pod kapotou koni, ale tahle alternativa se mi libi!
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Veterán - opravy“