Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 43
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#1 Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Příspěvek od Dannyzkub »

Zdravím všechny. Nedávno jsem se potýkal s problémem, že mi auto při akceleraci na 3 kvaltu a výš vibralo, až škubalo, levá poloosa měla vuli, když jsem za ní chytil a podle servisáka měla vuli i pravá. Nechal jsem vyměnit obě poloosy tedy, ale když ted jedu, tak ty vibrace při akceleraci pocituji furt, nejsou tak silné, spíš slabší, ale o dost intenzivnější, takový drnčení do podlahy/volantu. :unknown: :unknown: :unknown:

Někdo nějaký tip na řešení?

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12976
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Příspěvek od raolsa »

Silentbloky motoru?
Jsou poloosy správně dotažené v nábojích?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 43
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#3 Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Příspěvek od Dannyzkub »

raolsa píše:Silentbloky motoru?
Jsou poloosy správně dotažené v nábojích?
Když vezmu rukou za novou levou poloosu, tak je pevná ani se nehne, kdežto ta stará klepala hodně, když jsem za ní vzal. Měnila se i práva s tím, že je tam prý vůle a teď když za ní vezmu za tyč u kola pravého, tak když tahám k sobě a od sebe, tak to klepe, nevím ale, jestli to jde až do převodovky, jelikož jsem to zkoušel jen při vytocenem kole, bydlím v centru Prahy.
Předtím to začalo sklubat při každé akceleraci od 3 kvaltu vejš a teď to vibruje někdy i na dvojku a nemusí to být prudká akcelerace, ale jen přidávání plynu, to samé 3 a 4, někdy víc, někdy min. Dokud mi ne odešla ta levá poloosa předtím a nezačalo to skubat, tak všechno bylo jemné, plynule, teď je to auto celé takové rozvibrovane do sedačky volantu podlahy.
Silentbloky kontrolovali 2 servisy a prý jsou v pořádku.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 6 měsíců
Bydliště: Šaratice, okres Vyškov
Vůz: Volvo V70 I B5244S2 černá metla

#4 Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Příspěvek od Herris123 »

Zdravím,
Mě tento problém na neVolvo autě dělalo uložení poloosy do rozvodovky, resp. výstupní kolo difecu , kam zapadaly kameny od poloosy, mělo vytlačené díry v drážkách. Takže sem musel koupit celou převodovku (bude se hodit) a z ní vyndat ten díl a vyměnit. Tuším, že se tomu říká "hruška" a od Te doby klid.
_________________
Volvo V70I B5244S2 r.v. 03/2000 černá metla M56 103kW - já
Renault Laguna II kombi 1.9 dci, 88kw F9Q, r.v. 04/2005 po face - manželka i já

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 43
Registrován: 5 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V50 MY 2009 R-design, manuál

#5 Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Příspěvek od Dannyzkub »

Herris123 píše:Zdravím,
Mě tento problém na neVolvo autě dělalo uložení poloosy do rozvodovky, resp. výstupní kolo difecu , kam zapadaly kameny od poloosy, mělo vytlačené díry v drážkách. Takže sem musel koupit celou převodovku (bude se hodit) a z ní vyndat ten díl a vyměnit. Tuším, že se tomu říká "hruška" a od Te doby klid.

Zdravím, díky za odpověd.

Tím neVolvem myslíte v50? Ale to asi nebyla ta D5, že? U mě je divné to, že to bylo v pořádku, než odešla ta levá polosa a byl jsem nucen vyměnit s tím, že se měnila i ta pravá, ale po výměně se začaly projevovat tyto příznaky, co jsem popsal - intezivní vibrace do volantu a interiéru.
Nicméně toto by měl servis zjistit asi, že? Že odešlo uložení do rozvodovky. Popřípadě prostě koupit, či repasovat hrušku.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 16
Registrován: 6 roků 6 měsíců
Bydliště: Šaratice, okres Vyškov
Vůz: Volvo V70 I B5244S2 černá metla

#6 Nové poloosy - vibrace při akceleraci

Příspěvek od Herris123 »

Myslel jsem toho Renaulta Lagunu co mám v podpisu.
Mě šlo chvění do karoserie na 4 a 5 RS při zrychlování nebo jizde do kopce kdyz jsem chtel od auta velký výkon. Kola vyváženy, silenbloky ok atd. tak šup jedna poloosa ta delší s mezi kloubem furt stejný tak krátka poloosa furt stejny, ale vsiml si kamarad toho co jsem napsal tak jsem koupil jinou v lepsim stavu a bylo po problému.
Ale Váš příběh bude asi jiný když to čtu znovu. Velka vůle v poloose mohla pohlcovat vibrace a ted se přenáší dále. Máte původní poloosy nebo si je nechal servis....zeby se hodily zpet a co to bude delat nebo nedělat.
Každopádně hodně štěstí.
_________________
Volvo V70I B5244S2 r.v. 03/2000 černá metla M56 103kW - já
Renault Laguna II kombi 1.9 dci, 88kw F9Q, r.v. 04/2005 po face - manželka i já
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“