V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 6
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Praha 13
Vůz: Volvo V70 III 2.0

#1 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od PavelsNikol »

Zdravím všechny. Hledal jsem vlákno na svůj problém, ale nenašel. Můj problém je ten, že když odeknu auto centrálem, tak se mi lehce rozsvítí 3 brzdové světlo. Ve dne to není vidět ( jen když si rukou udělám clonu ) v noci už je to ale problém. Nic méně po 30 minutách to zhasne je klid jen do té doby než auto chcípnu, vytáhnu klíček, jdu se podívat ven a brzda opět svítí. Zamknu auto, brzda svítí, ale opět jen lehoulince. Po 2 minutách zhasne ( časy mám změřené ). Když ta brzda zhasne, tak jsem vzal za zamčený kufr jako kdybych ho chtěl otevřít a brzda opět se lehce rozsvítí a pak zase zhasne. A takhle se to opakuje dokola. Rozebral jsem s kamarádem ten plast v kufru, abychom se podívali na dráty, ale tam je to jak nový - žádný poškození, kontakty absolutně čisté. Tak nevím jestli je to někde po cestě v kabeláži a nebo jestli je problém přímo s tím ledkovým 3 brzdovým světlem. Vím, že ledky taky někdy dokážou pěkně pozlobit. Děkuji za jakékoliv tipy.
Volvo V70 III, 2009, 2.0 benzín

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1002
Registrován: 3 roky 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#2 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od Tomas78 »

Pokud tohle už někdo vyloženě neřešil, že by věděl najisto, tak jedině stáhnout si schémata a jít po tom:
https://www.to neznám/manuals.php?ddlb_category=11&ddlb_model=103

Kdysi jsem měnil 3. brzdové světlo a myslím, že to je spínané napřímo přes řídící modul (tranzistor) a boční brzdové žárovky jsou přes relé. To může být X příčin a jsou to závady, co se blbě hledají. Možná se někde něco dostává, apod. Prostě jít odzadu od světla a koukat, kde se to napětí bere. Nevím, jestli by VIDA pomohla. Bůhví odkud to je. 3. brzdové je připojeno 2-vodičově, zkusil bych i proměřit - pól toho vedení s kostrou auta. Lepší radu nemám, ale tahle cesta od ŘJ k 3. brzdovému světlu je ještě jednoduchá.

PS: měřit opatrně, digitálem s malým odběrem. Je to myslím přes transistor.

Já jednou řešil rozváděč, který se choval jinak než měl. Funkčně to nedávalo smysl. Šel jsem po vodičích a přišel na to, že se dotýkaly klemy ve svorkovnicích ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 6
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Praha 13
Vůz: Volvo V70 III 2.0

#3 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od PavelsNikol »

Ahoj, děkuji za radu a za tip. Zaměřím se na to :thumbup:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1002
Registrován: 3 roky 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#4 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od Tomas78 »

Maličkost, bohužel lépe neporadím. Kdybys potřeboval VIDA, tak já jsem na P14, tak není problém, ale asi s tímhle to moc nepomůže. Až na to přijdeš, napiš to prosím sem. Z fóra je taková "znalostní databáze" - děkuji ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1002
Registrován: 3 roky 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#5 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od Tomas78 »

Maličkost, bohužel lépe neporadím. Kdybys potřeboval VIDA, tak já jsem na P14, tak není problém, ale asi s tímhle to moc nepomůže. Až na to přijdeš, napiš to prosím sem. Z fóra je taková "znalostní databáze" - děkuji ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 6
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Praha 13
Vůz: Volvo V70 III 2.0

#6 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od PavelsNikol »

Ahoj, OK - jakmile bude vyřešeno, tak to hodím sem. Může to někomu do budoucna pomoci. :Bravo: :thumbup:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1002
Registrován: 3 roky 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#7 V70 III - slabé svícení třetího brzdového světla

Příspěvek od Tomas78 »

JJ, děkuji :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“