Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 93
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno / Liberec
Vůz: V70 2008 D5 136kW

#1 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od arvelius »

Zdar. Jsem novým a zatím spokojeným majitelem třetí generace V70. Jen mě zaráží chování palubního počítače:

1. po nastartování standardně nic neukazuje, chtěl bych, aby tam zobrazoval to, co tam bylo naposled - např. aktuální spotřebu. Tahle tam musím pokaždý kolečkem točit sem a tam, protože jsem si ještě nezapamatoval kolik kroků a na kterou stranu to je :) V nastavení jsem nic takovýho neobjevil a v manuálu se taky nic nepíše...

2. Občas se mi po nastartování objeví 'Nepoužívají se zadní pásy' - což je vcelku logický, když tam nikdo nesedí :) Je rozbitý nějaký čidlo prdelí v zadních sedačkách nebo mě počítač taktně upozorňuje, že by se mi do auta vešli ještě další tři lidi?

taky mám pocit (to už se netýká počítače), že ventilátor je i na nejnižší otáčky v interiéru dost slyšet (resp. je slyšet to proudění vzduchu) - ale to je asi normální
_________________
V70 D5 136kW 2008, seashell metallic
byla V40 1.9D, 75kW 2002 Sport edition, takováhle modrá

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Kladno, Slaný
Vůz: V90 2017

#2 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Tom0 »

1, Myslím že na PC by měla zůstávat poslední nastavené. U S80 zůstává (alespoň u mé)

2, Nepoužívají se zadní pásy se zobrazí v případě kdy po odemčení auta otevřeš a jen zavřeš zadní dveře, auto si asi myslí že někdo nasednul a nepřipoutal se. Když tyto dveře neotevřeš, hláška se neukáže.
A když někdo skutečně nasedne a připoutá se, tak ti to napíše který pás je používán.
Tuším že zátěžový čidlo v zadních sedadlech není.
_________________
Obrázek Volvo V90 D3 110kW, MY17, Inscription ;
Obrázek Peugeot 206CC 2.0i 100kW MY01 ; Obrázek HECHT EQUIS 1,8kW (Pb 72V/20Ah + 3xLi-Ion 72V/20Ah), MY21

Bylo:
Obrázek Škoda Superb 3 1,6TDi 88kW DSG Style MY17 ;
Obrázek Volvo V70 D4 120kW, MY14, Summum ; Obrázek Volvo S80 3,2 175 kW, MY07, Summum, LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 93
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno / Liberec
Vůz: V70 2008 D5 136kW

#3 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od arvelius »

Tom0 píše: 2, Nepoužívají se zadní pásy se zobrazí v případě kdy po odemčení auta otevřeš a jen zavřeš zadní dveře, auto si asi myslí že někdo nasednul a nepřipoutal se. Když tyto dveře neotevřeš, hláška se neukáže.
A když někdo skutečně nasedne a připoutá se, tak ti to napíše který pás je používán.
Tuším že zátěžový čidlo v zadních sedadlech není.
Jo, to by asi sedělo. Ono to někdy psalo a někdy ne a vůbec jsem nemohl přijít na tu logiku. Tohle je rozumný vysvětlení :)
Díky
_________________
V70 D5 136kW 2008, seashell metallic
byla V40 1.9D, 75kW 2002 Sport edition, takováhle modrá

Ares
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 431
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Petržalka
Vůz: S80II C30
Bydliště: Bratislava

#4 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Ares »

1. toto riešil SERVICE 2.0 od volva, ale matne sa mi zdá že len u áut s Key Less drive a pamäťou. Ale môžem sa aj mýliť a majú to všetky, alebo záleží od stupňa výbavy.
_________________
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
Obrázek;~~~~~~~~~~~~Obrázek
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo V70 III-D5 2008

#5 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Ján Števko »

Bod 1. Skús pri vypnutom motore zapnúť kľúč do polohy 2, na palunom si navolíš údaje, ktoré chceš aby sa Ti zobrazovali a vypneš kľúč. Malo by to fungovať.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 93
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno / Liberec
Vůz: V70 2008 D5 136kW

#6 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od arvelius »

Ján Števko píše:Bod 1. Skús pri vypnutom motore zapnúť kľúč do polohy 2, na palunom si navolíš údaje, ktoré chceš aby sa Ti zobrazovali a vypneš kľúč. Malo by to fungovať.
Jo, to bylo ono. :Yahoo!: Díky moc!
(taky by pánové ve Švédsku mohli takovou věc napsat do manuálu)
_________________
V70 D5 136kW 2008, seashell metallic
byla V40 1.9D, 75kW 2002 Sport edition, takováhle modrá

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo V70 III-D5 2008

#7 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Ján Števko »

Veď nie je za čo. Hlavne že pomohlo.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 40
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Tuklaty
Vůz: S212 350cdi bylo: V70III D5 Momentum

#8 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od makaveli »

A jak to udělat když žádná druhá poloha neexistuje? (Startování na tlačítko?)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo V70 III-D5 2008

#9 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Ján Števko »

Stlačíš tlačítko bez toho aby si stláčal spojku a pustíš ho keď sa Ti rozsvieti palubná doska a máš to. Len si pred tím vypni svetlá aby nežrali zbytočne baterku. :good:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 40
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Tuklaty
Vůz: S212 350cdi bylo: V70III D5 Momentum

#10 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od makaveli »

Paráda, tak už mi to taky funguje, ale potřeboval bych ještě nějak poradit, jaký rozdíl je mezi T1 a T2, protože přes počítač to ukazuje ty stejný údaje. Já bych to chápal tak, že když mám T1, tak mi to ukazuje aktuální údaje pro danou cestu a T2 mi ukazuje prostě celou dobu. Ale dle všeho to tak není :).

Pak se chci zeptat, jestli je to jen u mně, nicméně celou dobu jsem chtěl u MB vyhřívaný volant, ale porařilo se mi ho získat až u Volva :), otázka zní, jestli je normální, že ovládací prvky na volantu hřejou? Dneš večer při jízdě za tmy mi došlo, že by to mohlo být tím, že jsou tam žárovky, ale fakt to hřeje tak hodně (nepálí to) ? :)

V rámci vozidla jde nastavit, že se při jízdě automaticky vozidlo zamkne, fajn, tuhle funkci mám rád, ale proč mi to po zastavení automaticky neodemkne? Resp. proč když otevřu dveře řidiče (vystupuji), tak se neodemknout i zbylé dveře? Nebo to snad bere, že nikdy nenastoupil a tak nemá cenu cokoliv odemykat?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 93
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno / Liberec
Vůz: V70 2008 D5 136kW

#11 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od arvelius »

Ján Števko píše:Bod 1. Skús pri vypnutom motore zapnúť kľúč do polohy 2, na palunom si navolíš údaje, ktoré chceš aby sa Ti zobrazovali a vypneš kľúč. Malo by to fungovať.
Tak už mi to zase nefunguje. Resp. to funguje jen do prvního nastartování, pak je to OK, ale po vypnutí motoru a opětovném nastartováni už je to zas pryč. :x
_________________
V70 D5 136kW 2008, seashell metallic
byla V40 1.9D, 75kW 2002 Sport edition, takováhle modrá

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#12 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od THOmasoj »

makaveli píše:Paráda, tak už mi to taky funguje, ale potřeboval bych ještě nějak poradit, jaký rozdíl je mezi T1 a T2, protože přes počítač to ukazuje ty stejný údaje. Já bych to chápal tak, že když mám T1, tak mi to ukazuje aktuální údaje pro danou cestu a T2 mi ukazuje prostě celou dobu. Ale dle všeho to tak není :).
T1 i T2 má úplně stejnou funkci - můžeš si je resetovat nezávisle na sobě dle libosti. Já si například na T1 měřím vzdálenost ujetou na nádrž a T2 používám třeba na počítání denní ujetý vzdálenosti
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 401
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#13 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Teflon_490 »

makaveli píše:Pak se chci zeptat, jestli je to jen u mně, nicméně celou dobu jsem chtěl u MB vyhřívaný volant, ale porařilo se mi ho získat až u Volva :), otázka zní, jestli je normální, že ovládací prvky na volantu hřejou? Dneš večer při jízdě za tmy mi došlo, že by to mohlo být tím, že jsou tam žárovky, ale fakt to hřeje tak hodně (nepálí to) ? :)

V rámci vozidla jde nastavit, že se při jízdě automaticky vozidlo zamkne, fajn, tuhle funkci mám rád, ale proč mi to po zastavení automaticky neodemkne? Resp. proč když otevřu dveře řidiče (vystupuji), tak se neodemknout i zbylé dveře? Nebo to snad bere, že nikdy nenastoupil a tak nemá cenu cokoliv odemykat?
Topeni ovladacich prvku na volantu je normal, je tam proste elektronika tak to trochu hreje.

Neslysel sem, ze by nekde fungovalo i odemknuti automaticky zamknutych dveri, mozna to je nekde v nejnovejsich modelech, ale v tech starsich si proste musis otevrit sam. Jediny co by melo fungovat (a doufam v to) je, ze by se to melo v priprade nehody odemknout samo.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#14 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Fíla »

makaveli píše:V rámci vozidla jde nastavit, že se při jízdě automaticky vozidlo zamkne, fajn, tuhle funkci mám rád, ale proč mi to po zastavení automaticky neodemkne? Resp. proč když otevřu dveře řidiče (vystupuji), tak se neodemknout i zbylé dveře? Nebo to snad bere, že nikdy nenastoupil a tak nemá cenu cokoliv odemykat?


No většinou je to právě proto, aby auto nešlo otevřít zvenčí, když stojíš. Aby tě například nikdo nevykradl, když stojíš na křižovatce. Proto se neodemykají.
Další "výhoda" této funkce je pro záchranáře, že mají víc práce, když tahají při nehodě posádku ven z auta :twisted:
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Otrokovice
Vůz: XC70 III D5 AWD 2008

#15 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od marvin »

To hřání na volantu musím potvrdit i na XC70 2008.. tak nějak jsem odpozoroval, že je to po delší jízde a hlavně v noci.. přičítám to podsvícení. Chtěl jsem se na to zeptat v servise, ale nakonec jsem to neřešil.. i když je pravda, že to hřeje docela fest. První jsem myslel jestli tam není kraťas, ale když to tu čtu, tak je to asi normální.

S tím T1,T2 - to jsou klasicky dva nezávislé měřáky kilometrů.. dají se resetovat bez návaznosti na cokoliv jiného..

Jinak ukazatel spotřeby bych taky rád viděl stále zapnutý a nemusel rolovat stále při každém nastartování.. je to keyless a automat.. takže ani spojka ani poloha 2. Jedině nastartovat bez sešlápnuté brzdy (ale tam je zase výstražná hláška, takže se ke spotřebě nedostanu).

Chci poprosit, jestli by mě někdo neodkázal na ten Servis2.0 .. už jsem slyšel, že to lze provést - je někde popsáno, co všechno ta aktualizace softwaru obsahuje? A kolik to tak stojí?

Díky moc za odpověď
martin
_________________
XC70 III D5 136kW AWD 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Kladno, Slaný
Vůz: V90 2017

#16 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Tom0 »

Ve volantu skutečně asi hřejí žárovky.
Když jsem si toto auto koupil, po 10km jsem zvažoval jestli se nevrátit do Průhonic aby na to mrkli. Nakonec jsem dojel domů, ale celou cestu jsem kontrolovat tlačítka volantu jestli to netopí moc... No a je to tak už tři roky a dobrý.

Servis 2.0 nevím co v něm je, ale asi je nějaký oštípaný, protože jsem měl problémy s Bluetooth, nezobrazovaly se správně kontakty. Tak proběhl servis 2.0 který to nevyřešil, ale přitom obsahoval něco k bluetooth.
Co mi říkali, tak servis 2.0 je bezplatný a je možno si ho dát k prohlídce. (já neměl prohlídku, ale jen výměnu oleje automatu). :D
Vyřešila to až samostatná aktualizace jednotky bluetooth, je pravda že to stojí cca 1000kč za tuto jednu jednotku.
_________________
Obrázek Volvo V90 D3 110kW, MY17, Inscription ;
Obrázek Peugeot 206CC 2.0i 100kW MY01 ; Obrázek HECHT EQUIS 1,8kW (Pb 72V/20Ah + 3xLi-Ion 72V/20Ah), MY21

Bylo:
Obrázek Škoda Superb 3 1,6TDi 88kW DSG Style MY17 ;
Obrázek Volvo V70 D4 120kW, MY14, Summum ; Obrázek Volvo S80 3,2 175 kW, MY07, Summum, LPG

Shockey

#17 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Shockey »

Fíla píše:Další "výhoda" této funkce je pro záchranáře, že mají víc práce, když tahají při nehodě posádku ven z auta :twisted:
V případě nehody se dveře automaticky odemknou - aspoň tak mi to říkali při předávání auta v autorizáku. V praxi jsem naštěstí nezkoušel...
XC70 2008 mám víc jak rok a tlačítka nehřejí. Světla mám pořád zapnutá (tzn. i podsvícení) a nic, žádný takový problém.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Otrokovice
Vůz: XC70 III D5 AWD 2008

#18 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od marvin »

Oki zkusim to objednat při další kontrole. Ten bluetooth mi taky nezobrazuje dobře diakritiku a někdy mi nechce načíst kontakty .. takže se zobrazí jenom číslo místo jména.. A taky občas trochu nechápe prohazování telefonů, ale to jsou kosmetické věci, to mě netrápí. Manuálně se vždy spáruje když potřebuju.

Slyšel jsem, že právě ten servis2.0 řešil i něco s klimatizací.. Dvouzóna je pěkná, ale nebylo by špatný jedním kolečkem ovládat i druhou stranu, zvlášť když člověk jezdí sám..
_________________
XC70 III D5 136kW AWD 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo V70 III-D5 2008

#19 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Ján Števko »

Mne tú spotrebu ukazuje stále. Môže byť, že ak baterka klesne pod určitú hranicu, tak si posledný nastavený údaj nedrží v pamäti.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Otrokovice
Vůz: XC70 III D5 AWD 2008

#20 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od marvin »

Ján Števko píše:Mne tú spotrebu ukazuje stále. Môže byť, že ak baterka klesne pod určitú hranicu, tak si posledný nastavený údaj nedrží v pamäti.
Nemáš tam třeba novější software/firmware?

A jaké možnosti máš na palubním počítači? jaké ukazatele? akt.spotřeba - dlouhodobá spotřeba - průměrná rychlost - dojezd.. nebo ještě něco dalšího (krom DSTC) ?
_________________
XC70 III D5 136kW AWD 2008

Ares
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 431
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Petržalka
Vůz: S80II C30
Bydliště: Bratislava

#21 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Ares »

Ešte jedna možnosť mi napadla, a to že sa to viaže na pamäť sedačiek. Máš pamäťové sedačky, alebo mechanické?

Inak mne to tiež nešlo, kým mi nespravili SERVICE 2.0, odvtedy všetko krásne ide a aj si pamätá posledné nastavenia.
_________________
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
Obrázek;~~~~~~~~~~~~Obrázek
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 93
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno / Liberec
Vůz: V70 2008 D5 136kW

#22 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od arvelius »

Ares píše:Ešte jedna možnosť mi napadla, a to že sa to viaže na pamäť sedačiek. Máš pamäťové sedačky, alebo mechanické?
Já mám sedadla manuální. Ale příjde mi to zvláštní, že by to záviselo na tomhle. Spíš se asi zeptám v autorizáku jestli by mi to nenahráli, stejně tam budu muset jet, aby mi sundali bezpečnostní šrouby z kol, ke kterým nemám klíč.
_________________
V70 D5 136kW 2008, seashell metallic
byla V40 1.9D, 75kW 2002 Sport edition, takováhle modrá

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#23 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Jara11 »

Mám také V70III, páčky (podsvícení hřeje), ale ne že by to pálilo, je to prostě teplý. Jinak po nastartování to ukazuje taky ty koniny o pásech vzadu, ale nevšímám si toho a po chvíli to přejde do toho stavu, kterým jsem naposledy skončil. Zatím mi nikdo nic nepřehrál, výměnu oleje jsem zvládl,uvidím co v 60t. km.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo S80 Executive AWD D5244T4 MY2009

#24 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od JirkaP79 »

Za SERVICE 2.0 se neplatí nic. Udělají ti ho grátis třeba ke garančce. U me si to pamatuje poslední zvolené nastavení, tedy třeba tu spotřebu.
_________________
Volvo S80 Executive AWD, 2.400 ccm - D5244T4, r.v. 2009, 136 kW - automat
dříve Hyundai i30 Comfort 1,6 CRDi, r.v. 2009, 85 kW - automat, Hyundai Accent 1,3 On Air, r.v. 2005 , 63kW, Felicia 1,3 MPI, r.v. 1997, 50 kW, Škoda 105L, r.v. 1988, 34 kW, Škoda 105L, r.v. 1976, 34 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 75
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha východ
Vůz: Lexus GS 450h Premium 2013

#25 Ne úplně chytrý palubní počítač u V70 III

Příspěvek od Marek71 »

Ahoj, trochu to tu oživím. Nenašiel som to, čo som hľadal, ale súvisí to s palubným počítačom, tak sa opýtam.

Je možné nejako kalibrovať ukazateľ spotreby? Ide o to, že PP je dosť optimistický, priemernú spotrebu mám podľa neho vždy min. o 0,3 litra nižšiu ako je skutočná spotreba podľa dotankovania. Vždy urobím reset hneď po dotankovaní do plna a pri ďalšom tankovaní do plna porovnám so skutočnosťou. Je ten rozdiel normálny? Pretože mal som Mazdu 6 a tak to bolo takmer presné, vždy tak max. +- 0,1-0,2 a častokrát to bolo presné.
_________________
Lexus GS 450H Premium 2013
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 Obrázek
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“