Právě je 22 srp 2017 00:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová XC 90
PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 12:43 

Vůz: XC90 MY2017 D5 Inscription Polestar
Tady to vypadá v pohodě ... profi práce ... Průběžné komentáře dokládají jak zvysoka se Volvo na zvukovou izolaci vyprdlo: pár tenkých hadříků + díry na podvozku atd. Co je hodně zvláštní je taky subwoofer vedoucí přímo dírou do podběhu kola ... tak zítra uvidíme, resp. uslyšíme, nebo spíše doufám neuslyšíme :)

PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 20:22 

Vůz: XC90 D5 Inscription
jsem zvědav jak se auto ztiší. Jak je to pak se zárukou od Volva ?

PříspěvekNapsal: 11 srp 2017 18:25 

Tak jsem to dnes vyzvedl. Dobrá zpráva je že auto vypadalo uvnitř úplně perfektně, jako by se nic nedělo a neozývají se ani po 200 km žádné rušivé zvuky, vrzání atd. (chválabohu ! :) Použili asi 40 kg zvukově izolačního materiálu na podvozek, podběhy, všech 5 dveří i kapotu motoru. Trvalo to 3 dny a cena 24 000,- Hned na místě jsem udělal cvičnou malou jízdu - a nemohl jsem se v prvních chvílích zbavit dojmu, že jsem možná čekal víc (asi vakuum nebo vzducholoď ? :) Motor byl slyšet i lehké hučení dole ...

Pak mě čekala cesta z Hradce do Prahy a z Prahy do Jablonce. Tam už začalo být zřejmé že se něco lehce vylepšilo - takové to agresivní hučení kol a podvozku na dálnici bylo mnohem menší a zmizely z něj ty vyšší nepříjemné frekvence, ted se to jen tak hlouběji valilo. Zvuk motoru se ztišil spíš jen trochu ... Příjemné překvapení nastalo při puštění hudby: asi díky zvukově izolační výplni ve dveřích (které jsou ted taky i o něco těžší) bylo vše o něco jasnější, čistší a detailnější než předtím. A i ve 150 se dala v celkem decentní hlasitosti poslouchat jemnější hudba, což předtím byl trošku problém ...

O trošku se to uvnitř stalo sofistikovanější a méně hlučné. Příjemné, i když úplně drastická změna to zase není ... Kdyby to bylo ještě celkově tišší, nezlobil bych se ... I když , co si vzpomínám Land Rover určitě tišší nebyl. Docela by mě ted zajímalo čerstvé srovnání s Q7.

Ale jo - je to asi ted lepší ... Je ale pravda že je trošku trapné dělat tyhle DIY pokusy na autě za 2 miliony - za situace kdy se Volvo na tento aspekt docela zvysoka vykašlalo (na rozdíl od Audi, Mercedesa nebo RR). A přitom je jasné že udělat tyto upravy přímo při výrobě by bylo nesrovnatelně snadnější a také účinnější než to ted pracně rozebírat atd. Šetří výrobní náklady ? (nebo snad nevědí jak se to dělá ? ). Tak ať podobně jako jiné příplatkové věci udělají i variantu profesionální odhlučnění premium a věřím že nejsem sám kdo si za to milerád připlatí ... Těch pár hadříků co mají na podvozku je trošku trapných ...

Na pojištění by to žádný vliv mít nemělo ... jsou to defacto jen "nalepené koberečky" apod. Nemá to žádný vliv na funkční parametry auta, elektroniku, motor, kola atd. Jen to ted o něco méně hučí.

PříspěvekNapsal: 11 srp 2017 22:43 

Vůz: XC90
Ty jsi hudebník s citlivýma ušima, slyšíš jemné vlnové nuance. Co myslíš, má taková úprava cenu pro člověka, který má v podstatě hudební "hluch", jako na příklad já ?

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 09:33 

Vůz: Volvo V70 Summum T5 Drive-E 2015
A máš laminovaná skla? Ta dokážou taky trochu ztlumit venkovní hluk.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 10:37 

Jasně, mám laminovaná skla.

jjar: myslím že to asi pozná a ocení každý ... i když ten rozdíl by mohl být klidně i dramatičtější ...

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 12:54 

No, když ty ten rozdíl charakterizuješ jako málo dramatický, tak já bych ho asi ani nezaznamenal.
Na to, že Ti tam dali 40kg materiálu navíc se mi to zdá neadekvátní.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 12:58 

Zkusím to schválně změřit ... dB hodnoty v různých rychlostech už jsem předtím měřil

Rolls Royce má 130 kg :)

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 13:01 

To bude zajímavé. Ale nemyslím, že to bude nějaké skokové zlepšení.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 13:05 

-3dB by byly super :)

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 17:34 

Vůz: xc90 2008 3.2
Tak jsem se zacet a premyslim proc neni moc vysledek znat...a uz vidim, protoze to stalo 24 tisic. 3 dny prace = asi teda 24 hodin = mozna 9-10tis za praci, teda 15 tis za material...
Toho tam 40kg urcite nedali. Jedine ze by pod podlahu v kufru hodili par zavazi. :)
Mas rozpis na fakture?

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 18:50 

Vůz: Peugeot
1906 Henry Royce was advertising his cars
that he had partnered with Charles Rolls
announcing that they were so quiet that at
40 mph people may be able to hear a watch ticking.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 20:28 

Takhle - on ten výsledek je docela znát. Zejména u toho nepříjemně hlasitého valivého hluku kol při vyšších rychlostech (90 +) . Předtím to bylo takové lehce ohlušující hučení, ted je to jen takové mnohem tišší nižší brumění ... což je moc fajn. Je to znatelně tišší, i synek si toho všiml ... Na dálnici to šumí mnohem sofistikovaněji, předtím ten podvozek dost řval. Motor je trošku tišší, ale na rozdíl od podvozku zase ne tak o moc - ono i proto že se tam nedá moc dostat .. to by se musela rozebírat celá palubní deska a to bych dost nerad.

Zkoušel jsem měřit hladinu hluku pár aplikacemi na iPhonu. Problém je že u různých aplikací se to dost liší :) Použil jsem nakonec dvě "profi" aplikace , u kterých to bylo podobné ... Tam ty hodnoty vycházely při různých rychlostech podobně jako u Q7 a ve 120 a 140 km/h dokonce méně ... Zkusím si půjčit v nejbližších dnech Q7 a naměřím hodnoty ve stejných aplikacích a možná i v Liberci normální XC90 2017. To bude celkem jasné srovnání.

Ale určitě je to tišší a kultivovanější teď. Hlavní zdroj hluku u XC90 je mizerně odhlučněný podvozek (= kola a cesta) a to se ted celkem výrazně eliminovalo. Motor až tak neruší i v normální neodhlučněné konstelaci (slyšet je jen při výraznější akceleraci). Ten je ted taky o trochu tišší.

Ale tak jasně - naivně jsem si představoval že ted popluju ve vzducholodi :))) Ale je to určitě lepší ...

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 20:30 

shaman píše:
1906 Henry Royce was advertising his cars
that he had partnered with Charles Rolls
announcing that they were so quiet that at
40 mph people may be able to hear a watch ticking.

Nevím jak to je dnes ve Phantomu, nikdy jsem v tom nejel, ale tam si asi na tom dávají dost záležet, někde ted psali že tam dávají 130 kg odhlučnovacího materiálu ... To musí být pěkná jízda. Jen se obávám, že by se mi tam asi nevešlo všechno to co do XC90 :) a že zadní sedadla se nedají sklopit. Plus bych chtěl vidět jak bych tím tady jezdil v zimě :)

63miro píše:
Tak jsem se zacet a premyslim proc neni moc vysledek znat...a uz vidim, protoze to stalo 24 tisic. 3 dny prace = asi teda 24 hodin = mozna 9-10tis za praci, teda 15 tis za material...
Toho tam 40kg urcite nedali. Jedine ze by pod podlahu v kufru hodili par zavazi. :)
Mas rozpis na fakture?

Vycházelo to 15 000 - práce (35 hod) a zbytek materiál (bez DPH).

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 21:22 

To tam toho dali strasne malo.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2017 21:25 

63miro píše:
To tam toho dali strasne malo.

Dali tam toho přesně tolik kolik řekli, je to i dokumentované na x fotkách - maximum co se dalo ... Nepoužívali ale zbytečně drahý Dynamat

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 16:39 

Hmm, tak jsem se byl dnes projet v nové Audi Q7 ... tak mám sice auto "odhlučněné", ale tohle bylo úplně na jiné planetě ... I když tam byly 21''kola a nebyly tam laminované akustické skla ... proti tomu zněla pořád XC90 jak vesnický traktor :( Zejména při akceleraci - XC90 řve jak mučená mountfield sekačka a Q7 ani nehne brvou, jen si někde daleko pořád stejně lehce brumí pod vousy ... Taky jsem si ty hodnoty naměřil - při 50 km/h je Q7 o 4 dB tišší (tj. víc než 2x). Při akceleraci to je několikanásobně ...

Q7 má úplně všechny vychytávky jako XC90 (vč. city safety, auto pilota atd.).

Pro mě je stěžejní zavazadlový prostor (vozím na akce obrovské množství nástrojů, které se do XC90 v pohodě vejdou). Zajímavé je že Q7 má podle parametrů o 100 l větší objem zavazadlového prostoru při sklopených sedadlech ... (i když se to na pohled nezdá) Tak jsme se v Liberci domluvili že až budu plně naložený, tak si to přijedu všechno pěkně přeložit do Q7 ... A jestli se to tam v pohodě vejde, tak po 11 letech - good bye Volvo. Kufr je jediný parametr, o kterém si nejsem jistý. Ve všech ostatních ohledech je Q7 bohužel lepší. A zajímavé že říkali že bych nebyl zdaleka první - že už pár XC90 měnili :)

Přesednutí z Audi zpět do Volva - ten hluk v kabině (zejména motor) je u Volva tak hrubý a humpolácký (plus tvrdost a mlácení podvozku - byť "vzduchového"), že začínám Volvo podezřívat že bud jsou tam úplně hluší, nebo nikdy nejeli v Audi, Mercedesu nebo RR , nebo nevědí jak to udělat anebo na to prostě zvysoka kašlou ...

Tak uvidíme ... Nečekal jsem že mě tahle projíždka až tak vážně nalomí ...

Ono když člověk jede 500 - 1000 km tak se cítí úplně jinak když musí celou dobu poslouchat řvaní traktoru a hučení kol anebo pluje v tiché luxusní kabině ... Při 50-80 km/h to audi znělo skoro jak vzducholod nebo Tesla ... jen lehký zvuk kol ... motor skoro neslyšný ...

Ano - XC90 má možná trošku prostornější, "vzdušnější" pocit v kabině .. ale co to pomůže když je to tak hlučné ...

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 16:55 

Vůz: XC90 D5 Polestar 2017 (10/2016)
[quote="ivo109"]Hmm, tak jsem se byl dnes projet v nové Audi Q7 ... tak mám sice auto "odhlučněné", ale tohle bylo úplně na jiné planetě ... ]

Tak tohle je hodne hustej komentar Ivo. Se te Q7 (ktera mne uchvatila uz pri vyberu a odradila prave zavazadlovym prostorem) budu radeji obloukem vyhybat, abych si nekazil radost:).

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 16:57 

Vůz: Volvo V70 Summum T5 Drive-E 2015
Holt ten čtyřválec jede na hranici svých možností. Zatímco ten šestiválec v klidu nenuceně pracuje.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 17:05 

tompos píše:
ivo109 píše:
Hmm, tak jsem se byl dnes projet v nové Audi Q7 ... tak mám sice auto "odhlučněné", ale tohle bylo úplně na jiné planetě ... ]

Tak tohle je hodne hustej komentar Ivo. Se te Q7 (ktera mne uchvatila uz pri vyberu a odradila prave zavazadlovym prostorem) budu radeji obloukem vyhybat, abych si nekazil radost:).

No raději se tím projíždět nechoď :) To odhlučnění trochu eliminovalo hukot z kol a podvozku , ale motor nekultivovaně traktoruje dost podobně. Akcelerace - a traktor chrochtá, vyje a třese se ... Audi akcelerace - a nic :( pořád to tak jenom jemně brumí ... a člověk o ničem neví ...

Kufr - já nevím ... Audi má parametrově o 100 l větší objem ... (při sklopených zadních sedadlech). Schválně jsem si to měřil ... Audi je o 5 cm nižší uvnitř, o pár cm širší a délka k přednímu sedadlu - Volvo asi o 4 cm víc ... Tak uvidíme co se tam všechno vejde .... Jestli všechno tak potom je to asi jasné :)

Zminují to ve všech recenzích, i když většinou politicky decentněji. Ale jinými slovy říkají úplně totéž ... ;) Třeba https://www.autorevue.cz/srovnavaci-tes ... ticleStart

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 17:23 

Mas fotky z toho odhlucneni? Rad bych je videl, klidne ss prosim..
Jinak kolik db jsi nameril? At si mohu porovnat...
Ono Volvo kvuli vysokemu podilu tvrde ocele bude vzdy hlucnejsi, ale neverim ze by se to nedalo odhlucnit na lepsi uroven (co zas bude na druhou stranu otazka nejakych 50-80k, ne 30)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 17:32 

63miro píše:
Mas fotky z toho odhlucneni? Rad bych je videl, klidne ss prosim..
Ono Volvo kvuli vysokemu podilu tvrde ocele bude vzdy hlucnejsi, ale neverim ze by se to nedalo odhlucnit na lepsi uroven (co zas bude na druhou stranu otazka nejakych 50-80k, ne 30)

Zatím nemám nic, slíbili že pošlou a že dají fotky i na jejich facebook (carmedia.cz) a nic ... Já jsem našel konečně aplikaci, kterou jsem ten hluk podrobně měřil předtím a k mému zklamání jsou ty hodnoty v podstatě stejné i ted ... Takže to že se to celé nějak podstatněji ztišilo byla do jisté míry mentální projekce ?

Napsal jsem jim to a od té doby už se neozývají ... A není to v podstatě na oprávněnou reklamaci ? Využil jsem nabídky produktu a služby "odhlučnění vozidla", zaplatil za to 30k a úroveň hluku je v podstatě stejná jako předtím ... money back ?

Zítra se půjdu v Liberci projet "neodhlučněnou" XC90 tak uvidíme jaký bude rozdíl :) ( i v měřených hodnotách)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 17:42 
Sponzor fóra

Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Myslím, že by jsi musel dokázat nějakou laboratorní zkouškou, že se hodnota hluku nesnížila na udávanou mez, aby jsi měl nárok na vrácení peněz.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 17:49 

ivo109 píše:
Zatím nemám nic, slíbili že pošlou a že dají fotky i na jejich facebook (carmedia.cz) a nic ... Já jsem našel konečně aplikaci, kterou jsem ten hluk podrobně měřil předtím a k mému zklamání jsou ty hodnoty v podstatě stejné i ted ... Takže to že se to celé nějak podstatněji ztišilo byla do jisté míry mentální projekce ?

Napsal jsem jim to a od té doby už se neozývají ... A není to v podstatě na oprávněnou reklamaci ? Využil jsem nabídky produktu a služby "odhlučnění vozidla", zaplatil za to 30k a úroveň hluku je v podstatě stejná jako předtím ... money back ?

Zítra se půjdu v Liberci projet "neodhlučněnou" XC90 tak uvidíme jaký bude rozdíl :) ( i v měřených hodnotách)

Pokud myslis appku v mobilu, tak to je blbost...Treba alespon trochu profi meric hluku, mozna ho nekde i pujci. Pak muzes porovnat s jinou xc90, ale idealne stejne kola, motor a stejne sjete pneu atd..
S reklamaci - meli byt dany podminky predem alespon pisemne/mailem a hotovo, ted z toho asi nic nebude, ale mail nikoho nezabije, kdovi jak se k tomu postavi.
A Q7 ma mozna navic negativni ruseni zvuku z repro, kdovi

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 17:56 

63miro píše:
Pokud myslis appku v mobilu, tak to je blbost...Treba alespon trochu profi meric hluku, mozna ho nekde i pujci. Pak muzes porovnat s jinou xc90, ale idealne stejne kola, motor a stejne sjete pneu atd..

Absolutní hodnoty nemusejí být 100% přesné, ale relativně se to porovnat určitě dá ...

63miro píše:
A Q7 ma mozna navic negativni ruseni zvuku z repro, kdovi

To ne .. právě u Audi se uvádí že má extrémně tichý interiér BEZ použití noise cancellation věciček

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina