jaké sedláte kolo?

  • Autor
  • Zpráva
Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 57
Příspěvky: 3185
Registrován: 14 roků
Bydliště: Teplice

#126 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Basstl »

Na tom je něco divnýho? :)
Česká kultovka. Ruční práce. Kvalitní materiál a práce.
Rám postavenej na míru za solidní peníz.
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#127 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

mně bartosz vypadl z oka před takovými 20 lety. byl rozhovor ve velu s ním a jedním pánem z morati. v podstatě se tam probíraly materiály, jejich rozdíly, výhody a nevýhody. pán z morati povídal tak nějak rozumně, ale bartosz se mi jevil jak arogantní debil, který má potřebu pošlapat druhou stranu a vynést do nebes svou věc
kultovka to pro mě není. to je bohumil mrázek, pokud se mám bavit o hliníku v naší kotlině. ruční práci tu dělá mnoho lidí, velmi kvalitně a materiál se málo kdy na zakázkové rámy používájí nekvalitní
rámy na míru ti postaví kde kdo i za solidní peníz
co se třeba konstrukce týká, iq mi nepřijde zrovna moc chytrý, což je celkem paradoxní k názvu rámu. zkoušel to před nějakými 25 lety chris chance a nejen on, a moc se to neujalo, neb se to dost kroutilo. a to už v dobách, kdy se jezdilo na takových věcech jako rock shox mag21, která se doopravdy kroutí (1" vnitřní nohy, šroubovaná korunka a můstek. když člověk zatáčí, škrtaj brzdové špalky o ráfek). chápu, za těch 20 let se vývoj někam posunul, ale stejně je to furt stejná konstrukce... tím ti nechci nijak znehodnotit zážitek z kola, nikdy jsem na iq nejel, jsou to jen moje domněnky podložené jistýma historickýma skutečnostma, které se ale nemusí slučovat s realitou. a můžu si tu psát co chci, hlavní je, že jsi s kolem spokojený a že vidíš značku jinak než já a jezdíš na ní rád. já osobně tuhost moc neřeším (konec konců jezdím na ocelovym celopéru), ale přijde mi nesmyslné vytahovat koncepci, která se neosvědčila kvuli tuhosti v době, kdy se na všem zvětšuje průměr všeho kvuli tuhosti
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 57
Příspěvky: 3185
Registrován: 14 roků
Bydliště: Teplice

#128 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Basstl »

Mrázek se mi nikdy nelíbil. samoúčelný konstrukce, který jenom navýšily hmotnost.
Morati samozřejmě jo, ale to je bohužel historie.
RB vždycky byla moje oblíbená značka.
Leteckej hliník T6 moc výrobců nepoužívá. Podpis svářeče na certifikátu ti taky moc značek nepřiloží.
Líbí se mi i rámy Duratec, ale RB je mýmu srdci blíž. :)
Nevím nakolik je rám IQ inteligentní, ale mě maximálně vyhovuje. Ani při mých rozměrech nějaký kroucení necejtím.
Kdybych si ještě někdy chtěl pořídit další kolo, tak pevnýho oceláka.
Moc se mi líbí rámy SingleBe. A pak možná na důchod elektrokolo...
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#129 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

bohumilovo rámy jsou údajně neskutečně pohodlné, přestože je to hliník. takže to samoúčelné asi není
ano, bohůžel :-(
kdyžtak mi oprav, já hlíny nikdy nijak moc nemusel, ale t6 je označení tepelného zpracování, jde asi spíš o 7020 jakožto druh slitiny, ale i tak si nemyslím, že by se jinak moc nepoužívala... podpis svářeče a certifikát je prakticky jen kus papíru. nějak v tom nevidím tu přidanou hodnotu, stejně ty svářeče asi neznáš...
jo, duratec je fajn :-)
singlebe mi přijde dost drahý, na druhou stranu může to být i o dost horší :-) mně se třeba vždycky hrozně líbily rámy floriana wiesmanna (když tedy zabrousím k sousedům), hlavně jeho xc koxinga. jenže ty ceny jsou úplně, ale úúúplně mimo
ale já mám nejraději frantu mrázka. první rám mi svařil před 13 lety, ten poslední tuším že před sedmi. celkem jsem měl od něj 4 1/2 rámu (u jednoho rámu mi převařoval přední rámový trojúhelník, to je ta polovina :-)). no a franta je prostě bůh :-) vtipný je, že co se přestěhoval z černošic do brd, tak odmítá zakázky. dokonce nové zájemce přesvědčuje, že dělá dávno překonané rámy a ať si jde dotyčný raději něco koupit do obchodu :-) takovýhle přístup je poměrně ojedinělý v dnešním světě a většinou ho provozují až důchodci (jednoho takového pána mám ještě na foťáky, vždycky se diví, že s těma věcma na film ještě někdo fotí, jediná jeho výjimka je rolleiflex :-))
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#130 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od kolemjdouci »

No, na RB se mi líbí to, že je to dělaný u nás, není to za nějaký šílený peníze a hlavně, hlavně se mi ty kola líbí.
3 varianty osazení + úpravy podle přání jsou pro mě víc jak dostatečný a když chce někdo extrabuřt, tak si koupí rám a poskládá, co potřebuje. Jestli je majitel arogantní, to nevim.
Morati - krása, ale málokdo to zaplatí (na to taky podle mě skončili).
Mrázek co vím, tak není masovka.
Duratec už myslím vlastní rámy nedělá.
Jasně, je u nás spousta menších dílen, kde se dělají hezký kola. Ale to RB je vidět.
Ale jo, na to, že nejsme na B-F tak dobrý :)
_________________
škatule hejbej se

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň

#131 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od TUNER »

Za 2 měsíce to bude 5 let co jsme spolu.....a minimálně ještě letošní sezonu na něm budu prohánět 29".....ano,je to stará 26",ale ty pohledy a komentáře v cíli závodů stojí za to. Oldskůl,veterán.....a kdy přejdu na 29" slyším snad na každém závodě :D Dneska už je bez rohů s lepší vidlicí,pedálama a dalšíma drobnostma....

Pořád je ale problém sehnat 29" fulla do 10 kg za rozumný peníze :/
Přílohy
Top Fuel 9,9
Top Fuel 9,9
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#132 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

kolemjdouci píše:Morati - krása, ale málokdo to zaplatí (na to taky podle mě skončili).
Mrázek co vím, tak není masovka.
moru aerospace koupili tehdy američani a zrušili oddělení kol, přestože to bylo lehce ziskové
jakého mrázka myslíš, bohumila, nebo frantu? ale asi spíš bohumila. nicméně že to není masovka není přece na škodu
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#133 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

TUNER píše:Za 2 měsíce to bude 5 let co jsme spolu.....a minimálně ještě letošní sezonu na něm budu prohánět 29".....ano,je to stará 26",ale ty pohledy a komentáře v cíli závodů stojí za to. Oldskůl,veterán.....a kdy přejdu na 29" slyším snad na každém závodě :D Dneska už je bez rohů s lepší vidlicí,pedálama a dalšíma drobnostma....

Pořád je ale problém sehnat 29" fulla do 10 kg za rozumný peníze :/
kašli na větší kola, však je to k hovnu (basstl promine :-))
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 57
Příspěvky: 3185
Registrován: 14 roků
Bydliště: Teplice

#134 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Basstl »

Záleží na figuře.
Pro mejch 194cm je to požehnání. :)
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#135 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

jo, já ti to neberu, neboj :-) jen mi šlo o ten tlak z venčí, když k tomu majitel vlastně asi není ani nijak zvlášť nakloněn
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#136 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od kolemjdouci »

myslel jsem černošickýho oceláře, tedy Frantu
https://www.bike-forum.cz/forum/franta-mrazek.html
neberu to tak, že malovýroba je na škodu, myslel jsem to tak, že se o ní míň ví, kola jsou málo vidět, téměř vůbec a je tak pro neznalce těžký se k nim dostat. Vono teda ani to RB zrovna nejezdí všude. Ale mají kamennej krám, půjčujou kola na vyzkoušení, téměř nic není problém, tak si mě získali i přístupem.
_________________
škatule hejbej se

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 57
Příspěvky: 3185
Registrován: 14 roků
Bydliště: Teplice

#137 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Basstl »

Solidní výrobci nabízí velký kola jen na větší velikosti rámů (od L vejš) a na menší figury stejnej rám na 27,5".
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň

#138 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od TUNER »

Já bych ani 29 nemusel,taky to vidím hlavně jako marketing. Ale přeci jen technologie jdou stále kupředu (geometrie,tuhost rámu,pevné osy atd.) a hlavně už začíná být problém sehnat na 26" kvalitní materiál. Dneska jsou 26" defakto kola pro děti.... Kolo si tak jako tak nechám,ale udržovat ho s komponentama s jakýma vyjelo z fabriky je pořád těžší....:(
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 57
Příspěvky: 3185
Registrován: 14 roků
Bydliště: Teplice

#139 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Basstl »

Zrovna jsem si říkal, že bych měl koupit nějaký lepší ráfky na 26", dokud ještě jsou.
Manželka má 26" a klukovi jsem vloni postavil nový kolo na novým rámu MRX a komponentů z mýho bejvalýho kola.
Z toho jsem si zase udělal očesaný kolo na trenažér. :)
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#140 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od raolsa »

TUNER píše:Za 2 měsíce to bude 5 let co jsme spolu.....a minimálně ještě letošní sezonu na něm budu prohánět 29".....ano,je to stará 26",ale ty pohledy a komentáře v cíli závodů stojí za to. Oldskůl,veterán.....a kdy přejdu na 29" slyším snad na každém závodě :D Dneska už je bez rohů s lepší vidlicí,pedálama a dalšíma drobnostma....

Pořád je ale problém sehnat 29" fulla do 10 kg za rozumný peníze :/


Sorry, já musel.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#141 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od kolemjdouci »

jj, 29" nebrat :)
se svýma 193cm jsem za XXL rám na 29" kolech docela vděčnej, nehledě na to, že sem vemeno a tak mě to přes větší kameny/kořeny převeze snáz :)
_________________
škatule hejbej se

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#142 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

kolemjdouci: frantovo rámy byly dřív k vidění hojně, jen ne na cyklostezkách kolem řeky, tam s nima jezdím asi jen já :-) a pro malosériovku nebývá problém nějaké přizpůsobení, takže až na kamenný rám nevidím rozdíl. a ten rozdíl je proto, protože většina ostatních nemá stálý sortiment, dělaj jen na zakázku po tom, co se dohodnou se zákazníkem na geometrii a detailech
TUNER: daj se sehnat občas ležáky. já jsem třeba sehnal z anglie roku 2011 noc mavicy d521 ceramic, které se přestaly dělat tuším o 9 let dřív
Obrázek

osobně mám problém spíš s tím, že vymřely vidlice na véčka... tak jsem byl nucen alespoň dopředu dát kotouč. jinak zatím jde všechno udržovat, byť je fakt, že takový nesmysly jako šaltr třeba neřeším
geometrie je další kapitola. já se zadrhl tak před 15 lety, tedy v době, kdy tráva byla zelenější a na kolech se dalo i zatáčet...
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň

#143 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od TUNER »

S těma vidlema na véčka souhlas.... Potřebuju jednu na zimáka (Scott Endorphin na začátku tématu) která už mi vyhnila a nějak nemůžu sehnat rozumnou náhradu. Na rám kotouč nejde a mít kotouč jen vepředu zatím odmítám....snad se něco objeví. Cyklobazar sjíždím skoro pořád kdy se objeví něco "na sklad" )))

Nj,dneska na 29" sjede kdekdo kdeco....na 26" už si to s tim kolem chce trochu pohrát.
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#144 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

na cyklobazaru jsou starý maruny z2 bam a z3 light, hezky by seděly i celkem rokem :-) ale úplně levně je teda nenabízí...
já jsem před lety koupil z ebay vanillku rlc z roku 2002, ale měla špatně nasazený pouzdro, které vydřelo vnitřní nohu a chodila dost trhaně do zdvihu. tak jsem přešel na manitou a nezbylo mi nic jinýho, než dát dopředu kotouč. ale zas tlumení je někde úplně jinde, vysokorychlostní expanze je i na těch 130mm znát. místo avida sd ultimate přišla bb7, tak mi to úplně koule nerve, byť to už nevypadá tak obskurně jako když jsem kolo postavil čerstvě. ale on tomu dost pomohl i brooks :-) https://www.flickr.com/photos/67212280@N08/albums/72157627468053363
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#145 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od kolemjdouci »

a proč trvat na V-brzdách? Kotouče mi přijdou lepší, ať už jde o účinek, nebo údržbu.
_________________
škatule hejbej se

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#146 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

to je asi na mě, viď? je to jednoduchý, prostě se mi líbí :-)
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 26
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#147 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od hajnej »

Ja mel V na predchozim kole. Byly to kvalitní dily a vyměnil jsem spalky za ještě lepší. Brzdilo to parádně, ale nesměl jsem projet bahnem. To pak člověk a rafek trpí.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#148 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

koolstopy maj na začátku špalku takový jakože stírátko na bordel (prostě je tam špalek o fous blíž k ráfku), takže to nebývá tak horké. další vtipná věc je si nechat zamrznout ráfky/špalky, když je fous pod nulou. ale to k tomu patří :-)
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 36
Příspěvky: 3190
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#149 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

mě Véčka v dnešní době dávají smysl jen u trialistů, je fakt, že hydraulický Magury (ty žluto-zelený, už si nepamatuji označení)
brzdily brutálně, ale pro ostatní disciplíny mi přijdou kotoučovky prostě efektivnější. Ze starých kotoučových brzd určitě nedám
dopustit na starýho Gustava- M od magury, s plovoucim třmenem, brzdily skvěle, ale váha. Největší bahna vždycky byly Avidy,
i sjezdový Code-R. Nevím jak v posledních 5 letech, možná se už zlepšily. Hope M-6 byly těžký a ve finále taky žádná sláva.
XT a XTR (i když novejší XTR od roku cca 2015 už jsou velmi slušné i na jízdu dolekopcom) dobrý tak na XC, na sjezdu je upečeš,
tak za mě nejlépe vycházejí Shimano Saint (a vlastně celá řada Saint). Těch pár gramů navíc nemusí nikoho, kdo nehoní gramy
trápit a bude brzdit vždycky a všude i po sjezdu s převýšenim 1 000m a s váhou 120kg.

Starý vidle s uchycenim na véčka/cantilevery neberte, i když je necháte u Bartoníčka zrepasovat a necháte dát nový patrony
a novej spodní monoblok, tak jste na ceně nové vidlice a pokud jí zrepásnete v garáži a necháte starej monoblok a střeva,
tak je to vidle tak podel Vltavy. Hlína křehne dost rychle a po těch 15 letech už je na konci životnosti. Ale taky jsem měl kdysi
Mz Z1 Freeride 150mm, Mz Super-T RCV 170mm, Mz Monstera 200mm (ten byl skvělej, ale s váhou 6kg+ k ničemu na skákání)
Za mě nejlepší vidle od Marzocchi byl 888 RC2X World Cup Ti. Ani o 9 let novější Rock Shox Boxxer World Cup 2015 tý triple
Eight nesahal ani po kolena. Strašně jsem si tehdy drbal hlavu, že jsem se té RC2X WC zbavil za 8 000kč, možná lítá po kopcích
dodnes. FOX 40 LE byla moje poslední sjezdová vidle a taky žádná extra sláva, takovej lepší průměr. DVO a BOS jsem nejezdil.
Manitou Dorado a Mz Shiver DC s up-side down technologií jsem jen krátce vyzkoušel, tak nemohu moc hodnotit.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#150 jaké sedláte kolo?

Příspěvek od Nimrod »

magury hs33 jsem měl na prvním trialu. brzdí stejně jak véčka, ale tam už ta údržba je fakt mizerná. nemám je rád. trialová kola brzdí díky tomu, že se brousí ráfek a používaj se speciální špalky na broušený ráfek, nebo se asfaltuje. pak to jsou pěkně kousavý bestie i kdybys dal tektra za 70,-
gustav je pro mě nejlepší kotoučovka, jen skákání po zadním kole úplně nedává :-( a na xc také nebude úplně geniální
hope mono 6-ti jsem také měl možnost vlastnit. nádherná brzda (ale ještě raději mám xt 755), úžasná páčka, dokonalá dávkovatelnost... a tím to končí, jinak to brzdí jak deore 525
u marun s 30mm nohama odcházely vnitřní nohy, sám jsem prasknul 3. a jelikož nemáš na výběr, chceš-li véčka, tak holt ty prachy do servisu dáš
monstera jsem měl také, 6+ fakt nemá, 5 3/4 kilo ale ano. ale lepší byl starej. 4 kila a o moc lepší chod. nicméně na starýho endorfína asi nebude dávat sjezdovou dvoukorunku, že jo.. :-/
_________________
byla 960 B204FT, MY'93
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Naše a vaše motorky, kola“