Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: XC70 2006 D5 MT

#1 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od vojta_xt »

Ahoj,

zatim Volvo nemam, ale pomalu zacinam shanet auto na delsi cesty po Evrope. Tak nejak jsem dosel k zaveru, ze se mi libi Volvo XC70, rok 2007 a novejsi, diesel s manualem.

Co byste poradili, na co si dat pozor, co na tom aute odchazi atd? Nemam prehled o spolehlivosti Volvo motoru, je D5 z rocniku 2007-2008 v pohode? Jsou nejaky typicky drahy servisni ukony, jako treba rozvody?

Kdo to auto mate, koupili byste si ho znova, nebo treba byste uz zvolili jinou verzi?

Diky moc, Vojta
_________________
ex XC70 2006 D5 MT, ex Subaru Forester 2.5 XT 2006 MT

GDPR_user

#2 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od GDPR_user »

vojta_xt píše:Ahoj,

zatim Volvo nemam, ale pomalu zacinam shanet auto na delsi cesty po Evrope. Tak nejak jsem dosel k zaveru, ze se mi libi Volvo XC70, rok 2007 a novejsi, diesel s manualem.

Co byste poradili, na co si dat pozor, co na tom aute odchazi atd? Nemam prehled o spolehlivosti Volvo motoru, je D5 z rocniku 2007-2008 v pohode? Jsou nejaky typicky drahy servisni ukony, jako treba rozvody?

Kdo to auto mate, koupili byste si ho znova, nebo treba byste uz zvolili jinou verzi?

Diky moc, Vojta
Osobně bych vybíral spíš Volvo do r.v. 2005

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: XC70 2006 D5 MT

#3 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od vojta_xt »

martinopel píše: Osobně bych vybíral spíš Volvo do r.v. 2005
Kvuli DPF, nebo jine duvody? Mne se moc nechce do starsich modelu - jednak starosti a take bezpecnost a nizsi vykon.
_________________
ex XC70 2006 D5 MT, ex Subaru Forester 2.5 XT 2006 MT

GDPR_user

#4 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od GDPR_user »

vojta_xt píše:
martinopel píše: Osobně bych vybíral spíš Volvo do r.v. 2005
Kvuli DPF, nebo jine duvody? Mne se moc nechce do starsich modelu - jednak starosti a take bezpecnost a nizsi vykon.
Bezproblémovost bych hledal spíše u staršího modelu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: XC70 2006 D5 MT

#5 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od vojta_xt »

Koukam, ze starsi modely maji starou verzi haldexu, ktera se pripojuje az pri prokluzu prednich kol. To je dalsi duvod pro novejsi generaci :(

Jaky jsou bezny problemy u modelu 2007 a vys, ze je na tom hur nez ty pred rokem 2005?
_________________
ex XC70 2006 D5 MT, ex Subaru Forester 2.5 XT 2006 MT

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 602
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#6 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od tymon »

Asi ti pujde i o spotrebu, ze? Kdyz budes delat dlouhe cesty... Na to je pry idealni xc70 d5 s 6-kvaltem manual (ten starsi model do 07). S tim se pry da jezdit asi do 6. U noveho modelu nepocitej, ze pujdes pod 10 :wink:
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: XC70 2006 D5 MT

#7 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od vojta_xt »

tymon píše:Asi ti pujde i o spotrebu, ze? Kdyz budes delat dlouhe cesty... Na to je pry idealni xc70 d5 s 6-kvaltem manual (ten starsi model do 07). S tim se pry da jezdit asi do 6. U noveho modelu nepocitej, ze pujdes pod 10 :wink:
To je tam opravdu takovej rozdil? Ja vim, ze novej model je tezsi, ale snad ne vic nez o 100kg. Koukal jsem na ty rocniky na spritmonitor.de a v porovnani 2005 vs 2008 tam vidim minimalni rozdil (jenze tezko rict, jak s tim opravdu ti lide jezdi).

Ano, jde mi i o spotrebu :) Zkratka, hledam pohodlny a bezpecny auto na dlouhy cesty, primarne po dalnicich a nesmi to zrat zbytecne moc. Ted mam Forestera, coz je presnej opak, uzrany hlucny auto, na dalnici s tim nejdu pod 12 litru (130-160 km/h) a cloveka furt laka tomu slapat na krk :)

Na druhou stranu, kdyby se spotreba mela lisit jen o 1 litr (real, zadnej palubni pocitac), tak me to uz tolik netrapi, v ostatnich nakladech to zmizi jako nic.
Uz jsem skoro nalomenej ozelit vyssi podvozek a jit do V70, ale musim si ty auta vyzkouset. Ctyrkolku kazdopadne ozelit nechci, ta se mi v zime opravdu hodi.
_________________
ex XC70 2006 D5 MT, ex Subaru Forester 2.5 XT 2006 MT

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Zlín

#8 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od orech »

ahoj, mám ho přes dva roky a naštěstí zatím bez problémů. Jak už jsem tu někde psal, tak nejsem spokojený se sedadly. mám obyčejné celokožené sesle a alespoň pro mě nejsou na delší trasy příliš pohodlné. Mají krátký sedák, a i když je volvo chváleno obecně pro svoje sedáky nejsem spokojený. Sedáky v mojí dřívější S60 byly užasné. tam to bylo bez chyby. co se týče bočního vedení, tak spíše palec dolů, pocitíš to na okrskách. Ale kdo toto auto chce nemůže počítat s tím, že by krouhal zatáčky. stejně tě nakonec donutí k pohodové jízdě. Jinak jížda je komfortní a plavná

Mám automat manuálů je jako šafránu. Spotřebu dlouhodobou mám do 9litrů. Více viz moje přízpěvky.
_________________
VOLVO XC70 D5 awd 136kw, automat, r.v.2008
tunekit PowerUp 163kw

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: XC70 2006 D5 MT

#9 Hledam XC70 D5 manual, co byste poradili?

Příspěvek od vojta_xt »

Tak nakonec jsem sehnal v Mnichove XC70 2006 v manualu. Sedacky to ma nejakou "sportovni" verzi, takze spokojenost. Sedel jsem i v rocniku 2007 (pro kterej jsem jel puvodne), ale melo to zakladni kozeny sedacky a ty mi opravdu nesedly. Snad to bude jezdit bez vetsich problemu. DPF to bohuzel ma, ale nejhur proste pujde ven.

Dekuju za vase prispevky. Vojta
_________________
ex XC70 2006 D5 MT, ex Subaru Forester 2.5 XT 2006 MT
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“