XC60 a sněhové řetězy

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#1 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od volvoxc60awd »

zdravim.
na odporucanie volvo servisu...
pouzivam uz tri zimy retaze thule,maju tzv rozbijac ladu-jeden obdlznikovy drapak napriec kolesom a ostatok klasicka retaz .(neodporucam na dlhe jazdenie ,po ujazdenom snehu.
su samoupinacie a obcas,ked zle nasadim malinko cinkne o kryt pruziny.pozor,na zadnu napravu sa nesmu davat retaze.!
chodim do ozaj zleho terenu,svaznica,jamy,prudke stupanie kamene a aj 70cm snehu,ze odhrnam chladicom,retaze vyborne.uz som ich aj pretrhol-jeden clanok -oprava 2€.
na obycajne cesty by som riesil iba akesi sietove navleky,na zlepsenie adhezia a nove zimne gumy,pod 5mm ja vyhadzujem,resp.dojadim v lete.
xc60 s novymi zimnymi gumami robi v terene zazraky,aj ked to neni original offroad,vratane blata.
(zatial som ani raz neskrtol o zem,vyborne kopiruje teren a ma aj dobru sv.vysku)
a na dialnici pri 200km/hod dobre brzdi,akceleruje a spotreba nejde cez 8.5-9l.
v deu dialnice brzda,plyn..
ale mam s nim aj ine problemy,aby som iba nechvalil.
vrzganie plastov vo vnutri,samovolne zapinanie kontrolky neuzavrete veko motora,a najhorsie,jeden krat mi zatieklo do auta,tesnenim okna a cez vnutorne osvetlenie riadne natieklo na rychl.paku.
odvtedy nenatieklo,asi som parkoval na extra krivom terene a karoseria bola ohnuta;)
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo S80 Executive AWD D5244T4 MY2009

#2 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od JirkaP79 »

Mě také ve Volvu doporučili Thule, ale nakonec jsem koupil Pewag Brenta 9. Jsou přesně pro tato auta, kde není moc místa. Variant je určitě víc, takže si vybereš. A i když mám AWD v Rakousku v Alpách, když je hodně sněhu nahodí v místech kam jezdím značku pouze s řetězy, tak se vyplatí mít je v kufru pro jistotu než se pak dohadovat.
_________________
Volvo S80 Executive AWD, 2.400 ccm - D5244T4, r.v. 2009, 136 kW - automat
dříve Hyundai i30 Comfort 1,6 CRDi, r.v. 2009, 85 kW - automat, Hyundai Accent 1,3 On Air, r.v. 2005 , 63kW, Felicia 1,3 MPI, r.v. 1997, 50 kW, Škoda 105L, r.v. 1988, 34 kW, Škoda 105L, r.v. 1976, 34 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#3 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od volvoxc60awd »

JirkaP79 píše:Mě také ve Volvu doporučili Thule, ale nakonec jsem koupil Pewag Brenta 9. Jsou přesně pro tato auta, kde není moc místa. Variant je určitě víc, takže si vybereš. A i když mám AWD v Rakousku v Alpách, když je hodně sněhu nahodí v místech kam jezdím značku pouze s řetězy, tak se vyplatí mít je v kufru pro jistotu než se pak dohadovat.
Zabudol som predosle riadky dodat ,ze cena thule retazi bola dost vysoka,cca 200€,ale boli.specialne,pevnost ocele a ine detaily..mne sa osvedcili.nebanujem ani trochu,hlavne ked som videl suseda ,ako lacnejsie nove retaze hned prvy x dotrhal na tej istej ceste,kade jazdim ja,navyse v hlbokom snehu sa chytal ovela horsie,ale aj vdaka mesim pneu.

Mozno neuveris,ale retaze nosim v aute cely rok a vyplatilo sa ..na rybach som zapadol do extremne hlbokeho blata,dal som retaze a usetril som za traktor....
Skus si nahodit retaze este za tepla a sucha.
Nematuruj na snehu tme a mraze ...
Prvy x som sa trochu zapotil.
Odporucam pribalit k retaziam prac.rukavice ,po pouziti retazi osusit a silikonom nastriekat a mala lopata na sneh.
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 66
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo S80 Executive AWD D5244T4 MY2009

#4 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od JirkaP79 »

Cena Thule me právě odradila. Přes rok to nepouziju jen na ty hory. Nechtěl jsem obyčejné z Globusu za 300,- Kč, které mám na Hyundai, tak jsem prosel par recenzí a koupil ty Pewagy za 900,- Kč. Rukavice se určitě hodí. Musel jsem to jednou nasazovat a na sněhem obalene pneu a podbehy plné sněhu je to chuťovka. Neco jiného než na suchu v garáži. Naštěstí v Rakousku bylo před značkou velké parkoviště tak to člověk dělal v klidu. Pravdou je, ze to auto pak jede jak tank a projede vším :)
_________________
Volvo S80 Executive AWD, 2.400 ccm - D5244T4, r.v. 2009, 136 kW - automat
dříve Hyundai i30 Comfort 1,6 CRDi, r.v. 2009, 85 kW - automat, Hyundai Accent 1,3 On Air, r.v. 2005 , 63kW, Felicia 1,3 MPI, r.v. 1997, 50 kW, Škoda 105L, r.v. 1988, 34 kW, Škoda 105L, r.v. 1976, 34 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#5 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od volvoxc60awd »

akurat ten rozbijac ladu nevidno
akurat ten rozbijac ladu nevidno
vlcsnap-2013-03-11-19h28m33s76.png (204.29 KiB) Zobrazeno 1214 x
akurat ten rozbijac ladu nevidno
akurat ten rozbijac ladu nevidno
vlcsnap-2013-03-11-19h28m33s76.png (204.29 KiB) Zobrazeno 1214 x
JirkaP79 píše:Cena Thule me právě odradila. Přes rok to nepouziju jen na ty hory. Nechtěl jsem obyčejné z Globusu za 300,- Kč, které mám na Hyundai, tak jsem prosel par recenzí a koupil ty Pewagy za 900,- Kč. Rukavice se určitě hodí. Musel jsem to jednou nasazovat a na sněhem obalene pneu a podbehy plné sněhu je to chuťovka. Neco jiného než na suchu v garáži. Naštěstí v Rakousku bylo před značkou velké parkoviště tak to člověk dělal v klidu. Pravdou je, ze to auto pak jede jak tank a projede vším :)
Tak urcite,ze treba mat istotu v kvalite retazi,podla druhu cesty..A hlavne velkosti auta a terenu,ci je ood snehom pdklad asfalt,ci lad alebo kamen.
Treba byt pripraveny v nutnom pripade aj vypnut protismykovu automatiku ,ked auto nevladze v zaveji a pod.
Ja si po troch zimach davam do auta malu lopatu celovku(malu lampicku) a tenku sustiakovu bundu,pri nasadzovani retazi zasoleny sneh okolo blatnika neuspini.ta lampa pomoze aj pri nocnom defekte.
Este k oprave retazi...roztrhnute stratene ocel.ocka som nahradil kupov rovnako hrubej pozink retaze za dve eura
,jednoducho doplnene a zavarene .
Přílohy
na zahradke je 100kg srkina
na zahradke je 100kg srkina
vlcsnap-2013-03-10-22h04m47s101.png (335.19 KiB) Zobrazeno 1213 x
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 75
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha východ
Vůz: Lexus GS 450h Premium 2013

#6 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od Marek71 »

Viem, že téma je stará, ale riešim teraz tiež snehové reťazy a nebudem zakladať novú tému. Idem lyžovať do Rakúska a pre istotu chcem mať so sebou reťaze. Preberali sa tu dva druhy.

Uživateľ volvoxc60awd používa Thule, podľa fotky by to mali byť tieto, je to tak?
https://www.obchodth.cz/1208-thule-konig-cg-9-rozmer-102.html

No a potom tu boli spomínané Pewag Brenta 9, asi toto?
https://www.add-pneu.cz/pewag-brenta-9-xmb-75-p750587/

Oboje sú to reťaze, čo zasahujú aj do vnútra kolesa, to znamená, že to nie je ten typ ako sú tie Centrax, čo sa len nasadí na kolo. Mám S80 II a pneu 245/40/18 a práve hľadám nejaké reťaze, ktoré sa tam bezpečne vojdu a nepoškodia podbehy a ani nič iné. Čo som tak pochopil, tak tie Thule sú o niečo jednoduchšie a lepšie v tom zmysle, že nie je potreba ich nejak uťahovať, deje sa to automaticky, nasadia sa na jeden krát a hotovo. Tie Pewag, čo som pozeral, tak tiež nie je problém ich nasadiť, len sa asi musia po pár metroch skontrolovať a prípadne dotiahnuť. Je to tak? Cenovo samozrejme tie Thule sů tak dvojnásobok, preto premýšľam... auto mám už 2 roky a zatiaľ som reťaze nikdy nepotreboval, ani na Šumave, s AWD som vyšiel v pohode aj do zaneženého kopca. Len do toho Rakúska ich mať musím, vraj to Polizei občas vyžaduje a aj pre kľud duše, čo ak náhodou...

Takže sú tieto typy vhodné na moju S80, aby som nič nepoškodil? Pretože by som nerad kupoval tie špeciálne čo sa len nasadia ako Centrax a podobne... to je pálka skoro 10 tisíc, na to že to pravdepodobne ani nepoužijem.
_________________
Lexus GS 450H Premium 2013
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 Obrázek

GDPR_user

#7 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od GDPR_user »

DOCELA ÚSMĚVNÉ,KDYŽ NĚKDO S AUTEM ZA PŮL MEGA ŘEŠÍ,ŽE ŘETĚZY za trojku jsou drahé. :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 75
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha východ
Vůz: Lexus GS 450h Premium 2013

#8 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od Marek71 »

A poradiť vieš, alebo len rýpeš?

Oboje tie reťaze (Thule i Pewag) sú v podstate ten istý systém, to znamená, že zasahujú do kolesa aj zvnútra a sú teda v tomto zmysle rovnocenné. Ide mi o to, či sú oboje použiteľné bez toho, aby som čokoľvek na aute poškodil. Ak áno, tak sa medzi nimi rozhodnem, do úvahy vezmem aj cenu a aj jednoduchosť montáže. Pokiaľ ale sú vhodné len tie Thule, tak ich kúpim... jednoduché.
_________________
Lexus GS 450H Premium 2013
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 75
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha východ
Vůz: Lexus GS 450h Premium 2013

#9 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od Marek71 »

martinopel:
Ale máš recht, riešiť "pár drobných" asi nie je na mieste. Pozeral som na videá a tie Thule sú fakt jednoduché a pohodlné, nehrozí že by tá reťaz niekde plantala a niečo poškodila, sama sa zatiahne tým mechanizmom. Objednám to a hotovo. Len som zvedavý, koľkokrát to použijem :-)
_________________
Lexus GS 450H Premium 2013
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 Obrázek

GDPR_user

#10 XC60 a sněhové řetězy

Příspěvek od GDPR_user »

Marek71 píše:martinopel:
Ale máš recht, riešiť "pár drobných" asi nie je na mieste. Pozeral som na videá a tie Thule sú fakt jednoduché a pohodlné, nehrozí že by tá reťaz niekde plantala a niečo poškodila, sama sa zatiahne tým mechanizmom. Objednám to a hotovo. Len som zvedavý, koľkokrát to použijem :-)
Víš jak se to říká , raději mít a nikdy nepotřebovat než jednou potřebovat a nemít.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“