S60 D5 hrabe i v 50km/h

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 70
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Žilina
Vůz: S60 D5 120kW r.v. 2002 D5244T

#1 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od milan209 »

Rád by som sa spýtal či je to normálne že pri jazde trebárs 50km/h po mokrej ceste a po zosliapnuti pedala na tri štvrtiny resp. na podlahu mi začnú predné kolesá na s60 d5 preklzovat. To ma taký krútiaci? A nemá to elektronika nejako ustrážiť? Ináč motor ide ako ďábel.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#2 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od Hary »

Stav pneu? Stáří, hloubka dezénu, letní směs v zimě - moc tvrdá směs?

Nebo neklouže spojka a není to tak jen falešný pocit prokluzu?

Jinak to ale není až tak absurdní, hádám ale že se tak děje max do třetího kvaltu.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 70
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Žilina
Vůz: S60 D5 120kW r.v. 2002 D5244T

#3 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od milan209 »

Pneu sú v poriadku. Pozoroval som to asi do 3ky. Ale skúsim to zistiť s kamerou vystrcenou či tie kolesá aj skutočne pretocia sa. Alebo keď pôjdem okolo niekoho tak nech to pozoruje.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 500
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#4 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od flaksy »

No když je mi atmosferický benziňák schopen hrabat v 1500rpm na trojku, tak si myslím, že to asi nebude problém :) A pokud máš pneu Barum, tak to je tutovka. Bohužel jsem po proražení pravé přední při vyhýbacím manévru skrz jednoho šikulu, co se v zatáčce podíval ke mě do pruhu, byl nucen na rychlo sehnat pneu a v blízkém servise měli jen Barum Polaris 3, tak jsem je obul, ale to je děs ... oproti Vredestein Snowtrac 5 jsou naprostý propadák na vodě i břečce (víc zatím nemohu porovnat).

Tím chci říct, že ani naprosto nové pneu nemusí být garance přilanosti.
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2903
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#5 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od Tod2 »

pokud prokluzují kola, signalizuje to kontrolka na palubovce a koriguje si to elektronika ubráním plynu, přibržděním kola atd.
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 77
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Bad Zwischenahn
Vůz: Volvo s60 2.4 103kw MY07 , chip na 135kw

#6 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od pozor0vatel »

Tak teraz neviem či je chyba u vás alebo u mňa ale mne to v žiadnom prípade na trojke nezahrabe. Jedine tak na snehu s vypnutým DSTC. Ešte aj na dvojke horko ťažko. Ale na druhú stranu zas mám nové letné aj zimné gumy.
_________________
Volvo S60 2.4 103kw 2006, MY07... chip 135kw, Simons exhaust

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 65
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: V70 III D5244T 2.4D '08'

#7 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od Mildas »

flaksy píše:No když je mi atmosferický benziňák schopen hrabat v 1500rpm na trojku, tak si myslím, že to asi nebude problém :) A pokud máš pneu Barum, tak to je tutovka. Bohužel jsem po proražení pravé přední při vyhýbacím manévru skrz jednoho šikulu, co se v zatáčce podíval ke mě do pruhu, byl nucen na rychlo sehnat pneu a v blízkém servise měli jen Barum Polaris 3, tak jsem je obul, ale to je děs ... oproti Vredestein Snowtrac 5 jsou naprostý propadák na vodě i břečce (víc zatím nemohu porovnat).

Tím chci říct, že ani naprosto nové pneu nemusí být garance přilanosti.
Tak to teda musím co se pneumatik silně oponovat, polaris je slabej na suchu, ale nijak zásadně. Ve sněhu je to nerozeznatelné od continentalu a za břečky jakbysmet, na ledě snadno odhadnutelné. Na vodě sem nikdy neměl problém. Taky záleží na tlaku pneu a šířce, já jedu 205 a za jejich cenu nevidím důvod investovat víc jak 1,5krát tolik do gum, který nejsou krom sucha o nic moc lepší.

A třeba takový vredestein, měl na brzdnou dráhu horší výsledky v testu v obou disciplínách sníh/mokro. V dalších testech se na mokru barumka úplně vpohodě vyrovná vredestein a na sněhu bývá lepší. A pochybuju, že zrovna barum si platí výsledky.

Takže ze mě jsou Barum Polaris úplně vpořádku pneumatiky a stále nechápu, že má někdo potřebu na ně sypat popel. Až to všichni podloží nějakým videotestem tak pak ať to propaguje, když sme zkoušeli dvě auta vedle sebe na letišti ve sněhu polaris vs ts850 tak sem vždy zastavil dříve i když testy tvrdí opak.

Nehledě na to, že normální řidič pozná hranic pneumatik jedině na sněhu a ledu.
_________________
Je: V70 III 2.4D 120kW '08', aut, stříbrná - Wolverin
Je: V40 1.9D 85kW '03', man, žlutá a stříbrná - Volvík (pracant)
Máma: S80 2.4i 125kW '99', man, stříbrná - Osmdesátka

Bylo: V70 2.4, 103kW, man., černá met. Budeš mi chybět Obrázek,
Bylo: V40 2.0, 103kW, man., tmavě modrá

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 500
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#8 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od flaksy »

@Mildas - mě test nezajímá, píši z osobní zkušenosti a pro mě osobně teda přechod z Vredestein na Barum katastrofa. Opravdu jsem z toho zklamaný / naštvaný, nečekal jsem to. Tím to pro mě končí.

A promiň, ale musím silně oponovat, že normální řidič nepozná, zda mu i na mokru auto plave či v zatáčce sklouzne. Prudký přívalový déšť, vyjeté koleje, propadliny vozovky, kde se vytvoří kaluž přes jeden i dva pruhy.

Jestli ti Barum vyhovují, tak proč ne. Ale já po přezutí na ně pocituji zhoršení a narazil jsem i na věc, na kterou se ptal zakladatel vlákna, proto jsem to psal, že vinu může nést i obutí. Tobě se to nestalo, tak buď jen rád.
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4924
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#9 S60 D5 hrabe i v 50km/h

Příspěvek od python.p »

Mě takhle hrbala Astra 2.0 na trojec, když bylo mokro a měl jsem staré tvrdé gumy. Pak nebyl problém.

A hledal bych problém v gumách a pak v eletronice.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“