Zhasnutí světla v kufru V70 III

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#1 Zhasnutí světla v kufru V70 III

Příspěvek od st_Andy »

Hoši, máte nejakou fintu jak zhasnout svetlo v kufru když má zústat otevrenej na delší dobu?

Mám tam už pro jistotu ledku ale nedávno když jsem auto pucoval, interiér normálne po chvíli pohasl, ale kufr svítil přes 30 minut pocelou dobu jak byl otevřenej.. Jediné řešení je auto s otevřeným kufrem zamknout a pak zhasne hned, funguje to ale jenom pokud jsou zavřený všechny 4 dveře :) Tož je na to nejaká jiná finta o které ani manuál nepíše? :pardon: Třeba noční posezení v kufru s výhledem na hvězdičky je totiž hoodně fajn, kor u toho vypačovat žárofku neni moc romantický :wink: :D

Obrázek

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#2 Zhasnutí světla v kufru V70 III

Příspěvek od Hájčus »

Je to tak, jak píšeš...
Snímač denního osvětlení pozná, že už je šero a při otevření kufru ti rozsvítí i zadní obrysovky (bezpečnost) které zhasnou za cca 10min.
Světlo v kufru prostě svítí po celou dobu jeho otevření až do doby, kdy řídící jednotka z nečinnosti neuspí celé auto (totéž je s dobou puštění rádia bez klíčku)

Neuděláš s tím předpokládám asi nic, protože taky rád vJetrám kufrem anebo jej prostě nechávám otevřený, vyřešil jsem to stejně jako ty, dal jem tam sulfit LEDku a nazdar.

Ten odběr nula prd watu je absolutně zanedbatelný, v porovnání s tím, co vše je napájeno na pozadí vozu, i když je zamčené a zavřené. Navíc, to ti víc baterky sežere to zamknutí a pak odemknutí!! A to bez prdele. Nabudíš znovu celou el.soustavu auta, plus servomotorky atd..

Netrap se tím, raději hledej co vyšperkovat ;) :beer: Janek

P.S. tak místo sezení v kufru jí polož na vyhřátou kapotu, tam odsud bude mít taky dobrej rozhled na hvězdy a ty lepší přístup :Rose: (sorry musel jsem :D )
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#3 Zhasnutí světla v kufru V70 III

Příspěvek od st_Andy »

Super odpoved, diky vedoucí :) To s tim snímačem denního osvětlení a zadníma obrysama mi ani nenapadlo ale pozoroval jsem že obrysovky s kufrem ve tmě hezky svítí a ve dne jsem ani nějak neřešil že ne, ale je to každopádne hezká vychytáfka :good:

PS: jj, kor, ono už ani ty kapoty nejsou co bývaly :ROFL:

Obrázek

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#4 Zhasnutí světla v kufru V70 III

Příspěvek od Hájčus »

:D :good: :friends:
Tak si ještě vyzkoušej, že když budeš "převážet " delší matroš v kufru a neuzavřeš ho, zadní obrysovky budou při brzdění svítit také větší intenzitou (jako dvouvlákno žárovka) protože ty normální brzdovky a 3. Led svítí kamsi do nebe.
Taky cool fíčura! ;)
Ale jinak máš recht. Kapoty nejsou co bývaly. :beer:
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“