Označení motoru

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 65
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 D4

#1 Označení motoru

Příspěvek od msliva »

Ahoj všem, jsem nováček co by majitel Volva V70 III D a mám trošku chaos v označení motoru. Ve velkém technickém průkazu mám Volvo D4 , číslo motoru D5204T, 120kW, 1984 ccm. No a nějak se nemohu dopídit točivého momentu a taky když jsem se díval na náhradní díly těžko něco najdu. S tímto
označením D5204T jsou podle katalogů ND motory D3. Ale zase 100 kW. Tak nevím. Poradíte co to tedy mám za bazmek ?

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#2 Označení motoru

Příspěvek od Michl »

Určitě platí údaje z techničáku, D3 je úplně stejný motor (5 válců, 4 ventily na hlavu) s menším výkonem resp. jen s jedním turbem.
U D4 jsou tuším turba dvě.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 65
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 D4

#3 Označení motoru

Příspěvek od msliva »

Michl píše:Určitě platí údaje z techničáku, D3 je úplně stejný motor (5 válců, 4 ventily na hlavu) s menším výkonem resp. jen s jedním turbem.
U D4 jsou tuším turba dvě.
NO dobře a teda ten točivý moment ? A jak teda mám kupovat olej podle motoru ?

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#4 Označení motoru

Příspěvek od Michl »

_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 65
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 D4

#5 Označení motoru

Příspěvek od msliva »

Dobře, díky - prostě olej budu kupovat na motor D5204T - SAE 0W30 A5/B5

UEDIT: překlep

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#6 Označení motoru

Příspěvek od Arkaz »

motor mas D4 5 valec D5204T3. rozdiel medzi D3 120kw a D4 120kw je maly len v drobnych upravach. krutak mas 400Nm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#7 Označení motoru

Příspěvek od shalibaba »

msliva píše:
Dobře, díky - prostě olej budu kupovat na motor D5204T - SAE 0W30 A5/B5
Pak dej prosím vědět, jaký jsi vybral olej. Mám v tom zmatek, všude se jenom uvádí norma A5/B5, ale u těchto olejů je napsáno, že jsou pro motory bez DPF...
Jinak já mám ten samý motor, ale s označením D3 (120kW) MY2012

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 261
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Benešovsko
Vůz: nevolvo

#8 Označení motoru

Příspěvek od *dědek* »

_________________
bylo: S 80 II D5 2007
S 80 I 2,5 TDI 1999
850 2,5 TDI sedan 1996
940 GLE 2,4 TD sedan 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Slovensko
Vůz: Volvo V60 D3 MY11

#9 Označení motoru

Příspěvek od Charlie# »

*dědek* píše:Tenhle dávají ve volvu jako origo
https://www.oleje.cz/p/shell-helix-ultra-av-0w-30-1-l--19042
Ktorý servis ako. V návode, resp v príručke k autu je na písané, že Volvo odporúča olej Castrol. Niekto hovorí že Castrol karbonizuje motor.... (moja skúsenosť je 400 000 km s Castrolom (5w40 edge) bez akéhokoľvek zásahu do motora dokonca bolo pôvodné turbo, spotreba oleja na 15000 km 0,1 l, Audi A4 motor AFN 1,9)Tentoistý olej (Shell) odporúča Kia a tento mi dávali v Kii ako origo (Kia Ceed 1,6 CRDi)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 65
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 D4

#10 Označení motoru

Příspěvek od msliva »

NO to je ale palka za litr oleje.
Je to třeba prostudovat, ono s těmi cenami olejů hýbají hlavně značky. Ať Castrol, Hellix, Mogul, všichni si pro bázi šáhnou do stejného barelu.
Ta je jen jedna. A jestli vyrobce doporučuje Castrol tak jen proto že s ním má kontrakt. Důležitá je SAE, a pokud jde o DPF musí mít patřičné ACEA.
A jestli je to Castrol nebo Mogul je jedno. Ale i tak tam stejně koupím ten Kastrol. Ale určitě né za tu cenu. Např
http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-castrol-edge-titanium-fst-professional-a5-0w-30-1l_165383.html

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#11 Označení motoru

Příspěvek od Arkaz »

Mam D5 136KW a D4 120KW a do oboch aut som daval mobil1 0W30 fuel economy ale vraj nieje vhodny pre auta s DPF. tak som presiel na Shell helix ultra professional AV 0W30 ten je vhodny pre DPF.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Slovensko
Vůz: Volvo V60 D3 MY11

#12 Označení motoru

Příspěvek od Charlie# »

Arkaz píše:Mam D5 136KW a D4 120KW a do oboch aut som daval mobil1 0W30 fuel economy ale vraj nieje vhodny pre auta s DPF. tak som presiel na Shell helix ultra professional AV 0W30 ten je vhodny pre DPF.
Odkiaľ máš prosím Ťa informáciu že ten Mobil nie je vhodný pre DPF? Nechcem nijako rýpať len ma to prekvapilo pretože ja mám v motore práve zmienený Mobil.
Nižšie píšu, že je plne kompatibilný s DPF :unknown:

https://www.mobil.com/english-gb/passenger-vehicle-lube/pds/glxxmobil-1-esp-0w30

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#13 Označení motoru

Příspěvek od shalibaba »

Charlie# píše:
Arkaz píše:Mam D5 136KW a D4 120KW a do oboch aut som daval mobil1 0W30 fuel economy ale vraj nieje vhodny pre auta s DPF. tak som presiel na Shell helix ultra professional AV 0W30 ten je vhodny pre DPF.
Odkiaľ máš prosím Ťa informáciu že ten Mobil nie je vhodný pre DPF? Nechcem nijako rýpať len ma to prekvapilo pretože ja mám v motore práve zmienený Mobil.
Nižšie píšu, že je plne kompatibilný s DPF :unknown:

https://www.mobil.com/english-gb/passenger-vehicle-lube/pds/glxxmobil-1-esp-0w30
Nojo, ale Charlie myslel MOBIL1 Fuel Economy - ten splňuje normu A5/B5 a u něj je napsáno:

Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 is recommended for many types of modern vehicles, including high-performance turbo-charged gasoline and Diesel (without Diesel Particulate Filter) engines.

Co jsi dával odkaz Ty, tak to je ESP a ten má normu pouze C2/C3 (zatím mi nikdo nebyl schopen vysvětlit, jestli existuje nějaký převod z normy A,B na C, tak se orientovat snad jen podle HTHS Viscosity - Fuel Economy má 3.0 a ESP 3.5, což už je nahraně tzv. "lehkoběžného" oleje.

Asi bude kvůli DPF nejjistější ten CASTROL - podíl síry jen 1,1, ale zase nikde neuvádí HTHS. Ten SHELL neuvádí nic :( MOBIL 1 FE má 1,4 (v americe 0,9?????) a MOBIL ESP díky třídě C 0,6

už půl roku takhle vybírám olej, který do D3 s DPF nalejt začátkem příštího roku, a ještě jsem nic nevybral....

Zase na druhou stranu, pokud motor olej nežere, anebo jen minimálně, tak si myslím, že by se síra neměla do DPF dostávat v nějaké likvidační míře.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 261
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Benešovsko
Vůz: nevolvo

#14 Označení motoru

Příspěvek od *dědek* »

Nebál bych se tam dát tohle
https://www.oleje.cz/p/mobil-super-3000-formula-fe-5w-30-1-l--19030

forďácká specifikace dokonce s déčkem, aspoň to neni taková voda jako 0W-30, vyměnit po 15ti tis. a motor bude chrochtat.
_________________
bylo: S 80 II D5 2007
S 80 I 2,5 TDI 1999
850 2,5 TDI sedan 1996
940 GLE 2,4 TD sedan 1992

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 65
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 D4

#15 Označení motoru

Příspěvek od msliva »

Zajímalo by mě co přesně tam lejou v originálním servise Volvo, v knížce je jen 0W30.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Slovensko
Vůz: Volvo V60 D3 MY11

#16 Označení motoru

Příspěvek od Charlie# »

Ja mám v príručke toto:
Přílohy
1.png
1.png (24.36 KiB) Zobrazeno 2827 x
2.png
2.png (57.69 KiB) Zobrazeno 2827 x

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 65
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 D4

#17 Označení motoru

Příspěvek od msliva »

Charlie# píše:Ja mám v príručke toto:
To mám taky v příručce, z toho vyplyva že je šumák jestli tam dáš Castrol, nebo Lavio

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Slovensko
Vůz: Volvo V60 D3 MY11

#18 Označení motoru

Příspěvek od Charlie# »

msliva píše:
Charlie# píše:Ja mám v príručke toto:
To mám taky v příručce, z toho vyplyva že je šumák jestli tam dáš Castrol, nebo Lavio
V podstate je to jedno čo tam dáš, len je potrebné dodržať výrobcom požadovanú špecifikáciu. V príručke je napísané že Volvo odporúča Castrol. Pýtal si sa že by si rád vedel čo tam je od výroby. Predpokladám že Castrol podľa toho že ho výrobca odporúča.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#19 Označení motoru

Příspěvek od shalibaba »

Stejná příručka i u mne.
Jenže norma A5/B5 není primárně pro motory s DPF.
Asi příští olej už nebude Mobil1 fuel economy ale chtě nechtě budu muset jit do toho Castrolu anebo Shellu, pokud někde vypátrám jeho složení.
Viskozitu 0w chci dodržet hlavně kvůli častějším studeným startům a interval samo do roka anebo do 15t km.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Slovensko
Vůz: Volvo V60 D3 MY11

#20 Označení motoru

Příspěvek od Charlie# »

S Mobil 1 nemám žiadne skúsenosti. Lial to tam predchádzajúci majiteľ, ale na výmenu ešte neprišlo. Tiež romýšľam nad zmenou oleja buď Castrol, s ktorým som už skúsenosti popísal vyššie, alebo Shell. Ale tak nejako ma zaskočila informácia že ten "slávny" Castrol vytvára karbón. Nemáte niekto nejakú bližšiou informáciu o tejto problematike?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#21 Označení motoru

Příspěvek od shalibaba »

Karbon a Castrol - to si myslím, že se vždycky mluvilo hlavně o benzinových motorech. Co vím, tak značkové servisy Škoda používají především Castrol.
Před dvěma lety mi jej mechanik nalil do 2.8i 30V - byl to Edge 5w-30 LL, po 15-ti tisících km byl pořád jako nový (bylo to něco vůbec na rysce ten olej vidět), pak jsem tam nalil Shell AV-L 0w-30LL - krásně postupně tmavnul, teď tam mám TOTAL 5w-40 a také postupně tmavne.
Z toho usuzuji, že Castrol buď netvořil žádné usazeniny, anebo je na sebe neuměl navázat.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“