Vodni pumpa?

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
anonym_user

#26 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

pospak píše:Ahoj Cico,
já měl stejný problém u V40. Oddělal jsem hadice jak radí Peťa Ch. a napojil zahradní hadici s vodou a propláchl radiátor. Nebyl ucpaný, ale po opětovném smontování už bylo vše ok. Prostě byly někde v okruhu vzduchové bubliny a bylo zavzdušněno. Ještě si vzpomínám, že když to netopilo a vytočil jsem motor za jízdy do červeného, v autě bublalo jako v hrnci. Chvilku začalo topit a zase nic. Hodně zdaru. Martin
Servus. Co jsem se dival tak by to bylo nejlepsi z pod auta na ten radiator. Jen pred barakem neni kde. Nejdriv zkusim ten chladic a pak budu pokracovat. Ze by to bylo az tak zavzdusnene? Mozne je vsechno. Zdar i tobe.

anonym_user

#27 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

raolsa píše:Pokud máš najeto na rozvodech tak málo, tak bych vyměnil jen tu pumpu. Ale záleží na stavu všech komponentů.
Uvidim, treba je "jen" ucpany ten chladic. Uvidime v jakem to bude stavu.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12978
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#28 Vodni pumpa?

Příspěvek od raolsa »

Když to vezmu logicky (mám už v sobě pár piv a 2 panáky slivovice :crazy: ) tak, když vše fungovalo před výměnou kapaliny a potom ne, to ukazuje na jednu věc: pumpa už nedokáže vytlačit z okruhu vzduchovou bublinu, která v okruhu vznikla při výměně. Proč? :unknown:
Kdyby byl ucpaný chladič nebo radiátor, tak by pumpa tu bublinu časem vytlačila (během těch 20 km určitě), ale jestli už nemá sílu (nejsou lopatky, nebo se to protáčí na hřídelce), tak tu bublinu nevytlačí - nebo už neudělá kolování kapaliny a motor se přehřívá.

Možná je moje úvaha nesprávná. :pardon:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#29 Vodni pumpa?

Příspěvek od Jasko »

Teraz som menil radiator na S80 a bol zapchaty niejakým sajrajtom takže preplachnuť to vodou za to nič nedaš. A peplachol by som to jak z jednej tak z druhej strany.

anonym_user

#30 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Taky tak nekdy uvazuju raolso, ale ja do toho jeste neco zakourim :D
Ano, pred vymenou byl chladici system v poradku. Do cerveneho voda nikdy nesla, krasne chladilo, topilo. Jestli do nadrzky treba za rok naliju dve tri deci vody tak to je moc. Nevim proc, ale tez me to tahne k te pumpe. Kdyby se ta pumpa rozsypala, tak je mozne, ze ty lopatky to ucpaly? Zase na druhe strance, zeby to bylo tak v riti ze by to nedalo ani trsku vody do chladice? Bo ten byl studeny, ani kousek tepla na nem.

Jasko ten chladic proplachnu. Pocasi mi ale nepreje a ja nemam garaz. Bohuzel budu muset par dni nejezdit a jezdit do prace s druhyma coz me uplne se*re. Jeste, ze nemusim autobusem.

Kdyby to byla ta pumpa, tak vymenim aj rozvody. Co se teda vsechno meni?

Diky kluci.

anonym_user

#31 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Tak jsem dneska kutil, kamos mi pujcil garage :D
Vypustil jsem chladic a vrchni hadici nalil 1,5l ciste vody. Voda po male chvilce vytekla spodni hadici, pekna bez nejakych velkych necistot. Dolil jsem "fridex" a zkousel to. Netopilo to, teplotu drzelo. Vrchni hadice tepla, spodni studena. Pak jsem to turoval do cerveneho. Behem turovani zacinalo topit, ale teplota motoru letela do cerveneho. Jakmile jsem prestal turovat, tak prestavalo topit.
Hladina vody v nadrzce jezdila nahoru a dolu. Opet se ozyvaly ty pazvuky z vrchni hadice jakoby ta voda chtela jit dale, ale neslo ji to. Natocil jsem aj video tak snad se mi to tu povede vlozit bo nejsem moc kompijutrovy.

Ja to vidim na tu vodni pumpu. Pravdepodobne to necham vymenit a asi aj ty rozvody. Co myslite?

Petr.Chrpa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1814
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Sedlečko, Chotoviny
Vůz: V 850 T5R r.v.1995 B5234T5 166kW
Kontaktovat uživatele:

#32 Vodni pumpa?

Příspěvek od Petr.Chrpa »

cico píše:Tak jsem dneska kutil, kamos mi pujcil garage :D
Vypustil jsem chladic a vrchni hadici nalil 1,5l ciste vody. Voda po male chvilce vytekla spodni hadici, pekna bez nejakych velkych necistot. Dolil jsem "fridex" a zkousel to. Netopilo to, teplotu drzelo. Vrchni hadice tepla, spodni studena. Pak jsem to turoval do cerveneho. Behem turovani zacinalo topit, ale teplota motoru letela do cerveneho. Jakmile jsem prestal turovat, tak prestavalo topit.
Hladina vody v nadrzce jezdila nahoru a dolu. Opet se ozyvaly ty pazvuky z vrchni hadice jakoby ta voda chtela jit dale, ale neslo ji to. Natocil jsem aj video tak snad se mi to tu povede vlozit bo nejsem moc kompijutrovy.

Ja to vidim na tu vodni pumpu. Pravdepodobne to necham vymenit a asi aj ty rozvody. Co myslite?
Ale odpojit ten radiator si mohl a zkusit ho byla by to jistota :wink:
Jinak kdo dělal rozvody před těmi 50000? , raději nech vše udělat ,protože před těmi 50000 třeba udělali jen rozvoďák.
_________________
Bylo:S40 ,V40 1,6r.v.1998,man.,B4164S-1587ccm
Je: Volvo 850 GLE,r.v.1996,man. ,B5202S-1984ccm 10V KOMBI - Zel. metalíza
Volvo 850 T5R,r.v.1995,manual ,B5234 T5-2319ccm 20V KOMBI - Cream Yellow 607
Volvo 850 T5R,r.v.1995(model 96),manual ,B5234 T5-2319ccm 20V SEDAN Olivová 421-41,vlastní úprava ECU,TD04HL 19T,750cc/min..
Volvo 850R r.v. 1996,manual,B5204T-1984ccm 20V KOMBI - Black Stone 019 ,vlastní úprava ECU

anonym_user

#33 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Nemel jsem hadici Peto a moc jsem si na to neveril.
Zde je to video bo jsem ted usnul :D Svetlo jsem si vzpomel pustit nekde v pulce videa. Jen si uz nevzpominam jestli jsem motor vypinal behem videa nebo jsem to tocil uz s vypnutym, ale myslil, ze s vypnutym.


anonym_user

#34 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Rozvody delal puvodni majitel, prave pred temi cca 50 tis.km. Ja mu duveroval. Dle me je delal, jen zkratka ta pumpa byla asi slabsi kousek.
Udelam to asi cele, jen nevim co vsechno objednat.
Vodni pumpa a k ni remen, rozvodovou sadu a kladky. Kolik je tech kladek prosim?

anonym_user

#35 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Zitra jdu na test CO2 v chladici jestli nemam ruplou hlavu nebo tesneni. Snad se to nepotvrdi.

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3331
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#36 Vodni pumpa?

Příspěvek od dumi.cz »

Drzim palce.
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

anonym_user

#37 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Dekuji ti. Zkouska se ale nekonala bo jim pred 15 minutama co jsem prijel odesla na pumpe cim se to dela tesneni :D
Jaka nahoda, servis plny lidi, ze nevedely kam driv.
Jinak pri jizde auto trosku zacinalo topit. Bylo to zavisle na seslapnuti plynu. Nicmene se prehrivalo. Jel jsem maximalne na trojku. Chladic studeny. Horni hadice tepla, spodni studena. Vse bylo kolem baraku, dal jsem se bal.

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3331
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#38 Vodni pumpa?

Příspěvek od dumi.cz »

i kdyz kdyz to tak ctu, tak asi prdle tesneni nebo hlava by se takhle nechovalo, nebo jo? (nejsem expert). spise to tipuju na tu pumpu, jestli se vyloucil chladic. dej pak vedet jak jsi dopadl.

jeste by se dalo zkusit dat externi pumpu, a tocit to externe, tim by se to asi potvrdilo...
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

anonym_user

#39 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Chladic jestli se vyloucil presne nedokazu rict. Proplachoval jsem ho 1,5 litrem vody a v mziku vytekla voda spodni hadici. Tot vse co jsem delal s chladicem. Hlava nebo tesneni se mi tez nezda. To by me mrzelo kdyby to bylo.
Jeste k tomu radiatoru. Kdyby byl ucpany, prehrival by se motor?
Napojit externi vodni pumpu ani nevim, ze jde. Muzu to nekde v servise navrhnout, ale pochybuju o tom, ze by byl nekdo ochotny to zkusit.
Vedet kazdopadne dam.
Je to v prdeli, kazdym dnem mi muze rodit zena a ja ji ani neodvezu do nemocnice Volvem :(

kubexxx
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 703
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Bydliště: Dubá
Vůz: V70 I 2.5tdi 1999

#40 Vodni pumpa?

Příspěvek od kubexxx »

cico píše:Nemel jsem hadici Peto a moc jsem si na to neveril.
Zde je to video bo jsem ted usnul :D Svetlo jsem si vzpomel pustit nekde v pulce videa. Jen si uz nevzpominam jestli jsem motor vypinal behem videa nebo jsem to tocil uz s vypnutym, ale myslil, ze s vypnutym.

Podobné zvuky se mi ozývaly z motoru těsně před tím, než se pumpa rozpadla během jízdy.
_________________
Volvo XC70 2002 2.4T 147kW automat původně 345k+, nyní 404k+ modrák
Volvo C30 2006 D5 132kW automat původně 205k+, nyní 218k+ švédská střela
Ex : Volvo V70 I 1999 2.5TDi 103kW manual původně 378k+, nyní 590k+ chrochták
Už brzo ex : Ford Focus 2000 1.6 74kW původně 163k+, nyní 193k+kočíčí expres

anonym_user

#41 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

A u me to vypada, ze se rozpadla pri vypusteni chladice.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 412
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: sk- trnava

#42 Vodni pumpa?

Příspěvek od berzerker »

Napadlo ma, ze moudrosti z internetovych diskusii hovoria, ze kvalita Airtex pump isla dole - aby si radsej kupil inu a hlavne nech ma kovove lopatky. Remen by som nechal vymenit tiez, pomerne lacna polozka. Co sa zabuda menit je napinak remena, niesom si 100 % isty, ale asi ho mas tiez tak ako aj ja na 2.0 T5.

Inak co sa tyka toho prechodu - spojok hadic z topeni do kabiny, boli s tym potiaze aj u mna - nakoniec sa tiez vyhodili a nahradili hadicami.
_________________
850 T5R 2.0 1995 green-ex momentalne bezvolvovec

anonym_user

#43 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

V patek to vezu do Volva, tak budu chytrejsi. Nechavam vymenit na rozvodech vse co jde, tak snad me nezklamou. Trosku se bojim aby to nedelal nejaky brigos. Prece jenom tam jsou zvykli na novejsi auta a asi si zapujcim nejake nove Volvo at se mam jak dostat domu 8)
Dam vedet, uz mi jezdeni chybi.

anonym_user

#44 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Tak opraveno pratele !!!!
Byla to ta vodni pumpa, jen se podivejte na tu svinu co z ni zbylo. Plastove lopatky, kdo to mohl vymyslet. Vsechny lopatky lovily v bloku motoru, tak snad to neudelalo nejakou paseku a vylovily je vsechny.
Rozvody vymeneny. Ted to topi snad jak nikdy pred tim.
Auto mi ve Svencaru umyly, povysavaly...
Tak jak jsem Svencar nemel rad, tak timto si to u me vyzehlily.
Aj jsem si tam objednal dupacky a dudlik pro opici ktera kazdou chvilkou pribude do nasi rodiny.
Opet jsem se ujistil, ze zavady umim rozpoznavat :D
Dekuji vsem zucastnenym za rady a pomoc.

Jo a cena 10.500kc to jde ne?
Přílohy
IMG_20171110_182144.jpg
IMG_20171110_182123.jpg
IMG_20171110_182104.jpg

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#45 Vodni pumpa?

Příspěvek od karelvolvo »

Prostě jednou dospějete a budete kupovat jen origo díly, představ si že bys brečel někde v chorvatsku ??
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

anonym_user

#46 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

To menil majitel predemnou. Ani nemluv. Jak se to pokazilo, tak jsem mel jet do Hradce Kralove a do Prahy s deckama a tehotnou zenou v devatem mesici. To by me jeblo, vysralo se to v pravy cas...

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4900
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#47 Vodni pumpa?

Příspěvek od Romulusw »

Dobrej hnus. Že se to takhle rozlítne :no:

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12978
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#48 Vodni pumpa?

Příspěvek od raolsa »

raolsa píše:Já spíš tipuju tu pumpu. Buď volná nebo už neexistující vrtulka.
Co jsem vyhrál?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

anonym_user

#49 Vodni pumpa?

Příspěvek od anonym_user »

Dva bludistaky :good:

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#50 Vodni pumpa?

Příspěvek od Hary »

Cena je moc dobrá. Super, že to máš vyřešené.

Koukám koberec je oblíbený snad u všech co maj děti. :-D
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“