Vypnutí DSTC u XC70 08

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 20
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

#1 Vypnutí DSTC u XC70 08

Příspěvek od henry »

Když nastartuji, tak je na displeji mezi zprávami o vozidle standardně hlášení "DSTC aktivní". To mě vede k myšlence, že by mohlo být i neaktivní - ve smyslu, že by mohlo jít vypnout. Řeším to čistě teoreticky - někdy by se mi mohlo hodit vypnutí protiskluzu (pokud u čtyřkolek vůbec tohle jde - nevím). Ví někdo, jak se to u těchto novejch dělá a zda to vůbec jde?. Vím, že v některých Volvách jsem vídával tlačítko "DSTC", kterým se něco z DSTC odepínalo, ale buď ho hledám na blbém místě nebo tam teď už samostatné tlačítko není.

Díky pokud by někdo věděl. J.
_________________
---
XC 70 AWD, D5 man. (2008)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 43
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V60 D6 TWIN ENGINE, r.v. 2017

#2 Vypnutí DSTC u XC70 08

Příspěvek od tomkop »

Ve chvíli kdy ti tam svítí DTSC aktivní tak zmáčkneš na páčce blinkrů na 2 vteřiny tlačítko RESET. Zapne se to znovu zmačknutím toho tlačítka, nebo vypnutím a zapnutím motoru.
_________________
V60 D6 TWIN ENGINE, r.v. 2017 Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 20
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

#3 Vypnutí DSTC u XC70 08

Příspěvek od henry »

Díky. Zkusil jsem dle rady a funguje to. Objeví se hlášení "DSTC prosiskluz vypnuto" a rosvítí se kontrolka DSTC. Bohužel teď nevyzkouším, jak moc se to projeví. Osobně jsem nezaznamenal (minimálně jsem si jej nevšiml) na téhle čtyřkolce zásah protiskluzu ani v zimě, když jsem se šplhal po sněhu, ledu a břečce a 25% svahu na chalupu v Alpách a vstříc mi ze svahu klouzala auta, co na tom nedokázala ani zůstat zabržděná, ale každopádně rád vím, jak se co na autě ovládá. Ale jednou jsem měl půjčenou V70 (08) dvoukolku a tam jsem zůstal viset ve svahu na řiďoučkém bahýnku po deštích a protože jsem nevěděl v tu chvíli jak vypnout protiskluz, tak se auto pomalu nechtělo pohnout - bahna nebylo moc, takže by stačilo se prohrábnout na tužší podklad, ale to se se zapnutým DSTC skoro nedalo.

Ještě jednou díky :palec:

P.S. Je divné, že jsem to nenašel v manuálu - buď to nemají u popisu DSTC, nebo je to někde zakopané, že jsem to přehlédl - a to jsem to zvlášť hledal. DOPLŇENÍ - tak už jsem to tam našel ;-)
_________________
---
XC 70 AWD, D5 man. (2008)

Raff
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 143
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Reichenberg/Oslo

#4 Vypnutí DSTC u XC70 08

Příspěvek od Raff »

tomkop píše:Ve chvíli kdy ti tam svítí DTSC aktivní tak zmáčkneš na páčce blinkrů na 2 vteřiny tlačítko RESET. Zapne se to znovu zmačknutím toho tlačítka, nebo vypnutím a zapnutím motoru.
Nevis, jestli to funguje i II. generace ? Me to sviti furt, tim tlacitkem se to vypnout neda a mel jsem za to, ze to tak je z bezpectnostnich duvodu. Manual mam italskej, tak nevim :lol:
_________________
Past: Volvo 855 Estate 2,5 10V, 1995 (1/2004-10/2004)
Past: Volvo 855 Estate 2,5 TDI, 1996 (10/2004-1/2007)
Past: Volvo XC70 D5 Geartronic Summum, 2002 (12/2006-9/2012)
Present: CZ: Volvo XC70 D5 (205 HP) Summum MY 2010; Volvo V50 1.6D 2006 NO: Volvo V50 1.6D 2006 Addition

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 136
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 9, Letnany
Kontaktovat uživatele:

#5 Vypnutí DSTC u XC70 08

Příspěvek od JardaS »

Jen delsi dobu podrzis onen cuflik dstc, na palubce napise ze je vypnut
_________________
XC90 B5
S90
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“