dětská autosedačka ve V70 2008

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň/Olomouc
Vůz: V70 III D5 VolvoTune II - 160kW,MY2009

#1 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Squixx »

Čaute chalani,

měl bych tu odlehčující téma pro tatínky..chystáme se zakoupit už větší autosedačku pro naši malou a tak zkoumáme, co by se nám líbilo..tak nás napadlo, hoďte sem foto vaší sedačky nebo aspoň typ a pár tipů nebo zkušeností...máte ji otočenou dopředu? Dozadu? Jaká velikost - myslím váhové rozpětí? A co s místem vzadu? Není problém??

Já osobně bych rád tu největší 9-36kg myslím že to je a otočenou po směru jízdy..Volvo je dost bezpečné a čumet několik let do sedaček taky není zrovna zábavný..a taky se jí může dělat zle..

Díky moc
_________________
Bylo: Renault Mégane 1,6/Fiat Brava 1,8/Renault Laguna combi 2,2/Renault Laguna 2,2/BMW e46 330d tourer/BMW e46 320i/BMW e39 528iA tourer/Volvo V50 2,0d/Honda Accord 2,2 tourer

Blade
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1186
Registrován: 7 roků
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#2 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Blade »

Ahoj mame tuhle (CYBEX AUTOSEDAČKA PALLAS M-FIX 9-36KG 2017 - GRAPHITE BLACK) model 2015 (jiz mame 3 leteho kluka) a tehdy to byl top vitez spousty testu, ale ne kazdemu diteti ten pultit pred hrudnikem vyhovuje, tehdy nam v obchode rikali ze kazde 3 dite to zvladne a 2 breci, tudiz urcite vyzkouset primo v obchode. Ma to navic i takove bocni plastove airbagy...
Bohuzel nemam lepsi foto...

http://m.sambaby.com/1978-autosedacky-9-36-kg/83336-cybex-autosedacka-pallas-m-fix-9-36kg-2017-graphite-black/
Přílohy
20170222_170608_resized_1.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň/Olomouc
Vůz: V70 III D5 VolvoTune II - 160kW,MY2009

#3 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Squixx »

Ty jo..ta Cybex vypadá pěkně..
Jo, sedačka doprotivky je bezpečnější, ale nechci malou vozit do 10-11let otočenou dozadu, to je nadraka a myslím, že by řvala jak tur..už teď v kočárku si vyřvala otočení dopředu a najednou je klid a pohoda..a v autě začíná to samé..takže pro mě sedačka dopředu..Volvo je dost bezpečný..a jezdím opatrně.. :good:
_________________
Bylo: Renault Mégane 1,6/Fiat Brava 1,8/Renault Laguna combi 2,2/Renault Laguna 2,2/BMW e46 330d tourer/BMW e46 320i/BMW e39 528iA tourer/Volvo V50 2,0d/Honda Accord 2,2 tourer

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 438
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Region Dolní Berounka
Vůz: V70II

#4 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od quaero »

Já tak nejmladšího vozím a zatím v pohodě. Budou mu tři. Je to fakt o dost bezpečnější. Hlavní důvod je že malý děti maj hodně velkou/těžkou hlavu v poměru k tělu. Co dělá při nárazu asi netřeba vysvětlovat.


Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#5 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Arkaz »

ja som kupoval presne pred rokom tieto

CYBEX Free-FIX 2015, Cobblestone
CYBEX Solution M-Fix 2016, Happy Black

jednu mam v xc70 2008 druhu v S60 2013. mozem ich zajtra nafotit v XCcku.

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 831
Registrován: 13 roků 11 měsíců
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#6 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od THOmasoj »

mám sedačku od Volva (Britax Römer). Předchůdce té nynější. Mladej jezdil protisměru jízdy dokud se mu na sedačku nějak rozumně vešly nožičky - cca do 2 let a nedokážu si představit, že by tam měl sedět do 4 let. Toho místa tam vážně moc není (alespoň ne v S60 I). Sedačka sice nemá ISOFIX a je poměrně těžká, takže na manipulaci není úplně ideál, ale šel bych do ní znovu. Minimálně si v případě nehody nebudu muset vyčítat, že jsem ušetřil dva tisíce a zmrzačil si dítě.
Loni v létě kupovala tchýně s tchánem něco od Cybexu (cena okolo 6k) a oproti té volví je to levná mr.ka co se prohybá už při pohledu. Navíc si myslím, že ten jejich pultík při nárazu nebo při převrácení auta oproti pětibodovým pásům taky nebude nic moc
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

passport5
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 595
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Jihočeský kraj
Vůz: XC70 D5 MY08

#7 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od passport5 »

Ja pouzival Romer s isofixem,max spokojenost,dobre se s ni manipulovalo,navic se dala krasne odstrojit a vyprat potahy...:-)
_________________
Je: Volvo XC70 D5 P3 2008 Summum ST2 D5T5.com 160Kw, EGR Off, Volvo C70 132Kw D5 2008
Bylo: Volvo XC90 2,5T 2006,Volvo C30 2,0 D 2007
D5T5.com (D5T5) na jihu čech

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň/Olomouc
Vůz: V70 III D5 VolvoTune II - 160kW,MY2009

#8 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Squixx »

THOmasoj píše:mám sedačku od Volva (Britax Römer). Předchůdce té nynější. Mladej jezdil protisměru jízdy dokud se mu na sedačku nějak rozumně vešly nožičky - cca do 2 let a nedokážu si představit, že by tam měl sedět do 4 let. Toho místa tam vážně moc není (alespoň ne v S60 I). Sedačka sice nemá ISOFIX a je poměrně těžká, takže na manipulaci není úplně ideál, ale šel bych do ní znovu. Minimálně si v případě nehody nebudu muset vyčítat, že jsem ušetřil dva tisíce a zmrzačil si dítě.
Loni v létě kupovala tchýně s tchánem něco od Cybexu (cena okolo 6k) a oproti té volví je to levná mr.ka co se prohybá už při pohledu. Navíc si myslím, že ten jejich pultík při nárazu nebo při převrácení auta oproti pětibodovým pásům taky nebude nic moc

Opravdu je rozdíl mezi sedačkama, co prodává Volvo ( přeprodej ) a jiných sedaček, které se dají koupit jinde na netu či obchodě?
_________________
Bylo: Renault Mégane 1,6/Fiat Brava 1,8/Renault Laguna combi 2,2/Renault Laguna 2,2/BMW e46 330d tourer/BMW e46 320i/BMW e39 528iA tourer/Volvo V50 2,0d/Honda Accord 2,2 tourer

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 831
Registrován: 13 roků 11 měsíců
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#9 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od THOmasoj »

Squixx píše:
THOmasoj píše:mám sedačku od Volva (Britax Römer). Předchůdce té nynější. Mladej jezdil protisměru jízdy dokud se mu na sedačku nějak rozumně vešly nožičky - cca do 2 let a nedokážu si představit, že by tam měl sedět do 4 let. Toho místa tam vážně moc není (alespoň ne v S60 I). Sedačka sice nemá ISOFIX a je poměrně těžká, takže na manipulaci není úplně ideál, ale šel bych do ní znovu. Minimálně si v případě nehody nebudu muset vyčítat, že jsem ušetřil dva tisíce a zmrzačil si dítě.
Loni v létě kupovala tchýně s tchánem něco od Cybexu (cena okolo 6k) a oproti té volví je to levná mr.ka co se prohybá už při pohledu. Navíc si myslím, že ten jejich pultík při nárazu nebo při převrácení auta oproti pětibodovým pásům taky nebude nic moc

Opravdu je rozdíl mezi sedačkama, co prodává Volvo ( přeprodej ) a jiných sedaček, které se dají koupit jinde na netu či obchodě?
Pokud vím, Volvo se na jejím vývoji aktivně podílelo. Všechny sedačky musí splňovat požadavky pro certifikaci, ale i testy potvrzují, že rozdíly v kvalitě jsou často dost propastné.
Netvrdím, že ta sedačka od Volva je nejlepší, nicméně dle výsledků testů co se bezpečnosti a použitých materiálů týká na tom byla velice dobře. Navíc jako jedna z mála jde použít proti i po směru jízdy, což považuju za jednu z největších výhod vůbec.
Pokud byl příspěvek myšlen tak, že je výhodnější koupit stejnou sedačku bez znaku Volva, tak Tě možná zklamu (nebo spíše potěším) - stejná sedačka s logem Britax Römer v době kdy jsem ji kupoval vycházela o více jak 4000,- dráž než ta s logem Volvo v autorizáku ;-)
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň/Olomouc
Vůz: V70 III D5 VolvoTune II - 160kW,MY2009

#10 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Squixx »

Dneska se zajedu kouknout do Volva na sedačky, uvidíme jak to bude vypadat. Kdyby se na ně vztahovala ještě nějaká sleva, tak by mi to vůbec nevadilo..jinak jsme se teda rozhodli v zájmu naší malé koupit teda sedačku ve směru proti jízdě..no snad ta ve Volvu je s ISOfix základnou za těch 10tis..pokud ne, tak si najdu nějakou na netu, nechci to furt pásat na pásy, isofix je bezpečnější.
Zkusíme najít ty, co se dají otočit, naštěstí je dcerka vcelku malá, takže by jí tato poloha nemuselo ještě nejakou dobu vadit skrz místo pro nožky a tak no..uvidíme.
Pročítal jsem si i ty brožury, co má Volvo na stránkách ohledně sedaček..taky zajímavé počtení

Jenom škoda, že ty co se nabízí normálně nejsou tak pěkný, jak ty od Volva.
_________________
Bylo: Renault Mégane 1,6/Fiat Brava 1,8/Renault Laguna combi 2,2/Renault Laguna 2,2/BMW e46 330d tourer/BMW e46 320i/BMW e39 528iA tourer/Volvo V50 2,0d/Honda Accord 2,2 tourer

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 315
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: V60 D5 AWD

#11 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od papaya »

My se rozhodli pro sedačku od Cybexu a to model sirona. Kupováno v kočárky Zlín (stejně jako oba kočárky pro malou, včetně prvotního vajíčka od Inglesíny, to když jsme ještě neměli tu od cybexu). Chlapík ví co prodává a rozhodně to není ten prodejce, co by hned vnutil nejdražší věc na krámě. I když jsem z Krkonoš, bral jsem s tama, samo osobně po prohlídce a vyzkoušení na prodejně. Osobně s pánem nic nemám, vyjma dobré zkušenosti.

Sedačka je od 0-18 kg
cena okolo 12 tis. (před dvěma lety, ale co jsem koukal je to +- stejné i teď )

Protože jsem na rodičáku a malou vozím z 99% já, tak první co můžu doporučit, je, aby sedačka byla otočná (natočíš si dítě směrem k sobě, pohodlně usadíš a po zajištění otočíš do požadovaného směru) a byla do isofixu. Není nic horšího, nežli dávat malou přes hranu sedačky, blbě se pak zapíná a vůbec veškerá manipulace s dítětem je na <I>, nebo možná ne až tak, ale to natočení je prostě ve všech ohledech lepší. Tahle sedačka je pak ještě polohovatelná z hlediska náklonu, tedy, buď může dítě sedět jak vzpřímeně, tak lehce v "pololeže/polosedě".
Po dosažení určité výšky dítěte, se pak čtyř bodové pásy zajistí do vnitřní části sedačky, což odblokuje její možnost otočení do směru po směru jízdy. Nevýhoda ovšem téhle sedačky je, že pro zajištění dítěte po směru jízdy slouží ten nechvalně známý pultík uchycený dvoubodově přes zámky jako na bezp. pásech. Takže dítě nelze otočit po směru jízdy a zároveň použit čtyřbodový pás, kterým se dítě poutá pokud sedí proti směru jízdy. Ono to má částečně logiku, asi chtěli zabránit tomu, aby si dítě samo ten čtyřbod nerozeplo zrovna když pojede po směru jízdy.
Navíc má tahle sedačka ještě výsuvnou teleskopickou "tyč", která se manuálně vysune, zajistí a opře o vnitřní část dveří na straně dítěte. Má to údajně lépe absorbovat a přenést energii do sedačky při bočním nárazu.

Suma sumárum, šel bych do toho hned znovu (už jen proto, že je to pro dítě od narození až do 2-3 let věku a pro tu snadnou manipulaci s dítětem) a pokud by se výrobce zbavil toho pultíku a nahradil ho nějakým pětibodem, bylo by to ještě lepší. Uvidím sám, malá má 2 a 1/4 roku a počítám, že ještě tak 3-4 měsíce, a nevejde se mi nohama, takže budu muset sedačku otočit po směru jízdy a nasadit pultík a buď ho "ustojí", nebo se vezme jiná sedačka.

Tady mrkni na video, to je víc než tisíc slov. Jo a bral jsem celé černé provedení, jak jinak taky k barvě black stone.



hodně štěstí při výběru :good:
_________________
Volvo V60 D5 AWD 2012
Volvo S40 2.0D 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 438
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Region Dolní Berounka
Vůz: V70II

#12 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od quaero »

To vypada hodne dobre. :good:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 39
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC70 2,4 D5

#13 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Bilajz »

Oživím tu staré téma, hledám do XC70II MY2007. V květnu očekáváme prvního potomka a co se týče autosedaček totálně tápeme. Máte nějaké doporučení na novorozeneckou, která by šla inteligentně přenášet? Přijdou mi super ty výše zmíněné s 360° otáčením, ale co jsem pochopil, tak tu nevyndám a neodnesu si jednoduše dítě domů.
Díky za rady.
_________________
Je: XC70 2.4D5 136 kW 2006
Bylo: V40 1.9TD 85 kW 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 110
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Již nemám volvo

#14 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od danny_z »

Také bych rád oživil toto téma. Sestr má tři děti ve věku cca 6, 4 a 1,5. Dá se doporučit třetí generace V70, aby se tam v pohodě vesly tři dětské sedačky dozadu? Má s tím někdo přímo zkušenost? Jde o to tam nacpat větší vajíčko a pak druhé velké vajíčko a sedačku nebo rovnou k vajíčku dvě velké sedačky i s polstrováním, ochranou kolem hlavy atd. Zkrátka aby se takto dalo auto využít, než budou moci děti sedět jen s podsedákem a bezpečnostním pásem, to už je jasné, že nebude problém. Díky!
_________________
S40II Momentum, MY2009, B4164S3 (1.6 benzín, manuál), stříbrno-šedá metalíza

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4676
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#15 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od PetrXC70 »

Řekl bych, že se to tam nevejde. Vajíčka i sedačky sou široky a tři vedle sebe? Pochybuju...

Máme tuhle, 9-36kg, nebude problém s váhou(holka má 15kg/3roky), ale spíš s velikostí... Takže budem asi na podzim řešit nějakou na větší dítě, než bude moct používat ten integrovanej podsedák v autě...
Přílohy
IMG_20190703_172527.jpg
IMG_20190703_172527.jpg (48.7 KiB) Zobrazeno 535 x
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 110
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Již nemám volvo

#16 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od danny_z »

Díky za reakci. Na jednom "maminkovském" fóru někdo psal, že 3 sedačky v pohodě do V70, ale ono asi opravdu hlavně záleží jak které...
_________________
S40II Momentum, MY2009, B4164S3 (1.6 benzín, manuál), stříbrno-šedá metalíza

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5128
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#17 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Warcz »

Kdyz jsme u tech V70 a sedacek. Musite pouzivat prodluzovac pasu a jakych sedacek ? Ted budu brat vajicko a o vikendu povezu klasiku. Trochu trnu ze bude pas kratky :/

EDIT. Tak vajíčko v pohodě. Kamarád říkal že v Octavii I je pas kratší.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70, T6, 2011 SUMMUM

#18 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od Matteo »

Romer nebo Cybex... model dle váhy dítěte... Isofix je ideální. Pásy jsem nikdy prodlužovat nemusel.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 97
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: VK
Vůz: C70 '99

#19 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od rainero »

Akurát k tejto téme vyšlo video od R. Chvály: "

michal_0077
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 624
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Olomouc
Vůz: V70 II

#20 dětská autosedačka ve V70 2008

Příspěvek od michal_0077 »

britax römer dual fix
_________________
[s]V70 II 2,5T AT5 + LPG[/s] - porucha automatu --> ekologická likvidace
V70 II 2,5T + LPG - manuál
Saffron V70 R AWD '98 (AT4) 2.3T 20V
XC90 D5 AT6 AWD
XC60 D4 AWD R-design polestar
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“