Nová XC 70 - nákupová poradna

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#76 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

No já tam mám přední a zadní parkovací asistenty/senzory a přední kamery LP (levá pravá slepý uhel). Jezdil jsem v USA s auty co měly zadní kameru a to bylo super, ten senzor občas začíná se zpožděním + je trochu abstraktní . Spojení kamery a senzoru může být super. Kameru budu mít instalovanou ve středu za 16500 vč. montáže ...
Zatím nic nezlobí a auto si vysloveně užívám - takové té poklidné, tiché plavné meditační jízdy ... :) To k tomu úplně zve. Vůbec nemám potřebu s tím nějak divočit (i když sílu to na to má)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: XC70 MY2013
Bydliště: Jičín

#77 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od MBanyr »

Ja kupoval take predvadecku z Pruhonic, necelych 20000 najeto. Ted uz okolo 53000. Jizda je uzasnym zazitkem. Taky auto zbytecne nehonim, nemam Polestar, ale vykon je vice nez dostacujici. Zatim jsem nikdy nepocitil jeho nedostatek. Ted uz jsou snad vsechny mouchy vychytany a bude vse OK.....

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#78 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Je to moc fajn auto, takové mohutné ... do kufru se vejde to samé co do V70 ...(což je pro mě zásadní). Já jsem to kupoval s najetými 1800 km .. Už se nemůžu dočkat až budu mít ve středu plně funkční iGO v rámci Sensus Connected Touch. Ta Volvo navigace je trochu tragédie ...

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 601
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#79 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od tymon »

1. gratuluju k nadhernemu kousku :good:
2. opravdu velmi, zcela otevrene a uprimne vam to auto neskutnecne zavidim :oops: :D
3. docela by me zajimalo, jak tech 230HP upaluje... nedame nekdy zavod - sprint? :twisted:
Ivo108 píše:Jinak co se týče adaptivního tempomatu, je to super věc, ale trošku problém nastává v serpentýnách, kdy přední auto zmizí z dohledu :) Jednak se mu pak to vlastní přestane na chvíli přizpůsobovat a jednak (pokud je tempomat nastaven na vyšší rychlost) začne v té chvíli zrychlovat, což před prudkou zatáčkou není právě vítané :)
jooo, kdyz jsem si svoje vezl domu, tak me to taky pekne vypeklo na dalnici... ono totiz kdyz se tam nastavi treba 150 a dojede se auto, ktere jede 110 a vedle nej v pruhu dalsi treba 120, tak pri prejizdeni z pruhu do pruhu, to na chvilku nevidi zadne auto a zacne to prudce zrychlovat... nastesti jsem to ustal (...vzhledem k tomu, ze jsem mel ale odstup nastaveny na 1s, tak to byla celkem infaktovka :D )
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#80 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Jedna věc mě ale na tom autě trochu zaráží - a to je spotřeba. V technických údajích se píše - kombinovaná spotřeba 6,4l/100km (5,2 +8,6 = mimo město, město). V porovnání s realitou to je naprosto science fiction. Kombinovanou spotřebu mám tak 9l/100km (to je docela hodně) a to jezdím velmi poklidně. Je možné že Volvo podává tak nepravdivé údaje ? Kdyby se to lišilo jen trošku ale to je o 50% víc proti tomu co píše výrobce.

Někdo říká že až se auto zajede (ted mám 2700km) bude spotřeba lepší ... ale nevím ... Není to trochu klamavá reklama ? Tuším že Hyundai za to samé platil nedávno velkou pokutu.

Dnes jsem schválně resetoval průměrnou spotřebu a jel 100km po dálnici s tempomatem na 145 a výsledek 9l/100km :o

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 5911
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#81 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Haben »

Cim to je, nevim, ale v praci na Skodovkach pravidelne postupne po ujeti prvnich 10000 km prumerna spotreba o 0,5 az litr klesne. to, ze ti to nejaak vic zere, s tim se asi budes muset smirit. Ja treba taky cekal u noveho auta poklidnou jizdou po dalnici v limitech do 6 l a je to 7. Ve meste jsem cekal tak max 8,5 a jak to tak sleduji, tak je to skoro 10. Je pravda, ze byl uplne zasrany EGR ventil, sani, hlava, ted to mám den vycisteno, takze nevim, zda to bude mit nejaky priznivy vliv na spotrebu, ale to u tveho auta nehrozi. Proste je to tezke auto a zazraky od toho ocekavat nejdou. Jezdim ve všech rezimech o 2-3 litry vic jak nic nezerouci TDI a holt se s ti musim smirit :-)
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#82 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od lukynen »

Ivo108 píše:Jedna věc mě ale na tom autě trochu zaráží - a to je spotřeba. V technických údajích se píše - kombinovaná spotřeba 6,4l/100km (5,2 +8,6 = mimo město, město). V porovnání s realitou to je naprosto science fiction. Kombinovanou spotřebu mám tak 9l/100km (to je docela hodně) a to jezdím velmi poklidně. Je možné že Volvo podává tak nepravdivé údaje ? Kdyby se to lišilo jen trošku ale to je o 50% víc proti tomu co píše výrobce.

Někdo říká že až se auto zajede (ted mám 2700km) bude spotřeba lepší ... ale nevím ... Není to trochu klamavá reklama ? Tuším že Hyundai za to samé platil nedávno velkou pokutu.

Dnes jsem schválně resetoval průměrnou spotřebu a jel 100km po dálnici s tempomatem na 145 a výsledek 9l/100km :o




Ahoj kolego já mám model s jedním turbem T4 tuším a na dálnici teď do München a zpět kdy jsem resetoval doma i v DE tak 8,3 a tempomat na 140 km v rakousku a 160 DE. Nech motor sednout a počkej až se pořádně vypálí DPF ,bo to moc nenajezdilo spíš naškytalo :wink: :lol: uvidíš pujde dolů ale na 6 určitě nee, tak 7,5 bys mohl být s velmi lehkou nohou

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#83 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Romulusw »

S klimou, že? Bez klimy 120 a bude to možná o 2 litry míň. A 1800 km je málo, půjde to dolů.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: XC70 MY2013
Bydliště: Jičín

#84 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od MBanyr »

Vyckej jeste chvili. Ja mam D5, automat. Prumer je nyni 8,5 l na palubaku. Skutecnost jsem nepocital. Jezdim obcas s tezkou karou, rano nastaveny bufik a ted prevazne kratke trasy do 100km a priskoky po meste. Na delsi trasy jsem se pri poklidne jizde dle predpisu dostal i na tech 6,5 l. Ale jakmile jsem trosku zacal autu slapat na krk, sla spotreba okamzite nahoru. Ale jsem spokojeny, velke, tezke auto, 4x4, automat nemuze jezdit za 4, 5l .... :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#85 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Dnes jsem dal 300km Praha - Krems am Donau (s občasnými pasážemi po dálnicích) za 6,8. Tak to zase není tak zlé :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: XC70 MY2013
Bydliště: Jičín

#86 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od MBanyr »

Moc by me zajimalo, jestli a kolik dolevas mot. olej.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#87 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Olej ? To jsem nikdy nedělal ani u předchozí V70 ... Od toho je pravidelný servis (výměna oleje)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#88 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Stručné dojmy po 3 týdnech:

co se mi líbí

- vzhled
- vnitřní pohodlí
- příjemně vyvýšená pozice
- futuristické vymoženosti: adaptivní tempomat, kamery, sledování slepého úhlu, city safety atd
- komfortní, meditační, "houpavý" styl jízdy
- velký zavazadlový prostor
- sensus touch, telefon, multimédia
- adaptivní xenony (včetně automatického a spolehlivého ztlumování dálkových světel při protijedoucím autě)
- schopnost jet v pohodě po lehce terénních cestách
- umí zabrat když třeba

co se mi líbí méně

- občas při jízdě do lehkého kopce trvá než převodovka podřadí, lehce to hučí a "trápí se"
- při větším přidání plynu je docela slyšet motor - při rozjezdech nebo akceleraci (ale údajně je motor ještě syrový a nezajetý a v 10-15 000km to bude lepší a tišší ? doufám ..)
- vestavěná volvo navigace - to je opravdu neuvěřitelné že se pod něco takového můžou podepsat: zastaralé, pomalé, nepřehledné, chybující, bez obvyklých parametrů běžných navigací za tisícovku .. (naštěstí už snad budu dnes mít iGo Sensus Touch navigaci)

(občas si ale všímám že "zvuk motoru xválce" je obecně brán a chválen jako nějaké pozitivum, kterého si vozka užívá - ferrari apod., pro mě by byl ideál 0dB za všech okolností ... čili to hučení moc nevítám)

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#89 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Hájčus »

Super. Jen tak dál! Rozhodně jsem zvědav až si motor sedne a přijde sníh. . :) ;)
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#90 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od iRRes »

Ivo108 píše:Stručné dojmy po 3 týdnech:

co se mi líbí

- vzhled
- vnitřní pohodlí
- příjemně vyvýšená pozice
- futuristické vymoženosti: adaptivní tempomat, kamery, sledování slepého úhlu, city safety atd
- komfortní, meditační, "houpavý" styl jízdy
- velký zavazadlový prostor
- sensus touch, telefon, multimédia
- adaptivní xenony (včetně automatického a spolehlivého ztlumování dálkových světel při protijedoucím autě)
- schopnost jet v pohodě po lehce terénních cestách
- umí zabrat když třeba

co se mi líbí méně

- občas při jízdě do lehkého kopce trvá než převodovka podřadí, lehce to hučí a "trápí se"
- při větším přidání plynu je docela slyšet motor - při rozjezdech nebo akceleraci (ale údajně je motor ještě syrový a nezajetý a v 10-15 000km to bude lepší a tišší ? doufám ..)
- vestavěná volvo navigace - to je opravdu neuvěřitelné že se pod něco takového můžou podepsat: zastaralé, pomalé, nepřehledné, chybující, bez obvyklých parametrů běžných navigací za tisícovku .. (naštěstí už snad budu dnes mít iGo Sensus Touch navigaci)

(občas si ale všímám že "zvuk motoru xválce" je obecně brán a chválen jako nějaké pozitivum, kterého si vozka užívá - ferrari apod., pro mě by byl ideál 0dB za všech okolností ... čili to hučení moc nevítám)
Jen k tem asistentum. BLIS nepouzivam bo mu moc neveřím, pruhy to je akorát pruda, indikace únavy řidiče už vůbec :-) adaptivní tempomat už taky ne, protože je uplne dementní resp chce se to naucit s nim jezdit a predjizdet driv nez zmerci vozidlo pred vami jinak zacne brzdit a kdyz pak clovek najede do leveho tak mu teda peknou chvili trva nez pochopi a přidá. Navíc pokud se nekdo narve do mezery mezi vas a auto podle kteryho se nameruje tak o nem taky dve vteriny nevi a klidne by to do nej nakouřil.

Co, ale vyzdvihuju do nebes je varovaní před kolizí. Mam obavy ze uz to bez toho ani snad nezvladnu :-D On by to v 99,99 % clovek vzdycky nejak na poslední chvili ubrzdil, ale kdyz vidim cervenou znacku ze se priblizuju rychleji nez je zdravo tak brzdim plynuleji coz urcite ocení ridici za mnou.

Jinak vse recene samozrejme nefunguje za podminek kdy to clovek nejvic potrebuje pri hustejsim desti a snezeni :D

Bez kamer bych taky uz nezaparkoval :-)

Abych te uklidnil s tou spotrebou. Kdyz se hodne krotim tak jezdim mesto za 9,1 palubak ( 9,7 dle tankovani ). Dlouhodobej prumer dle tankovani 8,86 na sto :good:
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#91 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od iRRes »

Ivo108 píše:Můžu též vyzkoušet :)

Jinak co se týče adaptivního tempomatu, je to super věc, ale trošku problém nastává v serpentýnách, kdy přední auto zmizí z dohledu :) Jednak se mu pak to vlastní přestane na chvíli přizpůsobovat a jednak (pokud je tempomat nastaven na vyšší rychlost) začne v té chvíli zrychlovat, což před prudkou zatáčkou není právě vítané :)

To je vážne jen na delsi streky. Do mesta si nemyslim a do Prahy uz vubec. Pouzivam jen kdyz chci vystrasit lidi a s nohama za krkem dojizdim kolonu nebo cervenou abych demonstroval jak sam zastavi. Ve vsech pripadech mam ale stejne pripravenou vystrelovaci nohu bo on fakt brzdi na posledni chvili a to i kdyz nastavim tu nejvetsi vzdalenost ( mimochcodem jsem tim dodatecne zjistil proc na krizovatce pred nekteryma autama je dira kam by se vesli dalsi dve, hold distance na max :-)

Asi te oberu o moment prekvapeni, ale davej si bacha na závory ( specialne cerpacka Makro pruhonice kde kdyz najizdis ke kase tak strkas cumak pod zavoru a to uz chlapec vyhodnoti jako pruser a zadupne te. Pro obsluhu hrozna prdel kdyz tam pred nema vokusujes zrcatko :-). Podobne reaguje pri prudsim parkovani ke křoví. Obcas zpanikaří kdyz je hodne lidi na nastupním ostruvku ( to me asi uz 3x na pikovterinu zadupl, ale hned pustil ). Tesne mijeni vozidel ( kdyz ti nekdo pres pruh zataci doleva ) vsichni vi ze se to stihne ovsem automaticky brzdeni uz mi do toho taky 2x šahlo jen na chvilku ale sahlo. Atd atd......

Jinak kdo neví tak se mrknete jak funguji tyhle parady u Audi. To je o dve generace jinde. Podrazovani do kopcu a zatacek podle GPS, vysvecovani krizovatek, automaticky dalky pri vyjezdu z mesta atd atd
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#92 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Ve městě, v kolonách apod. ten adaptivní tempomat podle mých zkušeností funguje úplně stejně skvěle jako na dálnici, používám ho často, při všelijakých otravných popojížděních v zácpách apod je to super ...

Kamery slepého úhlu mi přijdou skvělé - indikují to co opravdu není často vidět

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#93 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od iRRes »

Jak si kazdy zvykne. Varovny pomocnici jsou super, ale specialne na BLIS se radeji nespoleham. Adaptak me parkrat vyskolil a asi mi vadi ze nemam uplnou kontrolu nad vozem. Musis mu proste verit a me trochu svadel k lelkovani.

Jinak gratuluju ke krasnemu autu. Moje pindy ber s rezervou, aktualne jsem Volvem zrazenej i proto hledam jine auto a vyzdvihuji spis nedostatky. Kladu je samozrejme velka hromada a min po dobu tovarni zaruky budes mit klid. A od modelu 2013 jde snad prikoupit na 5 let pokud se nemylim a to je super.
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: XC70 MY2013
Bydliště: Jičín

#94 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od MBanyr »

Taky jsem si myslel, ze s olejem vydrzim od vymeny k vymene. Bohuzel neni tomu tak. Musim dolivat. Takze vozim stale litrovku sebou ....... Jest se pokusim to resit v ramci zaruky.

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#95 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Kuko28 »

k tomu zvuku - samozřejmě zvuk D5 je něco úplně jiného než zvuk pořádné V8, nedejbože V12 v benzinu. To je jiné kafe na poslech :green:
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 601
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#96 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od tymon »

Ivo108 píše:Ve městě, v kolonách apod. ten adaptivní tempomat podle mých zkušeností funguje úplně stejně skvěle jako na dálnici, používám ho často, při všelijakých otravných popojížděních v zácpách apod je to super ...

Kamery slepého úhlu mi přijdou skvělé - indikují to co opravdu není často vidět
+1
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#97 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od iRRes »

Ivo108 píše:Ve městě, v kolonách apod. ten adaptivní tempomat podle mých zkušeností funguje úplně stejně skvěle jako na dálnici, používám ho často, při všelijakých otravných popojížděních v zácpách apod je to super ...

Kamery slepého úhlu mi přijdou skvělé - indikují to co opravdu není často vidět
A on už se umí po zastavení sám rozjet ? Ten můj to zvládne jen pokud nestojí déle než 2-3s potom už musím přes plyn.
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 42
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#98 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Ivo108 »

Kuko28 píše:k tomu zvuku - samozřejmě zvuk D5 je něco úplně jiného než zvuk pořádné V8, nedejbože V12 v benzinu. To je jiné kafe na poslech :green:
I na dolévání benzínu :) Než těch 15-20 l/100km to raději D5 :) Ale zjištuju že ono to jde trochu slyšet při zrychlování, ale při stabilnější jízdě je to pak už relativně velmi tiché.

Myslím že na manuálním dolévání oleje mezi servisními prohlídkami je něco špatně ?

Ověřím za jako dlouho po zastavení ještě rozjezd funguje ...

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#99 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od Kuko28 »

samozřejmě ta spotřeba je spíš mínus, znát všechny pumpaře na D1 jménem bych asi taky nepotřeboval :D

ad dolévání - já jsem měl jen jednou nové auto, atmobenzin a nedoléval jsem, za rok a cca 15tis km to kleslo minimálně

u těch turbomotorů se menší "spotřeba" oleje očekává, ale spíš věkem a nájezdem, u těch nových by to mělo zůstat alespoň v rozmezí MAX-MIN. Tuším že koncern pro svůj TDI píše dokonce v uživatelském manuálu že spotřeba oleje může být až 0.5l na 1000km...

takže spíš běžně kontrolovat hladinku a kdyby to klesalo pod MIN tak bych s tím zajel do servisu
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

hinkle
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 194
Registrován: 12 roků 10 měsíců
Bydliště: EUSSR/Praha
Vůz: V70 T5

#100 Nová XC 70 - nákupová poradna

Příspěvek od hinkle »

Kuko28 píše:u těch turbomotorů se menší "spotřeba" oleje očekává, ale spíš věkem a nájezdem, u těch nových by to mělo zůstat alespoň v rozmezí MAX-MIN. Tuším že koncern pro svůj TDI píše dokonce v uživatelském manuálu že spotřeba oleje může být až 0.5l na 1000km...
Jen pro zajímavost. Octavia I (2002) 1.8T. Při 150.000 jsem olej nedolíval, při 300.000 cca. 1.5 L. To vše při nájezdu 18.000 km/ročně.
_________________
aktuálně bez. Aber es kommt der Tag.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“