Volvo V70 Turbo

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Tvrdošín
Vůz: Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

#1 Volvo V70 Turbo

Příspěvek od Manooo3 »

Nazdar fachmani prosím vás pred nejakým časom som o tomto písal na inom fore a tak teraz sa obraciam na vas so ziadostou o pomoc s mojim autom Volvo V70 96kW r.v. 2002. V skratke problém bol v tom že mi na aute vypínalo turbo keď som prudšie akceleroval plus pri akcelerácií bolo počuť jemne piskľavý zvuk s tým že keď sa to stalo tak som musel vypnúť potom znova naštartovať a všetko bolo zas ok. Tak som dal na rady od ľudí z fóra a turbo som nechal vyčistiť. No a teraz k môjmu problému. Po vyčistení sa zdalo všetko ok piskľavý zvuk zmizol a aj pri prudšej akcelerácií sa turbo nevyplo. Problém sa zdal vyriešený až kým som sa nedostal na dialnicu. Pri cca 140 som troška dobrzďoval a zrazu auto žiadny ťah (turbo off) rozgúľal som max na 120 a o chvíli asi za 20 sekúnd bolo zasa všetko ok. Auto malo ťah a išlo ako má asi cca 5-10 min a potom som sa dostal do rovnakej situácie stalo sa mi to asi 20x a vzdy pri nejakej 130-140 rychlosti turbo vypadlo na väčšinou kratšiu dobu do tých max 2 min a potom normalne počas jazdy zas naskočilo väčšinou po krátkej chvíli ale zo 3x mu to trvalo aj 10 min ... a všimol som si takú vec keď jazdím plynuje na tempomate tak pohodka ale ako častejšie pridávam alebo uberám tak to vypadáva ... Tak keď to zhrniem predtým to robilo len pri prudkej akcelerácií a keď vypadlo musel som vyp/zap motor aby bolo všetko ok. Teraz to robí pri vyšších rýchlostiach a s tým že nemusím vyp. motor ale počas jazdy sa to dá doporiadku samo. Moja otázka znie čím to môže byť turbo je vyčistené, váha vzduchu je tiež ok plus ešte 1 nejaká hadica k turbu bola vymenená a taktiez palivovy filter je tam nový raz sa mi to stalo keď som mal napichnutú diagnostiku a bol som s mechanikom a ten mi povedal že turbo je ok tlačí ale problém je v tom že nemá čo tlačiť viac nám diagnostika nepovedala... Preto ma napadlo či nemôže byť niekde v nejakej hadici malá dierka alebo niečo s regulátorom podtlaku turba? Sorry za dlhšiu správu ale už som fakt zúfalý ... Zatiaľ som na tom že chyba môže byť regulator podtlaku turba, možno mala dierka niekde v hadici, palivove cerpadlo alebo niekto mi povedal že aj egr ventil ak by ste mali nejaké iné návrhy budem rád za všetko Ďakujem :)

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2904
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#2 Volvo V70 Turbo

Příspěvek od Tod2 »

asi bych zkontroloval sání, jestli není ucpané u egr
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Tvrdošín
Vůz: Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

#3 Volvo V70 Turbo

Příspěvek od Manooo3 »

Tod2 píše:asi bych zkontroloval sání, jestli není ucpané u egr
Vdaka za odpoveď a môže to kvôli tomu že egr dobre nediviera takto turbo vypinat ?

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2904
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#4 Volvo V70 Turbo

Příspěvek od Tod2 »

Spíš by to mohlo být ucpané bordelem z egr a může tam jít málo vzduchu.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=98&t=23475&start=50
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Tvrdošín
Vůz: Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

#5 Volvo V70 Turbo

Příspěvek od Manooo3 »

Tod2 píše:Spíš by to mohlo být ucpané bordelem z egr a může tam jít málo vzduchu.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=98&t=23475&start=50
Vďaka za ten odkaz zaujímavé veci tam chalani popísali určite pozriem na to :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“