V40 klepání v oblasti rozvodů

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V40 1.6 80kw, r.v. 2000

#1 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od fudi703 »

Ahoj volváci,
po dlouhých úvahách jsem si před vánoci koupil Volvo V40 1.6 16v 80kw r.v. 2000. Není to sice žádný závoďák, ale pro mé účely bohatě postačí. No ale abych se dostal k problému. Ještě před vánoci jsem vyměnil olej a filtr v motoru (dal jsem olej Champion 5w40, co tam bylo před tím nemám zdání) a olej v převodovce (převodovka z renaulta prý moc nevydrží). Na rozvody jsem se chystal až teď v lednu. Po nastartování vše v pořádku, dojel jsem domů z dílny a ejhle motor klepal. Žádný hrozný zvuk, jen se mi to moc nezdá. První věc co mě napadla hydraulická zdvihátka, ale vhledem k tomu, že se s přidáním plynu interval klepání nemění, to padlo.

Včera jsem jel a rozsvítila se mi kontrolka motoru, takže jsem to hned napíchnul na diag. (Delphi multidiag). Samozřejmě jsem si neopsal kód :-), nicméně problém byl v řídícím ventilu vačkového hřídele, což se mi moc nezdá, proč by to klepalo že jo? :-) ale napadlo mě jestli by nemohlo být špatné vačkové kolo na variabilním rozvodu. Nejsem si jistý jestli může takhle divně klepat a už vůbec nechápu proč se to objevilo až po výměně oleje.

Nemáte s tím někdo zkušenost. Zatím jsem se s tím setkal jednou a to na renaultu, shodou náhod taky na 1.6, ale už to pár let je a nejsem si jistej. Nechce se mi vyhazovat prachy za něco, co by to nemuselo být.

Díky za odpovědi.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od kwiko »

nahraj to...
mohlo by to zniet nejako takto...
alebo takto...
pripadne rychlejsie, ale podla toho co popisujes niesom moc mudri.
PS:hydraulicke zdvihadka to nebudu, nejako ich zabudli namontovat
Naposledy upravil(a) kwiko dne 09 led 2017 13:51, celkem upraveno 2 x.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 128
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice

#3 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od jarouš »

Pokud máš motor s VVT, tak mohlo. Na vačce je řemenice spolu s ventilem, který ji ovládá, řemenice se celkem pravidelně zanáší karbonem a co jsem slyšel, do 200kkm ji měnil skoro každý. Origo diagnostika napoví, tady o tom bylo napsáno taky celkem dost, zkus pohledat.
_________________
V40, 1998, 1.8/85kW - bylo
V40, 2004, B4184S2 - bylo
Teď mám Rapida....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V40 1.6 80kw, r.v. 2000

#4 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od fudi703 »

kwiko píše:nahraj to...
mohlo by to zniet nejako takto...
alebo takto...
pripadne rychlejsie, ale podla toho co popisujes niesom moc mudri.
PS:hydraulicke zdvihadka to nebudu, nejako ich zabudli namontovat
Nahraju až budu doma, nicméně sarkazmus vždycky pomůže dík :-D. Neměl jsem oddělané ventilové víko. A v hlavě nenosím od školy všechny konstrukční prvky všech motorů takže nevím jestli to má nebo nemá hyd. zdvihátka. Néé hodím to sem až to bude. :-)
Naposledy upravil(a) fudi703 dne 09 led 2017 14:15, celkem upraveno 1 x.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V40 1.6 80kw, r.v. 2000

#5 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od fudi703 »

jarouš píše:Pokud máš motor s VVT, tak mohlo. Na vačce je řemenice spolu s ventilem, který ji ovládá, řemenice se celkem pravidelně zanáší karbonem a co jsem slyšel, do 200kkm ji měnil skoro každý. Origo diagnostika napoví, tady o tom bylo napsáno taky celkem dost, zkus pohledat.
Mělo by to být CVVT, není nějaký způsob jak zjistit, že je kolo špatné? U toho solenoidu lze změřit odpor nebo ho napojit rovnou na 12v... Nicméně se v současné době nedostanu do autodat takže nevím kolik to má mít....hlavně by mě zajímalo to kolo jestli to lze zjistit nějak bez demontáže rozvodů a nejlépe bez origo diagnostiky..

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#6 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od kwiko »

Neviem co sa ti zdalo na mojom prispevku sarkasticke (musel som si poziet v slovniku co to slovo vlastne znamena), volva uz opravujem nejaky ten piatok, a videa co som ti vyhladal by ti mohli nasepkat co hladas (raz vidiet je lepsie ako stokrat pocut a aspon tisickrat lepsie ako o tom citat). Nehladiac na to, ze je tu o tom aj celkom dost prispevkov, keby si pohladal.
V skratke odporucam pouzit novu remenicu, vackovy hriadel treba dat na pripravok dostatocne dimenzovany (dotahuje sa na 80-100Nm), a poziciu natocenia skotrolovat diagnostikou.
Nie je to procedura co by dal len tak pred panelakom mechanik co take nerobil, aj ked, ak to clovek uz robil, ziadna jadrova fyzika...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V40 1.6 80kw, r.v. 2000

#7 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od fudi703 »

kwiko píše:Neviem co sa ti zdalo na mojom prispevku sarkasticke (musel som si poziet v slovniku co to slovo vlastne znamena), volva uz opravujem nejaky ten piatok, a videa co som ti vyhladal by ti mohli nasepkat co hladas (raz vidiet je lepsie ako stokrat pocut a aspon tisickrat lepsie ako o tom citat). Nehladiac na to, ze je tu o tom aj celkom dost prispevkov, keby si pohladal.
V skratke odporucam pouzit novu remenicu, vackovy hriadel treba dat na pripravok dostatocne dimenzovany (dotahuje sa na 80-100Nm), a poziciu natocenia skotrolovat diagnostikou.
Nie je to procedura co by dal len tak pred panelakom mechanik co take nerobil, aj ked, ak to clovek uz robil, ziadna jadrova fyzika...

No to s tím sarkazmen mělo být k tomu, že to zapomněli namontovat :-). Ale nemysli si, že jsem kluk co si to opravuje doma v garáži. V autech se hrabu vhledem k tomu, že jsem autotronik už nějakej pátek, i když mi je 22. Mám normální servis a podobně. Jen se radši 100x zeptám zkušenějších abych něco nepodělal. Pač jsem na volvu na motoru dělal naposled na škole.

Nicméně abych se dostal zpět k problému. Jak už to tak bývá nastartoval jsem auto, auto studené a otáčky se drží nad 1200, ohřálo se, otáčky padly na 850-900 a to býval okamžik kdy to začalo klepat. Co se nestalo.....Nic.. jako vždycky když člověk dostane auto do dílny, že to něco dělá..Až to zase udělá tak to natočím.

Nicméně jsem měl dnes rozhovor s dodavatelem dílů a že mi vhledem k tomu, že je to na moje auto udělá cenu :-) nakonec za to originální kolo chtěl 3100 takže do toho asi půjdu už jen z preventivního hlediska. Jen by mě zajímalo jak zjistím jestli je KO, to co jsi posílal v těch videích je moc takhle hodně mi to netluče.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#8 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od kwiko »

klepka to az po dlhsej jazde ked je olej dost zohriaty.
hydraulicke zdvihadka volvo nahradilo kalibrovanymi kalistekmi, co pre bezneho uzivatela je bezporuchove riesenie. pouzivali sa na patvalcoch 850/S70/V70/C70. stvorvalec pre S/V40 je motor od tohoto odvodeny (rok 1995) avsak hydraulicke zdvihatka nikdy nemalo = zabudli namontovat a zistlili ze to funguje aj bez nich. Mozno preto sa od nich upustilo od roku 1999 aj na 5-valcoch ci 6-valcoch. :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 3 měsíce
Bydliště: Chrudim
Vůz: Volvo V40 1.6 80kw, r.v. 2000

#9 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od fudi703 »

kwiko píše:klepka to az po dlhsej jazde ked je olej dost zohriaty.
hydraulicke zdvihadka volvo nahradilo kalibrovanymi kalistekmi, co pre bezneho uzivatela je bezporuchove riesenie. pouzivali sa na patvalcoch 850/S70/V70/C70. stvorvalec pre S/V40 je motor od tohoto odvodeny (rok 1995) avsak hydraulicke zdvihatka nikdy nemalo = zabudli namontovat a zistlili ze to funguje aj bez nich. Mozno preto sa od nich upustilo od roku 1999 aj na 5-valcoch ci 6-valcoch. :D

Jasný no až se mi to podaří pořádně ohřát tak to nahraju...nicméně nechápu ty zdvihátka, když je nabízejí jako náhradní díl :-D z toho důvodu jsem uvažoval nad hyd. zdvihátky :-)


http://www.autokelly.cz/Catalog/volvo-v40-kombi-vw-07-95-06-04-1-6-1587ccm-80kw-109hp-03-99-06-04-hlava-valcu-voditka-zdvihatka-vahadla/39849642;39850140;70;145677;166695;33437262;33815225;32387234;38262873

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#10 V40 klepání v oblasti rozvodů

Příspěvek od kwiko »

lebo elit, kelly a spol ti predaju aj turbo na tento motor, a vobec ich netrapi ze to nieje kam namontovat... co by si uz mohol vediet. :roll:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“