Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, S/V/XC90 II

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Drack2

#101 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Drack2 »

Marek71 píše:Drack2:

Díky, informácie od niekoho, kto obidve autá vlastní sú veľmi prínosné. Nehľadám rodinné auto, sme s manželkou dvaja, hľadám proste náhradu za Mazdu 6 a nemám vyhranené požiadavky, len by som chcel silnejší a viac ako 4-valcový benzín a automat. A zvažujem rozne značky, dokonca aj rozne typy, preferovaný je sedan, ale v prípade Lexusu by som sa nebránil ani RX v hybridnom prevedení. Priznám sa, že v poslednej dobe sa viac kloním k tomu Lexusu... S vyššími nákladmi ako mám u M6 samozrejme počítam - PHM, servis, poistenie.

Ešte raz díky, na rozhodnutie nijako neponáhľam, M6 ešte slúži :-)
Zacina to byt trochu oftopic, tak snad me lidi nebudou kamenovat. Mazdak, kupujici Lexus, na Volvo foru. :))
Jestli mas M6, pak budes dle meho velmi spokojen. Je to Japonec, takze spousta drobnosti bude obdobnych (svetla..). Asi bych sel do GS, preci jen je sedan sedanem. Motory jsou tam defakto vzdy V6 a vyssi. Pokud by sel do noveho, pak bych asi nevolil 300h, coz je 4 hrnek, a ne moc silny. Jedna drobnost, minula generace GS nema sklapeci zadni sedadla, myslim, ze tam neni ani tunel na lyze.

Pokud vezmes second hand, pak si urcite prover vybavu. U Lexusu totiz vzdy kazdy pise "plna vybava" atp., a malokdy to je opravdu full (zejmena v CR). Jen se hresi na to, ze Lexus neni holy ani v zakladu a lidi tomu tady moc nerozumej.

Priprav se, ze servisovat budes asi jen autorizovane. Nemyslim olej a filtry, ty se daji sehnat bez problemu vsude. btw. jeden z duvodu, proc ma zena Volvo, a ne dalsi toyotu, je prave servis. U volva si cenim mnozstvi slusnych servisu v CR, a to jak autorizaku, tak specializovanych. Ale s tim asi pocitas. Mas velkou sanci, ze zadne trable nezazijes, kdyz ale prijdou, pak je to raketa, ale to je asi tez u vseho, kde se dily nevaleji na kazdem dvore. A zas Maserati a zrcatko za 100k to teni. :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#102 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Můžete mi, prosím, zkouknout toto auto, jak na vás působí? Zdá se OK, výbava taky fajn, aspoň dle mých měřítek. Nicméně chybí přední parkovací senzory (zadní ale má), audio je Premium, ale přitom chybí nálepka u navigace, takže asi jen nějaká nižší verze, dá se to zjistit z VINka a případně zda umí MP3?

Díky za každý tip nebo nápad co zkontrolovat, jinak to koupim :)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc70/16386361?goFrom=list
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009


Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 47
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: Volvo V70 III D5 AWD MY2011

#104 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Volvista73 »

moreplavec píše:Můžete mi, prosím, zkouknout toto auto, jak na vás působí? Zdá se OK, výbava taky fajn, aspoň dle mých měřítek. Nicméně chybí přední parkovací senzory (zadní ale má), audio je Premium, ale přitom chybí nálepka u navigace, takže asi jen nějaká nižší verze, dá se to zjistit z VINka a případně zda umí MP3?

Díky za každý tip nebo nápad co zkontrolovat, jinak to koupim :)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc70/16386361?goFrom=list
470 je moc, ale aspon, ze zlevnujou :)

Za 650 http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KVa58coWu_YJ:www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc70/16386361%3Ftab%3Dmodel-info+&cd=4&hl=en&ct=clnk&gl=us

Za 550 http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qmqP2lOaqAgJ:www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc70/16386361+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=us

No uz testujou 470. Jeste 100 dolu, kluci, a je to :)

Jeli s nim temer do posledniho km pred velkym generalnim servisem v 180tis - 179 085 km. Takze ceka te nejen rozvody za 12500 ale take investice do toho servisu, abys mel klid, ze vsechno je poradku, oleje v AT, zadnim diferencialu, silentbloky, turbohadice, stabilizatory, no proste vsechno, co se kontroluje v 180tis. Urcite se neco najde, i v pripade, ze udrzba dosud byla v poradku. Kde je serviska? To je prvni otazka. Podle podlozky pod SPZ i nalepky na motoru, zjevne byl servisovan u autorizaku Pruhonice/Dejvice atd... Tak majitel si asi mysli, ze pres soukromny prodej dostane lepsi cenu. Ale klidne tam zavolej s tim VINem, a ti neco k tomu reknou.

Predni park. senzory jsou fakt velky plus. Pres tu haubnu vidis asfalt snad jen 4 metry v predu a auto je dost siroke.

"přitom chybí nálepka u navigace, takže asi jen nějaká nižší verze"

- nevim co tim myslis. Navigace bude vestavena RTI MMM2, tak ber v potaz, ze Volvo tento system nezaktualizoval od 2013, vsichni cekame, co bude dal, jestli vyda nove DVD. Asi dalsi duvod k prodeji, krom tech 180tis.

V mem podobnem aute MP3/AUX je, ve schrance pod pravym loketem, tam asi bude take.

Celkove: Urcite ne vic nez 400. Ocekavej + 50tis za servisny zasahy, + samozrejme kvalitni gumy, brzdy za kolem 10tis atd.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#105 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Díky moc, na 400 určitě nepůjdou, zkusím 450 a to bude tam minimum kde se zastaví. Hned to hodím do servisu a uvidíme, snad nebude žádná jobovka. Hledám auto skoro 3 měsíce a vybavená XC70 s historií se nikde moc dlouho neohřeje a kdyby to na začátky nepřepálili s tou cenou, taky nemuseli tak dlouho čekat.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 47
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: Volvo V70 III D5 AWD MY2011

#106 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Volvista73 »

moreplavec píše:kdyby to na začátky nepřepálili s tou cenou, taky nemuseli tak dlouho čekat.
V tom prave vidim taktiku. Rekl bych, ze auto bude celkem v poradku, proste je predrazene. Ale jsou to tvoje penize :) Za 450 budou stastni. Preju i tobe spokojenost, a bezstarostnou jizdu!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#107 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Tak je po záhadě. Auto už je volné a opět dál zlevňuje, protože je bourané na předek, neofiko opravené. Cena opravy byla cca 100 tisíc (tuším bez DPH). Nárazník, světlo, blatník, tempomat... kapota je doposud špatně usazená, myslel jsem, že je to jen nesedící guma nebo dosed. Velký servis nebyl udělán, auto do servisu odmítají odvézt a jinak se dál tváří, jak super koupě to je. Šéf může být na své ovečky a jejich profesionalitu hrdý :(

Takže zase nezbývá než varovat před koupí a hlavně před kamennou tváří prodávajících, sehraní jsou super! Konkrétně se jedná o Volvo XC70, VIN: YV1BZ7056B1094545, https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc70/16386361?goFrom=list
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 47
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: Volvo V70 III D5 AWD MY2011

#108 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Volvista73 »

Tjo, tak to je jeste horsi, nez jsem si myslel. Jak jsi na to přišel? Priznali se pri prohlidce, nebo jsi musel informace vymacknout z servisu?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#109 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Opravili to mimo Volvo, takže o tom neví vůbec nikdo. V květnu sice auto u Volvo bylo, ale vysloveně chtěli jen žárovky, přestože auto mělo být už servisované. Nepřišel jsem na to (koncák nemá v tomto moc šancí), ale sami to práskli, protože mi smlouvu psal právník a já tam vložil jen co oni tvrdili (nebourané, servisované, dobrý stav...). Nejvíc je dostalo, že to od nich jede rovnou do Volvo Průhonice, kde to nechám komplet prolízt (což oni sami odmítají), hlavně protože jsou tam uskladněné dodatečné gumy. Jinak bych to asi odvezl ke klukům z T6R, už jsem jim i psal. Smlouva je postavená tak, že by skryté vady apod. hradili, případně byla možnost kompletně odstoupit od smlouvy a do 5ti dní vrácení celé částky. Ale jejich Poker-face až těsně před podpis smlouvy, všech zúčastněných, to nezapomenu, dobrá škola života!

Další auto v řadě je V70, VIN: YV1BW8256C1213875, inzerát: https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/v70/16457265?goFrom=list. Také nemusíte ztrácet čas, auto je prodané, jen loví návštěvnost :(

Ještě jsem byl u Auto Partner, taky zklamání, tam to mají hoši taky na háku, ani nepotřebují být na place. Auto jsem nenašel a stejně parkování a skladba aut ukazuje, že taky prodají cokoliv na čem jsou peníze, projet zaskladněné auto asi ani nebude možné. Na dodatečný dotaz tvrdí, že auto tam opravdu stojí (asi jsem přehlédl), ale znova 3 hodiny v autě nestrávim.

Takže, už se ohlížím po jiných značkách, slušné Volvo prostě neexistuje, logicky by se asi slušného auta nikdo nezbavoval, zvlášť XC70, prakticky nemá konkurenci. Stihl jsem dneska už něco objet, trága, ale asi nebude jiná cesta. Velikostně odpovídá Mondeo, ale ten interiér, to si budu dlouho zvykat o ovládání nemluvě :), ale např. Hyundai umí za podobné peníze nabitou i40 s ještě 2letou tovární zárukou, což už zní zajímavě. Jsem zvědav co slušného najdu a asi hned koupím, protože slušných aut je než pár kusovek napříč značkami.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#110 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Na novou nemám a ta stará vypadá hodně přežitě. Navíc XC90 s adaptivním tempomatem snad ani neexistuje, resp. ještě jsem neviděl. Na světlý interiér, ostatně jako na další věci, jsem už rezignoval :)
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#111 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Romulusw »

spiloun píše:To nema....ale adaptivni tempomat ma snad dobre vyuziti mozna v kamionu...
Ale samozrejme kazdy ma svuj vkus a pozadavky.. jen jestli kolikrat neni treba trosku slevit...
Tak teď jsem na to přišel, proč některý ho.ada sa.raný neuhnou, když jim za zády řve siréna sanitky s rozsvícenýma dálkovkama a jedou si, jakoby jim patřila celá silnice. Oni chrápou a jedou na adaptivní tepomat.
Tak teď už je to jasný :twisted:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#112 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

spiloun píše:A hlavne v tom R designu a 20 palcovych kolech vypada uplne jinak nez tuctova seriova 90
V pondeli s ni pojedu do Amba na cestinu a vycist diagnostiku a zjistit vyrobni data...pravdepodobne exlusiv plus r design
Pokud to ma uz lepsi palubku, alespon trochu slusny display, tak by me zajimaly fotky. Ja jsem jel s XC90 a D5 a rozjet to na semaforech do mirneho kopce byl porod, mel jsem pocit, jako bych tahl valnik klad, ten motor na to vubec nestacil. V benzinu to ale musi byt fajn jizda, posez super.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#113 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Jak stoji vedle sebe, tak Rko poznam jen diky napisu. Uvnitr taky stejny. Mas nekde popis co ma Rko jinak a detailnejsi popis vybavy? Byl jsem nedavno mrknout na XC70 Ocean race a bylo to podobne, jediny patrny rozdil byla samolepa na boku a potisk deklu v kufru. Jo a jine obsiti sedadel. Majitel taky netusil, ale ocekavam, ze je to asi nejake ladeni motoru a podvozku?
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#114 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Adaptivni tempomat je super i na Jizni spojce, doporucuju zkusit, pak uz clovek nechce jinak. Na to Rko jsem koukal primo na webu a na prvni pohled vidim jen modre budiky, jinak nic. Ten display a stredovy panel jsou shodny, bohuzel. Je v Rku neco jinak s jizdnimi vlastnostmi? Motor tam je ten 136kW, ten musi dostavat pecky...
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

saabik
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 698
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Alpina B3 Touring 2023

#115 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od saabik »

Mořeplavec: A co máš proti autorizáku? Tam mají na prodej několik V70/XC70. A pokud by ti žádné z nich nevyhovovalo, tak jim řekni, ať dají vědět až mít budou.
_________________
Alpina B3 Touring
Toyota Yaris Hybrid 2017 Smart Selection

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#116 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

V autorizaku jsem tohle zkousel a na rovinu mi rekli, ze maji firmy co tam berou auta roky a takovym, pokud se zmini, volaji jako prvnim. Jinak proti autorizaku nemam nic a byt tam auto dle me predstavy, netravim tydny jezdenim po bazarech.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Drack2

#117 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Drack2 »

A dotahnout neco z rise?
Kdyz jsem shanel volvo, tak jsem na toto tema hodil rec s pany z Adusum. Nakonec jsem sehnal kus z operaku, ale to byla nahoda jak ...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#118 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Vzhledem k cene Eura, moji znalosti Němčiny to fakt nehrozí. A nevěřím na poctivé německé prodejce s plným bazarem aut po duchodcich co touží koupit si nové auto a zánovní levné prodat. Navíc jezdit se pak hádat do nemecka je ještě horší než tady. Dovozce zase na autě kouká vydělat a i kdybych vytipoval super kus, on to urco poresi, bezporuchove auto nedělá radost žádnému servisu :)
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Drack2

#119 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Drack2 »

Levnejsi to neni, ale stav a vybava jsou lepsi. Historii to ma dohledatelnou atp. Ja mam zkusenosti jen dobre, ale chapu.. kazdy te chce ojebat :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 418
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: S60, S70R

#120 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od marekl »

moreplavec: Jen tak mimo, čím jezdíš teď a kde jsi to koupil? ;)

Souhlas se spilounem, jenom poznámka o používání adaptivního tempomatu v kamionu mě rozbila :green:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#121 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Aktuálně půjčenou Ford Kuga a jinak v domácnosti ještě Ford Mondeo, proč?
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 418
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: S60, S70R

#122 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od marekl »

Jen mě to zajímalo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#123 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Tak další Volvo, XC70, VIN: YV1BZ714691059803, inzerát: http://www.tipcars.com/volvo-xc70/volvo-xc70-25470678.html

Nejprve poslali servisku, kde bylo jasné, že auto vůbec nemá pravidelný servis (na servis ve 180t se majitel prostě vykašlal a auto už má přes 200). Když jsem poděkoval a odmítl, volali, že mi omylem poslali jinou servisku a ta správná má vše v pořádku. Tak jsem si ji vyžádal, načež mi bylo řečeno, že určitě je tam vše OK, ale zapoměli mu to zapsat v servisu. A v servisu to nebudou vědět, protože mu to dělal známej pod rukou :) Takže kdo věří, ať tam běží... ale auto nejde prohlédnout, nestojí v bazaru :O:
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#124 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od moreplavec »

Mám v hledáčku další auto, ale je napsané jako N1 - nákladní automobil. Netušíte, zda to má na něco vliv a je potřeba pro běžné použití ho překládat na osobák? Nebo je to fuk? V techničáku má normálně 5 míst a ve velkém má napsáno, že byla dodělána přepážka a její demontáž je přestavbou. Klidně si ho jako N1 nechám, ale vůbec netuším důsledky.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 47
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: Volvo V70 III D5 AWD MY2011

#125 Poraďte při koupi S/V60, V/XC70 III, S80 II, XC60, XC90

Příspěvek od Volvista73 »

Promin, chyba, jsem zapomnel, ze hledas XC
Naposledy upravil(a) Volvista73 dne 18 črc 2015 00:15, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“