Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

  • Autor
  • Zpráva
Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4725
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#1 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Ondra. »

Byl jste někdo, nějaký informace, rady?
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#2 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

Co tě zajímá ?

Gdaňsk - pěkný přístavní město, jako v každém Polském městě najdeš ulici/alej Jana Pawla II. Běžné turistické info k nalezení kdekoliv na netu.

Vedlejší Gdyně - odtamtud jezdí trajekt na Hel - cenu už nevím. Je tam taky tuším předposlední benzínka před nájezdem na HEL - tam už je pak jen jedna taková nic moc..

Hel - úzkej, dlouhej, všude písek, hodně turistů. Asi 5 kempů, 4 se přede mnou dobře schovávaly a v tom posledním to byl první Polák, kterej mi řekl, že jsem Němec, ačkoliv jsme se snažil mluvit česky i Anglicky. Furt mlel že Německy nerozumí. Když dojedeš až úplně na konec výběžku, tak hromada věcí k vidění. Zejména tedy pěkné a rozlehlé vojenské muzeum. Bunkry absolutně všude v rozestupech kolikrát i menším, než 50m, rybí restaurace, fokárium (tuleňárium :D ), maják, pěkné čisté písečné pláže - já jsem tam byl ale v době, kdy furt lilo = moc jsem si to neužil.

Cesta na HEL v blbou dobu je o nervy, protože tam vede jen jedna silnice a když potkáš idiota, tak jedeš těch pár kilometrů hodinu.

Pokud tam pojedeš, měl bych prosbu - potřeboval bych tam něco koupit, nikde jinde to není k sehnání.

P.S : Taky měli na nábřeží u hospod wifi s názvem Pentagram, takže super :lol: :D :ROFL:
Přílohy
P_20160705_185209.jpg
P_20160706_095545.jpg

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#3 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

P.S : Pokud nejsi Polskem zocelenej, tak počítej s :

- tím, že Polština je na týdenním cestování nechutnej jazyk a ti lidi prakticky pískají jak mončičáci
- přechody pro chodce a semafory i na 4proudovkách
- zpoplatněné parkování naprosto všude a ceny mnohdy dost odvážné - to platí zejména na turisticky zajímavých místech (hrad Malbork například - tam stojí parkovné víc, než vstup do hradu)
- dálnice podle mě nejlepší v Evropě - prakticky všechno nový a limit 140Km/hod
- někdy natrefíš na dálniční benzínky se sprchou zdarma (všechno krásně čisté, udržované) a dokonce jsem už i viděl dálniční odpočívadlo s velkým hřištěm pro děti
- dálnice je z 85% zcela zdarma, kde není, tam jsou mýtné brány jako kdysi v Itálii (třeba to v Itálii/Chorvatsku ještě je, nevím)
- osvoj si pojmy : namiot, natrysk, samochod, oplata, opona, "jaki sos ?" , frýýýtkííí ????
- je to asi jediná země na světě (+Rusko), kde jde koupit Finlandia v balení 1,75L
Přílohy
P_20160706_170826.jpg
P_20160705_153330.jpg

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4725
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#4 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Ondra. »

asi bysme jeli tim vlakem
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#5 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

Pro jednu osobu se to vyplati. Pro 2 a vice uz asi ne. Nikde nemuzu najit cenu. Na nejakem pochybnem webu z roku 2018 pisou 940Kc jednosmerne za osobu, jinde zas 630Kc..idos.cz mi cenu neukazuje...Proste to chce asi volat.

Polsko je placka. Spotřeba tam letí dost dolů, proti tomu, co jsi zvyklej u nás. I s velkým a těžkým autem se tam dá jet za nesmysl.

Každopádně jsem našel i neověřené info, že ten vlak na Hel má od roku 2019 vagon pro kola a pokud to je pravda, rozhodně bych si sebou kolo vzal.

+ počítej s tím, že v celé Evropě aktuálně dost chčije. Takže tam musíš jet s tím, že taky možná pojedeš zpět dřív, než jsi chtěl. Rychle se tam nahoře kor u moře mění počasí a prostě se může stát, že ti to neklapne.

Lepší, než jet na dovolenou do Estonska s výhledem na 10dní a pátej den být doma s batohem promáčených věcí.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 3 roky 10 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: S60 D5244T5 2.4D 05'

#6 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od checkroot »

Hel jsem s S60 otočil z Ostravy za den (kratší výlet, prostě rád řídím). Co se týče dálnic tak kromě asi 100 km úseku za Katowicemi, kde se teprve staví, naprostá paráda, dálniční poplatky asi 40 zlotých, dají se platit kartou, ty placené úseky jsou kvalitou na neskutečné úrovni. Rychlostní limity jsou víceméně teoretické, těch 140 tam jel málokdo, ale pozor na neoznačené policajty v BMW a Mercedesech. Průměrnou rychlost jsem měl asi 160, docela zdržení nastalo za Gdaňskem, kde už tak úplně není dálnice, ale jenom 4-proudová silnice. Pak byl nájezd na Hel kde už byl docela hustý provoz, díky Waze jsem se větším kolonám ale vyhnul. Když jedeš úplně na konec Helu, je to 30 km asi 300 metrů širokým pásem krajiny, říkal jsem si co mi pořád chrastí v autě a vedle byly koleje :-) Na té délce ten vlak dělá docela randál kilometry daleko. Parkování na Helu 10 zlotých na celý den, rozumný oběd cca 25 zlotých za porci. Připrav se na setkání s větším množstvím psychopatů na polských silnicích, občas jsem měl pocit že ten řidičák mají jako bonus k občance. Jinak voda v červnu docela studená, ale venku už byl docela hic. Cesta tam šla bez pauzy za nějakých 6 a půl hodiny, cestou zpátky jsme se stavovali na večeři na jedné hovězí farmě na skvělý burger.Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#7 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od ruprecht »

Polsko je fajn destinace, i když opomíjená. Výborné místní jídla, ochotní lidi. Pokud pojedeš Na Gdaňsk a máš rád historii, zastav se cestou v Toruni. Hel mě až tak nezaujal (prostě turistická destinace), ale třeba Słowiński Park Narodowy o kousek dál je naprosto parádní...
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 41
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: mmj Ford Focus II

#8 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Pattapuf »

Polsko i Balt je príma. Proto poměrně často jezdím na Usedom a do oblasti okolo Świnoujście. Chtěl jsem Hell zkusit, ale připadá mi to na tu dálku už dost rizikové. Počasí se může rychle změnit a člověk je tam nahranej.

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 589
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#9 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Sup »

Byli jsme loni, pro ty co mají LPG je dobrá hustota plnicích stanic. Dálnice super, jen je třeba počítat s tím, že jedete 150 a najedou vám před nos skočí kamion. Torun nás moc nezaujala, to Krakow byl hezčí. Hel krásný včetně Fokaria, cena směšné, až na to když jsme si dali v restauraci rybu a cena byls uvedena za 100g, platili jsme za tu večeři víc jak za ubytování :D Poláci jsou milí a v pohodě. Přítelkyně je z východního Slovenska, stačilo aby oprášila nářečí a už se spolu dobře domluvili. Gdaňsk je moc hezký. Letos jsme chtěli znovu, bohužel virus nám cestovní v květnu zatrhnul. Ale určitě se tam někdy vrátíme.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#10 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

On i ten noční Krakow má něco do sebe :D Akorát doporučuji být obezřetný, kde se konzumuje, co se konzumuje a v jakém množství :-D Můj věrný souputník obezřetný nebyl, tak jsem ho táhnul centrem zpátky na bus.

Kdyby měl někdo zájem dám parádní tip na ubytko u Krakowa + autobus do centra. Cena jako v Česku za kemp...Naprosto zbytečné se otravovat s autem..Kor když víte, že chcete konzumovat.

Polák není národnost, to je životní styl :D
Přílohy
IMG_20200727_225846.jpg

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#11 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Arkaz »

Ja ked som siel pozret V70R do gadnsku kupil som len jednosmerny let za 20€ cez wizzair ze vsak spatky autem :D ale auto stalo za hovno tak spatky vlakem za 80€ :D :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 28
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: XC70 2.4D 120 kW (2005)
Kontaktovat uživatele:

#12 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Vesnickej Vydlak »

Tak letos podruhé Polsko a stále je co tam objevovat... :) Z naplánované 10 denní cesty jsme stihli opět jen půlku (Toruň - Krynica - Gdaňsk - Hel) ... :(
235283936_10209169436349190_4193427623324334754_n.jpg
229471859_4554391067918791_2559493892698928590_n.jpg
229471859_4554391067918791_2559493892698928590_n.jpg (86.29 KiB) Zobrazeno 1444 x

Kein
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1584
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#13 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od Kein »

Hel je super, poláci jsou snaživí a ceny dostupné.
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#14 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od f.e.e.t »

Tak jo. Je to tady! Manželku jsem včera prubnul s dovolenou u moře - u Baltu. Chcíli remcala, ale čekám, že ji to snad překvapí a bude spokojená.

Takže včera chvíli hledačka na bookingu a jelikož se nechci týrat dlouhým cestováním s dětma ( 1,5+skoro 5 v době cesty), tak jsme vyslosovali apartmány v Mezizdrojích asi 200 metrům od pláže.

Parkování bude boj, napsal jsem hned po booknutí pšonkovi, že chci booknout ještě parkovací místo (celkem za raketu 80zl/den) na celý týden pobytu.


Co mi poradíte dál? Kolik je odhad si sebou vzít ve zlotých?

Nějakej větší jazykový mantinel čekám, takže bude do 2.července nutně nevyhnutelný si pár jejich slov osvojit. :-D

Jen dodám: tohle bude moje druhé moře, první byl Balt v 2016 na kole z Čech s kamarádem.

Takže panic moře, panic autem. Polsko máme akorát zkušrnost loni jeden den do Klodzska na miniatury a už vím, že hranolky jsou frytky. :-D
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#15 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

Feet - hele za mě super destinace, ale teda hodně lidí. Svinoústí a okolí postavilo mraky hotelů. Já ti můžu říct 2 roky starou zkušenost.

Ty pojedeš nahorů po silnici S3 - tam je vše v pořádku, skoro jako všude jinde v Polsku ty hlavní tahy jsou krásné silnice. Zloté bych si já osobně vzal jen málo na cestu (benzínky-kokina pro děcka atd) a zbytek řešil výběrem z bankomatu na místě. což má vícerodůvodů - jednak kurz a druhak, když máš u sebe prachy, tak se nehlídáš a lítá to oknem. Když to musíš furt vybírat, klesá to méně rychle :-D

S tím parkováním jsi to udělal asi dobře, fakt je tam lidí jak ...

Lokálně co můžu doporučit tak je ten trajekt ve Svinoústí. Toho času zdarma a děcka se alespoň zabaví. Pokud tvé auto předtím neplulo, tak i auto bude mít radost z nového druhu jízdy :-) Jezdit můžeš ale jen jedním, druhej je pro místňáky :

https://www.autovylet.cz/ve-svinousti-je-privoz-i-trajekt-ktery-je-lepsi-zvolit-a-necekat/

Na Německou stranu vůbec nejezdit. Hnus, lidi protivní, cesty rozbité, ale sem jeďte určitě : https://museum-peenemuende.de/ - prohlídka samotného pobřeží odkud skutečně létaly V2 na Londýn je možná jen pro předchozí bookaci. Já jsem jel 800Km abych tohle zjistil, takže jsem byl naprosto nadšen. Bylo to skvělé...Vážně..Takže jsem alespoň navštívil to muzeum (kde byla z poloviny expozice NASA) a pak tuhle ponorku : http://www.u-461.de/www.u-461.de/Welcome.html

Na Mapy.cz to vidíš trošku líp všechno : https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=13.7680377&y=54.1369477&z=17&rc=9f4GTxpy9HgWJhHJ&rs=osm&rs=osm&ri=137611565&ri=11989769&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9f4DJxpzNYGEgSdR1K1g6WYcgXQg3Y

Jako správný jazykozpytec "Polski" se musíš naučit asi raději ještě : hotelový pokoj, parkovací místo a tak :-D Mě se to netýká, protože já spal v kempu na Německé straně a ve Svinoústí jsem jenom zevlil celý následující den.

Jinak Piwo umíš, Dziécko znáš, samochod znáš a to hlavní - frytki už taky umíš :-D

Tady je krásně, pokud si dobře pamatuju ulici : https://mapy.cz/zakladni?x=14.4434924&y=53.9277359&z=16&source=osm&id=28211628 Ale když to procházím na googlu, nějak se mi to nezdá, tolik stánků a všeho tam nebylo. Jen ty staré (secesní?) vily atd sedí, ale skoro bych řekl, že to je ještě daleko od pláže. Nevím, už je to dlouho, ale dostal jsem tam pokutu za parkování :-D

Ty Mezizdroje to bude masakr na počet lidí. Počítej s tím, že 40milionů Poláků je hodně Poláků a mnoho z nich jezdí k Baltu i jen tak na víkend. Bude tam ale taky mraky Němců, protože přes čáru to mají kousek , na jejich straně je hnusně a nic tam není a v Polsku je to pěkné a je tam levně...

Svinoústí mi tak natřískané nepřišlo.

Přeju krásnou dovolenou, protože Polsko je super. Jen škoda, že tam žijou lidi :lol: Lekce Polštiny pro pokročilé zde :


f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#16 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od f.e.e.t »

To video mě ničí i dva dny co jsem ho viděl poprvé. :-D

Takže nakonec jsem ještě znovu šmwjdil na bookingu a vadilo mi, že mám platit za parkování 80zl na den. Našel jsem o fous levnější ubytování jen kousek vedle a parkování za 30zl na den. Dokonce šla zabookovat dětská postýlka, takže ji nemusím shánět na půjčení nebo kupovat a pak znova poslat do světa. Takže úspora cca 5.5k což stejně asi proletí peněženkou. :-)

Aktuálně řeším, jestli to projedu TDIčkem nebo T5kou. U nafty by to bylo asi opravdu za pusu, když vidím ten výškový profil pak od přejetí hranic ČR/PL a i ta T5 by mohla možná v té V50 spadnout klidně k 8 litrům. (Asi jsem troufalej, když to auto mám 2.5k km :-D )

Myslím, že na ten týden tam bude program nabitej dost kam se podívat a co sežrat. :-D

_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#17 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

V Polsku klesá spotřeba na hranici možného. Je to placka. Osobně bych jel tím v čem se ti pojede lépe a pokud chceš dělat výlety i mimo dálnici a hlouběji do vnitrozemí tak možná tím, co má delší akční rádius = TDi.

V zásadě ale prostě jeď tím, co je v lepším stavu :-D Cestovní pojištění stejně asi mít budeš a vlaky jezdí po celé Evropě. V nejhorším z toho bude zajímavá story, jak v PL klekla T5 a domů jste jeli vlakem :-)

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#18 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od f.e.e.t »

Nakonec to vezmu V70 TDI. Cestu mám v plánu po S3 přes Polsko přes Trutnov. Jestli jsem to pochopil dobře, tak na S3 se neplatí nebo je tam nějaké mýtné?
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#19 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

Najdeš si to normálně na webu, ale myslím, že tam nebylo nic. Pokdu tam něco je, je to formou mýtných bran/závor. Mýtné je směšně nízké a můžeš platit zlotým, eurem, kartou...

Netrap se tím. Není čím.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 422
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: SK - BA
Vůz: Volvo XC60 D4 AT Summum-E MY2015

#20 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od lkopcansky »

_________________
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY2015, 130 000 km, Castrol 0w-20
Obrázek
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 236 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázek
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 180 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY2004, 249 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#21 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od f.e.e.t »

O Helske kose jsem už loni něco přečetl a je to jedno z mnoha míst, které bych chtěl navšívit. Letos to čistě z praktických hledisek vyhráli nejbližší Mezizdroje z důvodu co nekratší a nejrychlejší cesty autem kvůli dětem.
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#22 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od f.e.e.t »

Tak jsme včera dorazili do Mezizdrojů. Cesta od nás cca 580km. Vyjeli jsme v 7:18 a v 15:30 jsme dorazili k ubytování. Zaparkuju a čekáme až nás ubytují a na tachu přesně 336 000 km. :-)

Palubák na TDIčku ukazoval průměr 6.4l, takža hádám reálnou kolem 7l. Na tempomatu celou cestu po rychlostní S3 125km/h a sem tam když mě to nebavilo 130-170km/h, abych rychle předjel víc aut.

Kvůli dětem několikrát zastaveno vždy na pár minut, vyčůrat, protáhnout a zase pokračovat. Starší holka blila až za hranicema v Polsku od Trutnova, kdy se projíždělo samou vesnicí, z kopce do kopce, zatáčky a nic moc silnice. Vlastně to bylo kousek před nájezdem na S3. Zvládla to naštěstí do igeliťáku než jsme někde stihli zastavit. Takže se to obešlo bez úhony na interiéru či oblečení.

Od baráku na nájezd na S3 to bylo 160km (3hodiny), pak už opravdu na pohodu po pěkné silnici s příjemným provozem, naprostým minimem kamionů. Jestli jich bylo za celou cestu 20, víc ne.

První WC zastávka po nájezdu na S3 nic moc, záchody špinavé/zadarmo.

Kolem Štětína jsme se trochu táhly v kolonách asi s 20 minutovým zdržením kvůli nehodě, ale to bylo za celou cestu celé. Sem tam bylo za krajnicí odstavené auto, ale moc jsem nechápal smysl sebou vozit výstražné veesty pro všechny v autě, když ji pokažné nikdo na sobě neměl.

Včera bylo 26°C a voda nevím kolik měla, ale po minutě po vodě to vlastně bylo teplé, příjemné.

Dnes má být 27°C a konečně se všichni pořádně vykoupeme. Pak přes týdeb bude 21°C takže ideál s dětmi na nějaký výlet.

_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Všetaty / Praha
Vůz: V70II D5 AP, chip - D5T5.com
Bydliště: Všetaty / Praha

#23 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od dejv »

Koukám že tu je vlákno k Polsku. Byli jsme v létě v červenci 2022 podruhé v Polsku, lokalita Pogorzelica.

Jel jsem naším Volvětem V70 D5, 2002, v 17:00 jsme v pátek vyraželi z Prahy - Holešovice a v 21:30 jsme byli u moře. Jel jsem pořad na tempomat 160. Trasa dalnice, přes německo - ústí, Draždany, Berlín, Scezin, Pogorzelica. spotřeba 9,5L.

V polsku jsme byli podruhé, předtím ještě před Covidem jsem tam byli v roce 2018, taktéž v Pogorzelica.

Oproti roku 2018 se Polsko dost zdražilo, ale také bohužel hodně lidí přibylo. lidí je tam tolik, že byl problem sehnat ubytovaní. Už to není co to bývalo v roce 2018. Napotřetí už do Polska nepojedeme. Ještě jsem uvažoval u Rujáně, ale nezavisle na sobě dva lidi mě odradili že je to tam jedna velká komáří líhen.

Byli jsme ubytovaný pod stanem v kempu. Z vlsstní zkušenosti a co jsme tak vypozorovali, tak doporučuji příjezd do kempu v pátek co nejdřív, idealne dopoledne, protože Polaci jezdí k moři na víkendy a vyberou místa v kempech. A nebo v neděli odpoledne, kdy se zase sbalí a odjíždějí, protože v pondělí musejí do prace. Když přijedete klasicky v sobotu, tak 100% budete mít s místem problem. My jsme tam jeli za kamarady a ti nam drželi místo... Jinak co se týká vybavení a pohostinsktví, tak zkratka klasika polaci...nic moc extra, spíše takový průměr, zkratka tak asi jako u nás. Třeba pro porovnaní, slovaci jsou na pohostinství na tom hůře.

Pokud planujete dovolenou v polsku u moře, tak směřujte určitě na červenec, nejlepší je jet do Polska v době kdy jsou u nas takové ty příšerné letní pařáky. Druha půlka srpna už není tak vhodna, večer býva už chladněji a občas a i prší.

Pro děti má Polské moře výhodu že voda v Baltu je o dost méně slaná než v Jadranu a všechny plaže mají hezký jemný písek.

foto zde https://dejvv.rajce.idnes.cz/Balt_Polsko_2022/
_________________
V70 D5 2002 AP, rodinný a pracovní vůz
S60 T5 103kW vozítko manželky, školkové přibližovadlo
Skoda 100, JAWA, CZ, Praga, ED250, enduro life Honda XRV 750 RD07 hard enduro.

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#24 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od f.e.e.t »

V neděli odjíždíme opět k Baltu. Tentokrát jedeme kousek od Kolobřehu do Dźwirzyno. Chtěl jsem někam, kde bude méně lidí.

Jelikož TDI stojí rozebrána na zahradě, tak letos to prubnu s T5. Jsem zvědavý na spotřebu.

Napíšu zase v neděli večer.
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#25 Polsko. gdansk, hel, wladislawowo

Příspěvek od jirka87 »

At ti vyjde pocasi. 👍🏻
Ja myslim,ze kdyz se budes drzet v zakonnych limitech dopadnes mozna lepe,jak kolega v prispevku nad tebou co to odjel s dieslem za 9.5. ja vim,ze atmosfera 2.4 je o neco uspornejsi, ale dalnice jsem jezdil do 9L pri tempomatu 145. Jestli nebudes mit rakev,nebo kola teda. Pak nahod par fotek,at tady neni jen text.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Obytná auta a obytné přívěsy, cestománie“