Problém s odemykáním zavazadlového prostoru

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Toužim
Vůz: S80 T5 2011

#1 Problém s odemykáním zavazadlového prostoru

Příspěvek od davidvytiska »

Ahoj, mám problém s odemykáním kufru u mého Volva s80.. Když stisku tlačítko na klickach nebo pod volantem tak slyším cvaknuti v pojistkové skříňce jako normálně když zapnu stěrače nebo odemknu víčko nádrže a tak... A zadní obrysovky jen probliknou (normalne by měli svítit celou dobu, co je odemčeny kufr). Kontroloval jsem pojistku na odemykání zavazadlového prostoru ale ta je v pořádku. Tak nevím co by s tím mohlo být. Ještě jedna věc.. Když jsem si auto pořídil, tak když bylo odemčene celé auto tak byl odemčeny i kufr ale asi před 2 měsíci jsem odemkl auto ale zvlášť jsem ještě musel zmáčknout tlačítko pro odemčeni kufru, protože byl zamceny, přitom jsem nic neprenastavoval. Každopádně teď se do kufru dostávám nouzovým klíčkem v dálkovém ovládáni(prostě v ty kartě). Nevíte co by mohlo pomoct? Dekuji

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2899
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#2 Problém s odemykáním zavazadlového prostoru

Příspěvek od Tod2 »

zlomený kabel u pantu víka kufru?
nebo mrtvý motorek
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#3 Problém s odemykáním zavazadlového prostoru

Příspěvek od Hájčus »

Ten mrtvý motorek můžeš jednoduše otestovat tak, že otevřeš kufr a pak ho zavřeš, ale velmi opatrně, aby se nezacvakl úplně, ale jen "napůl". To si pak motorek sám "dopřitáhne" víko a zacvakne.

Pakliže to neudělá, neznamená to tedy hned, že motorek je KO, ale i že do něj nemusí jít šťáva. Když to udělá, je problém jinde.
Tod2 píše:zlomený kabel u pantu víka kufru?
nebo mrtvý motorek
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Toužim
Vůz: S80 T5 2011

#4 Problém s odemykáním zavazadlového prostoru

Příspěvek od davidvytiska »

Tak mám další poznatky... Když zavírám víko velmi pomalu tak se v jednom bodě opravdu zámek zacvakne ale s vykem jde v rozmezí tak 1cm hýbat, protože se nepřitáhne, ale kufr je zamčený, navíc zůstanou svítit obrysovky, jak ten kufr nedolýhá. Teprve až když s kufrem víc švihnu tak se kufr úplně přitáhne a nejde s ním hýbat a obrysovky zhasnou. Kabel je tak masivní že snad ani zlomit, nebo jinak poškodit nejde. A navíc jsem zjistil novou věc.. Když otevírám kufr tak se rozsvítí osvětlení vnitřku kufru, ale jak ho otevřu víc jak 10cm tak zhasne a při úplným otevření nesvítí, když zase zavírám tak posledních 10cm před zavřením zase svítí... Takže to nechápu, prostě asi nějaký kontakt nebo tak něco..

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2622
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#5 Problém s odemykáním zavazadlového prostoru

Příspěvek od ok2ucx »

davidvytiska píše:Kabel je tak masivní že snad ani zlomit, nebo jinak poškodit nejde.
Haha. Zcela běžná vada, podle popisu bych si tady z křišťálové koule zavěštil a tipl to právě na svazek ve dveřích. Stejná bolest i u S80.

Kdo nechce vyhořet, tohle řeší co nejdříve.

/PL
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“