vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#1 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od volvoxc60awd »

Zdravim.
Podelim sa o skusenost s nosicom biku,co sa upevnuje na tazne.

Hned na prvej jazde s nosicom a bicyklami po cca 20km som zacitil smrdiet gumu.
Po detailnej obhliadke som zistil,ze vyfukove plyny z vyfuku rovno ofukovali koleso na bicykli a to bolo teda ze riadne rozzhavene.
Problem poriadny,kde asi soudruzi z volva testovali aj taketo veci?


Poriesil som to v servise,kde zavarili vyfuk a odbrusili na rure rovnaky otvor,,ktory vyfukuje plyny do zeme,naklady navyse-pritom pouzivam volvom odporucane doplnky(hlavne ze su aj poriadne pridrazene.)

Este pozor,ak mate xc60full nalozene a nosic biku na taznom,sem tam mozete aj skrtnut o zem.A nezabudat na oznacenie nakladu,hlavne na Slovensku u dilinov ,co maju pomahat a chranit si poriadne zaplatite.
V D.vas upozornia a nahodite,ci zakupite na najbl.benzinke.Tam sice policia nemaju napis pomahat a chranit napisane na autach,ale maju to v hlavach. :beer:
Naposledy upravil(a) volvoxc60awd dne 24 říj 2014 17:00, celkem upraveno 1 x.
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#2 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od ruprecht »

Jaké označení nákladu? Na kola na nosiči na tažném? Jezdím po evropě už pár let s kolama a tohle slyším prvně .. a ani jsem to u nikoho na kolech neviděl. Nějaké podrobnosti, případně odkaz na paragraf?

A ještě jedna otázka: moc si nedokážu představit, jak může nosič na kola na tažném škrknout o zem? Já mám spodní hranu nosiče snad 40 cm nad zemí....
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#3 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od volvoxc60awd »

ruprecht píše:Jaké označení nákladu? Na kola na nosiči na tažném? Jezdím po evropě už pár let s kolama a tohle slyším prvně .. a ani jsem to u nikoho na kolech neviděl. Nějaké podrobnosti, případně odkaz na paragraf?

A ještě jedna otázka: moc si nedokážu představit, jak může nosič na kola na tažném škrknout o zem? Já mám spodní hranu nosiče snad 40 cm nad zemí....
v celej EU je predpis na oznacenie nakladu rovnaky.staci vyguglit.

a skrtnete o vozovku nosicom biku ,ked je na taznom rozne-vyjazdy do dvora,ulice,vsade tam,kde je sklon vozovky iny ,ako obvykle.a asi dolezite,ze nosic mam na 3ks biku,cize aj je kapanek dlhsi
pri full nalozenom xc60 je nosic samozrejme este nizssie...a urcite neni 40cm
nabuduce odmeriam.
Přílohy
foto free google
foto free google
008.JPG (12.42 KiB) Zobrazeno 969 x
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#4 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od ruprecht »

Ad 1) strýček google našel (diskutabilní) povinnost mít označené kola v Itálii a Španělsku (v podobě tabule co vozí karavanisti). Vzhledem k tomu, že kompletní světla jsou za koly, tak nevidím důvod proč značit kola jako náklad přesahující auto. Slovenská policie mě kontrolovala několikrát a k nosiči neměla žádé výhrady. Na tuto povinnost neupozorňují ani výrobci nosičů (pro které by to byl určitě vítaný doplněk výroby). Ale v pondělí na to kouknu co na to říká Codexis.
Ad 2) mám taky nosič na tři kola (JetBag), mám s koly jen letos najeto cca 8 tis. km včetně závodů, kdy dojezd není po asfaltu ale po různých loukách apod., absolvoval jsem cesty v alpských serpentinách, ale nikdy jsem neškrtl nosičem o zem. A to si myslím, že moje S60 je nižží než tvoje xc. Proto jsem na tvoje poznatky reagoval.
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#5 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od ruprecht »

Teď koukám na fotku kterou jsi vložil a tam to vypadá, že to třetí kolo je až za světly. V tom případě označení asi fakt potřebuješ. Ael můj nosič je pro tři kola (ne 2 + 1 jako na fotce) a světla mám až za posledním kolem, takže označení nepotřebuju.
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#6 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od volvoxc60awd »

ruprecht píše:Teď koukám na fotku kterou jsi vložil a tam to vypadá, že to třetí kolo je až za světly. V tom případě označení asi fakt potřebuješ. Ael můj nosič je pro tři kola (ne 2 + 1 jako na fotce) a světla mám až za posledním kolem, takže označení nepotřebuju.
fotka je iba koli zobrazeniu tabule s refl. pasmi,je napisane ze je z googlu

oznacenie plati v takmer celej zap.eu.

§ 3
Označovanie prečnievajúceho nákladu
(k § 51 ods. 5 zákona)

Ak náklad prečnieva vozidlo vpredu alebo vzadu viac ako o 40 cm alebo ak náklad na vozidle alebo na jazdnej súprave prečnieva do strany, prečnievajúci koniec nákladu musí byť označený reflexným označením s červenými a bielymi pruhmi širokými 70 mm až 100 mm a smerujúcimi od pozdĺžnej strednej roviny vozidla pod uhlom 45o nadol. Najmenšia plocha tohto označenia musí byť 0, 20 m2, pričom táto plocha musí mať tvar pravouholníka s dĺžkou jednej strany najmenej 400 mm. Za prečnievajúci náklad sa považuje aj bicykel alebo iný predmet prepravovaný na nosiči namontovanom vzadu na vozidle.

gratulujem,ak ste neskrtli o cestu. mate stastie.
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 401
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#7 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od Teflon_490 »

Furt nechapu co to je zas za vymysl, na co je potreba oznaceni kol nejakou cedulkou, pokud je pred nima jeste normalne plnohodnotny osvetleni na nosici.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Vůz: volvo xc60 awd
Bydliště: blava

#8 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od volvoxc60awd »

Teflon_490 píše:Furt nechapu co to je zas za vymysl, na co je potreba oznaceni kol nejakou cedulkou, pokud je pred nima jeste normalne plnohodnotny osvetleni na nosici.
Nie som odbornik,ale sedliackym rozumom ...
Ked je noc,cim viac bezpecnostnych prvkov je v zadu na precnievajucom naklade,tym lepsie ..

A to plnohodnotne osvetlenie na nosici biku je sakra nizko a aj horsie viditelne.
_________________
Skontrolujte si kovove ventile na pneu,mne tri praskli a za jazdy jeden vystrelil.Odporucam kvalitny kluc na vymenu kola ten vo vybave od Volva si dajme do ramecku na stenu. :-)
S40.V50d.xc60.......Skoda105,120,Felda.Stadion,jaweta,Tatran125,

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#9 vyfuk xc60 a nosic biku na taznom bol problem

Příspěvek od SuGi »

Osobne si myslim, ze to co je v tom zakone plati pro takove ty nosice jak se nosic uchyti nejakym zpusobem za kufr a zadna svetla ani nema. V opacnem pripade by totiz i normalni kara musela mit takovou odrazku a takovou karu jsem jeste nevidel.

Druha vec je, ze mam taky nosnik, original Volvo (Thule) a za dobu co ho mam jsem taky nikdy neskrtl a to si myslim, ze moje S40 bude nizsi jak XC60 i S60. Pri instalaci nosniku mi jde navolit uhel, pod kterym pak zustane drzet, kdy tento uhel muze byt v rovine s autem ale taky muze byt tak, ze nosnik je jakoby ohnuty smerem k silnici. Zkusim nekde najit fotku.. Jde o to jestli ho tedy spravne posazujes na tazne...
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“