S60 2,4i pokles výkonu při delší cestě

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 23
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S 60i, 2001,103 kw
Bydliště: Kadaň

#1 S60 2,4i pokles výkonu při delší cestě

Příspěvek od Hroudic »

Zdravím,

v poslední době jsem řešil problém s docela značným poklesem výkonu (který se projevuje cukáním při plném plynu nebo značným spadnutím otáček během přeřazení) u mé S60 (2,4 i 103 kw, 2001). Měl jsem problémy s chybovou hláškou o emisích (Emissionen wart.erf.), ta zmizela když jsem zakoupil novou lambda sondu, nicméně když jedu někam na delší vzdálenost (stačí jen 200 km), tak chybová hláška znovu naskočí a zároveň se objeví i problém s poklesem výkonu. Většinou jezdím jen do práce a z práce - což je tak 70 kiláků za týden, při tomto "courání" je ale auto uplně v pořádku, bez hlášek a jede jak drak...

Stalo se něco podobného i někomu jinému? Pokud ano, napadá vás co s tím? Díky.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#2 S60 2,4i pokles výkonu při delší cestě

Příspěvek od IgorS »

Presne neviem, ale začal by som ako je obvyklé, a to napojením na diagnostiku a prečítaním chýb. Toto určite generuje aj ďalšie chyby ktoré sú uložené v CEM a prístupné po napojení na Volvo diagnostiku.

Tak to je len taký prvoplán a všeobecná rada ako postupovať. Je ale možné že niekto už riešil rovnakú závadu, ja ale nie, aj keď máme S60 s rovnakým motorom.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 23
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S 60i, 2001,103 kw
Bydliště: Kadaň

#3 S60 2,4i pokles výkonu při delší cestě

Příspěvek od Hroudic »

Diky za info. Nekdo s Volvo diagnostikou na severozapade? :) mam diagnostiku, ktera ale neprecte celkem nic...pouze dokaze smazat chybove hlasky (ktere ale stejnak casem zmizi....)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“