Právě je 22 říj 2018 21:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 říj 2006 21:12 
Moderátor

jarek.krizan píše:
Jestli jsem to správně pochopil, tak na mapě by byli členové OS a byla by přístupná všem.

A každý by si jí mohl vytisknout :wink:

Pochopil jsi mojí myšlenku naprosto správně 8)

Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)
bylo - Vóólvik V40-2.0 16V Turbo (B4204T) (200hp/5100rpm, 230Nm/1800-4800rpm)__(r.v. 1998, mod.99)(upgrade Obrázek)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 říj 2006 22:34 
Admin

Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená
jarek.krizan píše:
Jestli jsem to správně pochopil, tak na mapě by byli členové OS a byla by přístupná všem. Pokud tam chcete dát všechny registrované na fóru tak v tom bude zmatek, protože je tam spousta registrovaných na fóru kteří sem zavítali snad jen jednou a to omylem.
A nebo tam dát členy OS ( značit orčitou barvou - třeba červeně ) a aktivní registr. na fóru ( třeba modře ), samozřejmě přístupná všem. Spousta lidí na vstřícnost a pomoc slyší a ocení to třeba tím, že se stanou členy.
Je to můj názor, jestli do toho můžu kecat.

Zanést do Mapy po dvaceti příspěvcích (dneska se to týká nějakých 160 lidí a z toho bude přes půlku členů)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 říj 2006 22:35 
Admin

Ondra. píše:
můžu se pokusit něco realizovat, když mi poskytnete materiály a volnou ruku :D
Základní seznam členů je na klubu :wink: co víc?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 01:43 

No vono to pude i docela jednoduse udelat pres HTML staci jen obrazek mapy a pak soubory se jmenama uzivatelu. Zkusim neco pres vikend snetvorit:))

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 17:35 

no možná jsem ne uplně správně pochopil myšlenku, respektive to k čemu má mapa sloužit, ale podle mě by nosná myšlenka mapy měla být v tom, že někde je někdo, kdo mi může pomoci, když budu potřebovat, a z tohoto důvodu nevím proč by tam měli být ať už jen členové OS, nebo i nečlenové, nebo já nevím kdo, podle mě by tam měli být jen lidi, kteří se tady jasně přihlásí k myšlence " volvopomoci" a tím pádem dají pro klub všanc svůj případný čas věnovaný někomu kdo potřebuje pomoci a to může podle mě být jak člen OS tak klidně i nečlen, protože k čemu mi bude mapa ze který budu vědět že ve vesnici vedle místa kde jsem skejsnul, je "franta člen OS co má V70" ( třeba ), když tento třeba nebude chtít ( mít chuť ) pomáhat, nebo berete jako samozřejmý, že všichni členové OS jsou si zavázáni pomáhat, a nečlenové nesmí ? a nebo se jedná pouze o mapu "kde má kdo v ČR ( SR ? ) volvo a je člen OS? a nebyla by taková mapa celkem k ničemu, když na stránkách je seznam členů ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 18:35 
Servisman

Vůz: S80, 2,4
Miki píše:
no možná jsem ne uplně správně pochopil myšlenku, respektive to k čemu má mapa sloužit, ale podle mě by nosná myšlenka mapy měla být v tom, že někde je někdo, kdo mi může pomoci, když budu potřebovat, a z tohoto důvodu nevím proč by tam měli být ať už jen členové OS, nebo i nečlenové, nebo já nevím kdo, podle mě by tam měli být jen lidi, kteří se tady jasně přihlásí k myšlence " volvopomoci" a tím pádem dají pro klub všanc svůj případný čas věnovaný někomu kdo potřebuje pomoci a to může podle mě být jak člen OS tak klidně i nečlen, protože k čemu mi bude mapa ze který budu vědět že ve vesnici vedle místa kde jsem skejsnul, je "franta člen OS co má V70" ( třeba ), když tento třeba nebude chtít ( mít chuť ) pomáhat, nebo berete jako samozřejmý, že všichni členové OS jsou si zavázáni pomáhat, a nečlenové nesmí ? a nebo se jedná pouze o mapu "kde má kdo v ČR ( SR ? ) volvo a je člen OS? a nebyla by taková mapa celkem k ničemu, když na stránkách je seznam členů ?

Myslím, že se nejedná pouze o pomoc. Pokud bude mapa tak se možná bude hodně lidí divit ( hlavně z míst vzdálenějších Praze ) klik volvistů je v relativně malé vzdálenosti od jejich bydliště a mohli by se častěji scházet a tím i utužovat přátelství členů i nečlenů. Pak je docela možné, že případný zájemce o koupi Volva si může zjistit kdo bydlí nejblíže a domluvit si s ním schůzku a mohl si pokecat nebo požádat o radu.
Samozřejmě mohl by to i někdo zneužít, třeba člověk, který by si chtěl pořídit auto nelegální cestou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 20:25 
Admin

Miki píše:
Zase hledáš mouchy a zrazuješ někoho od něčeho co chce udělat. Představuju si to jako že na mapě si najdeš nějaký místo a třeba v okruhu padesáti km se zobrazí lidi(říkejme zatím lidi) a u každýho už není problém po kliknutí zobrazit čeho je člověk schopen.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 20:39 
Servisman

Honza píše:
Představuju si to jako že na mapě si najdeš nějaký místo a třeba v okruhu padesáti km se zobrazí lidi(říkejme zatím lidi) a u každýho už není problém po kliknutí zobrazit čeho je člověk schopen.

Tohle je podle mne šikovný nápad. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 22:18 

Myslím, že mapa by měla sloužit hlavně klubu a příznivcům značky. Takže : Volvolidi - žlutá (např.), volvopomoc - červená, volvovrakárny - třeba šedá. Pak by mohly být vyznačeny volvoservisy. U klubových by byla značka VK. Toť návrh můj a volvonárode vyjádři se... :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 23:07 

Honza píše:
Zase hledáš mouchy a zrazuješ někoho od něčeho co chce udělat. Představuju si to jako že na mapě si najdeš nějaký místo a třeba v okruhu padesáti km se zobrazí lidi(říkejme zatím lidi) a u každýho už není problém po kliknutí zobrazit čeho je člověk schopen.

Pokud umíš číst tak ti musí být jasné, že nikoho od ničeho nezrazuji, ale pouze se ptám, a maximálně ventiluju svůj pohled na věc ( na co mám prosím právo ) a dělám to proto, jako ostatně vždy abych navodil diskuzi, ze které většinou vyjde lepší řešení dané věci, jako ostatně i teď, že, třeba tvůj nápad o zobrazení čeho je člověk schopen a nebo vcarův o barevném rozlišení.Takže prosím zanech těch svých jízlovostí, vše co dělám a říkám ( píšu ) dělám pro klub, a ne proti němu, jen se holt někdy snažím na věci poukázat i z jiné strany, a ono to býva často ku prospěchu ( myšleno obecně ), to ovšem chytří lidé vědí.A abych to zopakoval, nebo možná přeložil tak v tomto je pro mě tou myšlenkou, že na té mapě by mohli být kromě členů OS i lidé, kteří členy nejsou ( ať už z nějakého jejich soukromého důvodu, nebo třeba jen zatím ), ale chtějí, nebo lépe řečeno, jsou ochotni někomu nabídnout pomoc, a toto já chápu jako věc pozitivní a ne negativní. 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2006 23:55 
Tak by to mohlo vypadat nějak takhle?
Obrázek

Kdybyste si s tím chtěl někdo pohrát, tak tady je k tomu zdroj:
http://www.volny.cz/jiri.tusla/overlay.html
ale pozor, otevírat z lokálního disku, nemá vygenerovaný klíč pro přístup k mapám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 00:58 

Jirko to vůbec nevypadá špatně... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 01:35 

Mno vypada to pekne ale mam k tomu par pripominek. Podle me by ta mapa nemela byt az takhle konkretni aby kazdej vedel kde v ktery ulici mam zaparkovany svoje auto. Pokud ta mapa bude verejne pristupna tak je to rozhodne spatne. Spis bych to videl na nakou obecnejsi mapu treba jen s mestama kde by byly udaje jako jmeno resp. nick model auta a treba mobil. Rozhodne ne presna adresa. Stacilo by treba misto obvodu napr. Praha 6 ale nic vic. Pokud by ta mapa byla neverejna pak je to jina a je to o vzajemne duvere, a tam by se dalo mozna pouzit i vicero udaju. Rozhodne se da udelat treba dvoji mapa jedna pro cleny a jedna pro necleny, kde v ty clensky by byly pripadne i adresy atd a v ty neclensky jen jmena a mesta, nebo by mohly byt mapy rozdeleny podle druhu vyuziti tzn. volvisti, opravny, bazary, vrakoviste atd. Tech moznosti je spousta, ale chtelo by to si presne ujasnit jak ta mapa ma vypadat a co ma zobrazovat a k jakemu ucelu ma slouzit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 03:40 

Tak sem narychlo spichnul prvni alfaverzi volvomapy tak se na to kouknete. Je to jen nastin toho jak to muze vypadat a jak to muze fungovat. Zatim je to jen html verze ktera nema zadnej uzivatelskej komfort ale pouzit se urcite da. Jen pro ukazku tam je funkcni jen Praha a Brno. Pokud ponechate mysku nad mestem bez kliknuti tak to zobrazi seznam v bublinkove napovede a pokud na to kliknete tak se dostanete na podrobnejsi stranku. Ma to ale i spoustu problemu, treba ta bublinkova napoveda: v IE se to samo zalomi a zobrazi ale ve firefoxu ci mozille se to nacpe do jednoho radku kterej zobrazi max 80 znaku takze to neni uplne to pravy vorechovy. Ale je to teprve zacatek takze uvitam vase komentare a podnety co by tam melo byt a jak atd. Tak na to pls mrknete...
http://bubuss.czweb.org/mapa/volvomapa.html

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 08:25 
Moderátor

Jo, takhle jsem si to představoval, ikdyž původní představa byla jen celá mapa ČR na obrazovce s vyobrazením větších měst. Něco jako je na stránkách volvocars, když vyhledáváš dealera. Popisek plně stačí nick, auto, max. typ motoru. Určitě není nutný psát přesný adresy a v podstatě dělat službu pro nákupčí levných ojetých dílů přímo z ulice. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 09:45 
Technicky samozřejmě ani s Google Maps není problém píchnout všechny kladeňáky na Náměstí starosty Pavla, plzeňáky na Náměstí republiky, rokycanský na Masarykovo náměstí, pražáky na Václavák a tak dále.
Obrázek

Jediná výhoda Googla maps proti Bubussově je asi jen v těch mapách na pozadí. Jinak to asi udělá stejnou službu.
Jo a taky v tom, že si nemusíme lámat hlavu s použitým prohlížečem. To už za nás někdo - Google - udělal.

Teď jsem tak trochu rád Harry, že to je uzavřený v diskusi volvoklubu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 11:21 
Servisman

Vypadá to všechno velmi pěkně, jen tam nedávat přesné adresy. To by jsme taky mohli za chvíli být klub bez aut. Nejlépe jak už bylo uvedeno výše ubytovat všechny na náměstí.
Jinak pánové tleskám vypadá to líp, než jsem si původně představoval. :idea:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 11:27 

Mě se to taky líbí, jen bych poprosil adresu té blondýnky bez volva... že bych ji svezl......
(teda pokud se nejmenuje Jarmilka... ) :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 12:07 

Pavel-K píše:
(teda pokud se nejmenuje Jarmilka... ) :lol:

mueheheheeeeeeeeee, ted jsi me dostal :lol: :lol: :lol:

jinak vytvor Jirky Tusly i Bubuse se mi mooooc libi!!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 19:13 

kluci ( bubuss a jirko ) super, pro mě jen pár dotazů :D

Bubuss: prosím tě jak přemýšlíš o zobrazení lidí v mapě, formou, že na ní budou jen názvy míst, kde někoho máme, nebo že, dejme tomu všichni z okolí Nymburka se budou zobrazovat pod Nymburkem?

Jirko: lze mít tuto googlovskou mapu jako celorepublikovou, nebo by se musela zobrazovat vždy jen určitá výseč? předpokládám že systém zobrazení je stejný jako u bubusově, tzn. najedeš myší nad místo a otevře se bublina, že?

Pro oba: a co aby to byla mapa bývalé ČSFR, tj. i se Slovenskem, za prvé tam máme členy a za druhé i když jsme už třináct let rozdílné republiky, mě to hlava stejně ještě nevzala :D a ten tvar naší bývalé společné země mám stejně v makovici jako nejhezčí :D

A jinak co se týče zbrazovaných informací ať už v jakékoli mapě, já jsem pro :
Nick
Město
Auto
Kontakt
a v případě, že se lze na dotyčného obrátit i s žádostí o volvopomoc tak třeba časový údaj kdy.

Třeba já:
Miki
Hradištko
740 GL, B230F + 240 GL B21A LPG
602572581
Nonstop

Díky za práci a za debatu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 19:31 

Mapa je pěkná, údaje..... :?
Pokud by měla být veřejná, pak pouze nick, u servisů nebo lidí schopných a ochotných pomoci dát kontakt
Jestliže by ale mapa měla být výhradně pro VK, pak nemám nic proti tomu zveřejnit údaje o vozidle a případném kontaktu. Každý člen však rozhoduje o zveřejnění svého telefonu a adresy

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 19:32 

Vůz: 944 GL D24TIC EGR MY 1993
zkusil bych to dle okresů

V70 MY2001 B5244S AT výbava- glitterball!
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 945 B230FK ´97, V70 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací čestné místo v podpisu: 940GL bikolor

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 19:42 

mno konecne konstruktivni prispevek.
Tak delam na tom a je s tim i dost problemu. Predne ta bublinkova napoveda tam s nejvetsi pravdepodobnosti nebude protoze se to v kazdym jinym prohlizeci zobrazuje / nezobrazuje ruzne a ja bych chtel aby to bylo prohlizecove neutralni. Zkouel sem i javaskript a CSS pozicovani ale vysledek byl takrka stejny:((

Takze dalsi vyvojova verze bude nasledujici: Jiz jsem to predelal do PHP a ted se snazim vymyslet strukturu tabulek do databaze. Ale to je jeste vzdalena budoucnost. Casem to bude fungovat tak, ze najedes na mesto ktery te zajima (muze se zobrazit kratka bublinka s nejakym popiskem ale ne bohuzel cely seznam lidi v dane oblasti) a kliknes na nej, a dostanes se na samostatnou stranku, takovej seznam kterej se nacte z databaze v zavislosti na danych podminkach selectu.
Seznam bude obsahovat polozky:
ID, JMENO, OBLAST, ADRESA, DRUH, INFO, MODEL, R.V., MOTOR, VYKON, FOTO

id je jedinecny cislo

jmeno je jasny

oblast bude definice mesta na ktere se bude klikat napr praha prip. cisloXXX

adresa bude adresa ulice psc atd.

druh nejazjimavejsi polozka tady se bude definovat zda to bude registrovany clen, nebo jen clen nebo clen klubu nebo jen priznivec, dale tam bude servis, opravna, n.d., vrakoviste, bazar prip. benz pumpa atd.
Z toho vyplyva, ze adresa se bude vztahovat predevsim na tyto instituce pripadne i na jine dalsi subjekty. Clenove samozrejme adresu vyplnovat nebudou.

info bude dalsi info treba s tou pomoci telefonem atd.

model r.v. motor a vykon jsou jasne

foto pro pripadnou fotografii sveho vozitka - neni podminka

samozrejme vsechny polozky budou plne konfigurovatelne a nebudou povinne az na ID ktery musi byt jedinecne a nesmi mit stejnou hodnotu.

Takze pokud kliknes zrovna na Nymburk a bude tam v okoli vic lidi tak se samozrejme objevej v tom seznamu vsichni se vsema polozkkama ktere si vyplnili.

Neni problem tu mapu udelat vetsi a pripadna mensi mesta ci vesnice do mapy doplnit ale myslim si ze soucasne rozdeleni na okresni mesta a mesta s obecnim uradem jsou dostacujici.
O slovensku jsem zatim nepremyslel ale nebude to problem dodelat jen to bude chtit sehnat mapu ve stejnem meritku a seznam okresnich mest a mest s uradem. Nejdriv bych udelal CR a az pak casem bych klidne dodelal SR.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 19:44 

Vůz: 944 GL D24TIC EGR MY 1993
Viděl bych to na Flash- mapa ČR a SR podle okresů, kliknu na okres a vyjede mi seznam lidí+ podrobnosti

V70 MY2001 B5244S AT výbava- glitterball!
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 945 B230FK ´97, V70 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací čestné místo v podpisu: 940GL bikolor

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2006 19:50 
Miki píše:
Pro oba: a co aby to byla mapa bývalé ČSFR, tj. i se Slovenskem, za prvé tam máme členy a za druhé i když jsme už třináct let rozdílné republiky, mě to hlava stejně ještě nevzala :D a ten tvar naší bývalé společné země mám stejně v makovici jako nejhezčí :D

A jinak co se týče zbrazovaných informací ať už v jakékoli mapě, já jsem pro :
Nick
Město
Auto
Kontakt
a v případě, že se lze na dotyčného obrátit i s žádostí o volvopomoc tak třeba časový údaj kdy.

S tímto souhlasím. Myší najet na město, vyběhne soupis Nicků a po rozkliknutí se oběví info. Jinak mapa z Googlu je fakt super. A servisy by ještě mohli platit do pokladny za reklamu :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina