Právě je 17 led 2018 19:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PS4 Pro vs. XBOX ONE X
PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 10:16 

Vůz: Saab 9-3 Aero,Saab 9-5 Troll
Jednoduše, co si vybrat?
Jsou to herní konzole takže v první řadě hry kde bych uvítal plynulost, dobrou podporu.
Pro PS4 hovoří více her a asi lepší podpora, pro Xbox, je to novinka, tudíž předpokládám rychlejší grafiku i odezvy.
Rád bych zjistil názory ostatních, třeba bude mít někdo takovou zkušenost která mě od některé konzole odradí nebo naopak.
4K funkci rovněž využiju.
Díky za podněty.

Předmět příspěvku: Re: PS4 Pro vs. XBOX ONE X
PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 10:22 

Vůz: V70 2.5 TDI
Loni k vanocum jsem koupil Xbox One S, primarne byl koupen s Kinectem. Sedmileta dcera tancuje takze hra Just Dance je asi nejvice pouzivana, pak ten Sports Rivals. Kinect super, chce to prostor a dost svetla. Clovek by neveril ze u toho tanceni se pobavi i dospely. Neni nad to se pri akci nasledne divat jak Vas to nataci pri Vasich tanecnich kreacich a vidite pet psotavicek jaks e krouti a snazi se udelat pozadovany kreace. Klasicky hry nejaky auta, tanky, strilecky , podpora 4K vse slape jak ma. Snad jen jednou me to zamrzlo..

R.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 11:01 

Vůz: 2003 Volvo XC90 D5
Taky jsem měl XBOX, avšak ne Sko. Bral jsem ho taky hlavně kvůli kinectu a můžu potvrdit, fakt s tím dovede být zábava, bez ohledu na věk. Potom asi záleží na Tobě, jestli je třeba nějaká hra, kterou ta druhá konzole nenabízí, a kterou prostě musíš mít. :D Já bych do něj šel klidně znova, kdybych se zase rozhodoval - nikdy jsem s ním neměl žádný problém. Pro mě tam hlavním tahákem byla Forza.

2003 Volvo V70 II 2.4D (96 kW)

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 12:57 

Vůz: V70 2.5 TDI
Schweppes píše:
Taky jsem měl XBOX, avšak ne Sko. Bral jsem ho taky hlavně kvůli kinectu a můžu potvrdit, fakt s tím dovede být zábava, bez ohledu na věk. Potom asi záleží na Tobě, jestli je třeba nějaká hra, kterou ta druhá konzole nenabízí, a kterou prostě musíš mít. :D Já bych do něj šel klidně znova, kdybych se zase rozhodoval - nikdy jsem s ním neměl žádný problém. Pro mě tam hlavním tahákem byla Forza.

Jo jo Forza je super ta se me libi a jede skvele....

R.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 13:26 

Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"
nj vo forze je s60 polestar :D

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 14:39 
Člen VK

Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95
Vzdycly sem preferoval klasicke PC. Her je na to mraky. Vykonu dost. Da se casem upgradovat. k televizi to pripojis taky. A navic to zvlada i bezne cinosti ne jen hrani her. Za me sama pozitiva.

Konzoli sem.nikdy nemel mozna mi neco unika :-)

850 '96 D5252T combi - Daisy

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 16:21 

Vůz: V 70 B5254 T2 2.5l AWD, 154Kw, 07'
Co to ještě rozšířit o třetí platformu - PC? takový krok stranou

Gamepad si tam připojíš taky, grafiku to bude mít vždycky lepší než jakákoli konzole (HW u konzolí je zastaralej už když jde na trh - vyvíjí se s předstihem) A kromě samotnýho hraní s konzolí níc jinýho nevymyslíš - nemůžeš tam editovat fotky, nemůžeš upravovat videa z Go Pro, nemůžeš uživatelsky přívětivě surfovat, nemůžeš si přečíst ani debilní e-mail. Má to všechno kvůli pár exklusivkám smysl? co maji na plechu navíc? Souls hry, Grand Tourismo a pár dalších.

Osobně mi na konzolích vždycky vadila jednoúčelovost, kterou ani ve své hlavní devize - hraní her, neumělo přebít klasický PC. A když si pak srovnáte ceny.......monitor a kvalitní repro má doma každej, k tomu stačí dokoupit někde na aukru 4-jádro s 8GB RAM a třeba GTX 760, 780.

Do 10 000kč se vejdete s přehledem a procesor i5 a i7 výkonnostně ještě pár let postačí. Kdyžtak tam za 2 roky koupíte z aukra novější grafiku,
třeba GTX 960............ to bude v té době stát max tak ty 2 000kč.

Další věc je cena software - to je subjektivní, pokud si člen cztrackeru, tak ani tohle moc neřešíš.

A pokud herní PC už máš a prostě chceš stejně konzoli, tak bych volil spíš Play Station 4 Pro

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 16:29 

Vůz: S60 2.4 LPG
XBOX ONE X je podstatně výkonější než PS4 Pro a dokáže jet v 4K i 60FPS a HDR, U PS4 Pro si musíš vybrat - kvalita nebo rychlost, oboje nedá a to ještě u některých her jen upscaluje na 4K a nevykresluje v něm nativně (naproti tomu XBOX ONE X ano). PS4 Pro má podporu 3D (Playstation VR), XBOX ONE X jen kinnect. Takže jde o to, čeho jsi fanda a jaké exkluzivní hry máš rád. Někde zbožňuje 3D, někdo si rád zablbne (i ve skupině a s dětmi u kinnect). U XBOX ONE X je u některých her zpětná kompatibila s XBOX 360, což může být pro někoho velké plus, zahrát si staré hry na nové konzoli, dále pak možnost některé hry koupit na XBOX a hrát je i na PC, stejně jako podpora některých her pro multiplayer v rámci XBOX i PC. Je to dáno MS platformou na obojím, ale nejde to u všech her.

Když vyšla PS4 a XBOX ONE, tak bych volil PS4. Dnes ale na trhu je PS4 Pro a XBOX ONE X a teď bych bral skrze výkon XBOX ONE X. 3D nemusím a kinnect je sranda pro více lidí nebo pro děti.

PC a konzole jsou tak odlišné, že se srovnat nedají. Doma mám oboje (X360 a PC) a oboje exceluje v něčem jiném. PC versatilní, ale drahé, složitější na obsluhu, dá se postupně upravovat, ale ruku na srdce, kolik každého z nás stálo? Konzole jednoduchá, garantuje provoz her, ale jinak je ve své podstatě zamklá ... jenže kdo by v obýváku na UHD TV editoval fotky nebo stříhal video :) Na to je pracovna s PC a konzole v obýváku na hraní ideálně ve více lidech ...

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 18:40 

2 flaksy

jasný, tohle všechno beru - jsou to většinou relevantní argumenty, proto jsem hned zkraje napsal, že "je to taková třetí varianta, krok stranou".

Je pravda, že to beru subjektivně - od mala sem se hrabal v počítačích, zaměňoval komponenty, ladil biosy, procíky, karty atd., proto pro mě
záměňa komponentů nikdy nepředstavovala komplikace, stejně jako cena - vždycky jsem uměl najít komponent, který postačoval na to,
na co jsem ho chtěl a přitom to nestálo majlant. Ale chápu, že pro lajka je to pak naprd - nestabilní windows, podružné aplikace, jednotlivé
parametry hardware atd.... je to sraní navíc a chápu, že člověk, který bere počítače jen uživatelsky, tak se pak rychle ztratí.

4K je marketingový tah - máte doma 4K televizi? má Franta 4K televizi? nebo snad Karel? ne, myslím, že ji nemaji......tak na čem si to pak chcete
vychutnat? na Full HD televizi, která má reálnou odezvu minimálně "20ms" a lock na "60" fps? a to jsem dal ty snímky za vteřinu a odezvu ještě do uvozovek.
Taková televize totiž stojí i v dnešní době minimálně 100 000kč (ne chlapi, nebavme se o "4K" televizích z Alzy za 30 000kč) U PC mám rád, že si na
něm nastavím v podstatě úplně všechno a obýváková herní scéna je ten nejednoduší krok - k tomu mi stačí 8m HDMI kabelu.

Nicméně - pokud už někdo má PC, tak jako další platformu konzoli absolutně chápu, viz. tvoje věcné argumenty. Nikdy sem to ale nechápal v době studií u
svých vrstevníků, kteří smrděli korunou, chtěli hrát, tak si koupili PS2,3.....a na počítač, kterej potřebovali daleko víc, už nezbylo

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 18:55 

Jako PC jsem už dávno opustil ale uznávám že uvedené argumenty ve mě trochu nahlodávají proč zase nezkusit PC. Nicméně, bude to v obýváku kde žádnou nevzhlednu kisnu nechci,takže pokud bych chtěl pc tak jedině desktop aby vypadal jako komponent a aby nebyl hlučnej, takže vodní chlazení nebo něco hodně tichýho a to za těch 10 neseženu. Miloval jsem hru rFactor ale s přibývajícím věkem a narození dítěte jsem usoudil že na hraní čas nemám tak šlo vše z domu. Malej povyrost takže teď je doba kdy už od Ježíška chce PS nebo Xbox, no a já (co bych se nepřiznal) občas bych si taky nějakou gamesku zapařil. 4K televizi nemám ale mám 4K projektor který bych chtěl v nějaké 3D hře vyzkoušet, prej to je nářez. Převrátíli se mi myšlenky na vlnu rodiče a nic takového bych mu jako rodič ani neměl kupovat. To už je ale na jiný vlákno. jaká je podpora češtiny v těchto konzolích? Údajně PS4 má nově češtinu.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 19:55 

Herní notebook je drahá sranda, taková investice se v porovnání s konzolí vůbec nevyplatí. Ale jinak je pc levná alternativa, pokud se člověk vyzná v počítačích a v CASE se ti válí SSD disky a základní deska s potenciálem do budoucna (socket, kterej INTEL nepřestane vyrábět po 2 letech atd.). To pak stačí tam jednou za 2-5 let vyměnit pár komponentů z frcu za pár korun a jede se dál.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 20:46 

Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT
Řešil jsem to samý, protože mi nedávno odešel komp, kterej jsem měl posledních cca 10 let tak nějak herní. Jelikož nejsem zastáncem novodobý herní AAA scény, nakonec jsem si pořídil obyčejnej notebook, kterej má trochu lepší grafiku a stačí mi to na všechny hry, který mám rád, protože ty jsou zpravidla starý. Umí i řekněme GTA 5, ale už na to nestačí, aby byl nějakej požitek.

No a protože taky nechci neustále sedět u klávesnice, ale v poho si kydnout do obýváku a občas si třeba to GTA, nebo nějakou novou blbinu zahrát, tak beru xbox. Je jedno jestli S nebo X, jak už se tu píše, na to bys musel mít pořádnou telku, když už ne 4k, tak alespoň s pravym HDR, což začíná na 30 tisících s 1080p. Ale klidně si to kup na televizi za desítku a stejně ti bude dobře sloužit.
Pro mne mu hraje do karet zpětná kombatibilita - jdou tam nějaký hry z prvního xboxu a z 360 (časem přibývají) a taky skvělá online služba, každej měsíc nějaký docela slušný hry (tušim dvě na one a čtyři na 360) a nestalo se mi, že by se mi někdy seknul tak, abych nemohl den až dva vůbec hrát, což PS ano. A samozřejmě cena, protože už se mi nechtělo dávat 40 za počítač.

Za 13 tisíc nejde postavit odpovídající počítač, na netu je hodně lidí co to zkoušelo a nejde to.

Volvo 945 B200FT r. 1997 114kW/ 155 PS "189 Polar White"

PříspěvekNapsal: 05 pro 2017 19:35 

Vůz: S80 D5 MY2004
Za mě osobně bych taky doporučil počítač. Máš více možností. Pokud bys to chtěl používat i jako konzoli, tak dobře funguje Steam controller. Jaký počítač konkrétně, to je otázka rozpočtu a osobních preferencí. U konzolí se taky stejně časem nevyhneš tomu, že zastarají. Počítám, že současný Xbox odstřelí tak do 3 let. A hlučný umí být minimálně Xbox taky docela slušně.
Já osobně už X let jedu na herních noteboocích od MSi. Ten, ze kterého teď píšu má aktuálně asi 9 let a jede pořád skvěle, bez servisu, bez problémů. Hry jako GTA5 apod. taky stále ještě rozjede. Na občasné hraní mi stačil až do minulého roku. Rok staré vyšší modely pořídíš kolem těch 14 000 a rozjedou ti ještě nějakou dobu všechny nové hry.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 19:14 

PC ne, opravdu jen konzoli. Zatím vede XBOX díky lepšímu hardware, na druhou stranu čeština na PS není k zahození.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 01:13 

Cestina v PS nema zadnou pridanou hodnotu, tech par nastaveni se naucis i kdyby to bylo svahilsky.
Taky jsem se rozhodoval mezi xboxem a PSkem. Vybral jsem PSko. Dle meho ma lepsi hry, v mem okoli ho ma vice lidi, takze si muzeme hry pucovat a hrat onlibne. Vyhovuje mi vice menu u PSka a celkove uzivatelske prostredi. Nektere hry byly na PSku lepe optimalizovane a behaly lepe nez na xboxu. Dle meho ma PSko lepsi mesicni hry v pripade placeni si online clenstvi.
Xboxe One S jsem mel na mesic pujceneho a opravdu rad jsem se vratil k PSku.
Nicmene pravdou je, ze xbox je lepsi multimedialni centrum a muzes hrat hry i na PC, ani jedno me nezajima, mam konzoli jen na hry a PC nemam. Novej xbox je o neco vykonejsi, ale ten rozdil oproti PS4 pro neni tak markantni a u nekterych her je rozdil neznatelny
Takze za me PSKo.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 21:32 

Vůz: S60 2.4 LPG
Bohužel dnes je fakt XBOX ONE X někde jinde než PS4 PRO. U Starého (resp. facelif XBOX ONE / S) vs. PS4 to bylo celkem jedno a dost bych se klaněl na PS4 kvůli některým hrám, ale dnes je to jaksi jinak ... XBOX ONE X holt vede. Ale důvody jsem psal již dříve ...

PříspěvekNapsal: 18 pro 2017 09:49 

Nakonec jsem objednal Xbox, uvidíme. Díky za vaše postřehy a názory.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina