Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#26 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Já tak žádnou gumu nemám, teda alespoň ne viditelnou.
Když sklopíš zrcátko, lícuje ta nalakovaná část s černým základem zrcátka? S té strany co normálně není vidět.
Ano lícuje, obě strany se mi zdají stejné. Nevím čím to je. Až bude trochu počasí, zkusím to znova postupně oblepovat. Guma je kolem a pod tím větším trojuhelníkem, pod tím menším přímo kolem zrcátka, není nic.
Já tam rozdíl vidím. Ale třeba je to jenom lom světla. Třeba tam někdo dal kryt z V70. Netuším jestli jsou stejné s S80.
Teď jsem si všiml, že kolem nemáš tu černou lištu, máš jen trojuhelník kolem zrcátka a nic víc. :%)
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#27 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od raolsa »

Nezapomeň, že já mám V70II. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#28 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

OKey :D. Noc nic.. nějaké další nápady krom toho molitanu uvnitř blatníku?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#29 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

ponyvolvo píše:Ahoj,

řešil jsem to také.Mezi blatníkem a karoserií v místě, kde sousedí blatník a dveře, je pod blatníkem hluková izolace-molitan.Dostaneš se tam ,když vyndáš plastovej podběh. U mého auta (S80,benzín) to nebylo,asi to někdo potřeboval,nebo zrovna ve Volvu na pásu se něco stalo.Když jsem to dodal,tak bylo po "foukání".
U druhého auta (S80,nafta) to bylo a při jízdě to byl velký rozdíl.

Honza
Zkusili jsme to vykydat, byla tam hromada lupení. Molitan tam byl vypadlý, napasovali jsme to tam a hodně to pomohlo. Nicméně pořád tam ten hluk lehce je ale o dost menší. V létě asi přijde na řadu to lepení.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#30 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Ok tak je to spíš pořád stejné. Takže nevyřešeno. Nějaké nápady? Může to profukovat někde kolem krytu zrcátka, Ale přijde mi to divný, to by asi nebylo slyšet dovnitř. Takže jedině kolem lišty, ale tam to asi nijak řešit nejde a nebo kolem samotného skla. Dá se se sklem uvnitř dveří nějak hýbat? Jestli tam správně sedí, dělali se plastové úchyty ve stahovačkach. Nebo pak to těsnění kolem skla.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 99
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Lučenec
Vůz: S60 B5254T2 AWD 07, XC70 B5254T2 AWD 05
Bydliště: Slovensko, Lučenec

#31 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od dugy »

Tarkin píše:Ok tak je to spíš pořád stejné. Takže nevyřešeno. Nějaké nápady? Může to profukovat někde kolem krytu zrcátka, Ale přijde mi to divný, to by asi nebylo slyšet dovnitř. Takže jedině kolem lišty, ale tam to asi nijak řešit nejde a nebo kolem samotného skla. Dá se se sklem uvnitř dveří nějak hýbat? Jestli tam správně sedí, dělali se plastové úchyty ve stahovačkach. Nebo pak to těsnění kolem skla.
Neviem, či pomozem, no ja som mal podobný problém. Pôvodne som mal na celom aute laminovane (dvojvrstvove) okná. Soferove v zime zamrzlo a pri spustení prasklo... Tak sa rýchlo vymenilo za klasiku obyčajné, čo bolo doma. No po dlhšom jazdení som si všimol, že pri určitej rýchlosti cez tesnenie prefukuje... To laminovane je o niečo hrubšie, tak asi tesnenie nedoliehalo na to klasické tenšie úplne. Po zohnani a výmene za laminovane to stíchlo....
_________________
Volvo XC70 2,5T AWD aut. 2005 316.000 km
Volvo S60 2,5T AWD aut. 2007 213.000 km
EX: Volvo XC70 D5 aut., r.v. 2006, Ocean race, 390.000 km
EX:Volvo S60 2,4T, r.v. 2001, man., strieborna met., 208 tis.km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#32 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Tak co s tím? Da se stelovat pozice skla uvnitr dveri? Nebo vymenit vnitrni tesneni dveri kolem skla?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#33 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Stále aktuální téma. Nevyřešeno.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12
Registrován: 4 roky 8 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: S60 D5 2002

#34 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Pepan77 »

Ahoj. Rád by som využil tohto téma. Všimol som si, že od vodičovej strany z oblasti okna sa počas jazdy šíri dosť hluku. Zrejme je to spôsobené tým, že na okne chýba tesnenie medzi tapacírom a sklom samotným. Aká je možná náprava? Stačí zohnať tesnenie samotné, alebo je súčaťou nejakého celku? Pre lepší prehľad prikladám aj foto. Ďakujem
Přílohy
IMG_20191112_112912.jpg
IMG_20191112_112919.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#35 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Na zahraničním fóru někdo řešil stejný problém. Vyřešil to podlepením těsnění páskou, kdy se okno více stáhne a lépe těsní. Nebo pak výměna těsnění...
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 589
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#36 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Sup »

U P3 je journal na hluk kolem okna. Pod těsnící lištu na které je i tapec se dává taková houbovitá lepící páska dopředu a dozadu, pruh cca 1,,5cm široký. Ale mám pocit, že teď co jsem viděl sundané dveře, tak to měly všechny lepené. Možná od nějakého roku to řešili už ve výrobě. Asi by nebylo od věci to vyzkoušet i u P2. Já řeším svist v rohu dveří, tam sjem měl odlepené těsnění, které se táhne okolo celých dveří, cena nějakých 2900Kč s DPH jedno. O víkendu jsem ho zkusmo přilepil loctitem powergelem a ejto asi tak o polovinu lepší. Ovšem stále nad 120km/h ej slyšet lehký svist z rohu dveří. Jakmile vrazím za jízdy prsty mezi sklo a těsnění v levém horním rohu dveří, tak to je klid. Dál mi neuvěřitelný bordel dělala lišta čelního okna. U spolujezdce na cca 7cm délky lehce nelícovala (2-3mmškvíra) k oknu a velký hluk z toho byl.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#37 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Problém vyřešen, vlastně to bylo celkem ez.

Vnitřní těsnění okna jsem vyndal, očistil - bylo tam celkem dost bordelu (což mohlo způsobovat netěsnost) a vrátil zpátky, v horním rohu dveří jsem jsem na obě vnitřní strany nalepil 1mm pásku, aby těsnění více mačkalo na okno a je po problému.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 589
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#38 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Sup »

Stále mne trápí něco podobného na S60. Lišty podel okna mám vyřešeny, ale zjistil jsem, ze horní lišta mezi oknem a strechou je uz ztvrdla a některých místech má mezeru třeba 2mm. Zatím jsem ji1 vyndal, protože nasadit novou z druhovyroby (Pilkington) bez demontáže okna je ocistec. Origo plast, druhoška je guma. Největší turbulence ustaly, jsou slyšet až nad 140.

No a řeším další hluky, slabé piskani a syceni od dveří. Těsnění dveří bylo odlepene, to jsem nalepil zpět, ale nemělo to skoro žádný účinek. Ty tu zminujes vnitřní těsnění okna, jde o těsnění které vede okno ve dveřích? Jen si stáhnul okýnko dolů a posundal, ne celé, se dveří, vycistil dosedaci plochu podlepil a hotovo? Těsnění číslo 3
Screenshot_20200203-142746.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 1130
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#39 Volvo S80 hluk kolem okna řidiče

Příspěvek od Tarkin »

Řešil jsem ten problém pozvolna 3 roky, první věc jsem za podběhem nastavoval pěnovou výplň, pak jsem zkoušel upravit zámek dveří (to jak jsou dveře zamačklé v karoserii), pak jsem zkoušel laborovat s lištami, ieální je umístit až do krajů, tzn u zrcátek je nechat ne uplně zastrčené.
Následně jsem na nějakém zahraničním Volvo foru četl, že někomu pomohlo na vnitřní rám nalepit pěnovou pásku na stažení těsnění více na okno.
To u S80 moc nejde kvůli tvaru těsnění, tak jsem ho jen vyndal, očistil, vytřel vnitřek dveří a vrátil zpátky + v tom rohu, kde se mi to zdálo málo přitisklé na sklo, jsem nalepil tu 1mm pásku.
Zatím to vypadá, že je opraveno.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“