Ovladac oken u ridice V70

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
anonym_user

#1 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Skrz zatikani vody pres sibr musim resit i jiny neprijemny problem. Prestalo mi fungovat otevirani oken u spolujezdce a za nim. U spolujezdce nejde ani od nej, v zadu za nim to z jeho tlacitka jde. Rozebral a vycistil jsem ovladac, ale bohuzel pri zborce jsem rozbil toto viz obrazek. Byl by nekdo ochotny mi zjistit co to je? Ona to bude asi nejaka pojistka tepelna...?
Zkusim ji koupit a napajet, ale nemam na tom zbytku uz zadne udaje a vubec nevim co. Ovladani okna u ridice funguje, ale z ovladace se kouri, tak to nechci moc pokouset :D diky
Přílohy
IMG_20170502_102012.jpg
IMG_20170502_101917.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#2 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Jiří M »

Je to tepelná pojistka a skrz ní jde proud pro ovládání motorků na seřizování zrcátek. Hodnotu ale ze schématu vyčíst neumim.

To že se z ovladače kouří asi neni moc dobrý a vzhledově myslim, že se najdou i hezčí kousky, tak je otázka, zda se s tim opravovat, nebo shánět jinej ovladač...

anonym_user

#3 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Jiří M píše:Je to tepelná pojistka a skrz ní jde proud pro ovládání motorků na seřizování zrcátek. Hodnotu ale ze schématu vyčíst neumim.

To že se z ovladače kouří asi neni moc dobrý a vzhledově myslim, že se najdou i hezčí kousky, tak je otázka, zda se s tim opravovat, nebo shánět jinej ovladač...
Myslel jsem si, ze to bude nejaka pojistka. Jsi si jisty, ze to je od zrcatek? Bo se kourilo jak jsem hybal s oknem u ridice. Ten muj neni moc pekny, ja vim. Kazdopadne mi Ondra bude jeden posilat a momentalne moc nechci hrat na vzhled bo se leto blizi a jak nepujde otevrit okno, tak to nebude dobre. Pripadne je nejak pomixuju....diky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 327
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 9-3 V6 Aero Maptun stage 1

#4 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od tomik T5 »

když jsem koupil svoji sazku,vypadaly takhle hnusně všecky čudlíky v autě,jde to umejt lihem,ale opatrně,já to pucoval po nějaký době znova něčim silnějším,a začla se mi smejvat i černá barva :lol:
_________________
bylo 850 T5 estate 1995 sazka edition
bylo V 40 T4 1999 adusum
bylo V 70 T5 1999 sazka edition
je 9-3 V6 Aero 2007 maptun stage 1

anonym_user

#5 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

tomik T5 píše:když jsem koupil svoji sazku,vypadaly takhle hnusně všecky čudlíky v autě,jde to umejt lihem,ale opatrně,já to pucoval po nějaký době znova něčim silnějším,a začla se mi smejvat i černá barva :lol:
Popravde na te fotce to je fakt hnus. Az se sam desim. Ani mi neprislo, kdyz to bylo na svem miste, ze to je az tak hnusne. Nevadi, pomalicku se budu divat po nejakem peknejsim.

anonym_user

#6 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Ja si to zadupal sam. Nejakym zpusobem se mi ten tepelny chranic musel vyhnout a tim padem jak jsem to kompletoval a daval tam ten maly kryt, tak mi to neslo. No a parkrat jsem to trosku tlacil a pak se divam...a zarobene :(

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#7 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Krystof P. »

tomik T5 píše:když jsem koupil svoji sazku,vypadaly takhle hnusně všecky čudlíky v autě,jde to umejt lihem,ale opatrně,já to pucoval po nějaký době znova něčim silnějším,a začla se mi smejvat i černá barva :lol:
U novějších aut už jde lihem dolu z tlačítek i barva, u starších to zpravidla smeje jen tu hnusnou lepkavou gumu. Mě na 99 už jde barva dolu, předpokládám, že tobě na 99 taky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#8 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Jiří M »

Podle schématu je přívod proudu do ovladače oken, pak přes PTC termistor proud pokračuje do krabičky 3/47 a to je podle schématu ovládání zrcátek. Vzhledem k tomu, že na fotce termistor vychází u svorkovnice a ve schématu jiný součástky nejsou... Ono pro ovládání okna je u řidiče elektronika pro stahování, pokud šel kouř odtamtud tak to bude ještě zábava... Tys čistil přímo kontakty ve spínačích?

anonym_user

#9 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Jirko nestras :D Odkud presne sel kour ti nejsem schopny rict. Zahlidl jsem ho zkratka z ovladace, ale odkud presne jsem nepostrehl. Ja jsem to frofoukal pusou od prachu (a ze ho tam bylo) no a pak jsem to jemne striknul WDckem :oops:
Ale cekal jsem nez to uschne a trosku jsem to vysusil hadrikem. Primo vylozene na kontakty jsem tusim nesahal.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#10 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Jiří M »

Pokud to bylo chvíli po nastříkání, tak by se mohl bordel po průchodu proudu a ohřátí odpařit a zakouřit (to WD umí).. Neni to zrovna doporučenej sprej na kontakty.

anonym_user

#11 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

No chvili to nebylo, zkompletoval jsem to a projet jsem to byl asi po 1-2 hodinach. Pak se z toho kurilo.
Vim, ze WDcko neni to prave orechove, ale kontakt sprej byl v nedohlednu. Uvidime co to bude delat, jak nasadim novy ovladac.
Myslim, ze to ma co delat s tim zatekanim skrz sibr jak pisu v jinem tematu bo od te doby od ridice nejde stahnout okno spolujezdce, za spolujezdcem. V zadu jdou otevrit obadva okna, ale kazde jen ze svojeho ovladace. U spolujezdce nejde otevrit odeme a nejde taky ze svojeho ovladace.
Jo a malem bych zapomel, ze nejde ani elektricke nastaveni sedacky spolujezdce.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#12 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Jiří M »

Ale to bych už koukal do sloupku na konektory, jestli nejsou zoxidovaný... To se mi vůbec nelíbí. Oddeklovat to neni až takovej problém.

anonym_user

#13 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

To si me opet nepotesil bo oddelavat ty plasty mi moc nejde, kdyz nevim kam sahnout. Zitra mam volno po nocni, tak to zkusim pokud nebude prset a podivam se tam.

anonym_user

#14 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Dneska mi bleskove prisel ovladac od Ondry, timto mu jeste jednou dekuju. Nekteri prodejci by si meli brat priklad :D Bohuzel pro me bez vysledku. Jde to otvirat jak z mojeho puvodniho ovladace. Nicmene jsem to promixoval s mojim ovladacem, vycistlil odlakovacem na nehty a fakt je ten ovladac o 50% peknejsi, takze doporucuju. Nesmi se to ale prehanet, bo to muze zacit blednout ty tlacitka. Na ukazku posilam foto. Na to, jak vypadal ten muj puvodni je to fakt rozdil, na fotce uz ale oba vycistene. Ta umatlanina sla uplne pryc. Hlavne mam udaje o te tepelne pojistce, kterou si snad opatrim a bubu mit druhy celkem pekny ovladac do zasoby. Jeste se musim podivat na do toho sloupku na ty konektory, ale dneska jsme sly na terasku, tak snad zitra.
Přílohy
IMG_20170504_154809.jpg

anonym_user

#15 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Jiří M píše:Ale to bych už koukal do sloupku na konektory, jestli nejsou zoxidovaný... To se mi vůbec nelíbí. Oddeklovat to neni až takovej problém.
Ktery sloupek mas na mysli? Ja oddelal A sloupek a tam vedou jen dva kable. Jeden je asi osvetleni zrcatka ve slunecni clone a druhy vedl k sibru...jinak jsem tam nic nevidel. Jsem se dival aj na pojistky ale jsou to take ty vetsi. V knizce pisou, ze se az tak menit nemusi a nevypadaly spalene. Zjistil jsem, ze sedacka spolujezdce jde nastavit, musi ale byt klicek v prvni poloze. Nevim jestli to tak bylo i pred tim bo ridicova sedacka jde nastavit aj bez klicku.
Jeste zkusim jestli jde proud do ovladace spolujezdce, ale nemam zkousecku tak bud si ji kupim nebo nekoho budu otravovat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 327
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 9-3 V6 Aero Maptun stage 1

#16 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od tomik T5 »

sesle je ok,řidičova jde bez,spolujezdec jen s klíčkem...
_________________
bylo 850 T5 estate 1995 sazka edition
bylo V 40 T4 1999 adusum
bylo V 70 T5 1999 sazka edition
je 9-3 V6 Aero 2007 maptun stage 1

anonym_user

#17 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Z ovladace ridice:
- mi nejde otevrit spolujezdcovo okno a nejde otevrit ani ze sveho ovladace
- mi nejde otevrit zadni okno za spolujezdcem, ale ze sveho ovladace otevrit jde
- za ridicem a ridicovo okno vse v poradku
- zrcatka jdou, sedacky tez
- podsviceni vypinacu sviti
- zamykani auta u spolujezdce z ovladace jde tez

Musel jsem to tu trosku shrnout bo uz se v tom ztracite :D
Nejake tipy pratele? Diky.

Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2207
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#18 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Krystof P. »

Máš oba ovladače starý, tim pádem blbý. Rozhodil jsi to, mrknul jsi na kontakty ?

anonym_user

#19 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Rozhozene jsem to mel nekolikrat, kontakty ciste.
Ze by tak rychle zestarly co mi tam zateklo?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#20 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Nimrod »

rozeber ovladač u spolujezdce a vyčisti kontakty. nešlo mi stáhnout/vytáhnout okno na pravých zadních dveřích z žádného ovladače, stačilo vyčistit kontakty v ovladači z pravých zadních dveří
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

anonym_user

#21 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

U spolujezdce jsem to tez mel rozhozene, ale udelam repete (uz mi to jde na jednicku). Pripadne ho zkusim prohodit s ovladacem v zadu jestli nahodou...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Vůz: S80 2.5T 06 manual
Bydliště: Jihlava

#22 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od RobertH »

K tomu čištění - nejvíce se mi osvědčil kartáček a zubní pasta. Vážně.
_________________
S80 2.5T 06 manual, 850 2.3 T5 automat, V70 2.3 T5 99
Bylo V70II TDI manual

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#23 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Hary »

Smirk 180. Na 2x přeložit úzký proužek, aby byl oboustranný , strčit pod kontakt, šup sem, šup tam. A je to. Ocistis přímo kontrakty.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 257
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#24 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od Scarabeus »

Hary píše:Smirk 180. Na 2x přeložit úzký proužek, aby byl oboustranný , strčit pod kontakt, šup sem, šup tam. A je to. Ocistis přímo kontrakty.
v případě smirku je to věc ošemetná... protože čím hrubší použiješ, tím hůře... vytvoří se jemné drážky a tím i horší styčná plocha pro převod proudu a tím spíše možnost vypalovaní se kontaků... i když to bude fungovat, tak se to bude postupně vypalovat... než se to spálí úplně...

V 80% jsou ty to centrální přepínače opravitelné... avšak lépe se opravují, když má člověk aspoň dva jiné na díly a lze to zkompletovat... takže spíše někoho oslovit o nefunkční a pohrát si s tím... 8)
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

anonym_user

#25 Ovladac oken u ridice V70

Příspěvek od anonym_user »

Jiste kluci, vycistim a druhy ovladac mam. Dam vedet az to pojede jak ma. Bohuzel neni moc casu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“