XC60 D5 vs XC60 D5 nechápu...

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 304
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#1 XC60 D5 vs XC60 D5 nechápu...

Příspěvek od ivanvanata »

chlapi poprosím vás o tip, máme doma už 2 xc60 s motorem D5 136kw obojí automat. jedna je tichá že vedle nastartovanýho auta člověk musí nastražit uši aby ji slyšel, v interieru klasika velmi tiché, i při akceleraci klídek. druhá D5 je taky tichá ale u nastartovanýho auta je slyšet více, a teď to divné - v interieru je slyšet výrazně víc, víc jakoby duní a víc hučí, má daleko "nasranější" zvuk i zvenčí a na D5 fakt jede (při rozjezdu je schopná i na asfaltu škrábnout). ta tišší jede výrazně míň. co je vtipný, ta hlučnější má 135tkm a ta tišší 220tkm.

máte někdo tip co může bejt příčinou hlučnosti D5 (nejsou to ventily ani vstřiky (nejde o cvakání)+ toho proč to tak jede?spotřeba je u obou do 9l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 176
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Vysočina
Vůz: XC60 D5244T12 Polestar

#2 XC60 D5 vs XC60 D5 nechápu...

Příspěvek od Caesar22 »

a nemá ta "nasranější" přehraný sw? já mám pětiválec D4 s nahraným Polestarem, čili 158kW a chová se tak, jak popisuješ u tý "nasraný", čili motor je do kabiny slyšet (ale krásně, když na to šlápnu) a rozjezdy, či okamžité zrychlení, zejména ve sport režimu, jsou cítitelné až do opěradla....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 304
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#3 XC60 D5 vs XC60 D5 nechápu...

Příspěvek od ivanvanata »

no právě o chipu fakt nevím no...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 304
Registrován: 6 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#4 XC60 D5 vs XC60 D5 nechápu...

Příspěvek od ivanvanata »

tak dnes jsem to srovnával na 3 nastartovanejch D5 a ta jedna má prostě takový baryton nižší, napadlo mě i jestli nemůže bejt horší výfuk/vlnovec ale nic jsem neobjevil.bejvalej majitel mi říkal že chip nedával...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“