S40 / V40 automat, 4 nebo 5

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 75
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

#1 S40 / V40 automat, 4 nebo 5

Příspěvek od bandGap »

Od roku 2002 Volvo S40 / V40 má pětistupňový automat. Do roku 2002 to byl čtyřstupňový. Je to tak? Opravte mne jestli se pletu. Paní, jak se vám s automatem u 40tek jezdi? Zajímá mne jak 5ti tak 4ř stupňová automatická převodovka. Předem děkuji.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#2 S40 / V40 automat, 4 nebo 5

Příspěvek od vlado »

Ahoj, ja mám 4 stupňový automat a celkom dobre sa mi jazdí. Dosť rýchlo som si zvykol a nemôžem mu vytknúť asi nič. Snáď až na to, že 5 stupeň by sa mu hodil krásne. Ono to je cca od 130-140 km/hod dosť hlučné a zbytočne to drží otáčky okolo 4000 / min. Ten 5 stupeň by mal určite vplyv na spotrebu aj hlučnosť. Ale zasa v meste by som asi musel jazdiť stále v L3 režime, aby to zbytočne nepreraďovalo každú chvíľu pri sebemenšej zmene otáčok. Už teraz je problém sa udržať v mestskom cykle v optimálnom režime. Inak jazda v pohode, pohodlie a komfort tiež, radenie je plynulé. Nemám problém, môžem iba chváliť. Ale samozrejme závisí to od vkusu.
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 75
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

#3 S40 / V40 automat, 4 nebo 5

Příspěvek od bandGap »

Vlado, jak se s tím jezdi ve městě? Na který stupeň to jede 50km/h, 60km/h?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#4 S40 / V40 automat, 4 nebo 5

Příspěvek od vlado »

V meste je to celkom pohoda. priznám sa, že rýchlosť nejak moc nesledujem, proste sa nechám viesť kolónami ak sú. Ak je premávka normálna, tak rýchlosť sledujem tak nejak "od oka". Normálne sa mi darí jazdiť tak okolo 60-70 km/hod. To sa dá úplne v pohode na 4 stupeň, niekedy aj na 50 km/hod.. Ale občas prepnem na trojrýchlostný režim L3 ak sú veľké zápchy, prípadne ak potrebujem mierne zrýchliť a potrebujem podradiť, tak na chvíľu dám L3, kým dostanem otáčky a potom to vrátim späť na D. Občas používam v meste aj režim S /sportový/, síce to radí častejšie, ale svižnejšie a je to celkom citlivé na pohyb plynového pedálu, takže sa s tým tak nejak hrajem. Ale celkovo by sa 5 stupeň hodil, pretože mimo mesto, tak okolo 130-140 km/ je to už zbytočne v otáčkach /okolo 4000 ot/min. a je to dosť hlučné/. určite by 5 st motoru odľahčil na dialnici i mimo mesto, tak isto by sa znížil aj hluk o dosť, o spotrebe nehovorím. Celkovo som s automatom veľmi spokojný, je to pohodlné, radenie je celkom plynulé bez trhania ak sa vieš hrať aj s plynom. Mám s tým najazdené cca 45tis km a to 90% mesto /taxi/ a nemám žiadne výhrady. Okrem spotreby dlhodobo 10,3 lt/100km. Je to všetko môj názor, kolko ludí - tolko chutí?
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“