Právě je 20 kvě 2018 10:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: foto rozliseni
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 20:34 

Vůz: Volvo V70 II D5 AWD
Chase píše:
Martas píše:
Psal jsem na podporu phpBB a zde řešení.

Martine, děkuji za snahu (na rozdíl od některých jiných je toto pokus o konkrétní řešení), ale budu se znovu opakovat. Tak jednoduché to není a že to má řešení opravdu vím. Nikdy jsem netvrdil, že by neexistoval plugin, který by to nezvládl. Když se podíváš na tebou navrhované řešení, tak je tam jedna velmi důležitá část:

Minimum Requirements: phpBB 3.1.0 or phpBB 3.2.0

Fórum VK jede aktuálně na verzi 3.0.12, což je docela prehistorický kousek a vážně nemám odvahu do něj nahrávat něco nového. Tzn. je nutný upgrade phpBB. To zní celkem jednoduše, ovšem kdyby to tak jednoduché bylo... v pátek jsem zjistil, že VPS na které nám fórum běží, není v úplně ideální kondici. (Prehistorické jádro linuxu, které nebylo víc jak půl roku jakkoliv patchované a docela solidně si stěžuje, co všechno ma v crashi). Stav VPS není přímo kritický (rozumějme, že aktuálně nehrozí, že příjdeme o všechny data), ale rozhodně jej není dobré podceňovat. Během tohoto měsíce nebo ledna 2018 bude nutné reinstalovat celou VPS, navíc ji bude třeba i rozšířít, protože na disku docela solidně dochází místo (a místo na disku bude do budoucna velký problém, obzvlášť pokud se budou nahrávat obrázky jako na běžícím pásu). Celá tato operace si vyžádá cca 24h výpadek, který bude samozřejmě dopředu nahlášen. Ovšem vážně to nejde hned, protože na to musím mít volný čas.

Až se celá tato operace úspěšně provede, pominou technické překážky pro instalaci nejrůznějších modulů a bude jen otázkou, co budou chtít členové spolku, aby zde bylo opravdu nainstalováno. Za sebe můžu říci, že v blízném časovém horizontu proběhne regulérní elektronické hlasování o funkci automatického zmenšování fotek.

Než tady do mě nekteří začnou opět šít, že hlasování už bylo a VK na to mělo dost času, tak předesílám, že aktuální rada má možnost něco ovlivnit teprve od října 2017. Nehledě na to, že "hlasování" které zde proběhlo opravdu nelze považovat za regulérní. O takovém hlasování za mě musí být členové informování dopředu pomocí e-mailu a SZ. Jedině tak lze docílit toho, že o hlasování budou všichni vědět. Znovu opakuji, že rada se rozhodně nefláká, ale postupně aktivně řeší agendu, kterou si odhlasovali členové na podzimní schůzi spolku.

Díky za podrobné vysvětlení . Žil jsem v domnění že naše webové stránky má někdo na starost a nenechá je frčet na prehistorické verzi jak píšeš. V tomto případě chápu že se do toho nikdo nehrne .

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 10:37 
Sponzor fóra

Vůz: S80 | S60
Takže už ste zase pri technickom probléme? Tiež neviem, čo sa tu rieši, keď členovia VK o probléme nehlasovali a ani neodhlasovali či to nejaký problém je. V takom prípade je úplne jedno na akej verzii a akom HW fórum ide. Dôležité je, že vôbec ide.
Martas píše:
Žil jsem v domnění že naše webové stránky má někdo na starost a nenechá je frčet na prehistorické verzi jak píšeš. V tomto případě chápu že se do toho nikdo nehrne .

Na to sú Administrátori. Len je možné, že OZ VK o tom nehlasovalo a bez súhlasu OZ, nie je možné ani postupne počas toľkých rokov upgradovať phpBB. :D

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 13:46 
Moderátor

IgorS: Pro tuto odpověd rezignovávám na funkci moda a vyjadřuju pouze svůj soukromí názor jako běžného uživatele tudíž tento příspěvek není nikterak spojen s VK:

Howgh 8)

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 13:56 
Radní

Vůz: C70
Martas píše:
Žil jsem v domnění že naše webové stránky má někdo na starost a nenechá je frčet na prehistorické verzi jak píšeš. V tomto případě chápu že se do toho nikdo nehrne .

Bohužel původní systémový admistrátor už casově, díky práci, nestíhal dávat serveru tu péči kterou by zasloužil. O tom také i informoval původní radu. Bohužel je třeba si uvědomit, že všichni dělají věci pro VK zdarma a ve svém volném čase, takže mu to nemůže v žádném případě nikdo vyčítat. Jak jsem již psal, minulý týden jsem se konečně dostal k přístupům na server a zjistil v jakém je aktuálně stavu (to, že je phpBB zastaralé vím už delší dobu, ale bez přístupů na server kvůli záloze DB, jsem s tím moc dělat nemohl). Řešení situace jsem popsal ve svém předchozím příspěvku a zároveň si beru na triko to, že server a fórum budou aktuální.

IgorS píše:
Takže už ste zase pri technickom probléme? Tiež neviem, čo sa tu rieši, keď členovia VK o probléme nehlasovali a ani neodhlasovali či to nejaký problém je. V takom prípade je úplne jedno na akej verzii a akom HW fórum ide. Dôležité je, že vôbec ide.
...

Na to sú Administrátori. Len je možné, že OZ VK o tom nehlasovalo a bez súhlasu OZ, nie je možné ani postupne počas toľkých rokov upgradovať phpBB. :D

Igore, začínám mít pocit, že tu svou střelbu do VK začínáš lehce přehánět. To, že jsou zde aktuálně technické potíže ti tvrdím od začátku. Dokonce jsem je tady i podrobně specifikoval, aby jsi měl klid a ty dál vesele útočíš. Pak se na mě nezlob, ale nemá tedy smysl ti dál odpovídat.

Yoby: prosím, toto nemá smysl. Igor se prostě rozhodl, že bude za každou cenu trollit a tímto ho jen zase přiživíš...

už nejsou: Škoda Superb 2003 1,9TDi 96kW modrá metal, Mazda Xedos 9 2001 2,5i 120kW automat zlatá metal, Renault 19 1992 1,8 16v 110kW cabrio custom wine pearl (nikdy se mi nepřestane stýskat R.I.P.) a ještě asi tři další R19 ...

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 14:43 
Sponzor fóra

Vůz: V70II2,4T lpg 80II 3,2 AWD
Je to účelovka, spiknutí a provokace.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 16:43 

Vůz: Volvo
Chase píše:
Bohužel původní systémový admistrátor už casově, díky práci, nestíhal dávat serveru tu péči kterou by zasloužil. O tom také i informoval původní radu. Bohužel je třeba si uvědomit, že všichni dělají věci pro VK zdarma a ve svém volném čase, takže mu to nemůže v žádném případě nikdo vyčítat.

Tady lžeš buď ty,nebo dlouhodobě lhala rada VK když tvrdila že za správu a údržbu DB a fora platila.Vzhledem k tomu,kolik keců vždy bylo ohledně toho ,jak nejde snížit členské poplatky,protože se z toho musí zaplatit chod a správa stránek a diskuzniho fora by mne docela výsledek zajímal. :shock:

Různá Volva modelových řad 2xx,7xx,9xx,S80,V70,XC90 v různých stádiích úprav a různých barvách.Od bílé,přes modrou až k černé.Výkony většinou upravené.Všechny tyto vozy servisuji v malém servisu Švedsketanky.cz v Lichnově u Frenštátu pod Radhoštěm.Telefon pro dotazy k mým vozům nebo na servis je 775148152.Z tohoto fora je mi čím dál více na zvracení.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 17:15 
Admin

Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená
A která?

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 17:22 
Radní

Vůz: C70
martinopel píše:
Chase píše:
Bohužel původní systémový admistrátor už casově, díky práci, nestíhal dávat serveru tu péči kterou by zasloužil. O tom také i informoval původní radu. Bohužel je třeba si uvědomit, že všichni dělají věci pro VK zdarma a ve svém volném čase, takže mu to nemůže v žádném případě nikdo vyčítat.

Tady lžeš buď ty,nebo dlouhodobě lhala rada VK když tvrdila že za správu a údržbu DB a fora platila.Vzhledem k tomu,kolik keců vždy bylo ohledně toho ,jak nejde snížit členské poplatky,protože se z toho musí zaplatit chod a správa stránek a diskuzniho fora by mne docela výsledek zajímal. :shock:

Martine, rozhodně nelžu a nemám pro to důvod. Pokud vím, tak práci administrátora VK nikdy neplatil (minimálně poslední rok taková platba neproběhla, takže pokud v červnu 2017 systémový administrátor nahlásil radě, že již nadále nemůže vykonávat svoji funkci, platí má slova o tom, že ji dělal zdarma ve svém volném čase). Náklady na provoz fóra ovšem jsou, protože pronájem VPS není záležitost za pár stovek (to je možná to, co jsi si zaměnil se správou a údržbou DB). Ten se samozřejmě platit musí, jinak už by server dávno nebyl a tím pádem by nebylo ani fórum nebo web VK.

už nejsou: Škoda Superb 2003 1,9TDi 96kW modrá metal, Mazda Xedos 9 2001 2,5i 120kW automat zlatá metal, Renault 19 1992 1,8 16v 110kW cabrio custom wine pearl (nikdy se mi nepřestane stýskat R.I.P.) a ještě asi tři další R19 ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina