Poslední návštěva: 22 říj 2019 00:58 Právě je 22 říj 2019 00:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

[ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: samosvor - 940 (Polar) - Jak to funguje?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2005 22:26 

Chtel bych se pritomnych odborniku poptat, jak funguje samosvor (nebo se to jmenuje jinak?) zadni napravy na 940? Myslim tim technicky. Ted o vikendu jsem to vyzkousel v extremnich podminkach v praxi (Klinovec a okoli). Neni to vsespasitelne (dostal jsem se do situace, ze se protacela obe zadni kola najednou), ale funguje to docela pekne. Snehove retezy jsem nasazoval az do opravdu hlubokeho snehu na zaparkovani. Nekde jsem cetl, ze to pracuje do urcite nizke rychlosti pri rozjezdu a pak se to vypne, ale jak je to zarizeno? Predpokladam, ze asi ne elektronicky, nebo ano? Diky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 bře 2005 14:21 

Hola la...tady už se o tom něco povědělo http://rstyling.webz.cz/viewtopic.php?t=154 P.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 bře 2005 08:51 

Pablo Pacho píše:
Hola la...tady už se o tom něco povědělo http://rstyling.webz.cz/viewtopic.php?t=154 P.

Jo jo. To jsem cetl, ale veta 'jedna se pouze o hrusku', mozna rekne neco odbornikovi, ale ne me laikovi. Pak uz se tam popisuje jen, jak se to projevuje pri jizde, coz vim. Ale jak to funguje (napr.: kdy se to vypne a proc), to tam neni.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 bře 2005 09:01 

marthy píše:
Pablo Pacho píše:

Jo jo. To jsem cetl, ale veta 'jedna se pouze o hrusku', mozna rekne neco odbornikovi, ale ne me laikovi. Pak uz se tam popisuje jen, jak se to projevuje pri jizde, coz vim. Ale jak to funguje (napr.: kdy se to vypne a proc), to tam neni.

mam ho na aute uz pres trictvrte roku a nic ne "nezapina ani nevypina".. jedna se o "brzdeny" lamelovy diferencial, tzn funguje to porad. Pokud se vsak za jizdy jedno kolo "utrhne a ztrati zaber" pak je citit zpomaleni a je navic nutne trochu zkorigovat smer volantem,a le nejedna se o nic zaludneho. Je to znat hlavne na snehu a ledu, za mokra nebo sucha se neprojevuje nic. Jedine negativum je vyssi opotrebovani zadnich pneu.

BMW F800ST 2008

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2005 21:54 

mám taky 940 polar a proti skluz nejlépe zjistíš že funguje na ledu pří rozjezdu (možná lepsí to ucítíš na spátečku trochu v tom bude cvakat),jinak je to dobbrá věc šetří to gumi na asfaldu to nezahrabe.Jen tak bokem kolik ti to asi papá a coto znamená skratka SRS.
Dík

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2005 22:16 
Moderátor

Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená
standa píše:
Citace:
Jo jo. To jsem cetl, ale veta 'jedna se pouze o hrusku', mozna rekne neco odbornikovi

A už to pleteme s jabkama.
A když se ještě přidají švestky.No nic, závěrem je těžký něco vysvětlovat.A pro pořádek hruška je hnací kolo diferáku (direrenciálu) které zapadá do talíře - hnané kolo diferáku

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 bře 2005 20:30 

Ozyy píše:
mám taky 940 polar a proti skluz nejlépe zjistíš že funguje na ledu pří rozjezdu (možná lepsí to ucítíš na spátečku trochu v tom bude cvakat),jinak je to dobbrá věc šetří to gumi na asfaldu to nezahrabe.Jen tak bokem kolik ti to asi papá a coto znamená skratka SRS.
Dík

SRS-SUPPLEMENTARY RESTRAINT SYSTEM, je systém proti nabití si čumáku, ikdyž někdy na to taky dojde. :D Pěkný poudání je tuna: http://www.sdt.com.au/AIRBAGS.htm P.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 bře 2005 23:29 

Hola la! Ve starých tiskových materiálech VOLVO, jsem se dočetl, že všechny modely 940 mají od roku 1992, onen zmíněný samosvor, jako "...a great help in poor traction conditions." Nevíte někdo něco bližšího? Mám rok 1993 a v zimě mi nepřišlo, že by tam nějaká taková vychytávka byla :( P.

[ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]