Právě je 21 dub 2018 14:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Volvo V50 - voda v interiéri
PříspěvekNapsal: 08 lis 2017 19:13 

Vůz: Volvo V50
Zdavím,

mám problém so zatekaním do interiéru mojej V50 (12/2004, 2.0D).

Voda sa zvykla objavovať pod nohami vodiča a spolujazdca a to v naozaj nezanedbateľnom množstve. V servise tvrdili, ze je to upchanými odtokovými kanálikmi, dal som im auto 2x na čistenie, pomohlo to na chvíľu (týždne) potom znova. Možno to bola len náhoda, že mi vtedy auto nevytopilo.

Teraz sa voda objavuje iba pod nohami spolujazdca a pasažiera za ním. Nikdy som nezistil kade sa tam dostáva.

Zaujímavé je, že keď vonku pršalo a ja som zastavil v podzemmej garáži, počul som žblnkanie akoby pod sedadlom spolujazdca. A počul som ho znovu aj keď som prišiel k autu po niekoľkých hodinách po zasunutí kľúčiku do zapaľovania (nejaký súvis s mojim problémom?).

Máte niekto podobnú skúsenosť? Kde by sa prosím Vás mohol vyskytovať problém? Nejaký servis v Prahe, ktorý by to vedel vyriešiť?

Ďakujem a prajem pekný deň.

Předmět příspěvku: Re: Volvo V50 - voda v interiéri
PříspěvekNapsal: 08 lis 2017 22:06 

Vůz: Volvo S40 2.0D 2009
Ja som mal 3 priciny zatekania pod koberceky vodica, spolujazdca aj pod zadne:
1. nepatrne odlepene celne sklo po celej dlzke zhora - sklo slo na vymenu
2. zle zalozene tesnenie okolo privodnych kablov do zadnych svetiel v piatych dverach kufra - zalozil som to tesnenie spravne
3. upchate odtokove kanaliky stresneho okna - cistim tie kanaliky pravidelne pomocou brzdoveho lanka z bycikla :D a to tak, ze dam dole A-stlpik, pod nim je hadicka, ktora usti za pristrojovku. Tu hadicku vytiahnem spod pristrojovky a vycistim to od stresneho okna po koniec tej hadicky a od ustia hadicky pod pristrojovkou az po koniec. Ked tam strcim to lanko tak vyjde zdola auta az na cestu.

Od kedy toto robim tak je v aute sucho. Dovtedy som mal na podlahe pri silnych dazdoch v pohode do 5 cm vody.

PříspěvekNapsal: 08 lis 2017 23:00 

Vůz: Volvo V50
Fuh, no:

1. Čelné som zhodou okolností medzi časom menil, tam problem nebude.

2. Zadné dvere sú od mojej Liptovskej Mary ďaleko.

3. Strešné okno mám a tam mám tiež problém, párkrát som z neho videl ísť kvapku, možno má ten problém príčiny tam a ďalšie následky. No, ja sa ňom nezvyknem vŕtať, takže položím banálne otázky....: Ako dávaš dole obloženie A stĺpika? Takže čistíš hadičku + priestor, v ktorom predtým bola? Ide v pohode späť?

Vďaka za Tvoju reakciu!

PříspěvekNapsal: 08 lis 2017 23:11 
Člen VK

Vůz: S 60 B5234T3 02' V70 B5244S 01'
Ivan825 píše:
Fuh, no:

1. Čelné som zhodou okolností medzi časom menil, tam problem nebude.

No a když zapátráš v paměti není to náhodou od té doby???

PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 07:52 

Vůz: Volvo S40 2.0D 2009
Ivan825 píše:
Fuh, no:

Ako dávaš dole obloženie A stĺpika? Takže čistíš hadičku + priestor, v ktorom predtým bola? Ide v pohode späť?

Vďaka za Tvoju reakciu!

Presne tak ako je na tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=3i6a21-fsJM

To oblozenie tam drzi na 3-4 zacvakavacich plastovych capoch. Tie jednoducho silou odcvaknes. Potom je tam taka plastova vec, ktora je vidiet na videu v 34. sekunde. Tu treba vysunut. A potom uz len odpojim tu hadicku vzadu za pristrojovkou. Vzniknu 2 casti - hadicka od okna po koniec, co si odpojil a hadicka od palubovky do motoroveho priestoru na cestu. Cez obe prepcham brzdove lanko z bycikla (alebo nieco pevne a ohybne). To lanko ma na konci ciapocku cize nie je ostre, takze by som nemal tu hadicku prepichnut a pomerne lahko zatoci po ohyboch celej hadicky. Kedze ta hadicka je rozne zatocna, chvilu mi trva, kym tam to lanko cele strcim. Na konci este nalejdem vodu do priestoru stresneho okna a pozeram ako to cele tecie az na cestu :Yahoo!: Cela operacia netrva dlhsie ako 15 min.

Este co sa tyka tych zadnych dveri, ja mam S40, cize sedan a odtok vody zo strechy cez kufor je rieseny inak ako na V50. Takze toto by nemal byt tvoj problem.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 15:27 

Vůz: S 40 2,4 / 04
mě tam teklo z topení,voda s fridexem,nějaká netěsnost

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 17:56 

Vůz: V 50 2.0D 05´
Já měl stejný problém. Po cca 3 měsících hledání vyřešeno odkrytováním plastů levého sloupku u řidiče a střešního okna zevnitř. Poté jsem přilepil hadičku odvodu vody do plastového kusu svodu a mám po problému. Hadička nebyla ucpaná, ale špatně seděla nasazená v plastové části.

Nezdá se to, ale i při malém mrholení jsem měl na podlaze u řidiče velké množství vody.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina