Účel žárovek ve světlometu (V50)

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#1 Účel žárovek ve světlometu (V50)

Příspěvek od Gintiik »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na to, k čemu jsou tyto světla na obrázku označená jako running light.
volvo-headlight.jpg
volvo-headlight.jpg (41.15 KiB) Zobrazeno 625 x
Mám na autě přesně tento halogenový světlomet, ale ještě jsem neviděl tyto světla svítit a měl jsem toto místo za jakousi odrazku. Dneska jsem měnil halogenové žárovky potkávacích světel (low beam na obrázku), a přitom jsem zjistil, že je na tomto místě prasklá žárovka (running light), tak jsem tam místo ní strčil ledku (stejnou jsem vyměnil i v parkovacích světlech, na obrázku city light). Když jsem to ale testoval, tak ani při zapnutých světlech, ani při zapnutých blinkrech tato ledka (running light) nesvítí (zkoušel jsem 2 různé ledky, takže nepředpokládám, že by byly obě vadné a obě jsem zapojil oběma směry, žárovka je stejná jako u parkovaček, které fungují).
Kdy má toto světlo svítit? Vzhledem k tomu, že tam byla prasklá žárovka, tak někdy určitě svítit muselo. Zatím jsem se hrabal pouze v 1 světlometu, ale toto světlo (running light) nesvítilo co auto mám nikdy ani na jedné straně.

Našel jsem na youtube video s V70, kde tyto světla svítí v čase 5:10
volvo-v70-headlight.jpg
volvo-v70-headlight.jpg (49.85 KiB) Zobrazeno 625 x
A rovnou se ještě zeptám, jak vyčistit vnitřek vnějšího skla lampy. Lze ten světlomet nějak rozebrat? Jsou tam sice kovově klipsy, ale přišlo mi, že je to slepené a nerad bych to rozbil.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2439
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#2 Účel žárovek ve světlometu (V50)

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Já mám teda předface světla a normálka mi to svítí s parkovačkama. Nevím jak vypadá vnitřek světla u tebe, ale já mám k "running light" ještě malou extra zásuvečku uvnitř světla, tak mrkni jestli to nemáš jen rozpojené.
Co se vymývání světel týče - "skla" jsou lepená, takže jedině rozlepit. Já vždy světla (která bych musel rozlepovat) vymýval jarovou vodou a v pohodě. Jen jednou se mi u blinkru na V70I stalo, že se mi trochu odloupl chrom, ale ty blinkry byly ještě původní a chrom se loupal už před vymytím.
Ze světla to chce samozřejmě vydlabat všechno elektrický a i čočku bych vyčistil extra venku.
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#3 Účel žárovek ve světlometu (V50)

Příspěvek od Michl »

Je to boční obrysové světlo a svítí ve všech aktivních polohách spínače světel i při svícení dálkovým ovladačem na klíči. Jen Led pásek ( City light) u mého vozu podobně jako zadní Led brzdová světla nemá vyměnitelnou žárovku, ale to je dáno asi verzí světlometu.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 67
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

#4 Účel žárovek ve světlometu (V50)

Příspěvek od Gintiik »

Díky za tipy!
Tak jsem na to ještě koukal a je to (running light) připojené na stejný okruh jako city light, takže to musí svítit vždy spolu. Zahýbal jsem pinama v socketu pro žárovku a přehodil jsem tam jednu žárovku co předtim svítila jinde a už to fungovalo. Nakonec se mi to s další ledkou podařilo zprovoznit, asi byl v tom socketu špatný kontakt. Na druhé straně opět prasklá žárovka. Když už jsem věděl, že to stačí vyzkoušet přes klíček dálkově, tak to bylo o dost snazší.

Vnitřek jsem nakonec vyčistil tak, že jsem vyndal socket potkávacích světel s čočkou (toho debila, co dal jeden torx za motůrek s nastavením výšky světel bych nakopal do prdele).
Pak jsem vzal mikrovláknový hadr na sklo a s takovou chňapkou na ohebné tyčce (mam to omotané textilní lepící páskou abych s tim nic nepoškrábal) a s tim jsem to vyleštil přes ten otvor po čočce. Že bych vyndaval všechnu kabeláž si nedokážu představit.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“