Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: Volvo V70 I, 2,5 TDI 103 kw
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

#1 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od snbhonza »

Ahoj, pořídil jsem XC70, D5, MY2012,manuál, cca 230.000 najeto. Přitáhly jsme to z Regensburgu. S nefunkčním adaptivnim tempomatem. Vše ostatní jako BLIS, City safety atd funguje. Nevíte čím to může být ? Jo a čidla pod pedalama to nejsou :cry:
Díky za radu. Honza

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 736
Registrován: 7 roků
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#2 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Jasper »

Když je to jen toto...Ne, vážně. Tak jsi v blbé kategorii, ale i přesto ti někdo bude radit. Podle mne, půjdeš na diagnostiku. Jen nefunkční nebo něco hlásí? Je nefunkční jako tempomat samotný nebo jen adaptace, tedy udržení odstupu od vozidla před tebou? Předpokládám, že jako celek...Co najdeš pod maskou? Promiň, jsem dnes v rozverné náladě :-) Jde mi o to, jestli tam vůbec něco je...Udělej foto palubky při jízdě včetně středového panelu...
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: Volvo V70 I, 2,5 TDI 103 kw
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

#3 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od snbhonza »

Takže vyřešeno. Je to jakási jednotka v palubce. Prej to stojí balík takže na to prdim.....zatim

Online
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#4 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Arkaz »

hm to je pekne naprd bez tempomatu by som jazdit nechcel. nemas aspon vypis z diagnostiky aku chybu to pise? a aku jedmotku? mozno vyjde lacno.ju kupit z polska a vymenu +SW by ti mozno vedeli pomoct chalani z D5T5.

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 736
Registrován: 7 roků
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#5 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Jasper »

Ju. A nebo zkus napsat Davidovi Patockovi. Nekde jsem videl inzerat na prodej dilu z borene 70-ky. Nechci rypat, ale kdyz si to kupoval tak to slo nebo si se k otestovani nedostal a bral si ho hned,ptz se ti libilo a lecos by si mu pri koupi prominul? :-)
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#6 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od hajnej »

Rád bych zmínil, že je dobré si před koupí vozu připravit takzvaný "checklist" - seznam věcí, které si chci prohlédnout a proklepnout. Na místě si opravdu nevzpomenete na všechno.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 736
Registrován: 7 roků
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#7 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Jasper »

Mozna jsem blbej precetl hned prvni prispevek. Vypada to, ze to Honza kupoval s vdomim nefunkcniho tempomatu. Ma tojako holou vetu, tedy smirlivy fakt :-)
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#8 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Co tak koukám, tak adaptivní tempomat u manuálu je ti naprd a vpodstatě postrádá smysl. S automatem to je jiné kafe. TAkže nebuď až tak zlamaný nefunčností. Jen aby se hlavně nevyskytl jiný problém s elektronikou.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 373
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Čavisov
Vůz: V70 III D5 Polestar, C30 R-Design

#9 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Siggi »

Jakub Svoboda píše:Co tak koukám, tak adaptivní tempomat u manuálu je ti naprd a vpodstatě postrádá smysl. S automatem to je jiné kafe. TAkže nebuď až tak zlamaný nefunčností. Jen aby se hlavně nevyskytl jiný problém s elektronikou.
S tím manuálem úplně nesouhlasím. Mám taky ACC v manuály a není s tím problém. Stejně tempomatově jezdíš většinou okrsky / dálníce a velké cesty které jedu v 90% na 6ku. Takže je to jedno. Ano, jde to i ve městě a tam to už v manuálu není ono.

Každopádně, každá jednotka se dá koupit / opravit. U Pšonků to určitě nebude taková darda a určitě to bude stát za ty investovaný peníze. Bouraček je hodně a toto není zrovna věc po které by každý prahl.

Nejhorší je, že v P3 ( nebo aspoň u mě ) pokud máš ACC, tak není možné jej přepnout na klasický tempomat, tudíž ti nejede ani ten žě? Navíc když to zprovozníš, pojede ti i colision warning nad rámec City Safety.

Co ti přesně píše VIDA, ve které jednotce je chyba? Podle toho to dohledáme na allergu.. :-)
_________________
V5O , V70 Polestar C30 R-Design, Galerie : https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=58961
http://www.radektrojan.cz/

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 417
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#10 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Macek2 »

Siggi:S tím manuálem úplně nesouhlasím. Mám taky ACC v manuály a není s tím problém. Stejně tempomatově jezdíš většinou okrsky / dálníce a velké cesty které jedu v 90% na 6ku. Takže je to jedno. Ano, jde to i ve městě a tam to už v manuálu není ono.



Citace z návodu k obsluze (rozdíl mezi ACC v manuálu a v automatu):
Queue Assistant
Ve vozech s automatickou převodovkou je
současti adaptivniho tempomatu funkce
Queue Assistant (někdy je tato funkce označovana
take jako "Queue Assist".
Queue Assistant nabizi nasledujici možnosti:
• Větši rozsah rychlosti
• Změna cile
• Automaticke brzděni se u stojiciho vozu
vypne
• Automaticka aktivace parkovaci brzdy.
Upozorňujeme, že nejnižši rychlost, kterou lze
u tempomatu nastavit, je 30 km/h - přestože
tempomat dokaže sledovat jine vozidlo až do
zastaveni, nelze nastavit nižši rychlost.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Online
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1310
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#11 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Arkaz »

nejak som nepochopil co si tym chcel povedat tou citaciou z navodu :) ja mam automat acc pouzivam nonstop dialnica mesto mimo mesto. v meste je to fajn ked sa niekto vlecie 45-55 tak zapnem acc a nestaram sa do tych 30km/h ho auto pekne sleduje. v manuali ako pisal vyssie je to na okresky a dialnice fajn. daj vediet tu chybu z diag a zozenieme jednotku :D

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 417
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#12 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Macek2 »

To bylo spíš pro Jakuba Svobodu, který psal, že v manuálu je ACC naprd - tak jsem chtěl jen napsat ten rozdíl (naprd asi není).
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#13 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Já mám automat a opravdu si využití ACC u manuálu jinde než na dálnici nedovedu představit.
Co se týče citace z návodu, nějak z toho nejsu moudrý, co že jsem měl poznat za rozdíl.
Siggi píše:S tím manuálem úplně nesouhlasím. Mám taky ACC v manuály a není s tím problém.
Na tebe jsem si hned vzpoměl, že to tak máš. Ale věř, že kdybys to vyzkoušel u automatu, tak možná změníš názor. :beer:
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 373
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Čavisov
Vůz: V70 III D5 Polestar, C30 R-Design

#14 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Siggi »

Jakub Svoboda píše:Já mám automat a opravdu si využití ACC u manuálu jinde než na dálnici nedovedu představit.
Co se týče citace z návodu, nějak z toho nejsu moudrý, co že jsem měl poznat za rozdíl.
Siggi píše:S tím manuálem úplně nesouhlasím. Mám taky ACC v manuály a není s tím problém.
Na tebe jsem si hned vzpoměl, že to tak máš. Ale věř, že kdybys to vyzkoušel u automatu, tak možná změníš názor. :beer:
no já vím že bych změnil názor, ale nechci zkoušet, protože pak bych chtěl změnit auto... byl jsem kupec ( teď už čti tupec :-D ) co prostě chtěl manual... Blbost, dalši bude automat... 8)

citaci z návodu jsem taky tedl několikrát a moc nechápal... :-D
_________________
V5O , V70 Polestar C30 R-Design, Galerie : https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=58961
http://www.radektrojan.cz/

Ares
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 432
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Petržalka
Vůz: S80II C30
Bydliště: Bratislava

#15 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Ares »

Ja som hrozne chcel manual, ale s max vybavou a to neslo dokopy. Executive sa robi len v automate. Tak som si nejak zvykol. A s Polestar je to teprva zabava...
_________________
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
Obrázek;~~~~~~~~~~~~Obrázek
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: Volvo V70 I, 2,5 TDI 103 kw
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

#16 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od snbhonza »

Koukám že jsem zazehl ohen, To je dobře:) zatim mi to nevadí, colision warning mi nejspíš jde v pohodě. Pokud tedy tohoto asistenta chápu dobře- když se moc přiblížím k autu přede mnou, resp, pokud to přede mnou někdo zaslapne, tak to na mě začne křičet a svítit červeně? Jinak čísla vady z VIDA poslu. Ale dneska odjíždím na lyže, takže až 12.02. Jinak s tim checklistem pred koupi je to super napad. Priste budu chytrejsi. Když jsem vůz kupoval,věděl jsem že tempomat nejde ....prodavajici dal výraznou slevu a to mě presvedcilo. Jinak už jsem s tím najezdil cca 3000 km po Čechách a jsem z toho auta úplně vedle. Ani se mi nechce domů :shock: jediné co mě tam dále zlobí jsou nefunkční zásuvky na 12V. Nabiji jen ta vzadu v kufru, Ale opravdu to vnímám jako dětskou nemoc. Motor šlape super nikde nic neboucha,radi to pekne, 4x4 jsem testoval na manzestru na sjezdovce a cumnel jsem co se da s citem vyjet.....atd..... mějte se tu fajn a díky za rady. Určitě ho časem budu chtít zprovoznit. :)
PS: ten bufik, to je věc!!! :wink:

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5087
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#17 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Mrknul bych se po pojistkách pod kaslíkem spolujezdce, tedy pokud ti nefunguje ta v loketce. Kufrová ji má myslím vzadu v kufru pod levým oknem.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 417
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#18 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od Macek2 »

snbhonza píše:Koukám že jsem zazehl ohen, To je dobře:) zatim mi to nevadí, colision warning mi nejspíš jde v pohodě. Pokud tedy tohoto asistenta chápu dobře- když se moc přiblížím k autu přede mnou, resp, pokud to přede mnou někdo zaslapne, tak to na mě začne křičet a svítit červeně? Jinak čísla vady z VIDA poslu. Ale dneska odjíždím na lyže, takže až 12.02. Jinak s tim checklistem pred koupi je to super napad. Priste budu chytrejsi. Když jsem vůz kupoval,věděl jsem že tempomat nejde ....prodavajici dal výraznou slevu a to mě presvedcilo. Jinak už jsem s tím najezdil cca 3000 km po Čechách a jsem z toho auta úplně vedle. Ani se mi nechce domů :shock: jediné co mě tam dále zlobí jsou nefunkční zásuvky na 12V. Nabiji jen ta vzadu v kufru, Ale opravdu to vnímám jako dětskou nemoc. Motor šlape super nikde nic neboucha,radi to pekne, 4x4 jsem testoval na manzestru na sjezdovce a cumnel jsem co se da s citem vyjet.....atd..... mějte se tu fajn a díky za rady. Určitě ho časem budu chtít zprovoznit. :)
PS: ten bufik, to je věc!!! :wink:

Oheň jsi určitě nezažehl, jen jsem trochu dostal kartáč proč cituju návod k obsluze :D . Je fakt, že je ten úryvek trochu vytržen z konceptu, ale když si ho přečteš celý (je ke stažení na volvocars), tak všechny funkce dobře pochopíš. Předchozí XC70 jsem měl bez ACC v manuálu (2007), nynější s ACC v automatu (2012) a je fakt, že je to návykové.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: Volvo V70 I, 2,5 TDI 103 kw
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

#19 Volvo XC 70 D5 - adaptivni tempomat

Příspěvek od snbhonza »

No tak stale nic. Zase se objevila hláška viz priloha. Je jisty že je to ta jednotka?
PS: Teda sem zmenšit fotku je zralý na metal. :D
Přílohy
20180223_144734-1008x567.jpg
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“