Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" audio?

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#1 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" audio?

Příspěvek od moreplavec »

Ahoj,

auto si teprve hledám, ale dost XC70/V70 nemá Premium sound. Rozdíl mezi ním a "běžným" od Volva je doslova propast. Chci se zeptat, zda někdo umí Premium sound dodělat (a kolik to stojí) nebo zda je nějaká ověřená sada (ověřené repro), kterým lze běžnou instalaci nahradit a docílit zásadního zlepšení. Předpokládám, že rozvody jsou hotové a je to jen otázka repráků, případně výměny rádia, nebo se pletu?

Díky za rady.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od kwiko »

pri novsich modeloch tipu XC60 sa dorobit moc neda, podla mna tam chyba strasne vela veci. Kabelaz, poistkove skrinky, riadiace jednotky, a samotne audio.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 159
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Bydliště: Třinec
Vůz: XC70 III D5 2009 Summum, Polestar 165kw

#3 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od Venca70 »

Ahoj, dodělat se to dá, potřebuješ 3 základní věci:
1, rádio s dolby
2, zesilovač
3, repro
Já ted rěším to samé, rádio a zesilovač mám, ale repro je velký problém sehnat.
_________________
XC 70 D5 AWD Summum AT 165kw Polestar 2009
XC 70 D5 AWD Kinetik 136kw + stg 2 2006
V40 1,9 TD 66kw 1998

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od kwiko »

Pri V70II je to jednoduche, jak popisujes, obcas rekonfigurovat CEM ked nejde volant... ale od roku 2008 sa rozpravame o V70III, A ja mam zato ze tam chyba cely network, panel je iny, v kufri chybaju 2 z troch riadiacich jednotiek... Raz som dorabal displej na xc60 spolu s cuvacou kamerou do socka vybavy, a musel som sa dost skrabat za usami aby to fungovalo podla mojich predstav. Avsak viem si predstavit ze niekde je uz vyssi stupen elektroinstalacie prichystany, tak tam by to spomocou rekonfiguracie CEM, REM a MMM mohlo fungovat. howgh

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#5 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od David Patočka »

NE, nejde to a dál o tom nemá cenu diskutovat, leda bys do toho chtěl narvat třeba 60 ?
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#6 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od Krystof P. »

takže to jde :ROFL: :%) :crazy:

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#7 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od hajnej »

Z audio ve V70 facelift s radiem HU 450 nejsem vůbec odvázanej a taky řeším, co s tím. Nepotřebuju teda zrovna premium, ale zlepšení bych se nebránil. Mohly by stačit lepší repro?
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

GDPR_user

#8 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od GDPR_user »

Předpokládám,že jde o platformu P3 osobně vidím jednodušší koupit vybavený kus,než se snažit potom věci dodělávat.Začne to u premium sound,pak zjistíš,že chceš daptabilní tempomat,odvětrané sedadla city safe atd.

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#9 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ok2ucx »

HU-x50 je v P2 facelift.

Když pohledáš (nejsi tu nováček), jistě najdeš, že upgrade je možné a - dle mého soudu - nejlépe v tomto pořadí:

- nové pořádné repro (alespoň modrá nebo lépe žlutá nálepka)
- zvednout rádio na HU-850 + je nutný zesilovač pod sedadlo spolujezdce, ev. ještě doplnit středové repro pro Dolby
- do V/XC70II je hodně fajn ještě dodat fabrický subwoofer (špatně se shání, v dobách, kdy jsem měl XC70, jsem sub sháněl několik let, aby se mi naskytly hned dva v jednom týdnu).
- když budeš ve dveřích (měnit ty repráky), můžeš zrovna nějakou dobrou hmotou ještě dotlumit plechárnu
- teď si nemohu vybavit, jestli se do V/XC70 a S60/80 dávaly i ty malé výškáče před zrcátka - pokud ano, tak dodat.

Nic lepšího (za rozumný peníz a s plnou integrací auta) asi nevymyslíš. Tohle vrcholné fabrické audio hraje opravdu dobře. Když pak dodáš ještě GROM, abys mohl přehrávat nějakou muziku v trošku soudobějším formátu (ne jen rádio a CD), tak už se dostaneš asi k vrcholu.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#10 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od hajnej »

ok2ucx píše:HU-x50 je v P2 facelift.

Když pohledáš (nejsi tu nováček), jistě najdeš, že upgrade je možné a - dle mého soudu - nejlépe v tomto pořadí:
Samozřejmě, že jsem něco pohledal a vím zběžně o možnostech.

- nové pořádné repro (alespoň modrá nebo lépe žlutá nálepka) Toto vidím pro mě jako jedinou přípustnou variantu, zas takovej audiofil nejsem
- zvednout rádio na HU-850 + je nutný zesilovač pod sedadlo spolujezdce, ev. ještě doplnit středové repro pro Dolby To už je moc velká operace. Na Ebay jsem viděl celé repro sady k HU-850 za cca 400 eur + to radio
- do V/XC70II je hodně fajn ještě dodat fabrický subwoofer (špatně se shání, v dobách, kdy jsem měl XC70, jsem sub sháněl několik let, aby se mi naskytly hned dva v jednom týdnu). Vím, že toto je dosti horké zboží
- když budeš ve dveřích (měnit ty repráky), můžeš zrovna nějakou dobrou hmotou ještě dotlumit plechárnu Dobrý tip :wink:
- teď si nemohu vybavit, jestli se do V/XC70 a S60/80 dávaly i ty malé výškáče před zrcátka - pokud ano, tak dodat. Ano, dávaly. Už mám od 3m3 s modrými nálepkami

Nic lepšího (za rozumný peníz a s plnou integrací auta) asi nevymyslíš. Tohle vrcholné fabrické audio hraje opravdu dobře. Když pak dodáš ještě GROM, abys mohl přehrávat nějakou muziku v trošku soudobějším formátu (ne jen rádio a CD), tak už se dostaneš asi k vrcholu.
Já jsem ten yatůrák :)

P.
Díky za příspěvek.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#11 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ok2ucx »

Pokud bych měl hodnotit v pořadí přínosu kvality hudby, tak bych to naskládal - v pořadí od největšího přínosu - takto:
- repro
- subw
- rádio + zesilovač

Ale pořadí "složitosti" výměny jednotlivých komponentů to bude zcela jinak - v pořadí od nejjednoduššího:
- subw
- rádio + zesilovač
dlouho nic
- repro

Záleží jistě na tom, kdo má jaké mechanické schopnosti, avšak dostat bezpečně ven ty z*#$(&^é nýty a neprovrtat půlku auta, to je lehce zlobivá operace.
A pak sehnat 4ky nýty a někoho, kdo má kleště, taky nebylo hned.

Subw je plug&play. Vyměnit rádio je easy.

Ty originál papíráky možná hrály jakžtakž coby nové. Kažopádně začni s repro, sice je to nejvíce práce, ale zase největší efekt.
Něco jako dobré gumy - ty tě drží na silnici, což je zásadní.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#12 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od Tod2 »

jak nejjednodušeji zjistit, jaké repro mám, abych nemusel auto kuchat?
a kde případně sehnat lepší reproduktory?
díky
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#13 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ok2ucx »

Tod2 píše:jak nejjednodušeji zjistit, jaké repro mám, abych nemusel auto kuchat?
Rozcvaknout pár těch plastových čudlů a vytočit jeden nebo dva Torxy, je asi nejjednodušší věc.
Když tak mi napiš VIN do SZ, můžu zkusit i to.
Tod2 píše:a kde případně sehnat lepší reproduktory?
avdily, jiná vrakoviště, ebay, bazos, allegro.pl, fórum - What else?

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#14 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od hajnej »

Pro výměnu repra se musí vycvakat celej tapecírunk? Sem myslel, že jen ta krytka plus nějakej šroub :(
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#15 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od hajnej »

ok2ucx píše:
Tod2 píše:a kde případně sehnat lepší reproduktory?
avdily, jiná vrakoviště, ebay, bazos, allegro.pl, fórum - What else?

P.
Včera jsem právě prolézal Ebay s myšlenkou, že za pár drobnejch koupím komplet repro z vyšší třídy a voni za to chtěj dost euro teda...
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#16 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ok2ucx »

Největší konkurence, největší výběr a nejlepší ceny - jsou t.č. na allegru.pl. Poláci frčí v dílech ve velkým a to ty ceny drtí. S některými je horší domluva, ale každý rozumný prodejce rád nakonec prodá, takže doprava a platba se vždycky nějak vymyslí. Když ne, jsou na to firmy, které ti to z polské pohraniční pošty přenesou na tu českou. Což je sice takový obskurní mechanismus, ale což.

Občas se podaří něco pěkného ulovit i na ebay - dobrou zkušenost mám s tzv "Make offer", tedy pokud ji prodejce vystaví - kdy nabídneš cenu a on ji může a nemusí akceptovat.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 839
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#17 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od THOmasoj »

hajnej píše:Pro výměnu repra se musí vycvakat celej tapecírunk? Sem myslel, že jen ta krytka plus nějakej šroub :(
No, zrovna tapece na P2 máš sundaný během 5ti minut a ještě s prstem v nose (nevím tedy jak jsou řešeny D sloupky). Pak si připrav vrtačku, abys mohl odvrtat nýty, kterými jsou repráky přichycené. Jak psal Pavel, to je na celé operaci asi největší opruz.
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 839
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#18 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od THOmasoj »

Tod2 píše:jak nejjednodušeji zjistit, jaké repro mám, abych nemusel auto kuchat?
a kde případně sehnat lepší reproduktory?
díky
Koukneš do kufru na magnety reproduktorů - na nich je bílá/modrá/zlatá nálepka.
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#19 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od koch »

ja doporucuju obrnit se trpelivosti a ostrazitosti u tohoto projektu a doporucuji jit po zlutych nalepkach...

HU, zesilovac, kabel, jde dat dohromady docela jednoduse...

zaklad je sehnat repro. to se shani hodne blbe, ja mam v aute repro z aut z cech, slovenkska, polska a ameriky...
vetsina repraku mi prisla poskozena, nektere i vic krat... nejhorsi sehnat jsou predni... u polaka nevyreklamujes uz asi nic, v cechach vyreklamovat a vratit neco zpet relativne slo...
nejhorsi situace, ze prijde levy predni ok, pravy predni mrtvy a podobne...

ono kdyz to ti porcovači vytahuji z auta, tak se s tim neparaji a uz vubec u toho nepremysleji. vesmes vsechny poskozene reproduktory, ktere mi prisli meli plne magnety kovovych pilin od odvrtavani nytu... pritom staci dat na vrtak silnejsi magnet a piliny pak nelitaji...

trvalo mi rok dat dokupy vsechny reproduktory v poradku a malem jsem se na to nekolik krat vysral...

pak to ale ma clovek vsechno komplet v ruce, nahaze to do auta a zapomene na vsechny ty strasti :D

jinak kvalita zvuku, absolutni zaklad jsou 1. reproduktory, 2. zesilovac, 3. HU

pak, jak uz bylo zmineno, nejaky adapter na ipod/mp3, no a nesmime zapomenout na integrovany handsfree bluetooth modul, ktery to vse okoreni bezdratovym streamovanim hudby pak je to top :good:

jinak pro pacienty, kteri chteji jeste dal, jsou veci jako dalkove ovladani pro radio, originalni jukebox od volva na mp3... pro mne vrchol uchylnosti, z japonska sehnat HU na MD, ale ten jsem za poslednich x let jeste nikde nikdy na prodej nevidel
Naposledy upravil(a) koch dne 16 pro 2016 10:47, celkem upraveno 1 x.

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#20 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od koch »

THOmasoj píše:
Tod2 píše:jak nejjednodušeji zjistit, jaké repro mám, abych nemusel auto kuchat?
a kde případně sehnat lepší reproduktory?
díky
Koukneš do kufru na magnety reproduktorů - na nich je bílá/modrá/zlatá nálepka.
tato metoda je zradna... mnoho krat se da najit zluta nalepka ve dverich a modra v kufru u s60!

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#21 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od hajnej »

Klucí, nějak jste mi vzali vítr z plachet :oops:
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#22 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ok2ucx »

Ještě dodám, že většina poničených repro se dá za celkem velmi rozumný peníz nechat opravit. Mám tu kontakt na člověka, co se tím zabývá. Jeho hlavní zákazníci jsou např. hudební kapely. Opraví závěsy, utržené magnety, spálené cívky - takřka cokoli. V mnoha případech je to rychlejší a spolehlivější metoda, než shánět další (relativně unikátní) kus. Např. jsem jeden ze zmíněných subů do XC70II takto nechal opravit, bo měl "cvaknutý" magnet.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#23 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od Tod2 »

tak mám bílou, čili nejhorší? modrá je střed a žlutá nejlepší?
Přílohy
1.JPG
1.JPG (49.72 KiB) Zobrazeno 2726 x
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#24 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ruprecht »

koch píše: ... a nesmime zapomenout na integrovany handsfree bluetooth modul, ktery to vse okoreni bezdratovym streamovanim hudby pak je to top :good:

jinak pro pacienty, kteri chteji jeste dal, jsou veci jako dalkove ovladani pro radio, originalni jukebox od volva na mp3... pro mne vrchol uchylnosti, z japonska sehnat HU na MD, ale ten jsem za poslednich x let jeste nikde nikdy na prodej nevidel
No ono investovat do top audia a pak přehrávat MP3, nebo používat BT modul bez podpory APT-X je IMHO nesmysl...V dnešní době už není problém ve velikosti přenosného disku, tak proč neposlouchat minimálně FLAC? Ten rozdíl tam prostě je...
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#25 Premium sound - lze dodělat nebo jak zlepšit "běžné" aud

Příspěvek od ok2ucx »

Správně nakompresovanou MP3 (t.j. s dostatečným tokem) v tom kraválu v autě nepoznáš.

A když: tak GROM umí už přehrávat FLACy.

---

Zrovna jsem v AV ulovil MD-player do XC90. Jdu to nakostit do auta, jen jsem zjistil, že nemám při ruce žádné médium, natož nějaký nahrávač. Tak se s touto old-schoolovou technologií budu muset nejprve skamarádit.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“