Problém s reklamaci u autodily CARDO, co dal?

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#1 Problém s reklamaci u autodily CARDO, co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

Ahoj všem, předem upozorňuji, ze to bude delší psaní, ale byl bych rad, kdybyste si to přečetli a vyjádřili se.
Řeším momentálně jednu, pro mě celkem, nepříjemnou záležitost.
Před rokem a 2 měsíci cca, jsem zakoupil spojku, dvouhmotu, ložisko na své volvo v50d5 v AUTODILY CARDO a to proto, protože původní dvouhmota řachtala, nechal jsem ji tedy vyměnit, no řachtání nezmizelo a ve vícero servisech mi bylo řečeno, ze to tak proste asi je. S tím jsem nejezdil cca 18tis km za rok. Ten zvuk se mi ale furt nezdal a prisuzoval jsem problém převodovce. Dal jsem tedy auto do servisu, který se zaobírá prevodovkami a vším okolo toho. Převodovka se vyndala, komplet rozebrala a zjistilo se, ze je v super stavu, poté se tedy vyndala dvouhmota. Na te byly vůle, dvouhmota nepružila a zasekavala se a proto řachtala a to ikdyz byla i vzhledově jak nová, což mi potvrdili v tom servisu. Dal jsem tam tedy dvouhmotu od Sachs a rachtani zmizelo.
Poté jsme začal řešit reklamaci. Dvouhmotu jsem reklamoval s tím, ze ještě uplatnuji nárok na náklady okolo toho a to je montáž, rozebrání převodovky atd, jelikož se předpokládalo, ze je dvouhmota v pořádku, když je vlastně nová.
AUTODILY CARDO reklamaci přijalo s tím, ze díl zašlou výrobci na posouzení. Po cca 28 dnech jsem tam volal s tím, ze jak to vypadá, Pan mi řekl, ze podá zadost o informaci na reklamacni oddělení. Po nějaké době mi reklamacni oddělení poslalo mail, ze reklamace byla zamítnuta. Tak jsem tam tedy volal s tím, ze PROČ byla zamítnuta, oni ze nevědí, a ze to mohou poslat na expertyzu výrobci, který má do října čas se vyjádřit.
Nedostal jsem žádný protokol po ukončení reklamace, který by obsahoval proč byla reklamace zamítnuta, vlastně nemám v ruce nic, jen papír o podání reklamace na začátku května.
Na zadost o zaslání protokolu o ukončení reklamace autodily Cardo podstatě nereaguje, ikdyz jsem jim volal a psal mail. Odpověď byla jen taková, ze díl poslali na expertyzu výrobci, na což jsem se vůbec neptal a je mi divne, ze to posílají na expertyzu výrobci, když ta tzv expertyza měla byt provedena v tu danou reklamaci.
Mám v tom dost peněz a nějak si nevím rady. Dvouhmota je jasně vadná, přiložil jsem k tomu i dokument o posouzení ze servisu, kde ten problém řešili.
Nějaké rady, jak toto řešit? Děkuji všem za vaše názory a rady.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#2 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

Ahoj všem, předem upozorňuji, ze to bude delší psaní, ale byl bych rad, kdybyste si to přečetli a vyjádřili se.
Řeším momentálně jednu, pro mě celkem, nepříjemnou záležitost.
Před rokem a 2 měsíci cca, jsem zakoupil spojku, dvouhmotu, ložisko na své volvo v50d5 v AUTODILY CARDO a to proto, protože původní dvouhmota řachtala, nechal jsem ji tedy vyměnit, no řachtání nezmizelo a ve vícero servisech mi bylo řečeno, ze to tak proste asi je. S tím jsem nejezdil cca 18tis km za rok. Ten zvuk se mi ale furt nezdal a prisuzoval jsem problém převodovce. Dal jsem tedy auto do servisu, který se zaobírá prevodovkami a vším okolo toho. Převodovka se vyndala, komplet rozebrala a zjistilo se, ze je v super stavu, poté se tedy vyndala dvouhmota. Na te byly vůle, dvouhmota nepružila a zasekavala se a proto řachtala a to ikdyz byla i vzhledově jak nová, což mi potvrdili v tom servisu. Dal jsem tam tedy dvouhmotu od Sachs a rachtani zmizelo.
Poté jsme začal řešit reklamaci. Dvouhmotu jsem reklamoval s tím, ze ještě uplatnuji nárok na náklady okolo toho a to je montáž, rozebrání převodovky atd, jelikož se předpokládalo, ze je dvouhmota v pořádku, když je vlastně nová.
AUTODILY CARDO reklamaci přijalo s tím, ze díl zašlou výrobci na posouzení. Po cca 28 dnech jsem tam volal s tím, ze jak to vypadá, Pan mi řekl, ze podá zadost o informaci na reklamacni oddělení. Po nějaké době mi reklamacni oddělení poslalo mail, ze reklamace byla zamítnuta. Tak jsem tam tedy volal s tím, ze PROČ byla zamítnuta, oni ze nevědí, a ze to mohou poslat na expertyzu výrobci, který má do října čas se vyjádřit.
Nedostal jsem žádný protokol po ukončení reklamace, který by obsahoval proč byla reklamace zamítnuta, vlastně nemám v ruce nic, jen papír o podání reklamace na začátku května.
Na zadost o zaslání protokolu o ukončení reklamace autodily Cardo podstatě nereaguje, ikdyz jsem jim volal a psal mail. Odpověď byla jen taková, ze díl poslali na expertyzu výrobci, na což jsem se vůbec neptal a je mi divne, ze to posílají na expertyzu výrobci, když ta tzv expertyza měla byt provedena v tu danou reklamaci.
Mám v tom dost peněz a nějak si nevím rady. Dvouhmota je jasně vadná, přiložil jsem k tomu i dokument o posouzení ze servisu, kde ten problém řešili.
Nějaké rady, jak toto řešit? Děkuji všem za vaše názory a rady.

simons93
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 217
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: Momentálně žádné

#3 Problém s reklamaci u autodily CARDO, co dal?

Příspěvek od simons93 »

Na reklamaci mají měsíc. Jestli to nestihli vyřídit, tak mají povinnost vrátit peníze. Jestli dobře počítám, tak lhůta už uběhla.

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#4 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Michl »

Od jakého výrobce byl ten reklamovaný dvouhmotový setrvačník?
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Warcz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5168
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#5 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Warcz »

Reklamace se považuje za vyřízenou, když vás prodávající či servis informují, že je reklamace vyřízena a jakým způsobem se tak stalo, nejpozději 30. den od uplatnění reklamace, nebyla-li lhůta prodloužena. Současně musí být zboží předané do reklamace, ať už opravené či vyměněné v případě jejího uznání, nebo neopravené při zamítnutí, k dispozici v provozovně, kde byla reklamace uplatněna.

Více nemá smysl diskutovat. Je potřeba se pobavit s právníkem.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12070
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#6 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Urvanej »

Prosím nezakládej téma dvakrát, nemá to smysl, akorát přiděláváš moderátorům práci.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5114
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#7 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Přesně !!! Podle obchodního zákoníku je lhůta měsíc a pak vrátit peníze. Už jsem to takto jednou uplatnil a prodeje se fakt kroutil, ale peníze vrátil.
Takže minimálně na peníze + náklady na zaslání na reklamaci máš nárok. Toto stanovisko jim zděl nebo že je nahlasis na obchodní inspekce.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

PINĎABC
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4997
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#8 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od PINĎABC »

to je bez debat, pro větší váhu bych to nechal napsat právníka, ať si cvrnknou a berou to vážně.

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 954
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#9 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od ms231 »

To ale resi max peníze za dvouhmotu. Co má udělat pro proplacení dalších nákladů (rozebrání prevodovky)?
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#10 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

Michl píše:Od jakého výrobce byl ten reklamovaný dvouhmotový setrvačník?
Luk

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#11 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

Děkuji všem za názor.
Tuto možnost samozřejmě mám, nicméně to řeší jen peníze za samotný díl, ale ne práci, kterou jsem musel zaplatit. Za dvouhmotu dostanu 12tis, ale těch 8tis mi tam furt bude chybět..

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#12 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

Urvanej píše:Prosím nezakládej téma dvakrát, nemá to smysl, akorát přiděláváš moderátorům práci.
Omlouvám se, já jen, aby se dostalo k více lidem. :)

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13027
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#13 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od raolsa »

Jsem zvědavý jak tohle dopadne, ale myslím si, že dostaneš max. peníze za tu dvouhmotu. Neb, proč se nezkontrolovala dvouhmota, když se poprvé montovala? Proč se nezkontrolovala dvouhmota, když se to rozebralo podruhé? Atd....
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2131
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#14 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od jirka87 »

Nebyl to od Luku nahodou repasovany dil? U nas jsme to davali na kamiony a blba zkusenost. Jednalo se teda ale o spojky.

jinak se lehce pripojuji. Cardo jsem objevil zde, s kamaradem jsme ho hojne vyuzivali a oba jsme zklamani z jedne veci. Pisou skladem a 3dny nic. Pak to prislo s tim,ze skladem bylo,ale v centralnim skladu v Nemecku. To uz se ale z webu nedozvite.

telefony tam zasadne nezvedaji. Jen obcas zavolaji zpet

kamos ted zkousi RAGLU a zatim dobry

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#15 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

raolsa píše:Jsem zvědavý jak tohle dopadne, ale myslím si, že dostaneš max. peníze za tu dvouhmotu. Neb, proč se nezkontrolovala dvouhmota, když se poprvé montovala? Proč se nezkontrolovala dvouhmota, když se to rozebralo podruhé? Atd....
Jojo, proste taková ta vychcana argumentace, ikdyz je všem jasné, jak to je. :)
Ale lepší peníze za dvouhmotu, než nic..

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#16 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

jirka87 píše:Nebyl to od Luku nahodou repasovany dil? U nas jsme to davali na kamiony a blba zkusenost. Jednalo se teda ale o spojky.

jinak se lehce pripojuji. Cardo jsem objevil zde, s kamaradem jsme ho hojne vyuzivali a oba jsme zklamani z jedne veci. Pisou skladem a 3dny nic. Pak to prislo s tim,ze skladem bylo,ale v centralnim skladu v Nemecku. To uz se ale z webu nedozvite.

telefony tam zasadne nezvedaji. Jen obcas zavolaji zpet

kamos ted zkousi RAGLU a zatim dobry
Nene, proste nový díl. Spojka a ložisko spojky je v pořádku. S telefony mas naprostou pravdu, nezvedaji a když už volají zpět tak úplně z jiného čísla, což je taky divne. I na e-maily odpovídají dlouho.

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1126
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#17 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od spy »

Já nevim, řešil jsem s Cardem reklamaci - chyběla mi svíčka, a i přestože dle svých slov měli kamerový záznam z balení, kde byly všechny 4 svíčky, tak mi na vlastní náklady poslali svíčku náhradní...
Fígl se skladovou dostupností používá každý druhý eshop, to není nic nestandardního...
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 42
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#18 Problém s reklamaci u autodily Cardo - co dal?

Příspěvek od Dannyzkub »

spy píše:Já nevim, řešil jsem s Cardem reklamaci - chyběla mi svíčka, a i přestože dle svých slov měli kamerový záznam z balení, kde byly všechny 4 svíčky, tak mi na vlastní náklady poslali svíčku náhradní...
Fígl se skladovou dostupností používá každý druhý eshop, to není nic nestandardního...
Jenže je rozdíl svíčka za par stovek a uplatňování 20tis Kč :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“