Hloubka dezénu zimních pneu

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
Punkexploited
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 495
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Vůz: V40 B4184S2 černá metalíza? v70 B 5244 S
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#1 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Punkexploited »

_________________
Teď v70 2.5t 154kw automat 5q,4x4 rok 2004 https://www.rajce.idnes.cz/punkexploited/album/v70-2-5t-154kw-automat-5q-4x4
bylo V40 1.8 90kw B4184S2, cerna metaliza, rok 2001 https://www.rajce.idnes.cz/punkexploited/album/volvo-v40, bylo
V70 2.4 125kw B 5244 S, modrá, rok 2001 https://www.rajce.idnes.cz/punkexploited/album/volvo-v70
První auťák Pontiac LeMans 1.6 potom Vectra A 1.6 pak Felicia rok 2000 1.3 a teď VOLVO!

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#2 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Romulusw »

Unglaublich!
Konečně někdo, kdo má rozum. Pokud to teda není nějaká Kazmovina :D

Prostě, ti kreténi bezpečácký tak bojují o naše dobro, i kdyby nás měli zavřít do vypolštářovaný klece :D

Pišta...
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 702
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Bydliště: Budějce
Vůz: S 60 B5234T3 02' @ V70 B5244S 01'
Bydliště: Tam někde u Budějc.

#3 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Pišta... »

A ty komentáře... Hodně údů, a kdejakých otvorů :green:
_________________
Skandinávský plnokrevník S60 B5234T3 02' Venetian Red pearl @ Daily Cars B5244S 01'
Bylo:Fransoa 406 Hdi RHZ Mégan-néé 1.9 TD otočené na střechu ve Štěpánovicích Renault 25 2.2 automat
Škoda Hovoriť 136 LPG Rumun Club 11 R co žral i lidi u přechodu

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#4 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Krystof P. »

Zrovna po příchodu do práce se nad tim rozčiloval kolega. No já se zdržim komentáře a budu pokračovat ve vyhazování zimáků po 4 letech a klidně 6mm.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 61
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih (VRZČ)
Vůz: V70 D5244T MY04

#5 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od woggy »

Kolega z práce na toho téma psal dotaz na Ministerstvo.
Dotaz právě byl, proč u nás v ČR je nutné mít na zimních gumách min. 4mm, když jinde v Evropě jsou povolené nižší hodnoty.
Celou odpověď přikládám níže.
Přílohy
2017-12-08_065323.jpg
_________________
Je: V70 D5, M56, 2004 Obrázek
Bylo: V70 2.4i 20v, M56, 1997; , V70 2.5 TDI, AW50-42, 1998
Letní povoz: Yamaha XJ 650 4K0, 1982

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#6 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Romulusw »

Krystof P. píše:No já se zdržim komentáře a budu pokračovat ve vyhazování zimáků po 4 letech a klidně 6mm.
To je nějaká performance, nebo to myslíš vážně? :shock: Já mám na svém DUNLOP GRANDTREK výroba (3809)
tedy 8! let staré pleumatiky se vzorkem 7-8mm. Občas je hraničně, ale bezpečně otestuji, abych věděl co si můžu dovolit. Ten vzorek je do sněhu naprosto super a nikde mě to nenechalo.
Jednu stejnou sadu, ještě ve "vosku" mám ve sklepě a jsem připraven ji časem taky dojezdit.

A jezdí se hlavou, ne gumama :wink:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 195
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Jihozápad
Vůz: bylo V70

#7 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od outdoor »

Romulusw píše:
Krystof P. píše:No já se zdržim komentáře a budu pokračovat ve vyhazování zimáků po 4 letech a klidně 6mm.
To je nějaká performance, nebo to myslíš vážně? :shock: Já mám na svém DUNLOP GRANDTREK výroba (3809)
tedy 8! let staré pleumatiky se vzorkem 7-8mm. Občas je hraničně, ale bezpečně otestuji, abych věděl co si můžu dovolit. Ten vzorek je do sněhu naprosto super a nikde mě to nenechalo.
Jednu stejnou sadu, ještě ve "vosku" mám ve sklepě a jsem připraven ji časem taky dojezdit.

A jezdí se hlavou, ne gumama :wink:
přesně, trvanlivost 4roky je blbost (prostě způsob jako donutit lidi stále něco kupovat), jezdil jsem běžné na 8let starých 7mm gumách a nebylo to nic hrozného...

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#8 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Romulusw

tohle ale bohužel nejde paušlaizovat. Ok, jsi vyjezděný řidič a ne tupý bezmozek co v zatáčkách zkouší, kam ho to až pustí, ale sám víš, kolik
je na silnicích hovad a teď si vem, že budou jezdit na 8 let starejch gumách.

Absolutní souhlas s Kryštofem. Ta směs stojí po letech za houno. Na závodech jsme zlikvidovali jednu sadu plášťů ZA JEDEN VÍKEND.
Stačilo nazout extra měkkou sticky směs - ale ta guma dělala to co měla, prostě Vás v hraničních podmínkách podržela. Nikoho by
v životě nenapadlo jet na 8 let starejch pláštích, vysypal by se na prvním mokrém kořenu a dole byl minimálně o 30 sec později
než s novou, čerstvou směsí.

To samé hlína - rám za 60 000kč ze speciálních, pevnostních slitin a neexistuje, že by takový rám někdo vzal po 10-15 letech na DH závody
nebo FR exhibici - prostě by ho rupnul na prvním dvojáku, kterej by doskočil na prase. Kolo za 200 000kč a po 10 letech ho můžeš tak
maximálně pověsit na stěnu jako dekoraci, nebo si ho nechat jako bike na ježdění do hospody. V ČR je běžné, že lidi jezdí
ve 20-30 let starých autech a myslí si, že pevnostní charakteristiky slitin hliníku a švédské oceli zůstaly nepozměněny. Hluboce
se mýlí. Jasně - můžou v něm jezdit dalších 20 let, ale taky se může stát, že to do nich narve malej, ALE NOVEJ SMART. Metalurgie je
věda. Tohle je u silničních motorek, MX mašin, sjezďáků první a nejdůležitější zásada - u osobních automobilů? tam se o tom nemluví
vůbec, nebo se to zlehčuje. Přitom je jízda v takovém autě životu nebezpečná - v kritické situaci u čelního nárazu.

Ty pneumatiky jsou to samé - můžeš bejt mistr, ale když pak na sněhu urveš starej, tvrdej slick, tak ti nepomůže ani plnej plyn, už tě to
z toho smyku nevytáhne.......takže plošně, souhlas s tvrdými restrikcemi. Nikdo nemůže předem vědět, jestli řidí Romulusw, který jezdí
hlavou, nebo 20 letej floutek, kterej smrdí korunou, tak na vraku koupil zimáky z roku 2010 a 4,5mm vzorku - nicméně je mu 20
a myslí, že je nejlepší, takže to pak stejně do zatáčky narve v plný
Naposledy upravil(a) Ejdou Rotacak dne 08 pro 2017 11:49, celkem upraveno 2 x.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3618
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#9 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Deshi »

Je pravda, že to údajné stárnutí směsi nejsme schopni asi moc dobře porovnat.
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#10 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 outdoor

teda, ty si případ :-(

2 Deshi

jaké údajné? je jasně patrné. Chudí češi to ale neřeší, protože vědí, že v 90% situacích jim ty ztvrdlý gumy stačí, pokud jezdí rozumem.

Ty restrikce jsou nutné kvůli hovadům, kteří jezdí jako prasata a fakt jsem zvědavej, jak by ses tvářil, kdyby auto v prostisměru dostalo
smyk, napral to do tebe a v lepším případě by to odnesly jen plechy - a pojišťovna by ti pak řekla, že ten vocas měl 8 let starý gumy.
Takhle uvažuje jen člověk, kterej nikdy nečichl k profi sportům, kde se řeší životnost a funkce použitých materiálů. Vůbec jim nedochází
zásadní podmínky - vidí jen to, že jezdí 20 let bez nehod :/
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#11 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od yoby »

Ejdou, a to mezi pumpičkářema na to máte taky zákony a vyhlášky? Mmch, teď není zakázáno mít gumy starý 8 let, když maj vzorek :-). A mladý hovado za volantem tě smete na jakýkoliv gumách, protože jezdí na hraně... u starý gumy hranu pozná v 50km/h, na nový v 80km/h a podle toho jezdí, takže je pravděpodobný, že na nový tě trefí ve větší rychlosti :-) A vůbec... bych zavedl přezouvání jen v certifikovaných zkušebnách, který každou gumu otestují na její vlastnosti, zaplombují (přece je kurwa nebezpečnej člověk co si koupí v Kauflandu protektor za 600,-) A každej měsíc bych zavedl opakované prohlídky, jestli to nějakej zabiják nesjel na 3,9mm, protože pak zajede matku s kočárkem nebo rozpráší mateřskou školku na vejletě. Zkurvená doba, kdy na každý howno se musí dát zákon a zodpovědnost jedince jde do háje, protože nějakej wocas nahoře si myslí že lidi jsou blbý a on je spasitel co ví vše nejlíp. A jsou lidi kteří tomu ještě tleskaj :o
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#12 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 yoby

ne, žádný zákony na to nejsou - na to stačí selskej rozum. Hele já nejsem žádnej nadšenec Bruselu, ale vím, co jsou lidi za hovada a vím, co je to nezvratný osud. Můžeš jezdit 20 let bez nehod a pak ti to prostě jednou v noci v zatáčce ustřelí a děti budou bez táty - protože jezdil na sračkový směsi. Možnost volby máme všichni, tak si jezděte na čem chcete.

Ten tvůj výsměch absolutně nechápu a je mi úplně jedno, že se mnou nesouhlasíš, dobře totiž vím, že vyježdění chlapi by s pokorou uznali, že jsem nenapsal nic, co by nebyla pravda. Pako si výmluvu vždycky najde, vždycky si to nějak ospravedlní. Tím spíš v ČR, kde jezdí na sračkovejch gumách 50% řidičů a pak se vzájemně plácaj po ramenou, protože "bude-li nás víc, nebudeme se vlka bát nic"
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#13 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od python.p »

Souhlasím, nevím jestli jsem vyježděný řidič, ale do kritické skupiny už nespadám...

Kritické skupiny z mého pohledu:
+-18let -> čerstvý řidičák, frajer, neví co čekat. Ale jezdí trošku při zdi, takže nějaký tukec a sem tam něco horšího.
+-25let -> falešný pocit, že už má najeto spoustu mil a ví co a jak se dělá. Jezdí jak hovada a končí to většinou tragicky...
Víc jak 60let -> reflexy špatně, nezvyk na větší provoz.

Safra porte, gumy jsou to jediné co nás drží na cestě a fatálně to ovlivňuje jestli zastavíme a nebo ne.

Omlouvám se za lehký off topic.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#14 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Romulusw »

Klídek, stejně tak na tebe může spadnout bagr s podvalu, strom ze stráně, vagon z mostu, jelen ti může vletět do kabiny, na D1 tě slisuje kamion a můžeš mít třeba gumy od Kima z té jeho fabriky na raketové nosiče.

Takhle to nemůžeš brát. Před 30ti lety se jezdilo celý rok na jedněch a šlo to. Dnes se jezdí rychleji a zabije tě blbeček na funglofkách, protože všecno má své meze a jen je potřeba je znát.
Když si dám na auto dojezdovku, tak s ní taky pojedu jinak a nemusej mi to na ni psát. Stejně tak nebudu mokrou kočku sušit v mikrovnce, je to úplně stejný.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#15 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od cuhan »

python.p píše:Souhlasím, nevím jestli jsem vyježděný řidič, ale do kritické skupiny už nespadám...

Kritické skupiny z mého pohledu:
+-18let -> čerstvý řidičák, frajer, neví co čekat. Ale jezdí trošku při zdi, takže nějaký tukec a sem tam něco horšího.
+-25let -> falešný pocit, že už má najeto spoustu mil a ví co a jak se dělá. Jezdí jak hovada a končí to většinou tragicky...
Víc jak 60let -> reflexy špatně, nezvyk na větší provoz.

Safra porte, gumy jsou to jediné co nás drží na cestě a fatálně to ovlivňuje jestli zastavíme a nebo ne.

Omlouvám se za lehký off topic.
V žádném bodě s tebou nesouhlasím,jasně zkušenosti jsou zkušenosti ale rok narození v tom nehraje žádnou roli.. 8)
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#16 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Romulusw

však jo, odprezentoval jsem svůj pohled na věc. Uvědomuji si, že nevím ,co bude za minutu - jestli mě raní mrtvice, nebo mi spadne na škebli květináč ze
4. patra, ale co se týče pneumatik - jen bych byl rád, aby byli řidiči zodpovědní. Denodenně si vybíráme větší, či menší porci štěstí a tím, že budeme jezdit na tvrdých, zpuchřelých pneu a vzájemně se budeme ujišťovat "ty vole Bédo, v Bruselu zase kecali! já mám na svý Škodě 120 gumy od revoluce, píčo pořád drží!", tím nic nezískáme - v lepším případě budem ohrožovat sebe, lidi které povezeme, v tom horším případě budem ohrožovat někoho v protisměru.

Ruku na srdce, až přestaneme jezdit jako prasata (neberte osobně - vycházím z počtu nehod, smrtelných a těžkých zranění na počet obyvatel ČR), tak
si pak kupujte jednu sadu na 5 let - do té doby nám nic jiného než tvrdé restrikce nezbývá - poděkujme sami sobě, nám občanům České republiky.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#17 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od yoby »

Ejdou: jenže problém je, že z lidí dělaj tyhle neuvažující hovada právě ty stupňující se restrikce... lidi přestávaj přemejšlet, protože jim přece někdo řekne univerzálně co a jak maj dělat. Jak psal Romulusw, naši fotrové jezdili na jednějch a klidně 10 let starejch šlupkách, já tak taky začínal, pak přišli nějaký zimáky,(dle tvého pohledu sračkoidní) , a nikde se neváleli hromady mrtvol... protože každej věděl jak musí jet aby dojel, protože o tom musel přemýšlet, nikdo mu nic nediktoval. A tenhle zákon o 4mm způsobí třeba to, že někdo místo aby si koupil lepší gumu a měl jí do 2mm, tak koupí 2x po sobě nějakej lowend z Kaufu nebo naprotektorovanej šrot, protože finančně to vyjde stejně.
A k těm prasatům v Čechách, máš to něčím podložený nebo je to dojmologie z TV Nova? I vzhledem k hustotě osídlení a stavu silnic?
Není většího zla než když se dobroserové do něčeho pustí :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#18 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Yoby a Romulusw

aha, tak už sem doma :-) - já píšu o voze a vy o koze. Yoby, v tom, co si napsal jsem s tebou za jedno (až na závěr) - i fotr mě k tomu vedl, jako Vás.
Nicméně, musíme se přizpůsobit době - naši tátové jezdili v autech, který se ve 130km/h klepaly jak ratlík, srovnej si množství vozidel na silnicích
v roce 1980, 1990, 2017. Teď už nejde přemejšet jako před 20 lety - to co stačilo tehdy, teď už prostě nestačí.

Jestli to mám něčím podložený? teď nevím jestli to myslíš ironicky, žiješ v bublině ty, nebo já? já vidím nehody každý den - pokud nebudeš línej, statistiky si za chvíli dohledáš sám - holt to ale neni na 5 minut a kliknutí na první tři odkazy, které na tebe google vyplivne.

Ještě prosím lépe specifikuj, kdo je dobroser, Brusel/úřednický šiml nebo já? protože mám na pneumatiky jiný názor než ty?

Co se doby v které žijeme týče - tam jsem s vámi ale absolutně za jedno. Klepu si na čelo stejně jako vy.....
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3677
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#19 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od yoby »

Ejdou: ono nestačí i ted přemejšlet a ject tak abych dojel? :-)
Já právě takový statistiky neznam, který by ukazovali že jezdíme jinak než jinde, co se týká nehodovosti, tak to ani netvrdím. Nevím jestli žiju v bublině, ale jen za letošek mam třeba na motorce po silnici nalítáno skoro 20 tis km a jak v džungli plný mrtvol jsem si nepřipadal.
Dobroser je podle mě ten, kdo má neodolatelný pocit, že jen on ví co je to dobrý pro ostatní, protože oni jsou tupci a ve jménu toho ostatní omezuje. Nic osobního proti tobě, obecný blábol.
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#20 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od python.p »

Cuhan: nemusíš souhlasit. Ale statistika a každodenní praxe hovoří právě takhle. ;)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#21 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Romulusw »

Hlavně výše pojistného v závislosti na věku a místa bydliště.

Ejdou Rotacak
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#22 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 yoby

ano i v dnešní době stačí přemýšlet tak, abych dojel - stačí to tobě, Romulusowi, stačí to 80% společnosti, ale aut je v dnešní době na silnicích opravdu požehnaně a i těch
zbylých 20% je bohužel tak velká a riziková skupina, že si to odserou i všichni ostatní. V tomhle nemůžeš přemýšlet subjektivně - že TY umíš řídit v nadsázce i za mokra s
kolama, který jsou sjetý až na plátno. Měl by si nad tím přemýšlet obecně.

Pokud jsem pro tebe dobroser, protože narovinu napíšu, že jezdit s 8 let starou gumou (a ať má vzorek třebas 9mm, to raději 2 roky starou s 5mm) a ještě si připadat,
že se vlastně nic neděje, je podle mého skromného názoru pěkná nezodpovědnost. U dospělýho chlapa (který nemá finanční nouzi) je to v podstatě čůrákovina na entou.
Pak pro tebe klidně dobroserem rád zůstanu napořád :shock:
Naposledy upravil(a) Ejdou Rotacak dne 08 pro 2017 19:28, celkem upraveno 3 x.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#23 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od python.p »

Viz ty kola, kolega si teď koupil jeté auto za půl míče, ale jezdí furt zimní gumy, a na starém autě klidně 10 let staré a ještě to dával u piva k dobru....
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12051
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#24 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od Urvanej »

Ejdou Rotačák: pls uklidni ten jazyk, nebo půjdeš vychladnout.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

GDPR_user

#25 Hloubka dezénu zimních pneu

Příspěvek od GDPR_user »

Ejdou Rotacak píše:.... vím, co je to nezvratný osud.
Víš houby,jinak by jsi nepsat ty kraviny.Nezvratný osud totiž neovlivníš předpisy ,zákony,nebo novými gumami.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“