Koš lamel automatu K1

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#1 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

Ahoj kluci prosím vás nevalí se někomu doma tento koš do automatu TF80SC 6ti kvalt? Udajně by to mělo mít označení K1
Přílohy
IMG_20140825_110125.jpg
IMG_20140825_110139.jpg
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

GDPR_user

#2 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od GDPR_user »

Ale copak,že by to nebyl jen rozvaděč?? :D

předpokládám,že tohle je tvá oblíbená

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#3 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

Ja nevim. Vcera sem jim tam ten rozvadec odvezl a nic nerikaly jen ze je potreba jeste vymenit tenhle kos,ze se to prej vnem protocilo,ze je uz ohoblovanej. Muj pohled mi nepride ze by byl ohoblovanej ale nevim jak to ma vypadat tak se nebudu hadat. Jen po vas chci zda se to da sehnat za kolik a jak to ma vypadat.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

GDPR_user

#4 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od GDPR_user »

Ekky píše:Ja nevim. Vcera sem jim tam ten rozvadec odvezl a nic nerikaly jen ze je potreba jeste vymenit tenhle kos,ze se to prej vnem protocilo,ze je uz ohoblovanej. Muj pohled mi nepride ze by byl ohoblovanej ale nevim jak to ma vypadat tak se nebudu hadat. Jen po vas chci zda se to da sehnat za kolik a jak to ma vypadat.
Obávám se,že máš na mysli AF40 C1 CLUTCH DRUM cca 12000Kč

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#5 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

Martine nevim jak se to jmenuje.. jen pišu co mi bylo řečeno a ta cena je taky pěkna... to je cena funglovky nebo cena použitého dílu? da se vubec sehnat takovej použitej díl aby byl funkční nebo se to nevyplati?
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

GDPR_user

#6 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od GDPR_user »

Ekky píše:Martine nevim jak se to jmenuje.. jen pišu co mi bylo řečeno a ta cena je taky pěkna... to je cena funglovky nebo cena použitého dílu? da se vubec sehnat takovej použitej díl aby byl funkční nebo se to nevyplati?
Cena nového dílu.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#7 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od David Patočka »

Tak pane Trouba, máte to tady wopravený, stojí to jako minule, zase 55 000,- nojo, ale neřadí to :ROFL:
......tak snad příště...... 8)
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#8 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

Ma smysl schanět použitej nebo mužete mi říct podle tý fotky zda je možný že je opravdu tak vymletej že se v něm ty lamely protočily?
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2163
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#9 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od tomasss »

Nerad bych se tady znemoznil kecanim o predokolkach, ale jestli je princip stejnej jako u klasickejch zadokolkovejch skrini, tak lamely drzej za ty zoubky po obvode kose, zde pro predstavu foto kdyz jsem repasoval svoji skrin

[img]http://img856.imageshack.us/img856/9324/frontclutch2.th.jpg[/img]

Takze aby se ty lamely protocily, musely by ty zoubky na kosi bejt asi dost ohoblovany, nebo by se musel vyhnout bok toho kose, coz jde myslim oboje zjistit prohlidkou...
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#10 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

No ten koš jsem prohližel na fotce je jak ho mam v ruce... a nepříde mi že by ty zoubky byly ohoblovaný,proto tu žádam zkušené aby také řekly zda jsou v pořadku nebo v hajzlu nebo načnute.. vim že takhle z fotky se to řiká těžko..
Lamely jsem nekoukal
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

GDPR_user

#11 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od GDPR_user »

Ekky píše:No ten koš jsem prohližel na fotce je jak ho mam v ruce... a nepříde mi že by ty zoubky byly ohoblovaný,proto tu žádam zkušené aby také řekly zda jsou v pořadku nebo v hajzlu nebo načnute.. vim že takhle z fotky se to řiká těžko..
Lamely jsem nekoukal
Spíš si myslím,že zkušení už se vyserou na to,aby Ti něco radili,protože ty si stejně pořád dokola děláš svoje.Měl jsi plno keců,jak s nimi uděláš pořádek,že koupíš jen rozvaděč a nic víc.Tady máš dalších 12000Kč investici a jsem ochoten se vsadit,že není poslední.Kdyby jsi stál o rady a řídil se jimi,mohl jsi u Davida dávno mít převodovku hotovou a mohl jsi jezdit.Za mne osobně říkám,že si v tom tu svou blbou hlavu vymáchej sám.S tebou je to jako zázet na stěnu hrách. :wink:

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#12 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

Ano bylo mi řečeno že to udělal rozvaděč tak jsem koupil rozvaděč když jsem ho tam přivezl tak na mě vybafli tohle... a to se mi nelíbí,takže bych rád věděl jestli ten koš na tý fotce je opravdu v hajzlu nebo ne.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 455
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno

#13 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od sordo »

Na první pohled vypadá koš v pohodě. Navíc lemely mají zoubky na vnitřní straně. Zatímco železa co jsou mezi lamelami je mají zvenku. Ale šestikval jsem na stole neměl, takže ti tak uplně neporadím. Každopádne ten vražedný rozvaděč co níčí převodovky na počkání si pěkne schovej, jednou půjde do muzea nesmyslů.
_________________
Volvo V70 D5 MY2002 AT | VW Touareg W12
Bylo: VolvoXC90 MY2007 AT 3.2 , Citroën C6 3.0I V6 MY2007AT, Saab 900Turbo, Saab 9-5 2.0t, Peugeot 407 Coupé, Mitsubishi Galant V6, Fiat Stilo 1.6, Peugeot 406 2.0i

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#14 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

sordo píše:Na první pohled vypadá koš v pohodě. Navíc lemely mají zoubky na vnitřní straně. Zatímco železa co jsou mezi lamelami je mají zvenku. Ale šestikval jsem na stole neměl, takže ti tak uplně neporadím. Každopádne ten vražedný rozvaděč co níčí převodovky na počkání si pěkne schovej, jednou půjde do muzea nesmyslů.

No už jsem je informoval že si ho hodlám vzít,už jen z duvodu že na něm je novy mechanický ventil za nejakych 4k :) nebo kolik to učtovaly..

Mě také přijde že je v pořádku ale to že se to v něm protočilo je možný asi kvuli špatnemu poskladáni.. muj nazor.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#15 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od David Patočka »

To je zajímavý, že oni to profící takhle poznaj, aniž by to rozebrali ???
Tam dochází k protočení seigrovky, která se zachytí a točí se potom s otáčkami převodovky tak dlouho, dokud nevyfrézuje tu drážku, ve které má sedět.
Končí to tak, že píst s gumičkou, který má právě omezenou svoji dráhu díky této seigrovce, se následně dostane až do polohy, kdy z pod něj vystřelí tlak oleje i s onou gumičkou, a jeho další funkce je nemožná.


Dál se k tomu nemá smysl vyjadřovat, protože až tam poběžíš s novým košem, tak ti dají do roku něco dalšího.
A můžeš běžet znova.

Takže ti udělali precizní repasi za 55 000,-
Pak ten průšvih svedli na rozvaděč a teď tam teprve začnou hledat skutečné poškození.
Mám pocit, že to budeš platit celý znova, protože pokud by v té převodovce skutečně někdo byl, tak si této závady musí všimnout hned, protože ta je tam nejčastější.

Nemůžu se ubránit pocitu, že první platba za opravu byla jen tak do kapsy, a až teď se začne něco opravovat.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: P309 1992
Bydliště: Okres Kladno

#16 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od gabuliatko »

David Patočka píše: Nemůžu se ubránit pocitu, že první platba za opravu byla jen tak do kapsy, a až teď se začne něco opravovat.
To bych viděl jako lepší variantu. Skoro bych se bál jak to dotoho koěe naskládaj aby to fungovalo.
_________________
je Peugeot 309, 1992, AT
bylo V70 MY01 2.4i B5244S2 AT HU-603, Ufinka

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#17 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od ..::Philip::.. »

Za ty prachy jsi už dávno mohl jezdit, kdyby jsi šel např. i do autorizáku a objednal novou převodovku.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#18 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

ja vim kluci jsem kokotí hlava.. jen mit navrchu dírku a vystříknout... :cry:

No uvidim slíbily že by to tenhle tejden MOHLO být hotové...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#19 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od ..::Philip::.. »

A víš jak to dopadne? Nebude to hotové a nebo ujedeš opět 600km a celé znova. Ta firma měla už dávno sedět...
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#20 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

no to ani ve zlím snu ne... na jednu stranu chci aby to už jezdilo jak má a na druhou stranu si tajně přeju aby ty zmrdi ten rozvaděč co jsem jim tam dovezl vyměnily za jiny... :) ale nevim proč... asi v domění že by se tím nejspíš zasamovraždily...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

GDPR_user

#21 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od GDPR_user »

Ekky píše:no to ani ve zlím snu ne... na jednu stranu chci aby to už jezdilo jak má a na druhou stranu si tajně přeju aby ty zmrdi ten rozvaděč co jsem jim tam dovezl vyměnily za jiny... :) ale nevim proč... asi v domění že by se tím nejspíš zasamovraždily...
:lol: :lol:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#22 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od ..::Philip::.. »

každopádně držím palce, aby auto jezdilo, řadilo a vydrželo alespoň 100tkm bez větších investic
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#23 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

:sorry: :o :unknown:
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#24 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

..::Philip::.. píše:každopádně držím palce, aby auto jezdilo, řadilo a vydrželo alespoň 100tkm bez větších investic
no to radši nemluvím o tom že jsem chtěl letos dělat rozvody a komplet brzdy...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#25 Koš lamel automatu K1

Příspěvek od Ekky »

David Patočka píše:To je zajímavý, že oni to profící takhle poznaj, aniž by to rozebrali ???
Tam dochází k protočení seigrovky, která se zachytí a točí se potom s otáčkami převodovky tak dlouho, dokud nevyfrézuje tu drážku, ve které má sedět.
Končí to tak, že píst s gumičkou, který má právě omezenou svoji dráhu díky této seigrovce, se následně dostane až do polohy, kdy z pod něj vystřelí tlak oleje i s onou gumičkou, a jeho další funkce je nemožná.


Dál se k tomu nemá smysl vyjadřovat, protože až tam poběžíš s novým košem, tak ti dají do roku něco dalšího.
A můžeš běžet znova.

Takže ti udělali precizní repasi za 55 000,-
Pak ten průšvih svedli na rozvaděč a teď tam teprve začnou hledat skutečné poškození.
Mám pocit, že to budeš platit celý znova, protože pokud by v té převodovce skutečně někdo byl, tak si této závady musí všimnout hned, protože ta je tam nejčastější.

Nemůžu se ubránit pocitu, že první platba za opravu byla jen tak do kapsy, a až teď se začne něco opravovat.
tu dražku jsem po pravdě neprohlížel pač mi to bylo podano tak že se v tom koši protočily lamely a spalily se. pokud je to tak jak řikáš Davide tak ten koš je už nepoužitelnej díky té vyfrezované drážce od segrovky?
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“