V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 30
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 2.5 TDI 1998

#1 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Burdin »

Zdravím,

mám problémy s vibracemi při vyšších rychlostech, už od 120 cejtím lehké chvění auta, kolem 140 začne celé auto vibrovat až tak do 170, pak se to buď uklidní nebo se frekvence vibrací tak zvýší, že už ji nevnímám - těžko říct. Bohužel si neuvědomuji jestli dříve tento problém byl nebo ne, ale začal jsem ho vnímat až teď nedávno.
Ty vibrace mi připomínají spíš něco jako aerodynamický ráz, je to podobné, jako když si necháte otevřené okýnka a v určité rychlosti začnou takové pulzace, tak tohle je podobné, ale "pulzuje" to celým autem.
Auto nedávno bylo v servisu, na podvozku se měnily akorát tyčky stabilizátoru (ty problémy byly už před tím), když jedu po dlažkách apod. tak slyším akorát jak pracují tlumiče, ale nic nemlátí.
Jedna z možností byla, že to je vnitřní kloub poloosy, to jsem zkoušel tak, že v rychlosti kolem 150 jsem vyřadil a nedošlo k žádné změně, takže tím by to asi nemělo být.
Pak další varianta co mě napadá jsou nerovnoměrně sjeté gumy, to by mohlo být - jedna je nová a 3 staré, bouchnutý disk (prorazil jsem gumu o obrubník, proto je jedna guma nová), nevyvážené kola (zimáče si měním sám, takže pneuservis kola vidí až při výměně gum).
Pak by to možná mohla být ta aerodynamika, auto má ofuky a křídlo, tak nevím jestli to nedělá tohle a pak už netuším

Předem díky za případné rady

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#2 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Romulusw »

Začal bych na vyvažovačce.

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 257
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#3 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Scarabeus »

Nebo jen vyzkoušet jiná kola z jiného auta... těch věcí co to může způsobovat je nespočet, ale začít od kol je to nejjednodušší... 8)
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3330
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#4 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od dumi.cz »

Dela mi to taky a kolama to neni.

Zacina to kolem 150 a vejs. sle prijde mi ze to vibruje kolmo na smer jizdy, tzn doleva a doprava, jednak to je citit a jednak vidim jak se klepe kapota (trysky ostrikovacu). Bojim se ze to bude nejaka poloosa.. :(
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Pepino33
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 435
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Havr
Vůz: V70 2,4 D5
Bydliště: Havířov

#5 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Pepino33 »

Taky mi to vibruje od 150-ti. Ale jen na letnich DEZENTECH,na zimních COLOMBECH je to vpoho. Takže u mně je to kolama. Možná máš to samé.
_________________
Je:Volvo V70, 2,4 D5 120 kW MALINA
Bylo: Volvo V70 AWD 166 kw LPG Sněhulka.
Volvo V40 1,9i TURBO 147Kw LPG ZELENÁ METLA

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 30
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 2.5 TDI 1998

#6 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od Burdin »

Tak jsem nechal převážit kola a těch pár gramů co bylo mimo to dělat nemohlo, ale když sundavali kola tak jsem si všim, že mi tam chybějí středící kroužky (nemám origo Volvo kola), tak jsem dneska dával zimáče, ty jsou origo a s těma to taky trošku vibruje, ale podstatně míň, resp. s nima to lehce vibruje, ale nekope.
Takže bych řek, že ty vibrace jsou spíš od vozovky a když jsem prohlížel letňáče tak jsem si všimnul, že středící kroužky jsou zapadlý v discích, tak jsem je dal pořádně na náboj a je to jak s origo kolama, takže hádám, že celý problém byl ve špatně nasazenejch středících kroužcích.

drewid
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 548
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Hlučín / Widlakoffhauptstadt

#7 V70 I, problémy s vibracemi ve vyšších rychlostech

Příspěvek od drewid »

Mě dělalo něco podobného S40ka. Doporučuju zkontrolovat jestli není zlomený nosník motoru, posunutý motor a jedna poloosa není z dodávky 8)
_________________
Je : V70 2.0T5 166kW, 1997 "Bílej Jezdec"
Bylo: Volvo 850 T5 1995, 166kW "Rust Dragon"
Bylo : Lehce ťuklý Volvo S40 r.v.97 1.9TD "Stříbrný Sršeň" :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“