S80 2015 AWD D5 - na co si dát pozor

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 26
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Mars
Vůz: volvo

#1 S80 2015 AWD D5 - na co si dát pozor

Příspěvek od d2mac »

Zdravím všechny,
posledně jsem se ptal a nakonec jsem šel do volva S60 2008 s D5. Po návštěvě v autorizáku bylo auto za tu cenu a s nájezdem pochváleno. Samozřejmě investice se najdou vždy ale nakonec jsem ho po měsíci předal kamarádovi, kterému se zalíbilo. Ani ne tak kvůli investicím se kterými jsem počítal. Spíše proto že Volvo jako koncept se mi zalíbilo, ale chybělo tomu něco navíc. Více prostoru, pohodlnosti a výbavy.

Nyní pokukuji a chci se jet podívat na S80 z roku 2015, AWD D5 158kw, automat, s nájezdem 101k Km. První majitel, prodává autorizák (Auto Průhonice). Již jsem seděl v bílé 2010 a prostorem,pohodlím a vlastnostmi je to prostě lepší a přesně to co hledám. Ale černý interiér se nelíbí. Sice něco stoji, ale je to opravdu nádherný kus a interiérově tak, jak má být.
Mám se na něco připravit? Jedná se o Selekt s roční zárukou tzn teoreticky se za rok vychytají případné mouchy a pak už by byl klid? Jezdím většinou dálníce a okresky, dodržuji pravidla, zahřát a nepřetáčet, dochladit před zastavením atd. Výměny olejů a kontroly = automaticky a dle doporučení. Tzn jde už jen o to, jak se k autu choval majitel celých 100k v posledních třech letech. Najezdím ca 30k Km ročně. V Ostravě máme Sven Car, ale nemám problém jezdit na servis i jinam v případě doporučení.

Děkuji za odpovědi.

PS: četl jsem i konemtář pana Patočky, ohledně vložek v silnější "kilowattáži", což by již neměl být problém. A nákup z autorizáku po prvním majiteli to jistí.
Jako druhé mám možnost 2014 Dodge Durango s 5,7L hemi v LPG, 88k km, výjimky atd vše hotovo. Je to SUV tzn jiný segment. Pro jistotu jsem to dopsal a přemýšlím co bude spolehlivější.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#2 S80 2015 AWD D5 - na co si dát pozor

Příspěvek od Arkaz »

Ja len doplnim ze to ze je to z autorizaku po prvom majitelovi neni istota ktovie ako s tym majitel jazdil tych 100k km. Ale hej mas tam zaruku aj ked vzdy su to tahanice. Ja by som z tychto dvoch aut bral durango aj ked volvoje mi srdcu blizsie. No ma jednoduchy motor , lpg , a asi aj 7 miest co mne teraz treba :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 26
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Mars
Vůz: volvo

#3 S80 2015 AWD D5 - na co si dát pozor

Příspěvek od d2mac »

Majitel mohl jezdit slušně, spíše mě mrazí z toho že majitel možná pochází přímo z Prahy. Pokud by jezdil po městě tak převodovka i DPF nebude zrovna šťastná a čekající na další statisíce bez poruchy. Obecně mám pocit že všemu Pražskému se snad raději vyhnout. Ale zatím nemám potvrzeno ani vyvráceno. Vůz jsem neviděl.
Obzvlášť jednoduchost motoru je plus pro případný servis. SUV je bonus, Durango má 6ti místné křesla a je v max výbavě až na adaptivní tempomat, zrovna ten by byl parádní. :)
Jinak teda dodge bohužel jako všechny dovozy z US v česku pokud nestojí milion, byl prásknutý na předek, opravený je důkladně, vše běží nic neškube a prý byl netknutý chladič tudíž i mechanika hadice a kabely za ním. Ale byly vystřelené airbagy.
Proto tady přemýšlím
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“