Koupě V70

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Příbram
Vůz: momentalně Fabia 1.6 TDI

#1 Koupě V70

Příspěvek od Jujing »

Ahoj ve spolek všem. Chtěl bych se vás zeptat na názor zda má smysl uvažovat koupit V70 druhé generace (mě by to bylo asi jedno, ale u mé drahé polovičky bylo těžké obhájit kulatou krabici natož hranatou) s údajně nezničitelným 2,5 tdi 103kw. Mám možnost koupit mašinu s najetými skoro 600tis km v maximální výbavě. Chce za to v podstatě pár korun. Ale říkám si jestli to i na Volvo už není moc. Čeho bych se měl bát nebo neměl. Delší dobu už o nějaké V70 přemýšlím vždycky se mi líbila a dospěl jsem do stadia (věkově), že už bych si mohl pořídit auto typu Volvo. Za auto bych chtěl pustit nějakých maximálně 100k. Ale nabídla se možnost vzít takhle brutálně ojety Volvo za méně než polovinu. Dále bych se dyžtak chtěl zeptat pokud bych se rozhodl to nevzít na názory místních guru. Ohledně motorizace 2,5 tdi 103kw proti 2,4 96kw/120kw. Jejich pozitiva a negativa do čeho by jste popřípadně šly a proč. Děkuji moc všem

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Koupě V70

Příspěvek od kwiko »

D5 je lepsia motorizacia ako TDI. (hoci sam mam tdi, variabilna geometria turba a common rail je vyrazny krok vpred)
Km problem niesu ak auto jazdil normalny clovek

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 419
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#3 Koupě V70

Příspěvek od C 3 »

:green: nesmrtelné téma

Jujing - jako každý motor starší 10 let je i tenhle sakra závislej na předchozím opečovateli, krmení a námaze... víc než kilometry by tě mělo zajímat co za historii olejů měl, jak často, kolik ho bere atp.. Vlastně ideální je sehnat si kompresiometr a směle do akce ;-) nebo někoho, kdo tyhle motory zná jak své boty a když nebude nikdo v okolí ke kontrole odsud, na audiklubu si myslím jich bude více než dost ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Příbram
Vůz: momentalně Fabia 1.6 TDI

#4 Koupě V70

Příspěvek od Jujing »

Upřímně mám v plánu víceméně prodat svoje současné auto za cenu kolem 100k a koupit za to pravděpodobně V70. I když to bude už tak starý auto podle toho co sem se tu tak dočetl mělo by to fungovat a je to ještě poctiví kus železa. Plán je asi pro něco doletět do Holandska kde se kolem 60tis dá něco slušného už sehnat aspoň na pohled. Ochotnej jsem klidně do toho další 50k vložit aby všechno fungovalo jak má jsem na to celkem až puntičkář. Nerikam že by se mi nelíbil motor 2.4 jak píše výše kolega výše. Ale cena CR vstřiku a čerpadla mě odrazuje. Počítám s tim, ze tyhle věci odejdou a spojka také. Dneska je těžký něco koupit a jak jsem si teď ověřil novější auto není zárukou funkčnosti a sere se všechno a vzdycky to je raketa. Mluvil jsem už s pár lidma ohledně 2.5 a všichni vesměs říkají motor co vydrží vše. Ale sbírám informace všude okolo. :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“