Volvem do zahraničí - Chorvatsko

  • Autor
  • Zpráva
Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#151 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Krystof P. »

PeM píše:Dobrodruzi :) :)
Stále mi vrtá hlavou, proč se lidi trmácí 10 hodin autem do přelidněného, přečechovaného a předraženého HR....Po tom co jsem si udělal rychlou kalkulaci nákladů, tak mi to teda vrtá hlavou ještě více :D Jedině že to snad je cool, jináč už nevím.
Ne všechna místa jsou to samý, nicméně pokud máš na mysli takovou tu klasickou dovolenou na pláži s dalšíma 2 tisícema lidí, pak to taky nechápu.

Jinak máš asi špatný kalkulace, protože pro normální rodinu s dvouma dětma, autem co je schopný jet do 10l čehokoliv je to pořád nejdostupnější cesta, jak se podívat k moři. To je prostej fakt. Samozřejmě existujou výjimky, ale ne každej má přístup k jiným možnostem, nebo je ochoten investovat nějakej čas do jejich hledání.

Jinak já osobně to beru trošku jinak, 10 hodin cesta pro mě určitě není trmácení, ne s Céčkem. Řídit mě baví, nemusim u toho jezdit 200, abych si to užíval, stačí když to není 90% trasy městem.

matej.sagat
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 242
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 AWD D5 136kW MY06

#152 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od matej.sagat »

Máme to podobně jako Kryštof ...
Jeli jsme s mladou do Chorvatska, ostrov Veli Lošijn. Maďarské okrsky, kousek chorvatské dálnice, most na Krk, trajekt na Cres.. a kupodivu, přelidněno v této končině nebylo

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#153 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od PeM »

Tak, jelikož mne baví skládat si cesty sám, dám pár příkladů:
r. 2011 Gran Canaria, let BTS -LPA 3400 letenka, pronájem vozu na 10 dnů full pojistka 180eur, ubytování v apartmánu s kuchyní pro 4 osoby / 2 ložnice/ 350 eur,
snídaně sami, večeře, obědy restaurace, cesta do BTS a zpět 2000.....celé na osobu včetně jídla při 4 osobách do 11t kč a to jsme projeli komplet ostrov, nezapočítávám přelety mezi ostrovy, které byly jaksi navíc, poněvadž už jsme jen využili místní příslušnosti a poznali i jiné ostrovy

r. 2013 Mallorka let KRK - PMI 2100 letenka, pronájem vozu na 7 dní 160 eur, ubytko s polopenzí *** hotel 230 pounds pokoj pro 2, benzín, pitivo, víno, projetý celý ostrov, cesta do Krakowa, cena na osobu při 4 lidech cca 10t Kč

r. 2014 Chalkidiki, let PRG - SKG / Solun/ - 2600 letenka, auto 154 eur, ubytko se snídaní 110 pounds hotel ***/ pokoj pro 2, cesta do PRG 2000 pro 4 osoby, večeře, pitivo, víno, benzín, předpoklad ceny na osobu max do 12000 - řecko je drahé :)

r. 2014 Manželka pořád hovoří o Lanzarote... aby byl klid, tak se tam podíváme, oficiálně koupeno přes polskou cestovku na FM, z Katowic, All incl. *** apartmány, cena komplet 28456,-Kč / pravda před zásahu ČNB do kurzu/ pro 2 -7 dní, pronájem vozu 120,53 eur na ceký pobyt, cesta do KTW vč, parkingu 1000 Kč......

r. 2014 poslední zásek z úterka, zakoupeny letenky z PRG do DXB / Dubaj/, pravda chybný tarif Emirates, ale přesto 54 eur osoba return/, ubytko pro 2 se snídaní zatím booknuté **** hotel v sousedním emirátu RaK 16000 se snídaní - 8 dní, pronájem auta 5400, ostatní jídlo atp, předpoklad do 11000 za osobu při 4 lidech....

Je to jenom pár příkladů, mám jich v deníčku daleko více. Záměrně uvádím, jen ty nejčerstvější a ty, kde jsem neměl zaměstnaneckou letenku, ale kupoval jsem ji jako obyčejný kaštan.
Dovolím si tvrdit, že minimálně 2 z destinací uvedených jsou úplně jiná liga jako HR / ačkoliv proti němu nic nemám/.
Všechny cesty v sezoně, tedy kromě budoucí Dubaje, ta je v listopadu, poněvadž vařit se v 55 st v červenci asi není to pravé ořechové.

No a rychlá kalkulace na HR - trochu jsem srovnával právě mezi Lanzarote a tedy jsem chtěl *** hotel / PAG/ alespon polpenze a nedostal jsem se pod 30000 pro dva za hotel, kolik stojí doprava autem + poplatky už jsem raději ani nepočítal / 10000??? s XC/. 40t HR ku 33t Lanzarote.....at posoudí každý sám, síla destinace, počet česky hovořících individuí, vzdálenost....v neposlední řadě ceny na Kanárech jsou nižší než v HR.

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#154 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od st_Andy »

vsechno hezky ono ale ne kazdej lita na dennim poradku, ma body nebo plat aerolinek a jak ctu ty propocty tak summa sumarum za 1 osobu mi to vychazi na 2 tydenni rozbijecku po chorvatsku o 4 lidech a to tam jeste nejsou denni vydaje na "žití" :crazy: :wink: Kazdopadne ale souhlas s tim ze kdyz clovek opomene transfer na letiste a cekani na odlet tak nejkomfortnejsi je si doletet a pronajmout si vehikl z pujcovny. Kdyz uz ale letet tak urcite ne do Antalye nebo Sharm-u za majland mezi mraky ozralejch nemcu a britu, kdyz uz mezi ně tak aspon letet na Kubu nebo Mauricius :twisted: :) Do chorvatska je to autem paradicka, za usvitu nastartuji a na obed se mocim v ňadranu, bydlim kde si vyberu, vstavam kdy si vyberu, člnkem si najdu i panenske mistecka a s domacimi vecer poklabosim u crna vina a makrely a kdyby neco, tak do 6 hodin jsem doma :wink: 8)

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 46
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#155 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od mr1 »

st_Andy píše: Do chorvatska je to autem paradicka, za usvitu nastartuji a na obed se mocim v ňadranu, bydlim kde si vyberu, vstavam kdy si vyberu, člnkem si najdu i panenske mistecka a s domacimi vecer poklabosim u crna vina a makrely a kdyby neco, tak do 6 hodin jsem doma :wink: 8)
:good: moje řeč. A nakonec i z té pro někoho možná protivné cesty se přece dá udělat zajímavá poznávačka. Já se minimálně dolů snažím jezdit pokaždé jinak, i když je to samozřejmě čím dál těžší :lol:
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#156 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Krystof P. »

PeMe je to sice pěkný jak se tady prsíš cenama, který uznávám jsou slušný, ale myslím, že pro rodinu o čtyřech členech je celkem rozdíl, vypláznout za dovolenou přes 40 tisíc (což jsou tvoje výpočty) nebo 25.

Já si taky dokážu sehnat letenku za cenu palivovýho poplatku a ubytování za pár šušňů, ale tenhle způsob je vhodnej pro jednoho, či dva lidi, ne pro rodinu.

+ To co píše Andy bude asi ta pravá odpověď na to co píšeš.

Mimochodem rád si nechám poradit, nějaká budgetová dovča na pěknym místě (jak vidíš, neohrnuju rypák nad HR ani Montengrem) ?

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 12976
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#157 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od raolsa »

Kr.P píše:PS: kdyby měl někdo víc info konkrétně k tomu Sutomore, bylo by to fajn! :)
Co by jsi chtěl vědět? Byl jsem tam celkem 4x. Byli jsme ubytovaní u soukromníka, pravda trochu dál od pláže, ale v absolutním klidu. K moři na koupání jsem jezdil autem (cca3 km) a pak na korso na večeři pěšky (cca 1km). Snídaně jsme si kupovali den předem navečer - klasiku jako doma chleba nebo housky máslo a něco navrch. K obědu jsem si došel z pláže na pizzu nebo hamburgera (1,5 eura) a na večeři do nějaké restauračky na korsu. Ceny mírné, večeře pro dva se dá pořídit cca za 10 - 15 éček. Nebo i za více, záleží na vkusu každého soudruha. :D
Měli jsme k dispozici celé spodní patro baráku za 4 eura osoba/noc. Moc fajn cena, obávám se, že nyní už to bude víc. Škoda, že už tam jet nemůžu, protože k ubytovateli se vrátila ze studií dcera a začala v tom spodku bydlet. :pardon:
Co se týče cesty, tak klasika, Slovinskou dálnici objet přes Ptuj a jinak Chorvatskem po dálnici kam to až jde a zbytek holt po pobřežní silnici. Kotorskou zátoku přejet trajektem.
Jinak doporučuju si Kotor objet i v rámci výletů do okolí, stejně tak si vyjet ke hrobce Něguše na hoře Lovčen. Pěkný je i výlet ke chrámu Ostrog, je napůl vytesaný do skály. A nezapomenout si objet Skadarské jezero, ta silnička je boží, pod sebou máš půl kilometru dolů k jezeru a nad sebou půl kilometru k vrcholu kopce. :D
Co se týče lidí, tak jich tam už moc nebylo, ale to bylo dáno tím, že jsme tam pokaždé jezdili v září. :D Výhodou je právě málo lidí, teplé moře a rozumější posezóní ceny za vše. :good: Počasí jsme měli vždycky super, jenom jednou nám pršelo, ale to bylo spíše osvěžující a trvalo to cca 15 minut. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#158 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od PeM »

st_Andy píše:vsechno hezky ono ale ne kazdej lita na dennim poradku, ma body nebo plat aerolinek a jak ctu ty propocty tak summa sumarum za 1 osobu mi to vychazi na 2 tydenni rozbijecku po chorvatsku o 4 lidech a to tam jeste nejsou denni vydaje na "žití" :crazy: :wink: Kazdopadne ale souhlas s tim ze kdyz clovek opomene transfer na letiste a cekani na odlet tak nejkomfortnejsi je si doletet a pronajmout si vehikl z pujcovny. Kdyz uz ale letet tak urcite ne do Antalye nebo Sharm-u za majland mezi mraky ozralejch nemcu a britu, kdyz uz mezi ně tak aspon letet na Kubu nebo Mauricius :twisted: :) Do chorvatska je to autem paradicka, za usvitu nastartuji a na obed se mocim v ňadranu, bydlim kde si vyberu, vstavam kdy si vyberu, člnkem si najdu i panenske mistecka a s domacimi vecer poklabosim u crna vina a makrely a kdyby neco, tak do 6 hodin jsem doma :wink: 8)
Jaký je rozdíl koupit si letenku a proletět ji a jízdou autem??
O výši platu u aerolinek jsem ztratil iluze už velmi dávno, nenech se masírovat o číslech uváděných novináři a zkus se poptat u kluků lítajících pro LC a chartery typu Travel S. Ztratíš ty iluze taky a když ještě uvidíš kolik splácejí za licenci,neřkuli o pracovní době a zodpovědnosti budeš hovořit jinak. To jenom k té tvoji větě první.
Pokud tedy dokážeš udělat v HR dovolenou pro 4 lidi na 14 dní do 12000 celkem, tak mi bezbývá jen ti pogratulovati.

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#159 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od PeM »

Kr.P píše:PeMe je to sice pěkný jak se tady prsíš cenama, který uznávám jsou slušný, ale myslím, že pro rodinu o čtyřech členech je celkem rozdíl, vypláznout za dovolenou přes 40 tisíc (což jsou tvoje výpočty) nebo 25.

Já si taky dokážu sehnat letenku za cenu palivovýho poplatku a ubytování za pár šušňů, ale tenhle způsob je vhodnej pro jednoho, či dva lidi, ne pro rodinu.

+ To co píše Andy bude asi ta pravá odpověď na to co píšeš.

Mimochodem rád si nechám poradit, nějaká budgetová dovča na pěknym místě (jak vidíš, neohrnuju rypák nad HR ani Montengrem) ?
Hm, já se s cenami neprsím, někdo tu chtěl konkrétně vědět kam tedy jezdím a tak jsem uvedl konkrétní příklady.
Nesouhlasím, že indivindi je vhodné jen pro jednotlivce, nebo pár, tak to není. Největší položka je většinou letenka a pokud ji dobře chytneš, tak je vyhráno.
Hotel, nebo apartmán většinou nemůžeš násobit lineárně počtem adult nebo dětí, čili nedá se říct, že 2+2 děti stojí to co 2+2 dospělí. atd.
Já nikomu nevyvracím jeho HR, asi je spokojen a tak to má být. Jen říkám, že LZE obdobně i jinak a lépe a ne za výrazně jiné prostředky.
Nečekám, že mě někdo pochopí, na to moc dobře znám už jen příklady z okolí....jak je možné, že si furt někam jezdí, když my sotva za humna. Vysvětlíš, poradíš a stejně to skončí za humnama a u závistivých poznámek jak je to možné...no ono i za humnama je to ok.

Apropo, na budget na léto je už asi smolík - pozdě, měl jsem tip na letenky do Podgorice z Prahy za bratu 2000 na osobu, ale to bylo v prosinci- lednu 2013/14.
Takže ono je to i o plánu, ale i rychlém rozhodnutí.

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#160 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Dzambor »

2 st_Andy: na hvare som bol este ako maly. to sme tam cele pobehali. Ja planujem skor taku vacsiu dofcu cca 3-4 auta, po 4 osoby. A skor mi to pride na ten Omiš, aj koli mamči pretoze mam problemy s chodenim a Omiš je rovina, a na co sa najviac tesim je ta JAZDAAAAAAAA :D, ten usen na slovensku je o prde ale akonahle sa prekroci hranica je to prefektne.

To ALL: vlani v lete ked sme isli tak o pol stvrtej sme sa pripojili na D1 za trencinom o siestej sme boli za viednou a to sa zacalo rozodnievat fest. O osmej sme zastavili na Rakusko Slovinskej hranici kde som kupoval dialnicnu znamku. Co musim uznat su perfektne cesty, hlavne neskutocne krasna priroda. Trosku unavna cesta bola ale v HR, kde to bolo len o tom jednom, ale celu trasu som si neskutocne uzival a bol som fest nabudeny. Nebyt par prestavok islo by sa nonstop. Ale vtedy som nebol zvyknuty na take dlhe trasy. Teraz po par dlhych trasach to supnem aj na jeden raz :D Samozrejme precenovat sa nebudem. Inac potom v lete mozeme sem davat uz booknute dovolenky a uvidime kde sa stretneme prip. napisat trasu a SPZ a budeme sa od Gratzu zdravit alebo predbiehat :D Tesim sa opat na dofču a na čas ked si budem vajčiska namačať v slanej vode a oddychovat po narocnom roku.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#161 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od karelvolvo »

Dzambor píše:2 st_Andy: na hvare som bol este ako maly. to sme tam cele pobehali. Ja planujem skor taku vacsiu dofcu cca 3-4 auta, po 4 osoby. A skor mi to pride na ten Omiš, aj koli mamči pretoze mam problemy s chodenim a Omiš je rovina, a na co sa najviac tesim je ta JAZDAAAAAAAA :D, ten usen na slovensku je o prde ale akonahle sa prekroci hranica je to prefektne.

To ALL: vlani v lete ked sme isli tak o pol stvrtej sme sa pripojili na D1 za trencinom o siestej sme boli za viednou a to sa zacalo rozodnievat fest. O osmej sme zastavili na Rakusko Slovinskej hranici kde som kupoval dialnicnu znamku. Co musim uznat su perfektne cesty, hlavne neskutocne krasna priroda. Trosku unavna cesta bola ale v HR, kde to bolo len o tom jednom, ale celu trasu som si neskutocne uzival a bol som fest nabudeny. Nebyt par prestavok islo by sa nonstop. Ale vtedy som nebol zvyknuty na take dlhe trasy. Teraz po par dlhych trasach to supnem aj na jeden raz :D Samozrejme precenovat sa nebudem. Inac potom v lete mozeme sem davat uz booknute dovolenky a uvidime kde sa stretneme prip. napisat trasu a SPZ a budeme sa od Gratzu zdravit alebo predbiehat :D Tesim sa opat na dofču a na čas ked si budem vajčiska namačať v slanej vode a oddychovat po narocnom roku.
Nechápu jak sis to mohl užívat pořád po dálnici. To já to dám do Chorvatska bez slovenské, rakouské a madarské známky v HR dám jen tu nejnutnější dálnici tj Varaždin-zagreb, zagrreb-Karlovac pak kolem plitvic, Knin, šestanovac. A spátky zase jinudy třeba přes Sarajevo !! A to si teprve Užiju
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#162 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Dzambor »

karelvolvo píše:
Dzambor píše:2 st_Andy: na hvare som bol este ako maly. to sme tam cele pobehali. Ja planujem skor taku vacsiu dofcu cca 3-4 auta, po 4 osoby. A skor mi to pride na ten Omiš, aj koli mamči pretoze mam problemy s chodenim a Omiš je rovina, a na co sa najviac tesim je ta JAZDAAAAAAAA :D, ten usen na slovensku je o prde ale akonahle sa prekroci hranica je to prefektne.

To ALL: vlani v lete ked sme isli tak o pol stvrtej sme sa pripojili na D1 za trencinom o siestej sme boli za viednou a to sa zacalo rozodnievat fest. O osmej sme zastavili na Rakusko Slovinskej hranici kde som kupoval dialnicnu znamku. Co musim uznat su perfektne cesty, hlavne neskutocne krasna priroda. Trosku unavna cesta bola ale v HR, kde to bolo len o tom jednom, ale celu trasu som si neskutocne uzival a bol som fest nabudeny. Nebyt par prestavok islo by sa nonstop. Ale vtedy som nebol zvyknuty na take dlhe trasy. Teraz po par dlhych trasach to supnem aj na jeden raz :D Samozrejme precenovat sa nebudem. Inac potom v lete mozeme sem davat uz booknute dovolenky a uvidime kde sa stretneme prip. napisat trasu a SPZ a budeme sa od Gratzu zdravit alebo predbiehat :D Tesim sa opat na dofču a na čas ked si budem vajčiska namačať v slanej vode a oddychovat po narocnom roku.
Nechápu jak sis to mohl užívat pořád po dálnici. To já to dám do Chorvatska bez slovenské, rakouské a madarské známky v HR dám jen tu nejnutnější dálnici tj Varaždin-zagreb, zagrreb-Karlovac pak kolem plitvic, Knin, šestanovac. A spátky zase jinudy třeba přes Sarajevo !! A to si teprve Užiju
Mam rad jazdu po dialnici. A ked som videl ako je postavena ta dialnica tak som musel uznat ze je to paradne a za zlomok co sa stava v CZ/SK.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#163 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od karelvolvo »

Však jim za ni pěkně zaplatíš !
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#164 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Dzambor »

karelvolvo píše:Však jim za ni pěkně zaplatíš !
Cela trasa v HR od Trogiru alebo ako sa to vola (hranica s HR a SLO) az po split a naspat, ma vyslo na auto 55€ se vším všudy. a to je cca 1000 km. Ked sa rozratali naklady tak to bolo za "smiešnu" cenu.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#165 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od karelvolvo »

Dzambor píše:
karelvolvo píše:Však jim za ni pěkně zaplatíš !
Cela trasa v HR od Trogiru alebo ako sa to vola (hranica s HR a SLO) az po split a naspat, ma vyslo na auto 55€ se vším všudy. a to je cca 1000 km. Ked sa rozratali naklady tak to bolo za "smiešnu" cenu.
mně to teda směšny nepřijde když třeba ve Švýcarsku dáš 28 éček na celej rok a hlavně nestojíš ve špičce jak ko... u platidel
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 455
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno

#166 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od sordo »

karelvolvo píše:mně to teda směšny nepřijde když třeba ve Švýcarsku dáš 28 éček na celej rok a hlavně nestojíš ve špičce jak ko... u platidel
No, naposled jsem jel přes švycarsko domů, přijel jsem od Lago Di Como, zaplatil za roční dálníční známku cca 40éček abych se projel po asi 50km a pak dalnice skončila :)

Ale chápu, chorvatské dálnice nejsou levné, ale pro mě jsou jedny z nejhezčích v evropě.

jezdím často na Azurové pobřeží, to jedeš cca 600km přes italii a vylepíš za to cca 120euro - a nevidíš nic jiného než jen placatou hnusou krajinu. Zajimave to totiž začíná být až u Janova.
_________________
Volvo V70 D5 MY2002 AT | VW Touareg W12
Bylo: VolvoXC90 MY2007 AT 3.2 , Citroën C6 3.0I V6 MY2007AT, Saab 900Turbo, Saab 9-5 2.0t, Peugeot 407 Coupé, Mitsubishi Galant V6, Fiat Stilo 1.6, Peugeot 406 2.0i

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 4196
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#167 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Nosound89 »

Dzambor píše:To ALL: vlani v lete ked sme isli tak o pol stvrtej sme sa pripojili na D1 za trencinom o siestej sme boli za viednou a to sa zacalo rozodnievat fest. O osmej sme zastavili na Rakusko Slovinskej hranici kde som kupoval dialnicnu znamku. Co musim uznat su perfektne cesty, hlavne neskutocne krasna priroda. Trosku unavna cesta bola ale v HR, kde to bolo len o tom jednom, ale celu trasu som si neskutocne uzival a bol som fest nabudeny. Nebyt par prestavok islo by sa nonstop. Ale vtedy som nebol zvyknuty na take dlhe trasy. Teraz po par dlhych trasach to supnem aj na jeden raz :D Samozrejme precenovat sa nebudem. Inac potom v lete mozeme sem davat uz booknute dovolenky a uvidime kde sa stretneme prip. napisat trasu a SPZ a budeme sa od Gratzu zdravit alebo predbiehat :D Tesim sa opat na dofču a na čas ked si budem vajčiska namačať v slanej vode a oddychovat po narocnom roku.

Já jedu 20.7.2014 (vyjíždím 19.7. okolo 21:00 z F-M) do města (vesničky) Ražanj v půlce cesty mezi Šibeníkem a Splitem takže kdyby někdo se přihlašte :-) černá V40 SPZ 7T7 8..8
Přílohy
minulý rok Primošten
minulý rok Primošten
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#168 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Dzambor »

Este ma napadlo ak ma niekto moznost rezerovat vacsi pocet izieb alebo pozna nejake vacsie/velke apartmany na nejakom fajn mieste (od splitu smerom na juh) nebolo by odveci spravit nie len "rodinnu" dofcu ale MEGA VOLVO RODINNU DOVOLENKU :D
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#169 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Kuko28 »

nuže, abych taky přispěl do diskuze:

loni jsem dal jak HR, tak letecky Turecko (sám nevím, kde jsem na to vzal peníze... :green: )

HR je moje oblíbená destinace. mám rád jejich jídlo, pivo, lidi (hlavně teda na jihu). Je pravda, že v HR je draho. Ubytování si rezervujeme vždy přes internet, za relativně slušné peníze. Ale jídlo, pivo, služby, jsou prostě drahé. Na druhou stranu, nejedu na dovolenou, abych strávil půl dne v kuchyni a vařil.
Jezdím vždy po dálnicích a nemám s tím problém, baví mě to. Jasně, až malá odroste, tak bych to chtěl trošku prohnat i po okreskách a omrknout trochu vnitrozemí. Nejlepší trasa kterou jsem zatím jel byla Praha-Bratislava (máme tam rodinu, takže to spojíme s návštevou a odpočinkem) - Maďarsko - Chorvatsko. Po Budapešť provoz celkem hustý, pak pohodička. Dálnice kvalitní. Rozdíl v extra KM + známka v Maďarsku je stejně v plusu proti Rakouské a Slovinské známce. A bonus je vyhnutí se starým, ucpaným a rozkopaným rakouským a neustále problémovým slovinským dálnicím.

Turecko jsme sehnali za supr cenu all inclusive, takže ve finále nás to vyšlo možná levněji než HR. Ale musíš na letiště (parkování bylo naštěstí v ceně), čekáš 2 hod na letišti, svlíkáš se pomalu do ponožek na kontrolách, pak se trmácíš v turistické třídě 3hoďky... samotný hotel supr, moře paráda, jídla fantastické. Tož tak.

Ale uznávám, že já jsem trochu divnej. Raději budu každý rok jezdit do stejné malé vesnice v HR, než abych objížděl x dalších destinací, ostrovů a pod.

každopádně letos (a možná dalších pár let) tyhle starosti můžu hodit za hlavu :oops:
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#170 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Dzambor »

šiel som vlani koncom augusta do HR a zápcha nebola nikde okrem HR. Za Viednou smerom na Gratz boli upravy ale premavka bola velmi dobra. Nikde nebol problem. Čo sa týka Slovinska tak na tej diaľnici taktiež žiaden problém, akurát, že posledných cca 30km diaľnica chýbala a bola to len obyčajná okreska s cca 2km kolonou ktora sa posuvala relatívne slušne cca 10-20km na to koľko áut tým smerom cestovalo.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#171 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od PeM »



aneb klasicka tchéska koupak :lol: nebo spíše :cry: :%)

Bohužel takovou pověst máme jako národ i v jiných zemích, ale hold si hold v tom libujeme.

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#172 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od VanThomas »

Remunda? V klidu, to bych opravdu moc vážně nebral... :roll:
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 46
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#173 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od mr1 »

No, upřímně řečeno, minimálně jednou za hodinu se na čechy v HR naseru, a stydím se. To buranství tam prostě je.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 33
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#174 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Harry »

možná při cestě, ale při pobytu je víceméně nevnímám a nemám s čechy problém. a letos tam zase pojedu :twisted:
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#175 Volvem do zahraničí - Chorvatsko

Příspěvek od Kuko28 »

při cestě jsem zatím měl nejvíc "starostí" s polákama a jejich "konvoji", nebo naposled se dvěma švýcari

na místě čechy a slováky taky moc nevnímám, ani si ve stáncích nekupuji české/slovenské noviny :green:
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Obytná auta a obytné přívěsy, cestománie“