Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání plynu

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 D5 2004

#1 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání plynu

Příspěvek od kootcha »

Ahoj,

už se mi to stalo opakovaně, ale vyřešil jsem to dřív výměnou paliv. filtru. Tentokrát to nepomohlo. Motor se mi na volnoběh (zvlášť při dobržďování) kucká jak kdyby nejel na všechny válce (2,5 tdi/V70 I). Občas si přidá a někdy po tom chcípne. Jakmile zastavim, nastartuju okamžitě bez problémů. Přijde mi, že to i víc táhne a špatně se dá korigovat plyn. Buď hodně ubere, nebo hodně přidá. Naftu beru jen u Shellky. Filtr jsem měnil včera. Napdá vás prosím co dalšího by to mohlo být?

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 257
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#2 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od Scarabeus »

kootcha píše:Ahoj,

už se mi to stalo opakovaně, ale vyřešil jsem to dřív výměnou paliv. filtru. Tentokrát to nepomohlo. Motor se mi na volnoběh (zvlášť při dobržďování) kucká jak kdyby nejel na všechny válce (2,5 tdi/V70 I). Občas si přidá a někdy po tom chcípne. Jakmile zastavim, nastartuju okamžitě bez problémů. Přijde mi, že to i víc táhne a špatně se dá korigovat plyn. Buď hodně ubere, nebo hodně přidá. Naftu beru jen u Shellky. Filtr jsem měnil včera. Napdá vás prosím co dalšího by to mohlo být?
A co píše DIAG...??? Jakou máš váhu vzduchu, klasickou plastovou a nebo integrovanou alu ve filtrboxu...??? No a taky by to mohla dělat elektronika (reostat) na pedále... těžko říci... :Search:

Zkus to nechat nejdříve načíst na DIAG a pak postupuj dále... :wink:
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 D5 2004

#3 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od kootcha »

Scarabeus píše:
kootcha píše:Ahoj,

už se mi to stalo opakovaně, ale vyřešil jsem to dřív výměnou paliv. filtru. Tentokrát to nepomohlo. Motor se mi na volnoběh (zvlášť při dobržďování) kucká jak kdyby nejel na všechny válce (2,5 tdi/V70 I). Občas si přidá a někdy po tom chcípne. Jakmile zastavim, nastartuju okamžitě bez problémů. Přijde mi, že to i víc táhne a špatně se dá korigovat plyn. Buď hodně ubere, nebo hodně přidá. Naftu beru jen u Shellky. Filtr jsem měnil včera. Napdá vás prosím co dalšího by to mohlo být?
A co píše DIAG...??? Jakou máš váhu vzduchu, klasickou plastovou a nebo integrovanou alu ve filtrboxu...??? No a taky by to mohla dělat elektronika (reostat) na pedále... těžko říci... :Search:

Zkus to nechat nejdříve načíst na DIAG a pak postupuj dále... :wink:
Na diag mi to nepíše nic extra. Už s tím tak jezdím 2 roky. Občas je to horší, občas se jen kucká ten motor. Teď jsem měl tak půl roku pokoj a do toho extrému, že si to přidává plyn a cuká to, to došlo zatim 2x. V servisu nikdy na nic nepřišli. Váhu vzduchu ale nevim jakou mám a reostat to asi nebude, protože se to fakt pravidelně vrací a pak zas mizí. Kdyby to byl reostat, tak bych čekal, že se to bude jen zhoršovat. Nevim... Je to jak nějakej bordel v nějakym filtru. Jak kdyby ta nafta nestíhala dotéct...

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#4 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od Hary »

Nemůže to být pumpou? Třeba už má dost, ale to by mělo mít spíš zhoršující se tendenci a netrápila by se takhle dlouho?
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#5 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Další kuckač :green: Podle těch příznaků to tipuju na hliníkovou váhu a ročníky 97-98.
Kuckání je při těchto vysokých nájezdech už standart. Nechá se to celkem dost omezit seřízením vstřikovaného množství nafty a doladěním předvstřiku. Boužel je to vlastnost tohoto starého systému řízení motoru - kdosi to řešil na volvopedii jakýmsi elektrickým oblbovátkem (bohužel jsou ony stránky nedostupné) a co jsem stačil pochytit tak ne zcela úspěšně. Takže kuckej, já kuckám občas taky :)
Co se samovolného přidávání plynu týče - tam by to mohlo mít souvislost právě s rozhozenou dávkou nafty a předvstřikem - tím bych začal. Pak se mi takhle projevovala i právě ta váha vzduchu - vyčistiti a seříditi.
Více se již psalo v tématu "A zase to TDI" , tak si to vyhledej
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 D5 2004

#6 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od kootcha »

z-d-e-n-a píše:Další kuckač :green: Podle těch příznaků to tipuju na hliníkovou váhu a ročníky 97-98.
Kuckání je při těchto vysokých nájezdech už standart. Nechá se to celkem dost omezit seřízením vstřikovaného množství nafty a doladěním předvstřiku. Boužel je to vlastnost tohoto starého systému řízení motoru - kdosi to řešil na volvopedii jakýmsi elektrickým oblbovátkem (bohužel jsou ony stránky nedostupné) a co jsem stačil pochytit tak ne zcela úspěšně. Takže kuckej, já kuckám občas taky :)
Co se samovolného přidávání plynu týče - tam by to mohlo mít souvislost právě s rozhozenou dávkou nafty a předvstřikem - tím bych začal. Pak se mi takhle projevovala i právě ta váha vzduchu - vyčistiti a seříditi.
Více se již psalo v tématu "A zase to TDI" , tak si to vyhledej
Díky. To jsem rád, že to neni extra abnormál :) Včera jsem to ještě projel 100km a už je to lepší. Sice trošku kucká,a le už nechcípá a nepřidává plyn. Takže zas pomohl ten filtr, kterej ale teda měnim co půl roku. Tak bůh ví, jestli nemám bordel v nádrži. Ale ty ostatní věci stejně taky projdu.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#7 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od Hary »

Taky mi pokuckává, pouze pro dojíždění na neutrál, tipicky popojíždění v koloně, nebo dojezd na světla.
Pokucká, ale není to znát na otáčkách, jen je cítit a slyše nepravidelnost. Jako kdyby měl motor velkou zátěž a chvíli se rovnal na nautrál.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 D5 2004

#8 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od kootcha »

Hary píše:Taky mi pokuckává, pouze pro dojíždění na neutrál, tipicky popojíždění v koloně, nebo dojezd na světla.
Pokucká, ale není to znát na otáčkách, jen je cítit a slyše nepravidelnost. Jako kdyby měl motor velkou zátěž a chvíli se rovnal na nautrál.
Jo, mně se i tak jako rozechvěje celý auto, ale jakmile zastavim, tak to přejde. Když ale vymenim ten filtr, na chvíli přestane, nebo se zlepší i toto. Kdyby to nemělo 5 válců tak bych řekl, že je to jak kdyby to jelo na 3 hrnky :)

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#9 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od Hary »

Jo, přesně ten samý pocit, jako kdyby vynechal válec u 4hrnečku.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 19
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: Volvo V70 I 2,4T AWD
Bydliště: praha

#10 Kuckání motoru na volnoběh a nepředvídatelné přidávání p

Příspěvek od Wita »

Zajímavé že se mi děje to samé, ale na benzínovém motoru :unknown:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“