Právě je 17 říj 2017 21:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3403 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová XC 90
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 16:25 

Vůz: XC90 D5,Inscription, Polestar
S tou želvou píšu z vlastní zkušenosti, ukazovalo se mi to také potom co auto stálo cca 2 měsíce. Potom mi v servisu udělali reset software a od té doby o ní nevím. Olej, se přiznám, jsem dosud takto podrobně nesledoval, avšak nikdy jsem s ním neměl zatím problém (najeto 35T km). Schválně co Ti řeknou v servisu.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 16:26 

Vůz: XC90 MY2017 D5 Inscription Polestar
No počkej, to jsi fotil u mě v autě ? :) Tuhle želvičku už jsem párkrát měl (na U.S. foru někdo zminoval že mu to vyustilo ve výměnu turba) a že mi chybí litr oleje mi to nedávno hlásilo v Německu ...

Co se týče odhlučnění - zatím jsem neměl možnost přímého empirického srovnání s neodhlučněným (např. měření atd.). Ale celkově ano - je to ted určitě o něco tišší a kultivovanější uvnitř, méně valivého hluku kol, prostě kabina je tišší a je to příjemnější.

Pokud bych šel např. do XC90 2018, asi bych si to nechal udělat znovu ... I když Q7 je ještě kultivovanější (zejména motor při akceleraci), asi bych do toho nešel ... je to moc malé ... jedině kdyby udělali Q8 :) Někdy těch věcí mám fakt až po střechu ...

Docela mě ale v poslední době štve navigace (a je to nějaký nový bug nebo co, zminuje to i spousta jiných) - ukazuje to nesmyslné trasy nebo odbočky (třeba i z dálnice) a když člověk ví že je to nesmysl a ignoruje to, hned za navrhovanou odbočkou se sníží počet km i čas dojezdu ... To je nějaká sabotáž ? Když to člověk někde nezná, nedokážu si představit kudy ho to všude vláčí ...

PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 20:11 

Vůz: XC90 D5 Inscription
drobná změna v novém SW. Teprve dnes jsem si všiml, že pokud je aktivována automatická brzda při zaparkování, již v novém SW je možné se rozjet bez připoutání se. ( brzda se odbrzdí ikdyž není zapnutý pás ) - což dříve nešlo.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 20:22 

Mikinda píše:
drobná změna v novém SW. Teprve dnes jsem si všiml, že pokud je aktivována automatická brzda při zaparkování, již v novém SW je možné se rozjet bez připoutání se. ( brzda se odbrzdí ikdyž není zapnutý pás ) - což dříve nešlo.

No konečně ! To byl pěkný opruz ...

PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 20:28 

Vůz: XC90 D5,Inscription, Polestar
Nevím jak vám, ale u mne to jednou odbrzdí a dvakrát ne (obrazně). Nevím, jestli něco nedělám špatně.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 20:29 

ještě jedna věc v novém mi SW vrtá hlavou: pokud dochází palivo, nabídne se navigovat k nejbližší pumpě.
Nefunguje mi to však vždy. Pokud se kontrolka málo paliva právě rosvítí při jízdě - navigaci to nabídne. Pokud motor vypnete ( kontrolka již delší dobu svítí - málo paliva ) a motor znovu nastartujete nejbližší pumpu to již nenabídne.
Buď je to tak úmyslně, nebo mám na autě něco špatně.

Vaše zkušenosti ?

PříspěvekNapsal: 30 zář 2017 15:22 

Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"
ivo109 - audi Q8 uz je v predseriovej vyrobe ale je to tvarovo ako x6 takze neprakticke.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2017 16:11 

Aha, myslel jsem že Q8 bude větší než XC90 :)

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 17:09 

Vůz: Volvo V70 Summum T5 Drive-E 2015
Příští rok přijde na trh BMW X7. Tak třeba bude vyhovovat:).

PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 10:03 

Vůz: Subaru Outback 2.5i
saabik píše:
Příští rok přijde na trh BMW X7. Tak třeba bude vyhovovat:).

Tá X7 je dizajnový opulentný humus.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 16:11 

Bavoráka bych tedy opravdu nerad :)

PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 21:07 

Toto by bolo něco pro Iva - myslím, že místa by měl nadbytek :-)
Ani by to nemusel odhlučňovat.....

https://www.netcarshow.com/cadillac/2015-escalade/

PříspěvekNapsal: 04 říj 2017 06:20 

Jo, to vypadá dobře :) Spotřeba 20 l, manuální převodovka , 3 mil. :D Ale věcí se tam asi vejde hodně :)

PříspěvekNapsal: 06 říj 2017 14:56 

tompos píše:
Problemy s autem (D5 MY17, najeto 13tis km od 11/2016) se objevily jineho razu

“Zelvicka” - viz foto Obrázek

Tak jsem byl dnes na updatech. Ta želva se prý vztahuje ke svolávací akci - výměna hadice a nějaké trubky powepulse ... udělali to

PříspěvekNapsal: 06 říj 2017 21:51 

Vůz: XC90 D5 Polestar 2017 (10/2016)
ivo109 píše:
tompos píše:

Tak jsem byl dnes na updatech. Ta želva se prý vztahuje ke svolávací akci - výměna hadice a nějaké trubky powepulse ... udělali to

Diky! Do tydne jdu na servis, tak dam vedet. Tady na mistnim foru chlapi taky mluvi o nejake trubce/hadici. Uvidime

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 08:47 

tompos píše:
ivo109 píše:
[quote="tompos"]

Diky! Do tydne jdu na servis, tak dam vedet. Tady na mistnim foru chlapi taky mluvi o nejake trubce/hadici. Uvidime[/quote]
Takze v servisu na mne cekaly celkem 3 svolavaci akce - pasy na 3.rade, neco s powerpulse (zhruba to, o cem psal Ivo) a jeste neco. Vecer bude hotovo a dam vedet. Doporucuji si proverit , zda Vas taky neco neceka. Ja vedel jen o tom pasu
Jinac, dostal jsem na den starou xc60 d4 v nejake stredni vybave. Teda, jak mne bavi jezdit xc90 a vylozene skoro hledam prilezitost se projet, tak tohle jsem uklidil do garaze a vecer jim to vratim netknute - naprosto zadny pozitek - to i ze skodovky bych mel asi vetsi radost

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 10:17 

tompos píše:
Jinac, dostal jsem na den starou xc60 d4 v nejake stredni vybave. Teda, jak mne bavi jezdit xc90 a vylozene skoro hledam prilezitost se projet, tak tohle jsem uklidil do garaze a vecer jim to vratim netknute - naprosto zadny pozitek - to i ze skodovky bych mel asi vetsi radost

No jo, tyhle starší Volva jsou trošku nic nižší level ... Moje předchozí XC70 byla fajn, ale dost traktorovitý motor proti XC90, i když podvozek tedy měla více plující ...

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 13:45 

ivo109 píše:
tompos píše:

No jo, tyhle starší Volva jsou trošku nic nižší level ... Moje předchozí XC70 byla fajn, ale dost traktorovitý motor proti XC90, i když podvozek tedy měla více plující ...

Tak podvozek je tedy skutecne jina liga. Mnohem mekci, jakoby mela ta xc60 napravu z plastu (v dobrem slova smyslu), protoze tam kde mi muj trakar trochu bouchne, tak tam to 60ka projela temer bez povsimnuti

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 20:27 

Takze servis je za mnou (mimochodem s vlastnim olejem mne stal v prepoctu 7900Czk)
- to, ze jsem mel hladinu oleje po necelem roce a 13500km na pulce, je pry normalni. Castrol 0-20w se pry hodne szira
- zelvicka na displeji podle nich nic neznamena. Nic aspon nezjistili... spojitost s odvolavackama nevidi. Mne se kazdopadne zelvicka uz vickrat neobjevila.
- 2 ze 3 odvolavacek udelali. Remeny 3.radu musi jeste objednat.

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 14:54 

Vůz: XC90 inscription D5
Ahoj volvisti! Škoda,že jsem o tomhle vlákně nevěděl dřív, než jsem šel včera na FB, ale co už. Včera jsem si přivezl novou XC90, Inscription D5 (onyx black/světlá amber), jel jsem v tom jen hodinu a hrozně se těším až jí pořádně projedu. Až budu mít čas, tak si určitě projdu celý vlákno, ale mám pár otázek hned na začátek: impregnovat kůži ano/ne?, od kdy se doporučuje sešlápnout plyn? Měl jsem mercedes GLA a tam to bylo od 1500 km, ale u takhle velkýho jinýho auta nevím. Jak jsem byl při předávání natěšenej, tak jsem se zapomněl zeptat :)

A včera na FB jsem řešil, že při zařazení Dčka kopne, je prostě cítit že se zařadilo, ale jen při Dčku, když jedu (nebo řadím R), tak vůbec nic necítím. Psalo se tam, že to občas někdo měl, dealerovi se dnes nejde dovolat, ale večer si to jdu ještě zkusit, jestli to třeba není mezi volantem a řadicí pákou.. :)

Díky za odpovědi!

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 17:03 

Mnozí říkají, že se s autem může jet hned jak chceš. Nicméně, pokud chceš mít auto delší dobu,
řídil bych se osvědčeným:

Desatero pro správné zajetí nového motoru

* Nenechávejte běžet studený motor déle než tři minuty na volnoběh, ale ohřejte jej na provozní teplotu klidnou jízdou!
* Během prvních 1000 km nevytáčejte benzinový motor nad 3500 ot./min, diesel na více než 2500 ot./min!
* S nízkými otáčkami to nepřehánějte a udržujte motor ve středním pásmu. Podtáčení mu škodí nejen v záběhu, ale i po zajetí.
* Po ujetí cca 1000 km vyměňte olej včetně filtru!
* Při nájezdu od 1000 do 2000 km postupně a v kratších intervalech zvyšujte otáčky a zatížení!
* Nejezděte ustálenou rychlostí, ale tempo střídejte, aby se komponenty zaběhly v nejrůznějších rychlostech a při různém teplotním zatížení!
* V průběhu zajíždění brzděte a akcelerujte plynule, vyvarujte se razantních změn!
* V případě přeplňovaného agregátu nechte motor po větší zátěži před zhasnutím pár vteřin vydýchat na volnoběh! To platí i po zajetí.
* Prvních 2000 km netahejte za autem přívěs!
* Po zajetí, tedy cca od 2000 km, využívejte celý rozsah provozních otáček. Nebojte se motor občas pořádně prohnat, aby se stačil průběžně vypalovat od usazenin.

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 20:21 

medik01 píše:
Ahoj volvisti! Škoda,že jsem o tomhle vlákně nevěděl dřív, než jsem šel včera na FB, ale co už. Včera jsem si přivezl novou XC90, Inscription D5 (onyx black/světlá amber), jel jsem v tom jen hodinu a hrozně se těším až jí pořádně projedu. Až budu mít čas, tak si určitě projdu celý vlákno, ale mám pár otázek hned na začátek: impregnovat kůži ano/ne?, od kdy se doporučuje sešlápnout plyn? Měl jsem mercedes GLA a tam to bylo od 1500 km, ale u takhle velkýho jinýho auta nevím. Jak jsem byl při předávání natěšenej, tak jsem se zapomněl zeptat :)

A včera na FB jsem řešil, že při zařazení Dčka kopne, je prostě cítit že se zařadilo, ale jen při Dčku, když jedu (nebo řadím R), tak vůbec nic necítím. Psalo se tam, že to občas někdo měl, dealerovi se dnes nejde dovolat, ale večer si to jdu ještě zkusit, jestli to třeba není mezi volantem a řadicí pákou.. :)

Díky za odpovědi!

Takze jeste jednou vitej:)

K te kuzi (mam taky Amber) - tu bych si urcite naimpregnoval. Modrou z dzinu to chyta lip nez politik uplatky ;).

K tomu kopani se jiste vyjadri nekdo z kolegu

PříspěvekNapsal: 11 říj 2017 21:46 

Vůz: XC90 inscription D5
tompos píše:
Takze jeste jednou vitej:)

K te kuzi (mam taky Amber) - tu bych si urcite naimpregnoval. Modrou z dzinu to chyta lip nez politik uplatky ;).

K tomu kopani se jiste vyjadri nekdo z kolegu

Dnes jsem měl víc času se s ním (ní? :) ) seznámit a když to bouchnu od P do D, tak to kopne, někdy víc, někdy míň, když to sjedu po rychlostech, tak vůbec nebo jen minim. Hádám, že si to časem sedne, přeci jen syrový auto a určitě to dneska bylo lepší než první den, o víkendu plánujeme cca 300km výlet, tak uvidím.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 06:53 

Vůz: V60 R-Design T5 2015
Zdravím, převodovka si sedne, cca 5tis. km. Jinak mě pomohlo fát z D na N a pak P. Přeji jen spokojenost s novým Volvem :good:

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 11:14 

Tak jsem měl před 2 dny pocit že něco trošku při brždění dře a hučí v pomalé rychlosti, stavil jsem se dnes do Volva, mrkli na to a že prý jsou na jednom kole sjeté destičky, že když už tak vymění i na druhém, že i vpředu by to chtělo a že zadní kotouče už taky nejsou úplně ok a je třeba vyměnit oba ... 16 000 jen to fiklo ... :shock:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3403 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina